2012 זה עכשיובילוייםיוזמות חופשיותמהעולםמציאותניו אייג'סדנאות, קורסים, חוגים

ג'ון דה רייטר בפרדס חנה 1/6/11

ג'ון דה רייטר בפרדס חנה

ג'ון דה רייטר בראגה פרדס חנה
יום רביעי, 1 ביוני ב-7 בערב

משך המפגש כשלוש שעות
המפגש כולל דיאלוגים עם ג'ון ורגעים של שקט
כניסה 40 ש"ח, כרטיסים בכניסה החל מ-30 דקות לפני המפגש
לפרטים נוספים גלית 052-4777879 או אדגר 052-5957647
ג'ון מקיים מפגש נוסף יום קודם, בתל אביב יום שלישי ב-31 במאי ב-26 בערב,
ZOA אבן גבירול 26 (בית ציוני אמריקה) – כניסה 70 ש"ח, 30 דקות לפני המפגש. לאתר (עברית) >

ג'ון דה רייטר המורה הקנדי מגיע לראגה פרדס חנה!! זוהי הזדמנות נדירה לחויה מיוחדת במינה.
ג’ון הוא מורה ואיש רוח המקיים מפגשים שבועיים וסמינרים באדמונטון, קנדה וברחבי העולם.
ג’ון יוצר קשר עם כל אחד בקהל מתוך הויה של אחדות ואהבה, ועונה לשאלות מהקהל בכל נושא. התשובה עונה ישר אל תוך המקום העמוק ביותר שבלב. המפגש עם ג’ון גורם לטרנספורמציה והאצה מידיים בצמיחה הרוחנית וחיבור עמוק לאמת.
הישיבה במחיצתו היא רבת עוצמה ומאפשרת מפגש חוויתי עמוק שמרחיב התודעה ויחד עם זאת מעניק כלים מעשיים לחיים אמיתיים וכנים עם עצמנו ועם אחרים.

זהו הביקור הרביעי של ג'ון בארץ, עד עתה קיים מפגשים בתל אביב בלבד אך בעקבות הזמנות והמלצות החליט לנוע צפונה…
בגיל שבע עשרה, ג’ון דה רייטר מצא עצמו טובל באופן בלתי צפוי בתוך עומק של מציאות שלא היתה דומה לשום דבר שידע קודם. הוא חווה הגשמה פנימית עמוקה שנעלמה, לפתע, כעבור שנה. החיפוש חסר התועלת שלו בניסיון לחזור לאותה מציאות שחווה, התבטא במסע ארוך ומתיש בפנים ובחוץ, שנמשך שנתיים. לבסוף, ג’ון נטש כל מאמץ ושאיפה, וקיבל ללא תנאי את מצבו הנוכחי. מתוך גישה זו, של פתיחות ורכות לב, ג’ון שרה שוב באופן מיידי במציאות של הוויה טהורה. "ידעתי אז, שלא רק שאני אוהב את האמת יותר מאשר את חיי האישיים, אלא גם שאת האמת ניתן לדעת באמת – רק דרך כנות מוחלטת, וכניעה בפתיחות וברכות למה שכנות זו מגלה. האמת היא – לאהוב את המציאות בכף יד פתוחה, במקום לרדוף אחרי המציאות באגרוף קפוץ של צורך ותביעה אישית."

ג’ון נשאר במצב זה של ויתור, נותן לדפוסים ותבניות של שכל ורגשות לגווע. ככל שהכרתו התרחבה, הוא חווה תגליות פנימיות והתעוררויות רבות מספור. "הבנתי יותר ויותר לעומק, שאשרת רק את האמת; שאחיה בכניעה למה שאני יודע… בכל מחיר אישי. אינני שייך עוד לעצמי. אני שייך לאמת. אין לי עיניין בזהות אישית או בכוח, יש לי עניין רק באהבת ההוויה האמיתית, הנתמכת על ידי כנות פנימית מוחלטת של הלב." י

ג’ון אומר: "האמת היא כה קלה, היא מזינה באופן כה מוחלט ושלם. היא מה שתמיד חיפשנו אך היא תמיד היתה כאן, ממש בתוך ליבנו, בתוך הכרתנו. האמת היא ההכרה, אולם העיוותים שיצרנו מסתירים אותה. האמת תמיד כה קרובה, כה נגישה, היא רק מחכה לנו שנפתח את הדלת. הכוח הגדול ביותר שיש לנו כבני אנוש, הוא הכוח לבחור. אנחנו יכולים לבחור ליצור את שערי האשלייה שלנו ולייצר בפנים את כל מה שמאחוריהם, או שאנו יכולים לבחור לפתוח את הדלת ופשוט לתת למציאות להיכנס. פשוט לתת את עצמנו לחלוטין לטוהר ולטוב העמוק שלה. הכל תלוי בנו. אך ברגע שנפתח את הדלת, אפילו רק חריץ… אם ניתן לעצמנו להיות כנים בפנים, נגלה שמה שמצאנו הוא נפלא כל כך, שלא ניתן לעמוד בפניו…"

