טורים אישייםניו אייג'

גל הכוכב: הגל האחרון במחזור הנוכחי

[טליה טוקר]

שלום וברכה לכולנו:

כוכב
זהו זה! הגענו לגל האחרון, החגיגי, המרגש והמסיים של המחזור הנוכחי של לוח הצ'ולקין! סופו של גל הכוכב מוביל הישר אל השמש הקוסמית המוזהבת שבסימבוליקה מסמלת מצב של "הארה". אז מה היא אותה הארה נכספת אליה כולנו מייחלים?… לפי מיטב הבנתי מדובר במצב של מלאות אנרגטית פנימית, כמו שמש שמלאה באש בוראת ויצירתית מתוך עצמה. במצב השלם הזה היא פשוט מפיצה את זרעי ההשראה שלה לכל עבר, תוך כדי זרימה קלילה ומסופקת במציאות הגשמית. המשחק עם גלי הצ'ולקין מוביל אותנו אל עבר מצב המודעות הזה. בתהליך המלא של הלוח אנחנו עוברים מסע ספירלי שמתחיל בדרקון מגנטי שממגנט אל תוך חיינו יכולת לקבלה, להזנה עצמית ולראיית היש ומסתיים בשמש קוסמית מוארת ומחוברת לאינסוף של מידע. המסע בזמן שאנחנו חווים עם הגלים מיועד לכך שנעצים את האנרגיה בתוך עצמנו עד למצב של נוכחות מלאה ומוארת ברגע עצמו.

שוב ושוב אני חוזרת על כך שבשנים האחרונות כולנו חווים את ההאצה שמתרחשת בזמן. השנים, השבועות והימים חולפים בקצב מסחרר, כמות ההתרחשויות היא עצומה ביחס לכמות השעות הקיימת ביממה ונראה שהזמן עובר יותר ויותר מהר. ניתן לומר שיש "חשמל" באוויר. "בקרוב" תפיסת הזמן שלנו עומדת להשתנות לחלוטין- מתפיסת זמן של קו לינארי עם עבר, הווה ועתיד לתפיסת זמן ספיראלית שתמיד הווה. ממצב של תנודה אנרגטית ל"מה יהיה" ול"מה היה" למצב של נוכחות שקטה ברגע הנוכחי. זוהי בעצם המטרה העיקרית של משחק הזמן הזה הקרוי "צ'ולקין" ושל הסמלים הגיאומטריים של המאיה. המטרה היא לעזור לנו להבין שאנחנו אלה שממציאים את הזמן שחולף, שהזמן לא נמצא אי שם בחוץ אלא שהוא קיים אך ורק בתוכנו. זה חלק מהמאיה, האשליה שיש שם משהו בחוץ…!

בתקופה מואצת זו התהליכים השונים מהירים יותר "לטוב או לרע" והם יכולים להיות מלווים באסונות אישיים וקולקטיביים, כמו גם בפתיחות לבביות ואושר צרוף. האדמה נמצאת כרגע בעיצומו של שינוי באיזון האנרגטי ה"אישי" שלה ולשם כך היא "מנערת את יושביה" על מנת שתעוררו ויחוללו שינוי מהותי בעצמם. זה תלוי אך ורק בנו עד כמה השינוי המתרחש עכשיו יעבור בהרס ובקושי או בזרימה נעימה. זירוז תהליכים שכזה מתרחש תמיד לקראת סופו של הלוח המקודש וגל הכוכב מסמל סיום והתחלה חדשה וממגנט עמו תדר מעודן של צורות, צבעים וצלילים שמקיפים אותנו ברגע זה ממש.

ב-12/2 הצ'ולקין הנוכחי מסתיים ולמחרת מתחילים לוח חדש. כשם שאנחנו חווים קפיצה אישית ושינוי בין גל לגל, על אחת כמה וכמה שאנחנו משתנים ומתפתחים בין צ'ולקין אחד למשנהו. סיום מחזור "מחייב" אותנו לסוג של חשבון נפש לקראת סופו של עידן במציאות חיינו, קפיצה במודעות הקולקטיבית ולידה מחדש אל תנועה אחרת בחיי היום יום שלנו.

הימים של גל הכוכב יכולים לעזור לראיית התמונה הכוללת של חיינו וללמידת השינויים שאותם אנחנו רוצים ליצור עכשיו. ההתכווננות והמודעות מאפשרים לכל אחד ואחת מאתנו לעבור לשלב הבא בהתפתחות המודעות האנושית שלנו. גל הכוכב מאפשר לשחרר סופית את הישן, להיפרד באומץ ובאהבה מהמחזור שחלף ולזרוע את הרצונות המדויקים שלנו למחזור החדש שמתחיל. לאורך הגל אנחנו מוזמנים להגדיר באופן מפורש ומדויק את הרצונות והחלומות שאנחנו מבקשים לעצמנו ולאנושות לקראת מחזור חיים מבורך שמח וזורם. אמן ואמן!

