2012 זה עכשיוטורים אישייםניו אייג'

הגל הנוכחי: הלך שמים (ובו היום שמחוץ לזמן)

[מאת טליה טוקר]

שלום רב וברכות לכולנו:

בעיצומו של גל הלך שמים שנכנס היום, מתחיל מחזור חדש של שלושה עשר ירחים והפעם אנחנו נכנסים לשנת הסערה המהדהדת הכחולה! כשם שביהדות יש לנו ראש שנה אזרחי- לרוב בספטמבר וראש שנה "רוחני"- בפסח שלרוב באפריל, כך גם במאיה, אנחנו חוגגים מספר ראשי שנה- של הצ'ולקין, של 13 הירחים ושנה גלקטית חדשה משל עצמנו (פעמיים…).

ראש השנה ה"רוחני" במאיה הוא בעצם תחילת מחזור של צ'ולקין, הלוח המקודש של המאיה. כל 260 יום אנחנו מתחילים מחזור צ'ולקין מקודש של 20 חודשים בני 13 יום. בגל הלך שמים אנחנו ביום ה-53 של הצ'ולקין שהחל ב-29.5 (בגל הדרקון שכלל את מעבר ונוס…).

ראש השנה של לוח 13 הירחים נמשך 365 יום ובתוכו 13 מחזורי ירח שכל אחד מהם נמשך 28 יום. למחזוריות הירחית נוסף עוד יום אחד שתמיד מתקיים ב-25.7 והוא נקרא "היום מחוץ לזמן".

סערה
השנה ה- 26.7 הוא באנרגיית הסערה המהדהדת והוא מתקיים בשיאו של גל הלך שמים. הלך שמים הוא הנביא, המשיח בעל האומץ והחמלה שבנחישות ובאמונה מבטא את החכמה שבו. לאורך הגל המודעות שלנו תלך ותגדל עד שנפתח להדרכה ישירה מהמקור ולמסרים ממימדים שהם מעבר לאשליית הזמן/מרחב שאנחנו חיים בה.

שנת הסערה שנכנסת בשיא הגל היא זמן להשתנות פנימית או חיצונית ולהתחדשות אדירה מבחינת הידע שעובר במערכות שלנו. זה הזמן "להתעורר על חיינו", לשחרר זויות ראייה מוגבלות ולנוע באומץ לכיוונים חדשים ומעוררי השראה ואהבה בשנה החדשה שמתחילה.

הלך שמים
ה- 20/7: היום הראשון בגל הלך שמים: הלך שמים מגנטי מעיד על כך שבגל הנוכחי קיים פוטנציאל גבוה לפריצת דרך אישית וקולקטיבית ואפשרות לקפיצה של מדרגה רוחנית. הגל מוביל אותנו צעד אחר צעד עד לנחש קוסמי ביום השלוש עשרה שמסמל אלכימיה של הרעל וההרס שבתוכנו ליצירה ולביטוי יחודי. הגל הקרוב מלמד אותנו כיצד להרחיב את המידע שאנחנו פועלים ממנו, לשנות תבניות של תלות אנרגטית ולהפתח לאפשרויות שכלל לא העלנו על דעתנו.

בימים אלה של 2012 ולקראת שנת הסערה כולנו חווים את ההאצה שמתרחשת בזמן ואת קצב החיים ההולך ומתגבר. אנחנו מרגישים כיצד הכל משתנה כל הזמן במהירות שהולכת וגדלה ממחזור למחזור. גל הלך שמים מאפשר להכיל את השינויים הללו עד לזרע הקריסטלי בפתרון הגל שמאפשר להסכים להשתנות המתמדת והאינסופית של החיים.

למשך שלושה-עשר הימים של הגל, הלך שמים ממגנט אלינו אנרגיות של אומץ לעמוד על שלנו, לממש את רצונותינו ולהתעמת ישירות עם כל מי ומה ששואבים לנו אנרגיה. אנחנו מתמלאים בחוזק פנימי בכדי לשים גבולות, להיות ברורים ונחושים וליצור לעצמנו מרחב אישי לחקירה וללמידה. השהות ב"ספייס" האישי מגדילה את הערנות שלנו לפרטים ואת היכולת לקליטה של מידע מקודם. הלך שמים מאפשר לקבלה של אינפורמציה ושל עצות פרקטיות בנוגע לדרך בה אנחנו יכולים לגלם עכשיו את העוצמה הרוחנית הקיימת בנו.

