השימושון

המסע של אילן לוי

בשנתיים אחרונות אילן ואני נפגשים לקפה ופיטפוטון בוקר מדי פעם. בתור אחד שמקיץ ב-5 בבוקר (גם בחורף!) הולך לים, שוחה, חוזר, 8 בבוקר זה בשבילו אמצע היום. אני שמה שעון ומתייצבת בקפה באלונית.  אילן הקים כמה עסקים, ובשנים האחרונות מנהל עם ענת אשתו את הוצאת פראג האהובה והמוערכת, שממוקמת ברח' הדרים בפרדס חנה. אני משתפת אותו במתרחש בעסק שלי באג'ל, בצמתים במושבה חופשית (בין היתר אילן יועץ לעסקים צעירים במסגרת "קרן שמש") וסומכת על ההבנה העסקית שלו ויותר מזה – על ההבנה העסקית האינטואיטיבית שלו. התמזל מזלי וזכיתי ביועץ סתרים ליגת-על. אחד שלמרות – והייתי אומרת בזכות –  הניסיון שלו הוא פתוח לגילוי ולא מתבצר בידיעה. איש שעובר מסע מרתק, שמבין שהתודעה היא הכלי החזק ביותר לריפוי ועבר הילוך כדי להביא לכמה שיותר אנשים את המסר הזה:

מדוע ויתרתי על שנת הצהרים המקודשת שלי / אילן לוי

כבר 15 שנים שאני עושה ספרים, רוכש זכויות, מוסר לתרגום ועריכה, הדפסה ולחנויות, לא יותר מזה. חותם חוזה עם סוכן, שום קשר עם הכותבים. למרות שכמה מהספרים שהוצאתי לאור הנם אבני פינה בתחום העידן החדש, מעולם לא נפגשתי או התכתבתי עם כותבי הספרים.

אבל בשנה האחרונה מצאתי את עצמי עסוק מעל הראש בארגון סדנאות, שכירת אולמות, סאונד, מתרגמים, הפקה עצומה על הראש, וכל זה בגלל אחת ברנדון בייס.

לפני 3 שנים התקשרה אלינו ליאת זינגר ידידה טובה שיש לה הוצאת ספרים בשם משכן המוציאה לאור ספרי ילדים אנתרופוסופים. ליאת סיפרה לנו על ספר מדהים שהתגלגל אלה בשם "המסע". אם תחליטו להוציא אותו לאור אני אשמח לתרגם הוסיפה. ימים באו והלכו ויד על הלב אפילו לא טרחתי לפתוח את הספר, אבל אז ענת אשתי ירדה למכולת – קפלן הידוע בתור דוכן פרדס חנה- ופגשה שם את אורלי, אמא שהיתה איתה פעם באיזה קורס יוגה, ממנה היא שמעה שוב על הספר הזה ויותר מכך, אורלי מסתבר המריאה ללונדון לסדנא של ברנדון. שבוע אחרי כן עברה אצלנו שירלי, שהילדים שלנו היו יחד בגן, שירלי הביאה איתה עותק של הספר דחפה לי אותו ליד והודיע לי שזה "הספר" ומחר היא נוסעת ללונדון לעבור סדנה אצל המחברת.

האמת זה כבר היה יותר מדי.
שנה לאחר מכן הוצאנו את הספר, שזכה להצלחה מידית, אבל מה שבא לאחר מכן הפתיע אפילו קשיש כמוני שחשב שהוא כבר ראה הכל. הראשון היה רמי שרעבי, עורך עיתון חב"ד שסיפר לי שהוא כתב ביקורת על הספר והוא חושב שהספר הזה חייב להיות בכל בית בישראל. השני היה יחיאל גרידי איש אשכולות וידידי הטוב שקיבל ממני את הספר, נחת אצלי במשרד ערב אחד והודיע לי שאני חיב להניח את היד על כל מה שהגברת כתבה, וגם להביא אותה לישראל. אין לך ברירה הוא הודיע לי, זה כנראה התפקיד שלך תרצה או לא תרצה.