כוכב
31/1, ברוכים הבאים לגל הכוכב: זהו הגל האחרון של הצ'ולקין שבו אנחנו עושים את ה"פינישים" לקראת המחזור החדש בן 260 ימים. לכן הכוכב מבקש שנתבונן בכל ההיבטים בחיינו ונזהה כמה דברים כבר השגנו במהלך הזמן שחלף וכמה כבר יש בנו ויצרנו במציאות שלנו. הכוכב הוא "החיוביסט" שבחבורה ומלמד לראות את הפלוס שקיים בכל אדם וסיטואציה. לקראת סוף הלוח אנחנו עושים סריקה כללית ומאירים מחדש את זווית הראייה שלנו בנושאים הנדרשים. הכוכב הוא המגדל-אור שמאפשר להחליף את הדימויים השליליים שיש לנו במחשבות חיוביות ומפרגנות ובכך להגדיל את האהבה לעצמנו ולחלקים השונים המרכיבים את חיינו. ככל שנטעין את עצמנו במידע חיובי, נוכל להגיע לתחושה שאנחנו בסדר גמור כפי שאנחנו ברגע זה ממש.

הכוכב מסמל את האנרגיה האומנותית של ונוס ומאפשר לראות את היופי הקיים בתוכנו וכהשתקפות את היופי וההרמוניה הקיימים בחיים. הוא מסמל זרע וביצית ועוזר לנו לארוג באלגנטיות, בעדינות ובחינניות את מציאות החיים היום יומית. אנרגיית הכוכב המגנטי מאפשרת לזרוע התחלות חדשות לקראת המחזור הבא- בעבודה, בקשרים עם אנשים, בנסיעות, בהתנהלות היומית ועוד ועוד. ככל שאנחנו ממלאים את עצמנו במידע חיובי, אנרגיית הכוכב מאפשרת לתחושה של פוריות והתמזגות בדרך רוויה בהרפתקאות משמחות.

למשך שלושה עשר הימים הקרובים כולנו מוזמנים להפוך לכוכבים מאירים, להרגיש במיטבנו ובפעם האחרונה בצ'ולקין הנוכחי לנוע אל אור הזרקורים. הכוכב המנצנץ מאפשר גם לקבל הדרכה מהחלומות, אם רק נבקש לזכור אותם ונלמד מהם. הנכם מוזמנים לדמיין את הסמל של הכוכב לפני ההרדמות ולבקש ממנו לזכור את החלומות מיד כשמתעוררים בבוקר. להכין מחברת ועט ליד המיטה ולהנות מהסימנים והאהבה שהכוכב שולח. במשך הימים הבאים האנרגיה שאנחנו מושכים מאפשרת לזרוע את הכוונות שלנו להרמוניה, לאהבה ולזרימה במציאות חיינו. כולנו מוזמנים לדמיין כוכב ורוד מעל לראשינו ועימו להתהלך במשך הימים של הגל.

דרקון
ה- 1/2: טון 2, האתגר של הגל באנרגיה של ירח בהדרכת דרקון: הירח מסמל את הילד העדין, הרגיש והמלא בחיות שבתוכנו. כאתגר הוא מאלץ אותנו לחוות כאבים שנשארו כפצעים במערכת שלנו עד ליצירת קשר חדש וזורם עם הילד הזה. לקראת סופו של הלוח הגיע הזמן להתנקות סופית מכמה "פיילים" כבדים ולהתחבר לעוצמה האינסופית הקיימת בתוכנו. כמובן שלא בקלות עומד להסתיים לו הצ'ולקין ובסופו אנחנו מתמודדים עם פצעי ילדות שלא מרפים מאיתנו. בבסיסנו אנחנו מונעים ממערכת מידע שלרוב באופן אוטומטי מתמקדת במה שחסר ושלילי. המידע הזה נבנה היטב בילדותינו ולצערנו אנחנו ממשיכים למחזר שוב ושוב את פצעי העבר שלנו. אמנם אנחנו מתבגרים ומשתנים אך הטראומות המהותיות ממשיכות להשפיע על כל עולמנו.

