אינטרנטסביבה וקהילה

מכתב לחיים געש

שבעה שבועות יושב מאהל פרדס חנה ברחבת המועצה וחיים געש טרם קפץ לבקר. חברי המאהל ביקשו מספר פעמים להיפגש ולפעול בשיתוף פעולה, ולא נענו. התעלמות משונה, בהתחשב בעובדה שהקהל המגיע לפעילויות המבורכות במאהל הוא הטרוגני ומאפשר שיח מנומס.  נכון, הוא עסוק, יש לו סיבות, אבל סיבות זה לא תירוץ.
שבעה שבועות שמשהו מהותי קורה לבנאדם מתחת לחלון והוא לא משהה את המבט, זה פיספוס הזדמנות לשבת לשיחה בגובה העיניים עם גרעין חזק ואקטיבי של תושבים, בעלי זכות בחירה.

מתוך המייל היומי של המאהל:

ביום ראשון יישלח לראש המועצה חיים געש מכתב הזמנה רשמי לבקר במאהל (לקבלת הנוסח שלחו מייל).
כולם מוזמנים להמשיך לפנות אליו באופן איש ולהסביר למה לדעתכם חשוב שהמאהל ימשיך להתקיים.
כתובתו: דרך הבנים 1, ת"ד 1022, פרדס חנה 37000, או בדואל c.tzila@pardes-hanna-karkur.muni.il

וחוץ מזה הנה גם מכתב אישי מסיון יניר:

מר געש היקר שלום,

שמי סיון יניר, ואני האחיין של יפיע יניר, ששירת איתך בחיל הים.

אני מקיים כבר שנתיים שוק החלפות פורה בכרכור.

אנחנו, החבר'ה הצעירים שהגיעו ופיתחו את רוחה ודמותה של פרדס חנה-כרכור, עומלים במהלך השנים על הרבה פרוייקטים חברתיים וסביבתיים. רבים מהם אתה ודאי מכיר, ורבים אינך מכיר.

אנחנו רואים את עצמנו לא פחות מאשר חלוצי התקופה. כמו שבעבר הפריחו שממה פיזית, ככה אנחנו כיום מפריחים שממה תודעתית. אנחנו מביאים חידושים בצורת ערבות הדדית, שיתוף פעולה, אהבת הזולת, דאגה עמוקה לסביבתנו ועוד.

המחאה הנוכחית הינה סמל לכל אלה. היא באה לא רק מתוך מצוקה כלכלית, אלא גם מתוך צעקה כנה של בני דור שרוצים לראות מדינה טובה יותר. לכולנו.

נשמח לראות אותך מבקר במאהל פרדס חנה, ונוכח ברצון העז שלנו ובכנות דרכנו.

אני אישית אינני מדרי המאהל, אלא רק מבקר בו. חבריי הטובים יושבים שם, ועושים עבודת קודש של ממש למען כולנו. הם אולי מצטיירים כ"מטרד" בעיני מי שמסתכל רק על חיצוניות מחאה. אבל המאהל הינו רק אבן דרך זמנית, שנועדה לזעזע את תפיסות הממסד המקובעות, ולאפשר לעם היהודי שינוי אמיתי בארצו. זוהי מטרה מקודשת.

נשמח אם תבוא ותשמע את מהות הדברים ואת עומקם מפי חבריי המאהל.

הדבר ייטיב איתנו וגם איתך ללא כל ספק.

בכבוד רב,

סיון יניר

[התמונה מתוך אלבום המאהל בפייסבוק]

הראה עוד

5 thoughts on “מכתב לחיים געש”

 1. במילים אחרות – צריך להקים מפלגה משותפת של כל הפעילים, שרוצים לשנות, וללכת לבחירות המקומיות.. לקחת כבר את פרדס חנה לידינו, ולעשות איתה מה שאנחנו מנסים לעשות כל השנים מהשטח. הגיע הזמן להגיע גם אל המקומות מהם מתקבלות ההחלטות, כדי לזכות סופסוף בתמיכת הרשות לפעולות המדהימות שבשטח. פרדס חנה יכולה להוות מודל ראשוני והשראה גם בתחום הזה. אינשאללה …