אני ממליצה שניצור לעצמנו מרחב הלך שמים מקודש ובו נשנה את צורת החשיבה שלנו בנוגע להיבטים שונים בחיינו. ננשום את הסמל לכל תאי הגוף, נאפשר למידע חדש להתקבל וניצור תבניות מחשבה חיוביות לשנת סערה זורמת ושמחה.

קוסם
ה- 21/7: טון 2, אתגר הגל באנרגיית הקוסם: אנרגיית היגואר מאתגרת אותנו במהלך הגל להתחבר לעוצמה הקיימת בנו ובעזרתה לנוע במציאות החיים. במהלך הגל הלך שמים מזרים מידע חדש אל המוחות שלנו, מידע שמאפשר לפרוץ את מגבלות הזמן והמרחב ולהרחיב את אפשרויות המח האנושי שלנו לרמה חדשה של קליטה. הקוסם מאפשר להכיל את כמויות המידע החדשות המוזרמות אלינו ומלמד לסמוך על עצמנו ועל הידיעה שלנו. ככל שנפנה לעצמנו זמן ומרחב לחקירה וללמידה, המח שלנו יוכל להפתח לאפשרויות שטרם נחשפנו אליהן.

הקוסם מאתגר לשחרר את הצורך באישורים מבחוץ, בפידבקים ובכותרות ובמקומם להקשיב ולתת אמון בידיעה הפנימית שלנו. התלות בתמיכה מהסביבה מונעת מאיתנו חיבור לאנרגיה הספיראלית של אינסוף האפשרויות. במקום הצורך בחיזוקי האגו מהחוץ אנחנו מתבקשים עכשיו לאשר את עצמנו לעצמנו. אנחנו יודעים הכי טוב מי אנחנו ומה נכון לנו וככל שאנחנו מפסיקים "לקבץ אישורים" מהסביבה ומחזירים לעצמנו את האנרגיה, אנו נפתחים לידע טהור והופכים לקוסמים בהתנהלות היום יומית שלנו. אתגר קוסם מבקש שנשחרר נושאים של שליטה בעצמנו ובסובבים אותנו. כתוצאה ממנגנוני הגנה שפיתחנו לעצמנו במהלך החיים, אימצנו לעצמנו אורח חיים מתוכנן וידוע מראש מתוך תחושה אשלייתית שכך אנחנו שולטים במצבים השונים. במהלך הגל אנחנו לומדים שאנחנו לא יכולים לשלוט בשום דבר ובאף אחד ומתחילים לזרום בפתיחות מעניין לעניין.

בסופו של הגל, החיבור לקוסם שבנו מאפשר לנתינת אמון בדרכי היקום המיסתוריות ולהרפייה בחיי היום יום שלנו. לאורך הגל הקוסם מלמד אותנו כיצד להפתח לעוצמה מלאה ולכריזמה שבנו, לטוהר ולפשטות ואז לזרום באופן אינטואיטיבי בין אפיזודות החיים השונות.

לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "שגשוג" ("שלום") (הקסגרמה 11), לפיה מתקיימים כרגע התנאים האידיאלים להתעוררות חדשה, לשיתוף פעולה ולמימוש המטרות שלנו (קוסם 2). זהו זמן לטפח את הקרקע, להציב גבולות כדי שנוכל לעצב את העתיד שלנו ולארגן את המציאות הפיזית (הלך שמים 1). בעזרת הבהירות הנוכחית כמו של תחילת האביב, דברים רבים מתאפשרים עכשיו וניתן להקים מערכות חדשות שיתקיימו לאורך זמן (נשר 3). בזמן כזה של התאמה הרמונית, אם נלמד לקחת אחריות ולתרגם את הידע שמתקבל על ידנו, נוכל לנוע בין המימדים, לחקור ולגדול (קוסם 2).