הירח מסמל את אלמנט המים ואת היכולת לזרום בהרמוניה במציאות. ככל שאנחנו מתנקים מדפוסי החשיבה השליליים, אנו מסוגלים לנוע בחיים עם כל עוצמת הרגשות שבנו ולממש את עצמנו. בעזרת הירח הירחי אנחנו לומדים לשחרר טראומות ותחושות של חוסר יכולת, חוסר בסיפוק עצמי ורגישות יתר. בגל האחרון של הצ'ולקין אתגר הירח מלמד להתייחס לעצמנו באהבה ובהערכה במקום החסר, האומללות ודפוסי הקושי שמלווים אותנו לאורך שנים ארוכות.

אנרגיית הדרקון מדריכה אותנו היום לשחרר את הביקורת העצמית הבלתי פוסקת ולהחליפה בחמלה וברכות. הדרקון מסמלת הזנה ורוך ומכוונת לכך שנתייחס לעצמנו באהבה ובחמימות כשם שאנחנו מתייחסים לתינוק קטן, רגיש ועדין. אתגר הירח מוביל אותנו להיוולדות מחודשת ולסוג של התקדשות לקראת המחזור החדש. ככל שאנחנו מנקים את המידע של החסר ומזינים בחום את הילד שבתוכנו, נפתח בפנינו החיבור הישיר למידע אינסופי ולעוצמה פנימית.

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "חזרה", "נקודת מפנה" (הקסגרמה 24), עפ"יה קיים פוטנציאל גדול לצמיחה, לגישה חדשה בכל התחומים ולקבלה של הטבע שלנו כפי שהוא (כוכב 1). גם הסינים מדברים על סיום של מחזור ישן בימים אלה, על הסתגלות למצב החדש ועל ידיעה עצמית (ירח 2).

כלב
ה- 2/2: טון 3 שבו מתחיל הפוקוס לפתרון האתגר, באנרגיה של כלב בהדרכת קוסם: הופעתו של הכלב ביום של הזרימה מלמדת לשחרר את התלות שפיתחנו באנרגיה של הסביבה, החברים והמשפחה. כדי להשתחרר מהתלות האנרגטית הזאת עלינו ללמוד לשמור על האנרגיה שלנו בתוך עצמנו וזאת ניתן לעשות ע"י נאמנות לרצונות שלנו. הכלב החשמלי מלמד להפוך לחברים הכי טובים של עצמנו ולעשות בדיוק את מה שנעים לנו. כשם שהסימבול של הכלב מלמד על אהבה ללא תנאי וחברות ונאמנות עד אין קץ, כך אנרגיית הכלב היום מבקשת שבכל רגע נעשה את מה שטוב לנו ונעמיד את עצמנו בראש סדרי העדיפיות בחיינו.

לעתים קרובות אנחנו מבזבזים אנרגיה על העולם: מרצים את הסביבה, מתרגמים סיטואציות, נשאבים אנרגטית ומשווים את עצמנו לנורמות החברתיות. בתהליך החיבור לכוכב המאיר שבתוכנו, הכלב מלמד אותנו שליבנו יוכל להפתח עוד ועוד כשנלמד להתייחס במלוא הרצינות הראויה לעצמנו ולרצונות שלנו. הוא מלמד כיצד לחבר בין ה"כ"- הכוונה ללב ולהתהלך בחיינו עם לב רחב ואוהב. אתגר הירח יוצר תחושות של קושי במערכות היחסים הקרובות אלינו ויכול להוביל לדרמות ולקיצוניות רגשית. הכלב מלמד לאזן את הרגשות הסוערים הללו ולפעול ממקום הגיוני והגון לכל הצדדים, כולל אותנו. הקוסם המדריך היום מרחיב את יכולת ההכלה שלנו להתמודד עם כל מה שמתחיל לעלות ולהציף את המערכת שלנו.

סיום הלוח וההתנקות מהטראומות מעלים נושאים כבדים ועמוקים והקוסם מחבר אותנו לידיעה פנימית עמוקה בנוגע למה שטוב ונכון לנו, מבלי הצורך באישורים מהסביבה או בהכרה מהעולם. ביחד עם התדרים החדשים והמעודנים של סוף הלוח הקוסם עוזר לנו להתחבר עוד יותר אל העוצמה שהולכת ומתגברת בתוכנו.

קוף
ה- 3/2: טון 4 של זריעת אפשרויות לפתרון אתגר הירח, באנרגיה של קוף בהדרכת יד: ביום שבו אנחנו מגדירים באופן מפורש את שניתן לעשות כדי להתמודד עם הצפות ירחיות, הקוף מבקש מאיתנו לשחק, לשחק ולשחק! שום דבר לא באמת כל כך גורלי ודרמטי! כדי להתנקות מדפוסי ילדות כבדים אנחנו לומדים לנוע בקלילות במשחק החיים, מבלי לקחת שום דבר ברצינות רבה מדי. אז נכון שיש כמה וכמה מחשבות מעיקות או דברים שלא בדיוק מסתדרים לנו, אך בעזרת הקוף העצמאי אנחנו מבינים שאין מה להדגיש אותם. במקום לחשוב על מה לא בסדר, הקוף מאפשר למצוא פתרונות מקוריים לכל בעיה. במקום להיות עייפים וכבדים, הקוף מפיח בתוכנו קלילות והשראה. הקוף הוא הילד המבריק בעל הרעיונות והקסם וביום העצמאי פותח אותנו להשראה יצירתית ולגאוניות הגלומים בכל אחד ואחת מאתנו.

