אודות מושבה חופשית

מושבה חופשית עלתה לאויר בתחילת 2006, כיוזמה עצמאית של רונית בר אילן, קופירייטרית ועורכת תוכן, תושבת המקום – ונהייתה למקומון-בלוג הראשון בארץ.

בנובמבר 2011 הצטרף אל רונית כשותף רואי עמנואל, יזם ומגשים רעיונות. רונית נפרדה מהאתר באפריל 2015 – מילות פרידה כאן >.

הצהרת הכוונות הראשונית היתה פרקטית: אתר שבו אפשר להתעדכן בהופעות, סדנאות, בילויים, מסיבות, שיטוטים וכל שאר ההתרחשויות מרחיבות הלב והתודעה שיש באזור. חוץ ממידע מעשי יש פה גם טורים אישיים, אזוטריה מקומית, אקספירימנטליות רוחנית ואמנות. בעיקר קולות של אנשים.

בשנים האחרונות העולם מסתחרר ומואץ, הרשת תופסת יותר ויותר מקום בחיים. בתוך זרם התודעה הדיגיטלי המתגבר מושבה חופשית היא מרחב שמכבד מרווח נשימה . לכן לא פתחנו (בינתיים) טוויטר, פינטרסט ועוד. כי כמה כבר אפשר לחפור בשפע שהטכנולוגיה מאפשרת? יש בחוץ עולם, משפחה, ילדים..  ולשמחתנו גם התגובות למתפרסם באתר מגיעות הרבה פעמים מהמרחב הפיזי: בתור למכולת, בשער של בית הספר, במפגשי החלפות…

כשמושבה חופשית קמה לא היה פייסבוק.  היום יש, ושם השיחה מתקיימת.  במקום להתרפק על הימים ההם… אוחח כמה נחמד זה היה… ח”י באהבה נולד כאן, הגינה הקהילתית של עמליה קיבלה כאן ביטוי ראשון (ואלה הן רק שתי דוגמאות)  הבנו שאין לנו עניין ויכולת להתייצב מול הפייס עתיר השיכלולים והחלטנו למפות צרכים ולהבין מה צריך לעשות כדי להתחדש. אחת ההבנות היא שהמידע בפייסבוק אמנם עשיר, אבל הוא לא נגיש. הפיד נשטף במהירות, וקשה למצוא ולהתמצא. במקביל, הפייסבוק לימד את  הקהילה  המקומית (על זרועותיה והסתעפויותיה) להיות יותר יזמיים בתוך האינטרנט, להעלות תמונות, לתדלק נוכחות , להזמין לאירועים ועוד.

מושבה חופשית עושה הכול בתנועה ומנסה להתאים את עצמה לרוח התקופה, תוך שמירה על רוח האתר… לכן הוספנו אפשרויות קידום בפייסבוק ופרסום מותאם אישית (כולל ייעוץ).

מקווה מאוד שתהנו כאן. ואם אתם במקרה כאן בפעם הראשונה, מומלץ לקרוא את הפוסט הזה>

בכל שאלה ופידבק תרגישו חופשי

רואי