נשר
ה- 22/7: טון 3 באנרגיית הנשר: הנשר ביום של הזרימה האינטואיטיבית מלמד שראשית עלינו לקחת כמה צעדים לאחור ולהכניס פרופורציות ריאליות בנוגע להיבטים השונים בחיינו. רובנו חווים את החיים ממקום מאד לא פרופורציונאלי ומאפשרים לדפוסים השליליים שלנו לצבוע במרה שחורה את מציאות החיים. המאיה מלמדים אותנו שהצעד הראשון בדרך לחיבור לעוצמה שלנו הוא לראות כיצד אנחנו אלה שבוחרים ויוצרים את כל מה שקורה במציאות ואין מקום לקורבנות ולהאשמות. כל עוד אנחנו במח הדפוסי, ה"בחירה" שלנו היא במידע שאנחנו ממחזרים שוב ושוב החל מילדותנו הרחוקה.

העיט המגביה מעוף מלמד אותנו לראות את החיים מזווית ראייה אובייקטיבית יותר ואז להפתח למידע שהוא מעבר למידע הממוחזר המוכר לנו. בחשיבה האובייקטיבית אנחנו מסוגלים להפסיק את הדינמיקות האנרגטיות המתישות והממוחזרות ובמקומן קיימת בידינו זכות הבחירה והחופש לעוף בשמחה אל עבר מימוש החלומות שלנו. הנשר ביום החשמלי ממלא אותנו ביכולת נדירה לעשיית החלומות שלנו. במקום לבזבז אנרגיה על כל מה ש"צריך" לעשות, אנחנו מתחילים פשוט לפעול באופן מודע להגשמת רצונותינו. ביום של הזרימה הנשר מאפשר לראות ולזהות את כל מה שכבר מצוי בחיינו ובנו ולהכיר בכך שהחיים הם דבר נפלא ושלם. הרחבת הפרספקטיבה עם הנשר ממלאה את מוחנו בהגיון בריא ומאפשרת לנו לא לקחת שום דבר באופן אישי. אנחנו לומדים להטעין ולרומם את עצמנו מבפנים, עד שנוצרת בתוכנו האנרגיה ליצור מציאות קסומה שהיא מעבר לכל דמיון.

לוחם
ה- 23/7: טון 4 בו מגדירים פתרונות לאתגר, באנרגיה של לוחם: הלוחם העצמאי היום בודק עם עצמו עד כמה הוא נאמן לאמת הפנימית שלו ברבדים השונים של חייו. אנחנו נמצאים בגל שבו אינפורמציה חדשה ומרובה מתקבלת על ידינו והלוחם החוקר והאינטליגנט בודק לעומק את רצונותיו האותנטיים. רובנו מתנהלים בחיים מתוך כח האינהרציה ונותנים לברירות המחדל הטבועות במערכת המידע הדפוסית שלנו להוביל אותנו. לא כך הלוחם העוצמתי שמוכן להלחם בעוז בדרך החשיבה השלילית ובתוכנה האוטומטית שבתוכו. הלוחם ביום הרביעי של הזריעה שואל את עצמו שאלות מרובות בכדי להגיע לאמת הפנימית שלו ואז הוא משחרר באומץ את הפעולה מתוך ההישרדות, הפחד, המאבק והכאב. שינוי האפשרויות במח עם אתגר הקוסם כרוך במאבק פנימי בין הצורך- הצר לבין הרצון- הרץ.

בעזרת הלוחם אנחנו מוזמנים היום להגדיר באופן מנטלי את כל מה שניתן לעשות כדי לשחרר את התנועה בחיים מתוך הצורך ובמקומה לזרום עם הרצון האמיתי שלנו. הלוחם היום מאפשר לחידוד יכולות הקליטה למסרים של הידיעה הפנימית שלנו. אנחנו לומדים את הרצונות שלנו וכיצד ניתן לבטא אותם במציאות היום יומית. ככל שאנחנו חוקרים ולומדים את עצמנו, אנו מגיעים לתובנות בהירות ומסוגלים ליישם אותן בקלות ביום יום שלנו.