בעזרת הידיעה של אנרגיית היד המדריכה היום אנחנו לומדים להגשים בהנאה את רצונותינו. היד דוחפת אותנו "לתקתק" בקלות את העניינים השוטפים ומניעה אותנו פשוט לעשות את שלנו. בזריעה לפתרון אנחנו לומדים לצאת החוצה אל העולם ולבטא את היצירתיות שבנו בכל דרך שעולה בדעתנו. לאט ובהדרגה אנחנו מצליחים לזרום בכיף בין הסיטואציות השונות במציאות היום יומית תוך כדי הגשמה קלילה ומהנה של מה שנכון לנו לעכשיו.

אדם
ה- 4/2: טון 5 של גיבוש כח הרצון הפנימי באנרגיה של אדם בהדרכת שמש: האדם הנבון מלמד אותנו ללכת בעקבות החלומות שלנו ולפתוח את עצמנו להזדמנויות חדשות ולמזל מבורך. המוטיבציה להמשך התהליך בגל נשענת על ההבנה של "כמו בעליונים כך בתחתונים", מה שאנחנו חושבים הופך למציאות שלנו. האדם הקוואנטי מתבונן באופן נטול שיפוט על עצמו ועל סביבתו ופתוח לשפע של הזדמנויות שצצות כל הזמן על הדרך. הוא מאפשר להגדיר באופן מדויק את רצונותינו ובחכמת אין קץ מלמד גם כיצד למגנט את מימושם. ביום של הסנטר אנחנו מוזמנים לשוטט בעליזות בדרכינו תוך כדי יצירת חיבורים לבביים עם הסובבים אותנו.

לאורך התהליך שאנחנו עוברים בגל הכוכב, השמש שהיום נמצאת בהדרכה מהווה עוגן של נדיבות וחמימות פנימית. כדי להעלות את המוטיבציה הפנימית שלנו לניקוי פצעי הילדות, השמש ממלאה אותנו בבהירות, באש ובמידע. האור והמידע שהיא מזרימה אלינו במהלך הימים ההולכים ומתארכים, מאפשרים לסדר פנימי ולרגיעה. ככל שיש סדר במוח שלנו, אנחנו יוצרים פוקוס פנימי על מה שבאמת חשוב לנו ומסוגלים לנוע מתוך ההיגיון הבריא שבנו. בעזרת האש והלהט של השמש והתבונה הממוקדת של האדם אנחנו יוצאים היום אל העולם ובגדול! ככל שאנחנו מאפשרים לרצונות האמיתיים להוביל אותנו, אנו הולכים ומתעצמים ומתמלאים באש יוקדת של עשייה יצירתית.

הלך שמים
ה- 5/2: טון 6 בגל הכוכב, באנרגיה של הלך שמים בהדרכת הלך שמים: במהלך הגל אנחנו לומדים כיצד להפוך את הרגישות הקיימת בנו לעוצמה והלך שמים מלמד שמאד חשוב שנלמד להעמיד את הרצון האישי שלנו בראש סדרי העדיפויות ושנמנע ממצבים שלא נעימים לנו. אנחנו מתחילים לקלוט שנתח רציני ביותר מבזבוז האנרגיה הקבוע שלנו קשור בקושי שיש לנו בלהציב גבולות ברורים לסוגים שונים של הרס והתעללות. ביום שבו מארגנים עניינים שוטפים בשטח לקראת שיא הגל, הלך שמים ממלא אותנו בהחלטיות ובנחישות פנימיים. אנחנו לומדים להגיד "לא" החלטי וברור לכל מי ומה ששואבים את האנרגיה שלנו.

