כללי

בית פתוח בפרדס חנה כרכור, שישבת 31.3 – 1.4.2006

(שלום למי שהגיע לדף הזה מגוגל, חודש מרץ 2007. השנה אמני פרדס חנה כרכור יצאו מהבית הפתוח לדרך האמן. את הפרטים המלאים על האירוע, שיתקיים בתאריכים 21-23/3/07 תוכלו למצוא כאן. בואו בהמוניכם!)

(קומוניקט מהיחצ"נית, מובא כלשונו):

הזמנה צבעונית

אחת לשנה, זו השנה השמינית, כשבועיים לפני חג הפסח מתקיימת מסורת של "בית פתוח" בפרדס חנה – כרכור.
בסוף שבוע אחד, פותחים אמנים ויוצרים את בתיהם ואת סדנאותיהם בפני הציבור הרחב בחגיגה קהילתית-אמנותית במטרה להציג ולמכור את עבודותיהם. הוגי רעיון "בית פתוח" הם אילנה והנס פלדה מסטודיו "פלסטיק פלוס" שהיו הראשונים להפוך את רחוב שינקין התל-אביבי המנומנם למרכז יצירה ועיצוב כפי שהוא כיום. יחד איתם היו שותפים לרעיון אוסנת דן קוצר העוסקת בעבודות זכוכית והזוג הופמן מותיקי המושבה. עם הגיעם של אילנה והנס לפרדס חנה ריכזו סביבם קהילת אמנים שהלכה וגדלה ושיצרה עם הזמן צביון מיוחד למושבה. כיום מונה קהילת האומנים במושבה למעלה מ-200 יוצרים ואומנים.

הנס ואילנה במסיבת פורים

בהפנינג האמנויות ישתתפו כ-100 אמנים שיפתחו את בתיהם ואת סדנאותיהם בפני קהל המבקרים ויציגו את יצירותיהם בתחומים: ציור, פיסול, צילום, עיצוב, אמנות שימושית, צורפות ועוד, תוך שימוש בעץ, חימר, אבן, ברזל, פלסטיק וכד'. האורחים שיגיעו ל"בית הפתוח" יקבלו במספר מוקדים ובבתי האמנים מפה של המושבה בה יצויינו בתיהם או סדנאותיהם של האמנים המציגים, וכן דוכני ממכר מזון. בשנה שעברה הגיעו לאירוע כ-50,000 מבקרים שהפכו את המושבה הפאסטורלית ל-VILLAGE צבעוני, מקום עליה לרגל לשוחרי אמנות מתחום ה-CRAFTS ולציבור הרחב בכלל שנהנה מטיול באזור הכפרי לא רחוק ממרכז הארץ.

בין שאר המציגים השנה משתתפים מרק יודל – הנחשב לאחד הקרמיקאים המובילים בעולם, שיציג בפני המבקרים "שריפת" כלי קרמיקה בשיטת רקו, ערן גרבלר – קרמיקאי שיציג סביבונים לכל השנה וכן כלים מיוחדים לחג הפסח, טלי טנא-צ'צ'קס מ"טאטוש" – מעצבת, מלכה קרייף מ"בית הזכוכית" – המתמחה באמנות הזכוכית, ורקה טמנו אומנית אתיופית היוצרת כלי קרמיקה אותנטיים. כן יפתחו בני משפחתו של מאיר אריאל ז"ל את "בית אריאל" בו יציגו ציורי-שירים פרי מכחולו של מאיר אריאל.
פלסטיק פלוס – הראשונים לעסוק בעיצוב תאורה, מייסדי שינקין והסצינה בפרדס חנה כרכור. לאור ההצלחה של שנה שעברה גם השנה פותחים ילדי אלו"ט את ביתם ומציגים ציורים ועבודות בקרמיקה. בנוסף יפתחו בית קפה ביום הארוע וזאת כדי לקרב יותר את הקהילה אליהם.

האירוע יתקיים בימים: שישי 31/3 בין השעות 10:00-18:00 ושבת 1/4בין השעות 10:00-20:30. ניתן לקבל מפות בתחנות דלק "סונול" בישוב, מסעדת "פצ'ולי" באזה"ת הישן פרדס חנה (בכיוון בנימינה) וכן בבתי האמנים. לפרטים נוספים ניתן לפנות ליחצ"נית האירוע חיה מן, בטלפון 6380089.

(סוף ציטוט)

הראה עוד

10 thoughts on “בית פתוח בפרדס חנה כרכור, שישבת 31.3 – 1.4.2006”

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close