לא מזמן ג’ון התראיין לתוכנית רדיו בארה”ב וכך תיארה המראיינת ג’סטין ווילס-טומס את התרשמותה מהמפגשים:
מצאתי דממה עמוקה בחדר שבו ישבו כ-300 איש כאשר ג’ון נכנס. ג’ון קיים שני מפגשים יומיים, כל אחד באורך של כ-3 שעות. הוא ישב על כיסא על במה שקושטה רק בשולחן קטן שעליו פרחים טריים. משני צדדיו היו מסכי וידאו כך שלכל אחד בחדר היה המושב הטוב ביותר. לפניו בשורה הראשונה בקהל היו שני כסאות. בכל מפגש, משתתפים שונים יכלו לקבל מפגש פרטי אחד-על-אחד איתו על ידי כך שישבו באחד מהכסאות האלה. כשעבד עם כל אחד מהם, הוא למעשה עבד עם כולנו

מה שהכה בי היה כיצד הוא מחבר בין מילים. לא היה שום דיבור ‘רוחני’. הוא דיבר בפשטות ובאופן ברור, אך השתמש בשפה בדרכים חדשות. שמעתי מילים כמו ‘טווּײַב’, אבל שמעתי אותם באופן הרבה יותר עמוק מאי פעם. הכתה בי גם הדממה בחדר, שאותה תיארתי כבעלת מלאות עמוקה ורבת משמעות. לקח כמה זמן להתרגל לזה. שאלתי את ג’ון על כך והוא אמר שמה שמתרחש אינו במילים בלבד. שמה שקורה זה תמסורת

ביום הרביעי, לאחר שערכתי ראיון עם ג’ון עבור “ניו דיימנשנס”, אמרה לי אשה: “לא חוית את ג’ון עד שחוית אותו מהכסא”. לכן רשמתי את שמי למרות שלא ציפיתי שאבחר. ואולם, זמן מועט לאחר שרשמתי את שמי, מצאתי את עצמי יושבת בכיסא. ציפיתי לפעמונים וחצוצרות, הילות ותנודות מיסטיות. אלא שלהפתעתי לא היתה כל פירוטכניקה, רק אהבה עמוקה וגעגוע מצידי להיות יותר ערה. לא הרגשתי שום
מניפולציה מצד ג’ון, רק אהבה, פניו רפויות תמיד, לא מחייך, לא מזעיף פנים, רק תמצית לתמצית. אני ממשיכה להפנים את פרק הזמן העוצמתי ביותר הזה, ומחכה לחזור שוב.

תגיות
הראה עוד

9 thoughts on “ג'ון דה רייטר בפרדס חנה 1/6/11”

  1. אחרי 3 שנים של שהייה במחיצתו של גון חזרתי להאמין ולסמוך על החיים באמת לפי פרספקטיוה יותר הרחבה וכוללת,היום הקשיים והאתגרים מתקבלים בברכה וציפיה(כמה שזה נשמע מוזר) אני מחפש את הקשיים ,בזכות גון אני רואה ומגלה את המשך הדרך דוגמא חיה
    לדרך

  2. עיניו של ג'ון נוחתות ברכות על עיניי. מבטו מתמזג עם מבטי שלי ומשקיט את כל מה שמתרוצץ בתוכי. משהו השתנה בי לנצח. אינני ער, אינני מואר – רק שליו, רגוע, חסר דאגה. מנוחה עמוקה מוצאת אותי בלי שחיפשתי אותה. גלים סוערים מגלים את קרקעית הים ומבינים שתמיד ידעו כיצד להיות יציבים כמוה.

  3. מתוך היכרות ארוכה יכול לשתף שהמפגש עם ג'ון מאפשר לי להיות ב'מקום' הכי אותנטי ומדויק שיודע, מאין 'כלי' נהדר שעצם נוכחותו מאפשרת מדריכה ותומכת בחיבור האמיתי והטהור הקיים בכולנו ובכל. המלצה חמה מכל הלב.

  4. די מדהים שמורה גדול כמו ג'ון מגיע לראגה, אין מילים להעביר את החוויה ובעיקר את התמורות המופלאות שקורות אחרי מפגש איתו.הישיבה במחיצתו מחברת לידיעה עמוקה ומאפשרת חתירה אמיצה אל האמת, זאת שמעבר לכל הסיפורים.אני אישית יכולה להעיד שקשה לא ללכת בעקבות האמת שנחשפת אחרי פגישה עם ג'ון.

  5. לא אגזים אם אומר שהמיפגש שלי עם ג'ון הוא הדבר הכי משמעותי בחיי. אחרי שהייתי עם לא מעט מורים רוחניים, סוף סוף מצאתי בג'ון את המורה האמיתי: אין הוא מבטיח הרים וגבעות כמו האחרים. מה שכן, הוא יודע איך לחדור לחלק הכי עמוק בתוכנו ולהביאו למודעותנו. והוא מעביר זאת באמנות שמותאמת לכל אחד באופן אינדיוידואלי, אם במילים או במבט

  6. מומלץ ביותר… חויה חזקה מאד, לשבת עם ג'ון
    אפשר להירשם ולשאול אותו שאלה או פשוט לשבת בקהל – עצם הנוכחות שלו היא דבר עוצמתי ביותר, למי שמעוניין בהתעוררות ההכרה אל מה שאנחנו באמת, אל תמצית האהבה והאושר שקיימת בתוך כל אחד – ג'ון פשוט יודע איך לעורר את זה בתוך כל אחד… מפגש של לב אל לב מאד מרגש – פשוט כדאי להגיע!

כתיבת תגובה

Close