ביום הקצבי הלך שמים מראה לנו מהם הדברים שפותחים את ליבנו ואנחנו מעוניינים בהם עכשיו ומלמד כיצד להשאיר את כל שאר הענייניים מחוץ לגבולות חיינו. הלך שמים הוא הנביא, המשיח, בעל האומץ והחמלה שבאמונה מבטא את החכמה שבו. ברגעים שבהם אנחנו בנוכחות מלאה הוא מאפשר לקפיצה במודעות שלנו ולהפיכתנו לערוץ ישיר שמחבר בין השמים לאדמה. ביום של הזרימה עם הפלוס אנחנו מקבלים אינפורמציה אדירה להתחדשות ולהשתנות שלנו. הלך שמים מזמין אותנו ליצור לעצמנו היום מרחב אישי מקודש שבו נוכל ללמוד, לחקור, להתפתח וליצור תבניות מחשבה חיוביות ומרחיקות לכת למחזור החדש שמתחיל.

קוסם
ה- 6/2: טון 7, שיא גל הכוכב באנרגיה של קוסם בהדרכת מגשר עולמות: הקוסם בשיא גל הכוכב מלמד כיצד לשחרר את ענייני השליטה מחיינו וכתוצאה מכך להגיע למקום של שלווה פנימית. מתוך חוסר ביטחון בעצמנו ובידיעה שלנו, אנחנו נוטים לחפש אישורים מהסביבה ומנסים לשלוט על הסיטואציות השונות בחיינו. עניין השליטה הוא מעין אשלייה של ביטחון שנותנת לנו הרגשה שאנחנו מוכנים ללא ידוע. אך מכיוון שהכל משתנה כל הזמן אנחנו לא באמת יכולים לשלוט באירועים החיצוניים, אלא אך ורק במחשבות החולפות במוחנו.

ביום של ההדהוד אנחנו לומדים לבטוח בעצמנו, בידע שלנו ובתהליך כולו ומרפים. תהליך ההרפייה הולך ומתחזק עם מגשר העולמות המדריך אותנו לריפוי נוסף של הנקודות הכואבות בגוף ובמחשבות שלנו. המגשר היום מאפשר להפרד מכמה מעגלים בחיינו מתוך ידיעה שסוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר. תהליך ההתנקות מפנה מקום מתאי הגוף שלנו למידע חדש ומקודם. הקוסם בעל יכולת ההכלה האינסופית מאפשר לעכל ולעבד את המידע הגבוה שמוזרם אלינו עכשיו. לקראת סוף הלוח התדרים הולכים ומתעדנים והקוסם ממלא אותנו בעוצמה ובכוחות לחיות את האנרגיות החדשות הללו ומכוון את הצמיחה שלנו עוד יותר.

קוסם מהדהד בעיצומו של הגל מאפשר להתחבר ישירות לשדה הנפש ולקבל פתרונות לכל שאלה שמציקה לנו. שיא גל הכוכב מלמד שעלינו לפנות פנימה ולהקשיב לידיעה הפנימית שלנו ועימה להתהלך בביטחון וברוגע במציאות החיים הרבגונית והמרתקת.

נשר
ה- 7/2: טון 8, הטון הגלקטי של היושרה באנרגיה של נשר בהדרכת סערה: הנשר מגביה במעופו, רואה את תמונת החיים הרחבה מלמעלה ומשחרר מאתנו תפיסות קוטביות כובלות, התמכרויות מגבילות ותחושות של קורבן ואשם. ביום שבו אנחנו בודקים את מידת הכנות שלנו עם עצמנו, הנשר המרומם מזמין אותנו לשאול: "עד כמה אני מאזנ/ת את העבודה שלי עם הנאה ומנוחה"?, "עד כמה אני שר/ה ורוקד/ת את האמת שלי או שמא מהלכ/ת כפופ/ה אל מול אירועי החיים המרובים"?, "עד כמה אני יוצר/ת את החלומות שלי במציאות הקוטבית"?, "עד כמה אני רואה את התמונה הכוללת של התהליכים וחי/ה בפרופורציות ריאליות"? הסערה המרפאה בהדרכה היום ממשיכה להזרים אנרגיות של ניקוי אל תאי הגוף שלנו. דרך שחרור מאסיבי של המסה התאית השלילית, אנחנו הולכים ומתמלאים באנרגיה שמאפשרת ליצירת החזון הפנימי שלנו.

הסערה יחד עם הנשר הגלקטי היום מאפשרים לשנות את צורת החשיבה שלנו בנוגע לאירועים הטראומתיים שעברנו בחיינו. בעזרת תשובות כנות לשאלות הללו הנשר יכול למגנט אלינו היום מזל, ברכה ואת היכולת להשיג את המטרות שלנו. כשאנחנו מרחיבים את הפרספקטיבה שלנו, אנו מתמלאים בתחושת חופש פנימית ובחירה באירועים בחיינו. דרך נתינת אמון בעצמנו וביקום והסכמה פנימית לקפוץ למיימי החיים הלא תמיד ידועים, אנחנו הולכים ומתקדמים אל עבר מימוש החלומות שלנו.

לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים הללו קרויה: "התדרדרות" ("התבקעות"), (הקסגרמה 23) והיא מלמדת כי קיים מצב של התדרדרות בכל היבטי ההתרחשות האנושית (ירח 2). זוהי תקופת שפל שהיא חלק ממחזוריות רחבה יותר והיא מקשה מעט על מימוש של פרוייקטים (הלך שמים 6). לפי הסינים כל שניתן לעשות הוא לחזק את היסודות הפנימיים (קוסם 7), לקבל את הזמן הזה ולנהוג בנדיבות כלפי עצמנו וכלפי הסובבים אותנו (נשר 8).

לוחם
ה- 8/2: טון 9 של פענוח כוונת הגל, באנרגיה של לוחם בהדרכת אדם: הלוחם מסמל אדם אמיץ, עצמאי ואינטליגנטי שמסוגל להפעיל וליישם את היכולות האינסופיות הטמונות במוח האנושי שלו. לקראת סוף הצ'ולקין אנחנו נעים ממצב של כלא פנימי ותבניות מחשבה מקובעות וממוחזרות למצב חדש של מודעות. הלוחם הנחוש מחזק היום את החיבור לקול הפנימי שבנו ומעודד אותנו ללכת עם האמת שלנו עד הסוף. פעמים רבות בחיינו נמנענו ולא העזנו לבטא את עצמנו בגלל פחד מדחייה, מאובדן או מסיבה אחרת שהיתה קבורה עמוק בילדות שלנו. אחרי כברת הדרך של גל הכוכב אנחנו מתחילים להבין את השתלשלות העניינים "ההיסטורית" שלנו והלוחם הסולארי מגבש בתוכנו את ההחלטה להיות נאמנים לעצמנו ולאמת שנכונה לנו. הוא מאפשר לבטא את הרצון שלנו, ללא פחד מתוצאות שליליות אפשריות ומתוך אמונה מלאה בעצמנו ובכישורים שיש לנו.

האדם המדריך היום מלמד להסתכל בגובה הלב על השותפים שלנו למסע החיים. החשיבה הלבבית מרחיבה את יכולת ההשפעה שלנו ואת קבלת השפע בחיינו. האדם מלמד כיצד לשחרר ספקות של השכל המניפולטיבי בנוגע לחוקים הנוקשים ולדואליות המקיפים אותנו. נטרול הנוקשות הפנימית מאפשר לשחרור של תלות, ספקות וחוסר ידיעה. ביום התשיעי של הבנת תהליך הגל כולו, אנחנו לומדים לבטא את הרצון שלנו בתבונה ובאלגנטיות ולנוע באומץ מתוך הדרכת הלב שלנו.

אדמה
ה- 9/2: טון 10 של ההתגלמות, באנרגיה של אדמה בהדרכת נחש: ביום של הדיוקים האחרונים האדמה מפנקת אותנו בחיבור נעים וזורם אל מציאות החיים. כבר עברנו כברת דרך בגל הכוכב והאדמה הפלנטרית מראה לנו את השורשים העמוקים שכבר יצרנו ושכבר קיימים במציאות חיינו. בטון שבו אנחנו מעצבים סופית את התהליך של הגל, האדמה מעוררת בנו את היכולות להגשים רעיונות ולהפוך לשותפים פעילים ביצירת המציאות שלנו. היא מסנכרנת אותנו עם צירופי מקרים מיוחדים שמאפשרים לנו ללמוד מכל רגע בדרך ולדייק את המטרות שלנו לתקופה הקרובה. לקראת סיום הלוח מתרחשת קפיצה קולקטיבית ברמת המודעות האנושית ואנרגיית האדמה מעירה אותנו לתפקיד הייחודי לנו בשינוי שמתרחש עכשיו.

הדרכת הנחש מלמדת לשחרר את הפחד מדחייה חברתית ומתחושה של אי שייכות שעוצרים אותנו מלממש את עצמנו. הנחש הצבעוני והאותנטי מחבר אותנו לרצון האינדיבידואלי שלנו ומלמד לבטא אותו, גם אם הוא שונה מהמקובל בחברה. ביום הפלנטרי אנרגיית הנחש ממלאה אותנו בחיות ובשמחה ומאפשרת ליצור במקוריות את הרצונות שלנו. ביום העשירי ניתן להתבונן בסמל האדמה ולהיפתח לדרך הספציפית שנכונה לנו כרגע. אנחנו מתחברים לעשייה הייחודית המתאימה לנו ושדרכה אנחנו יכולים להפוך למרכז עוצמתי שמחבר דרכו בין השמים לאדמה.