 2. כמו שברמה הארצית נשמח לראות פעילים נבחרים ונכנסים אל עמדות מפתח בהנהגה, ככה גם ברמה האיזורית. נשמח לראות אדם או קבוצה, אולי אפילו מקרב פעילי המאהל, שנבחרים אל המועצה, להיות חברים בה או אפילו לעמוד בראשה. ממה שאנחנו שומעים לגבי געש כבר תקופה ארוכה, הוא אולי לא הרע ביותר, אבל הוא אדם שנעדר כל רגישות חברתית. הוא אולי מתפקד בתחומים אחרים, אבל ככלל הוא מוגבל מאד, והחזון שלו כנראה בעייתי. לא צריך להסתפק במה שיש לאדם הזה, שנבחר בתקופת הקרח בערך, להציע. אנחנו בעידן חדש. כולי תקווה שנראה יותר פעילים נכנסים גם למועצה. להבחר אני די משוכנע שהם ייבחרו, הרי כולנו נרתם לתמוך בהם בקמפיין מבורך שכזה. חג שמח

 3. המועצה ניתקה אתמול את החשמל והמים מהמאהל. תאיר ענבר כותבת:

  רציתי להביע את אכזבתי הקשה מהתנהגותו הלא הולמת של חיים געש, ראש מועצת פרדס חנה.מרגע שהקמנו את המאהל ב-20.7.11 ניסיתי ליצור קשר ולקבוע פגישה עם ראש המועצה, קיבלתי התעלמות מוחלטת על אף ניסיונות רבים. לאחר התענינות של התקשורת המקומית בנסיונותינו ניתנו לנו מים, חשמל ושירות שירותים חלקי. לאורך החודש האחרון נאות חיים געש להיפגש עם נציגי המאהל, מונתה אשת קשר מטעם המועצה איתה ניהלתי קשר רציף ויומיומי על מנת לעבוד בשיתוף פעולה, השתדלנו למלא בקשות מראש המועצה כדי להראות רצון טוב וכוונה לתקשורת טובה וחיובית.

  לאחר בקשתו של חיים געש לפנות את האוהלים והצהרת כוונותיו לעבוד עם פעילי המאהל בשיתוף פעולה למציאת מיקום להמשך הפעילות, החלטנו מסיבות רבות להיענות לבקשה ולהשאיר סוכה חגיגית לכבוד החג והקהילה ועם זאת לאחר בקשתו לשיתוף פעולה וקיום הבטחותינו ניתק מר חיים געש היום, יום רביעי, את המים והחשמל לסוכה של תושביו שלו- שרובם בחרו בו.

  אין זאת בעיני התנהגות הולמת לנציג ציבור ותגובה כוחנית בתשובה לרצון הטוב שהביעו תושבי המאהל.

  תושבי פרדס חנה – זה האדם המייצג אותכם. אדם שהבטחה שלו אינה אמינה.

  אדם שמנתק בערב חג מים לשתיה וחשמל חיוני לאירועי המאהל.

  תתבייש לך חיים געש!

  המאהל יסתדר ללא עזרתה של המועצה, אבל המועצה, נציגת הציבור צריכה להבין את חשיבות תושביה.

  בתקווה ללקיחת אחרויות אישית וסולידריות בין אדם לאדם,

  תאיר ענבר

  תושבת מאהל פרדס חנה ב-3 החודשים האחרונים

 4. באימייל היומי מהמאהל היה היום:

  עדכון ממפגש עם חיים געש

  הבוקר התקיים מפגש בין ראש המועצה, חיים געש, ובין נציגים מהמאהל – תאיר, אלון וזוהר. במפגש נכחה גם חברת המועצה נורית השמשוני-יפה. במפגש הוצגו המאהל והקהילה המתגבשת סביבו, ועלתה בקשה לסיוע מצד המועצה במציאת אתר להמשך קיום הפעילות הקהילתית. געש הביע נכונות לסיוע, ומינה את נורית לאשת הקשר בנושא בין המועצה למאהל.

 5. פעם המנהיגים היו מקשיבים לעם…
  לא ברור למה היום הם בוחרים להיראות כמה שיותר אפטיים. זה ניתוק שפשוט לא נתפש. חזון ובינה, שפעם הנחו אנשים להגיע למושבי הנהגה, התחלפו היום בעסקנות ובענייניות נטולת רגש. אולי הם מפתחים שם עור של פיל. ואולי לכולנו חלק בכך…
  אני זוכר שראיתי את חיים געש לפני הבחירות המקומיות משחרר חיוכים במפגשי בית ברחובות נוטפי עצים של פרדס חנה. לאן נעלם אותו אדם?
  לא ברורה ההתנהלות הזאת. הוא כאילו בכח מרחיק ממנו את הגרעין החי של המושבה.
  אבל אפשר בהחלט וכדאי לשנות את כל זה. אולי תקום פה חבורה מקומית אמיתית שתיקח עליה את ראשות המועצה בפעם הבאה? חלום כזה…
  כל אותם אנשים טובים שיודעים… אולי למישהו זה יתאים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close