אדמה
ה- 24/7: טון 5 באנרגיה של אדמה: גיבוש כח הרצון הפנימי כדי להתחבר לעוצמת הקוסם נשען על האנרגיה של האדמה: האדמה מבקשת מאיתנו היום לדרוך עם שתי רגליים על הקרקע ועליה לממש את החלומות מרחיקי הלכת שלנו. אנחנו מוזמנים להתחבר לחומר, לממשי, לחמשת החושים שלנו ובעזרתם לנווט את דרכינו במציאות. בעזרת האדמה הקוואנטית אנחנו פועלים לשם הגשמת הרצונות שלנו, בלי יותר מדי דיבורים אלא במעשים. המוטיבציה להתמודד עם אירועי החיים המרובים גדלה ככל שאנחנו יוצרים עוגן מאסיבי בתוכנו ומעמיקים את הקרקוע שלנו בתוך המציאות הפיזית. האדמה מאפשרת לנו לזהות שהביטחון הוא בעצמנו וביכולות שלנו והיציבות היא היכולת לתנועה מאוזנת ללא עליות וירידות אנרגטיות קיצוניות. אנחנו מבינים שככל שנשתרש עמוק יותר אל תוך האדמה, כך הענפים שלנו יוכלו להגיע עד לאינסוף האפשרויות שבשמים.

כולנו מערכות תקשורת שמקבלות ואוספות מידע תוך כדי חיינו הארציים. כל אחד מאיתנו מחובר לרשתות אישיות וקולקטיביות של מידע. כתוצאה מעבודה של קבוצות אור שונות, נבנתה רשת מידע אדירה מעל לכדור הארץ שלנו ועכשיו ב2012 "כמויות" נוספות של אור מעודן מועברות אל תוך המערכות שלנו. המידע שמוזרם אלינו מיועד להרחבת מגבלות המח שלנו כפי שהוא היום עד לקפיצה קולקטיבית במודעות האנושית. האדמה מבקשת שנשים לב למידע החדש המוזרם אלינו ללא הרף וכיצד הרבה אירועים, מפגשים ורצונות שלנו מתקיימים במקביל. ביום החמישי של הגל אנחנו מרחיבים את תחושת היציבות בחיינו ואת תחומי העשייה שלנו ותורמים את חלקנו בשינוי התדרים המתרחש עכשיו על פני האדמה.

מראה
ה- 25/7: שער: היום מחוץ לזמן: טון 6 באנרגיה של מראה: המראה ביום מחוץ לזמן מאפשרת לסוג של חשבון נפש לקראת מחזור 13 הירחים החדש שמתחיל בעזרת ודרך האנשים המקיפים אותנו. דרך המראות הסובבות אנחנו לומדים על עצמנו, על סוגי המחשבות והרגשות המאפיינים אותנו ועל כיווני ההתפתחות הרלוונטיים עבורנו במחזור החדש. אם לא היו לנו מראות בעולם כיצד היינו יודעים מי אנחנו?… המראה משקפת לנו את המקום שבו אנחנו נמצאים ברגע זה בחיינו. החכמה היא ללמוד לשנות את עצמנו דרך השתקפויות הסובבים אותנו וזאת במקום להשליך, לתרגם, לצפות, לדרוש ולבקר את האחר. ברגע שאנחנו קולטים ששום דבר אינו אישי ושאנחנו אלה שיוצרים את המציאות שלנו, ניתנת לנו הזדמנות לגדול בעזרת השותפים שלנו למסע החיים.

לקראת שיא גל הלך שמים ושנת הסערה המהדהדת, אנחנו מוזמנים להתבונן באנשים המקיפים אותנו ולעשות לעצמנו סדר בראש ובמציאות. כהכנה לשנת הסערה ניתן לערוך רשימה של כל אותם הדברים שאנחנו אוהבים באנשים הסובבים אותנו, להודות להם ולראות כיצד האיכויות החיוביות משתקפות גם בנו. במקביל לכתוב רשימה נוספת של האיכויות שאנחנו פחות אוהבים במראות המקיפות ואז להתבונן בעומק הדפוסים שמלווים מערכות יחסים ששואבות אותנו אנרגטית. באנרגיית השער של היום השישי של האיזון המראה מלמדת כיצד לזרום בקלילות מסיטאוציה אחת לאחרת, לראות מבעד למראות הסובבות ולהנות מהנוכחות שלנו ברגע העכשווי.

