זוגיות ומשפחהטיפוליםסדנאות, קורסים, חוגים

אני אדם מיני

[מיה גל]

התבוננו סביבכם, כמעט כל מה שאתם רואים עכשיו, נוצר כתוצאה מאינטראקציה מינית כזו או אחרת… קצת מוזר לחשוב ככה, נכון? אבל זו האמת.

הפרחים, הדבורים, הציפורים, החתולה שרובצת ליד המקלדת, העץ שממנו עשוי השולחן שלכם, הכותנה ממנה עשויים הבגדים שעליכם, הילדים שלכם, ההורים שלכם, וכן, אפילו אתם נוצרתם מאינטראקציה מינית אותה מימשו שני האנשים שיצרו אתכם…
כך שאנרגית חיים שלנו והאנרגיה המינית שלנו היא למעשה אותה אנרגיה בדיוק.

מיה הירוקהאיך אתם מבטאים את עצמכם כיצורים מיניים?
יש אנשים שמאד קל להם להתחבר למיניות שלהם, לבטא אותה, לבטא את עצמם דרכה, ויש אנשים שהמיניות שלהם יותר מופנמת, שיותר קשה להם להתחבר אל החיה שבתוכם, שיותר קשה להם להביא את עצמם דרך המיניות שלהם.

אם נתייחס את המיניות שלנו כאל עוד צורה של תקשורת, נוכל לראות איך החיבור שלנו למיניות שלנו משפיע גם על אספקטים אחרים בחיינו, כמו למשל על הדימוי העצמי שלנו, על הביטחון העצמי, על כישורי החיברות שלנו, על המקום בו אנו ממצבים את עצמינו בעבודה, בחיי החברה ובחיים הזוגיים.

בטנטרה הטיבטית, כשמתרחש חיבור בין גבר לאישה, כשהלינגם (הפין, מטה האור) נמצא בתוך היוני (הפות, המקדש הפנימי), מתרחש גם חיבור אל האחד. אז אנו חווים את היותנו חלק מתוך מארג אחד שלם במלוא עוצמת החוויה, אז מתקיים חיבור אלוהי בין הזכר לנקבה, בין שני הקטבים של הקיום הזוגי.

החיבור הזה, התחושה הפנימית העמוקה הזו של היותינו חלק ממארג קוסמי עצום, מעניק כוח פנימי, עוצמה שאין להתעלם ממנה ושניתן למנף אותה בכל תחום בחיינו. חיבור זה בין גבר לאישה יכול להיות אקסטטי פיזית ורוחנית, רק אם ביום-יום יישמר הרווח שבין הקטבים, רק אם האישה תהיה אישה והגבר – גבר. הרווח שבין הקטבים הללו מביא למתח בריא וטוב, מעורר את התשוקה, מביא לתנועה, לחיים, לחיות, ואז גם לאיחוד.

אליה וקוץ בה
המיניות שלנו עדינה, מורכבת, שברירית לעיתים. משחר ילדותינו היא מושפעת מגורמים חיצוניים שונים ומגוונים כמו אשמה, כעס, תסכול, פחד, בושה ועוד, ואלה הם רק חלק מהגורמים שעשויים להפוך את חיי המין שלנו לפחות ממושלמים. אם ככה התחלנו את חיינו המיניים, סביר להניח שלא ממש נהנה מהם, לא עד הסוף.

ולפעמים התחלנו טוב אבל משהו משתבש בדרך…
לפעמים זה קורה אחרי לידה, החשק המיני פתאום מתעופף לו החוצה מן הזוגיות…
לפעמים אחרי טיפולי פוריות שבמהלכם המין נתפס כחובה, והוא כבר לאו דוקא מענג, אלא מתוזמן היטב, טכני, התשוקה המינית דועכת. כל הכיף נעלם…
לפעמים אצל אחד מבני הזוג נוצר קושי כלשהו במיניות, למשל יובש בנרתיק או כאבים בחדירה אצל האישה, אין אונות או שפיכה מוקדמת אצל הגבר…
ולפעמים פשוט הזמן עושה את שלו, המתח הארוטי התפוגג וסתם אין לנו חשק להתעלס….

בכל אחד ואחד מאיתנו טמונה היכולת להיות אדם מיני שמבטא את המיניות שלו בשמחה, בשלמות פנימית ובאופן מעצים. מיניות כזו מגיעה לכל אחד ואחת מאיתנו. אני מזמינה אותך לפנות אלי עם כל שאלה שמתעוררת, עם כל קושי או התלבטות הקשורים במיניות, הן ברמת הגוף והן ברמת הרגש, גם אם את/ה יחיד/ה וגם אם אתם זוג.

כמה מילים עלי ועל דרך הלוטוס
אני מטפלת ברפואה סינית עתיקה מזה 13 שנים, כיהנתי כמרצה במכללת מדיסין לרפואה משלימה וכן במסגרות פרטיות אחרות ובמרפאות שונות. בנוסף אני דקיני – מורה לטנטרה טיבטית לפי אמנות הדקה-דקיני.

הגיתי והקמתי את "דרך הלוטוס – מיניות בריאה באופן טבעי", מרפאה הנותנת מענה שלם וטבעי לכל הקשיים הקשורים למיניות. בדרך הלוטוס הצוות שלי ואני מטפלים בגברים, בנשים ובזוגות.

מיה גל 050-7312284

www.Lotus-Way.com

—-

[הציור: 'מאיה הירוקה', מתוך סדרת ציורי העירום החדשה של האמנית המרוממת מיכל שמעוני. 50×100 אקריליק על פישתן]

תגיות
הראה עוד

14 thoughts on “אני אדם מיני”

 1. כן ירבו. מאחר ובגדול אנחנו לוקים בתקשורת ירודה גם החוצה וגם פנימה, ברור שהמיניות שלנו רחוקה מאיפה שהיא יכולה להיות (לפער שנוצר קוראים פנטזיה…), ואמן ויהיו רבים כמו מיה שעוזרים, מנחים ומעודדים להתקרבות הזו, מתוך אהבת חינם. כל הכבוד מכל הלב- עבודה מדהימה את עושה, ולכן כולם נמשכים אלייך…
  אגב, הציור של מיכל שמעוני מהמם, ומתאים מאוד לתחושות שלי בנוגע למאמר.
  חיבוק,
  בן

 2. הציור של מיכל שמעוני מדהים. יש בו את האיכות הזאת של הציירים שעליהם למדתי באוניברסיטה.
  בעצם, תהיתי האם אני אמורה להכיר את הציור….
  בעניין הפוסט של מיה והעבודה של מיה בכלל – מיה היא חלוצה אמיצה, לוחמת אור אמיתית.
  מוציאה את המבוכה מהשיחה. כל-כך עניינית, אינפורמטיבית, יעילה ותומכת.
  לשוחח אתה בענייני מיניות זה כמו לקבל מחברה מתכון לעוגה. כל-כך פשוט.

 3. תודה, וכן, זה באמת נושא חשוב. הלואי שכולנו היינו יכולים לחוות מין ביותר חופשיות, עם פחות תילי תילים של טאבואים, ולהתחייס אל מין ואל עצמינו כאל יצורים מיניים באופן חופשי ומאושר.

  ומיכל, תודה על שהסכמת שציור הנהדר שלך יעטר את הפוסט שלי 🙂

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close