מראה
ה- 10/2: טון 11 של השחרור באנרגיה של מראה בהדרכת מראה: המראה המשקפת מאפשרת לראות מבעד למראות ולהגיע לתחושה של אחדות פנימית. בדרך לחיבור הישיר עם השמש הקוסמית שבליבנו, המראה מאפשרת לאסוף פנימה את האנרגיה שלנו ולהתחבר לרטט האהבה כלפי עצמנו והסובבים אותנו. ביום השחרור הסופי של מה שעדיין חוסם את החיבור לעוצמת הירח שבנו, המראה מלמדת שאנחנו מבזבזים המון אנרגיה על העולם. המראות הסובבות בסה"כ משקפות לנו את עצמנו ואנחנו בכל מקרה רואים רק את הסרט שמוקרן בתוך הראש שלנו בהתאם למידע המוגבל והממוחזר שבו. כל אחד עם המידע הרגשי שעובר בתוכו ולמעשה שום דבר שנאמר או שנעשה אינו אישי נגדנו.

דרך המראות המקיפות אנחנו לומדים על דפוסים של השלכת אנרגיה על האחר ועל הנטייה שלנו לתרגם באופן סובייקטיבי את הסיטואציות. המראה שרואה מבעד לאשליית הזמן והמרחב מבקשת שנחתוך מחיינו את "שואבי" האנרגיה למינהם ושנלמד לראות את הטוב בכל מי ומה שמקיפים אותנו. היא גם מלמדת כיצד להפסיק את בזבוזי האנרגיה המרובים על ענייני ה"זמן". אנחנו כמעט לא נוכחים ברגע ההווה משום שהמח שלנו כל הזמן עסוק במחשבות על עבר שלא רלוונטי או על עתיד וירטואלי. שעות על גבי שעות אנחנו יכולים לשבת ולחשוב על עתיד שאין לנו שמץ של מושג לגביו. המראה היום מלמד ששום דבר לא קורה בחוץ! אלא שהכל קורה ביננו לבין עצמנו ומאפשרת להיות יותר ויותר נוכחים ומרוכזים ברגע העכשווי. היום ננשום את סמל המראה אל תוך תאי הגוף ונשחרר נדבך נוסף מההתניות שלנו בעולם החיצון. נמשיך לנשום ולמלא את עצמנו מבפנים במחשבות של יש ושל קבלה עצמית.

לפי הסינים, האנרגיה בימים אלה קרויה: "אדמה", "היענות טבעית". (הקסגרמה 2) ובה מדובר על איכויות הכניעה וההענות הטבעית (כוכב 1). אנחנו מתבקשים להסכים לדרישות הזמן ולבקשות הילד הרגיש שבתוכנו (ירח 2) ובכך לרפא את עצמנו ולהסתגל לאינסוף האירועים המתרחשים בחיינו (סערה 12). זהו זמן של התבוננות עדינה באי עשייה כדרך להגשמת משמעות אמיתית בחיינו (אדמה 10). אנחנו לומדים להפתח ולהרחיב את אופיינו, לדבוק בחזון שלנו ולהמתין בסבלנות (מראה 11).

סערה
ה- 11/2: טון 12 של פתרון האתגר, באנרגיה של סערה בהדרכת קוף: פתרון הגל החגיגי עם הסערה הקריסטלית מעיד על טוהר מחשבתי וניקיון פיזי שלאורך הגל נבנים בתוכנו. אם הקשבנו לקודים שבגל הכוכב, ביום הקריסטלי אנחנו מצליחים להעריך את עצמנו בדיוק כפי שאנחנו. ההתמודדות עם טראומות הילדות הובילה לניקוי מאסיבי של מסה תאית דחוסה ופינתה מקום למידע מסוג אחר בתוך המערכת שלנו. האיזון הרגשי שהתבקש עם אתגר הירח מאפשר להפוך את רגישות היתר לעוצמה. בפתרון הגל אנחנו בטוחים בעצמנו, בכישורים הקיימים בנו ובמה שיש לנו במציאות וקופצים באמון מוחלט אל מימיי החיים הסוערים.

עם הקוף המדריך היום אנחנו מוכנים לעלות על בימת החיים בהומור ובקלילות ולבטא את החכמה הקיימת בנו. תהליך ההתעוררות של הילד הסקרן והיצירתי שבנו מוביל לרעיונות חדשים ומרתקים שעד היום לא יכולנו להעלות בדעתנו משום שמיחזרנו מידע רגשי מוגבל. הדרכת הקוף בפתרון הגל מעידה על פתיחת התקשורת הישירה שלנו עם שדה הנפש ועל קבלה קבועה של השראה מקורית לביטוי העצמי שלנו. ביום הקריסטלי של סוף הלוח אנחנו מוזמנים להתבונן בסמל של הסערה, לדמיין כיצד היא מחלחלת לכל התאים ומאירה את הגופים שלנו באור לבן של ריפוי ואהבה ללא תנאים. אז ננשום את הסמל של הקוף, נתחבר להשראה אלוהית אינסופית ונאפשר לרעיונות מבריקים ויעילים למלא אותנו.