וככה ויתרתי על שנת הצהרים המקודשת שלי.

אילן לויאתר אינטרנט אחד, שני ספרים ("המסע" ו-"המסע לילדים") השלישי בדרך, 4 מחזורי סדנאות, קרוב ל 600 איש, שזה משהו כמו 2400 ארוחות, ימים שלמים על הרגלים, מסע רגשי ופיזי שהוא חלק מהתהליך שעובר כל מי שבוחר לעבור את הסדנה – אבל בשבילי, הדבר הגדול ביותר בכל העניין הוא המסע הפרטי שלי, שבשיאו עליתי על הבמה במלון דניאל בהרצליה, אחרי שברנדון הודיעה לי שהגיע הזמן שאני אציג אותה לקהל. אל תדאג אמר לי אהרון איש הסאונד שלה, אם אני אבחין שיש בעיה אני אתן לה אות לעלות מהר יותר. וככה על הבמה רועד מהתרגשות שוכח להציג את עצמי בפני הקהל, ברכתי בוקר טוב, ואמרתי להם שאני פוחד, פשוט פוחד לעמוד על הבמה, ושזה בסדר לפחד, בטח גם להם יש פחדים והיסוסים לפני שהגיעו לכאן לסדנא שתימשך שלושה ימים…

הסדנה הקרובה של "המסע" בישראל: 19-21 באוקטובר ‏2009, במלון דניאל, הרצליה. לפרטים על סדנאות נוספות ראו סדנאות המשך, התקשרו אלינו 4665292–077 או שלחו לנו מייל >>

הראה עוד

17 thoughts on “המסע של אילן לוי”

 1. תודה עמוקה ממעמקי המעמקים – מרמת המעטפת- הפקה נפלאה מקצועית מפנקת ועד רמת התא – מה שמתאפשר ליוצאים למסע….
  הבאתם מתנה גדולה..!!!!!!!!!!!
  ועכשיו גם אני "אטוק את עצמי כרית " לפני שאתעורר לחלוטין ..ובשעה שכזו זה עלול להגמר בזרם תודעה שעלול להעיק על לפחות מחצית משלושת קוראותי הנאמנות
  למחצית השניה ני יכולה לאמר זה כנראה עוד יקרה בהמשך…ואלי גם לא

 2. אחרי שראיתי את תוצאות המסע על אפרת אני יכולה לאמר שזה נראה ממש טוב מלא חיים חושניות שמחה עשיה ודיוק סחתין עליכם היוצאים למסעות…אם תחזרו לביקורים עם קצת מהרוז' הזה שנוסף לאפרת לפרצוף ולחיים שיחקתם אותה רק קחו בחשבון כשיוצאים למסע הוא לעולם לא נגמר וטוב שכך

 3. מי שהסתקרן ורוצה לחוות "מסע"… יש מטפלים מעולים באזור שלנו..
  ומי שרוצה תהליך משנה חיים… שיבוא לסדנה… פתאום לסבול זה כבר לא קול…
  מרגש לא?
  0774665292

 4. הי איילת. מדובר בכמה ארועים שונים:
  ארוע ההשקה של הספר החדש של ברנדון בייס -ערב חווייתי דינאמי עם ברנדון, ב-15 באוקטובר, (במחיר שווה לכל נפש)
  ויש את "סדנת המסע הבסיסית"- למתחילים 19-21 באוקטובר.
  ויש את "סדנת השפע" שהיא סדנת המשך למתקדמים בנובמבר.

 5. כל הכבוד.

  על זה שאתה מוציא לאור שזה אחד החלומות שלי, ועל זה שאתה פוחד ולא מפחד להודות בזה, והולך קדימה עם החלומות.

  לגבי "השלאפשטונדה" זה כבר משהו אחר, שהרי ידוע אצל הייקים שהמתכון לאיכות חיים ואריכות ימים היא היא "השלאפשטונדה", אבל ניחא, אם החלטת לוותר על שנת הצהריים המקודשת שלך, סימן שיש לך בשביל מה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close