בעלי מקצועטיפוליםכלליניו אייג'סדנאות, קורסים, חוגים

בגוף אני מבינה

תמיד הייתי אדם שאהב לזוז. הייתי מחוברת לגוף ולתנועה עוד לפני שגיליתי את היוגה.
בנוסף הייתי גם אדם שאהב להקשיב לרחשי ליבו ומאווי נשמתו. בתוכי חפשתי דרך שתספק את המקום הזה ותשלב בין הגוף להקשבה.
במובן מסויים אני חשה שהיוגה מצאה אותי, באותה תקופה קול קרא מתוכי וביקש דרך ללכת בה, מקום פנימי ועמוק בתוכי ביקש ללמוד על עצמו דרך הלימוד העצמי.

צילום: עינבל ביקל נירוונההיוגה קראה לי והחלטתי לקנות ספר של ראג'ה יוגה, ספר למתרגלים מתחילים שיש בו 28 שעורים למתרגל המתחיל.
לא ממש הבנתי באותו זמן כמה זמן אני הולכת לתרגל והאם היוגה נכונה לי. נעניתי לקריאה מתוכי והתחלתי ללכת בדרך. במשך שנתיים שלמות מצאתי את עצמי דבקה בדרך הלימוד העצמי. למעשה, התחלתי לתרגל יוגה לראשונה בדרך לא קונבנציונלית מה שאפשר לי באותו זמן ללמוד דברים שלא הייתי יכולה ללמוד בצורה אחרת.
למדתי להקשיב לגוף. מכיוון שלא היה לי מורה שידריך אותי הייתי חייבת להיות קשובה למורה הפנימית שלי.

הגוף דיבר ואני הקשבתי. זה היה השעור הראשון שהיוגה למדה אותי על עצמי, התרחבות היכולות הפיזיות שלי ששוות להתרחבות היכולות הנפשיות שלי. היוגה הייתה ועודנה כמו מראה למקומות חבויים פיזיים ונפשיים שלא הכרתי בעצמי.
כמובן שיכולתי לתרגל מספר עד גבול מסויים. לאחר שנתיים של לימוד עצמי התחלתי בחיפוש המורה החיצוני, כשהמורה הפנימית שלי בקשה את המורה הנכון. אני מאמינה שהדרך שבחרתי בה הובילה אותי למציאת מורה ליוגה  שעודדה אותי בזמן התרגול למצוא את המורה הפנימית שלי. ליוגה יש יכולת אדירה לרפא אותנו, לכן יוגה מבחינתי היא יצירת  מערכת יחסים אינטימית עם עצמנו. כל מערכת יחסים טומנת בחובה שעורים פשוטים ולא פשוטים, אם נהיה אמיצים מספיק, רכים חומלים ואוהבים, נוכל לשמוע את קול האמת – מה הגוף שלי מנסה להגיד לי? מה הוא באמת צריך עכשיו?

יוגה אינטגרטיבית היא הזדמנות להתבונן בגוף שלנו ברמה עמוקה יותר.

בזמן התרגול נוצר תהליך הקשוב למגבלות ויכולות הגוף הפיזי שלנו, המאפשר לנו לפרום דפוסים פיזיים המקבילים לדפוסים נפשיים בחיי היום יום. הקשב העמוק למורה הפנימי שלנו בזמן התרגול נותן לנו המון כוח ומזכיר לנו את המשאבים החיוביים והמעצימים הנמצאים בכל אחד מאיתנו .

כולנו אורגאניזם חי בעל יכולת ריפוי עצמית אדירה. מכיוון  שהתרחקנו מהטבע, התרחקנו מהקול הפנימי שלנו. תרגול יוגה אינטגרטיבית נותן לנו כלים המזכירים לנו שבידינו הכוח לרפא את עצמינו.

לפני שבע שנים נפתחה בפניי דרך שלמה ואינסופית, דרך היוגה, ואני מודה ללב שלי שהוביל אותי אל היוגה.
כיום אני מורה ועודני תלמידה בדרך היוגה מכיוון שהלימוד הוא אינסופי ללא סוף וללא מטרה, היוגה מלמדת אותי לשהות ולהתמסר לרגע הזה.

"יוגה היא הזדמנות למפגשים עם היכולת הפיזית ופיתוח הסיבולת והגמישות; מפגשים עם אורך רוח, נחישות והתמדה; מפגשים עם גבולות פסיכולוגיים של פחד, עצלות וכאב; מפגשים עם האישיות המתבטלת או היהירה. היוגה היא היכולת שלנו להיות נוכחים בכל הרבדים בהתרחשותם. היכולת הזו היא הרחבה של התודעה ובעקבות כך הגדלת החופש לבחור".

מירב מורה מוסמכת ובוגרת קורס מורים ליוגה אינטגרטיבית של ציפי נגב מלמדת יחידים וקבוצות באזור השרון ופרדס חנה. בתהליך הכשרה של קורס יוגה תרפיה של ציפי נגב. השתלמויות בסדנאות יוגה של מורים שונים מהארץ ומהודו. מעבירה שעורי תנועה ויוגה אינטגרטיבית בהוסטל לאנשים עם פיגור שכלי.

מזמינה אתכם ואתכן בשמחה לבוא לשעור היכרות ראשון חינם!!!

ללמוד יוגה אינטגרטיבית וליצור מערכת יחסים אינטימית רכה חומלת ואוהבת עם עצמכם דרך גופכם, מתוך הקשבה למורה הפנימי שלכם. הסטודיו מרווח ונעים, ממוקם בפרדס חנה. מערכת השעורים רחבה ומגוונת והמחירים נוחים.

קבוצות: הקבוצות אינטימיות ומאפשרות יחס אישי ותשומת לב מיוחדת לכל תלמיד. כל אחד יכול לתרגל יוגה אינטגרטיבית ללא צורך בנסיון קודם.

שעור פרטי: מאפשר העמקה אישית ומותאם ליכולות האישיות הפיזיות והנפשיות של התלמיד, ולצורכי הזמן והמקום.

בנוסף הנחות מיוחדות לנרשמים ליותר משעור אחד, ולנרשמים מראש לשלושה חודשים.

לבאים דרך מושבה חופשית הנחה מיוחדת לחודש הראשון.

ליצירת קשר:  052-5255496 | מייל | לאתר שלי: www.yogart.co.il

[צילום מירב: עינבל ביקל נירוונה]

תגיות
הראה עוד

19 thoughts on “בגוף אני מבינה”

  1. יואו, מירב היא באמת מורה יוצאת דופן
    היא קשובה ומתאימה את התנועה והתהליך למי שנמצא באותו הזמן בשיעור
    התהליך הוא כל כך מעמיק שהוא תמיד ליווה אותי במהלך השבוע כולו
    גם נעים בגוף וגם נעים בנשמה
    אני ממליצה בכל הלב

  2. פינגבאק: אינדקס יוגה

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close