ביום מחוץ לזמן אנחנו מוזמנים לנשום את סמל המראה לתאי גופינו ואז לדמיין פרמידה של זהב שמקיפה אותנו. בתוך הפרימידה נדמיין אנשים שיש לנו קושי איתם ואז "ננוע מעבר למראה", נסלוח ונשחרר.

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "תיקון" ("ריקבון") (הקסגרמה 18), לפיה זהו הזמן לתקן את כל התחומים שהזנחנו ושהתעלמנו מהם ושיוצרים קשיים בחיינו (לוחם 4). באמצעות עבודה פנימית על עצמנו ניתנת לנו עכשיו הזדמנות לשחרר אדישות שיוצרת מצבים לא נעימים עבורנו (מראה 6). זה הזמן לוותר על גישות ששייכות לעבר ועל זוויות ראייה שגרמו לנזקים לקרות בחיינו. הרחבת המודעות שלנו תלויה אך ורק בעבודה שלנו על עצמנו (נשר 3). הסינים מוסיפים שזהו זמן לפעול במרץ ולהניח את היסודות לצמיחה מתמדת, כך שאנרגיות של השראה יוכלו להיכנס אל תוך חיינו (אדמה 5).

סערה
ה- 26/7: תחילת שנת הסערה המהדהדת (ראו פירוט כאן): טון 7, שיא הגל באנרגיה של סערה: בשיא תהליך החיבור לעוצמת הקוסם שבנו, שעומד להמשך עכשיו 13 ירחים, הסערה מזמינה אותנו לטפל בעצמנו. לאורך השנה היא מלמדת כיצד לרפא את הגוף מכל חולשה פיזית, את המח מכל דרמה לא מאוזנת ואת המחשבות מכל השליליות והתבניות הממוחזרות. עם כל השליליות והקוטביות הקיימים בעולמנו ועם תוכנת החסר שממנה לרוב אנחנו פועלים, אין לנו ברירה אלא לרפא ולנקות את השליליות הקיימת בתוכנו. כל אחד והדרכים שלו לרפא ולהתרפא אך בשנת הסערה המהדהדת אנחנו מקבלים הנחייה מפורשת לנקות, לטפל ולטהר.

הסערה בשיא הגל מחזקת גם את הביטחון העצמי ואת האמון שלנו ביכולות ובכישורים הטמונים בנו. כדי ליצור לעצמנו מרחב נקי לצמיחה וללמידה ולהתחבר ליכולות שהן מבעד לזמן ולמרחב עם הקוסם, הסערה מאפשרת לראות את היופי והכישורים הקיימים בנו. מכאן שהדגש בשיא גל הלך שמים ובשנת הסערה הוא על הגדלת הביטחון והאמון שלנו בעצמנו, ביכולות שיש לנו וביקום כולו. כשאנחנו נשענים על הריפוי, ההטענה והביטחון שבאנרגיית הסערה, אנו מסוגלים לקפוץ בשמחה אל מימיי החיים כשאנחנו סמוכים ובטוחים בהימצאותם של הפתעות משמחות ואוצר מרהיב שמחכים לנו בהמשך הדרך.

ביום הראשון של תחילת השנה אנחנו מוזמנים לנשום את הסערה לתאי הגוף, להקיף את עצמנו בלהבה סגולה של ריפוי, לתת הוראה למח לאזן ולרפא את הגוף ואז לאפשר לרטט הגבוה של הסערה לרפא אותנו.