שמש
ה- 12/2: שער: טון 13, הטון הקוסמי של הנוכחות באנרגיה של שמש בהדרכת זרע: בשעה טובה ומבורכת הגענו לסוף הלוח עם שמש טון שלוש עשרה! ליום אחד אנחנו מתמלאים בתדר הזהב הרוטט ופתוחים למסעות חדשים בזמן ובמרחב. לאורך הגל אנחנו מתפתחים מכוכב קטן ומאיר ועד לשמש ענקית שבוערת בעוצמה. מכוכב מלא ביופי ועד לשמש שמקרינה שלמות הרמונית. החיבור לפלוס בכל דבר בחיינו עם הכוכב החיוביסט מוביל לביטוי האהבה האלוהית שבתוכנו בנדיבות אינסופית. הזרימה עם עוצמת הרגשות של הירח מביאה לבהירות צלולה כקריסטל שלעתים אף יכולה להפתיע גם אותנו. הלמידה עם הירח הירחי והשחרור של המסה התאית השלילית מאפשרים למידע חדש וחיובי מהנפש לחדור אל תוך המערכת שלנו.

הזרע המדריך היום נושא את דגל השינוי ומאפשר למידע המקודם להזרע ולנבוט בתוכנו. אנחנו מבינים ששינויים בחיים הם בעצם לטובה ופותחים את ליבנו לאפשרויות חדשות במציאות החים. בסוף הלוח הזרע מלמד אותנו שהחיים הם למעשה תנועה מתמדת. כשם שהים לא עוצר אף לא לרגע אחד, כך גם הזרע דוחף אותנו להמשיך ולנוע, לצמוח ולהשתנות. התנועה יכולה להיות פיזית אך גם תנועה פנימית שבה אנחנו לא "נתקעים" ומזדהים עם אף מחשבה. המצב ה"מואר" עם השמש הקוסמית מעיד על ריחוק שהצלחנו ליצור מהמחשבות שלנו וזאת במקום ההזדהות הדרמטית עם הסרטים הרגשיים. בסוף הלוח אנחנו מסוגלים להתבונן בריחוק בזרם המחשבתי ולקבל בשלווה שקטה את כל מה שחולף בתוכנו. זוהי מהות המדיטציה, להיות נוכחים במלאות ברגע ההווה מבלי להזדהות עם ה"סרטים" המחשבתיים או הממשיים במציאות.

בסוף גל הכוכב אנחנו מאירים וזורחים לכל עבר, תוך כדי הבנה וחוויה פנימית עמוקה של ההשתנות המתמדת המתרחשת בכל רגע נתון. ביום האחרון של הצ'ולקין הנוכחי ננשום את השמש המוזהבת לתאי הגוף ונרגיש חמימות ושקט פנימיים. אז ננשום את הזרע, נאיר את אינסוף האפשרויות הקיימות עבורנו למחזור החדש ונזרע אותן באדמה הפורייה שהיא אנחנו.

זהו היום האחרון במחזור 260 הימים בלוח הצ'ולקין המקודש ואנו מצויים בהתחלה חדשה שהיא זמן מרגש וגדוש ביצירה בקוסמוס כולו.

מאחלת לכולנו גל כוכב מאיר ופותח לבב,
ואינסוף של הזדמנויות משמחות בדרך מאושרת!

באהבה,

טליה.

הודעה:
טליה חוזרת ללמד מאיה במרכז אושר בבר קיימא בת"א. מרכז אושר פועל למען הקהילה ללא שימוש בכסף במטרה לבנות מסגרת חברתית כלכלית ירוקה אלטרנטיבית. המפגשים יערכו ללא עלות כספית אלא במסגרת משלימה חדשה לחלוטין – בנק הזמן של מרכז אושר: קהילת שיתוף חברתית בבר קיימא בתל אביב.
למשתתפים חדשים במרכז אושר יינתן מענק ביחידות שיתוף קהילתי: "שפע". עבור שאר יחידות "שפע" הנדרשות להמשך המפגשים המשתתפים ישתפו יתרמו או יתנדבו לטובת הקהילה דרך מרכז אושר.
המפגש הראשון יתרחש ב10/2, מראה 11, ראשון בין 20:00 ל22:30
http://www.o-share.org

הראה עוד

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close