שמש
ה- 27/7: טון 8, באנרגיה של שמש: שמש גלקטית ביום של היושרה מבקשת שנבדוק עד כמה אנחנו בהירים, מדוייקים ויודעים לתעל את אש החיים הפועמת בנו. אנרגיית השמש מסמלת את היכולת לממש בשיא האלגנטיות וההרמוניה את הרצונות העליונים שלנו. היא מופיעה בגל הלך שמים כדי לחדד את הבהירות בנוגע למה שמעכב אותנו מלהפוך לקוסמים שמניפים אל על את שרביט הקסמים ויוצרים בלהט את רצונם הגבוה. אנחנו מוזמנים לשאול את עצמנו היום ולאורך המשך הגל: "האם האספקטים השונים המרכיבים את חיי בהירים לי או שמא אני חי/ה בבלבול ובפיזור?", "האם אני מביא/ה לידי ביטוי את אש היצירה הלוהטת הקיימת בתוכי?", "האם אני רואה את היופי המושלם הקיים בחיי וביקום ברגע זה ממש?", "האם אני חי/ה בעולם זוהר של אידאלים ולא מצליח/ה להוריד אותו אל הקרקע?"', "האם נסחפתי למקום פרפקציוניסטי ואני לא רואה ממטר"?

ביום הגלקטי של בדק הבית הפנימי אנחנו מתבוננים בחיינו כפי שהם עכשיו ומאירים באור חיובי אספקטים שפחות זורמים בחיינו. בעזרת האור שהשמש מקרינה אנחנו מוזמנים לגלות כיצד דברים רבים כבר קיימים בתוכנו ומתרחשים במציאות שלנו. ככל שנתחבר לחום המטעין של השמש נגלה שהחיים יכולים להיות נפלאים ושקיימות עבורנו אינסוף אפשרויות ליצירה ולתנועה. ביום השמיני של הגל אנחנו לומדים כיצד ליצור הרמוניה בין המחשבות, המילים והמעשים שלנו. כולנו מוזמנים היום להתמלא מכף רגל ועד ראש בחמימות המוזהבת של השמש ולקבל הדרכה בנוגע לדרך ההגיונית והיצירתית ביותר לממש בה עכשיו את רצונותינו.

דרקון
ה- 28/7: טון 9, באנרגיה של דרקון: ביום פענוח הקוד של הגל אנחנו מבינים שכדי להתחבר לעוצמת הקוסם, עלינו ליצור עוגן פנימי של "יש" בתוכנו ומתוך הההדגשה של מה שממשי בחיים נפתחת בנו היכולת לברוא אינסוף של עולמות. הדרקון מסמלת את תוכנית האם, את האנרגיה הנשית בשיא התגלמותה שמלמדת לשחרר את השיפוט והביקורת העצמיים ובמקומם לקבל באהבה את עצמנו ואת חיינו כפי שהם ברגע זה ממש. ביום של "נפילת האסימון" אנחנו מבינים דבר מאד חשוב ופשוט: כדאי ואף משתלם לנו להתמקד במה שיש בנו ובמציאות שלנו ולא במה שאין.

אנרגיית הדרקון מלמדת אותנו שברגע שאנחנו משנים את התוכנה המוחית שלנו ממינוס לפלוס ומצליחים לקבל את מי שאנחנו ואת מה שהשגנו עד לרגע זה, נפתחת בפנינו האפשרות לצורת התנהלות אחרת בחיי היום יום שלנו. הדרך להתחבר ישירות לקבלה של מידע אינסופי חייבת לעבור דרך שינוי התוכנה האוטומטית שבמוחנו מחסר ומתלות בבחוץ למלאות אנרגטית ולהטענה מבפנים. חכמת הגל מלמדת להתבונן בדברים שמזינים אותנו וגורמים לנו לחיוך ולביטוי הכישורים הקיימים בנו בדרך שנעימה לנו. אנחנו לומדים את מה שמרגש אותנו ופותח את ליבנו וכיצד אנחנו יכולים לזרום עם כל אלה בסינכרוניות המופלאה של פעימת החיים.

היום ננשום את הדרקון הסולארי, נרגיש את ההזנה האימהית המקבלת מחלחלת לתוך תאי גופנו, נחווה רוגע שמתפשט במערכת שלנו עד שנגיע לתחושה של סיפוק מעצמנו ומהחיים שלנו.

רוח
ה- 29/7: טון 10 שבו אנחנו מגלמים הלכה למעשה את הקפיצה שמתרחשת בגל באנרגיה של רוח: הרוח מסמלת תקשורת זורמת וברורה של האמת שלנו ומאפשרת לביטוי ישיר, הגיוני ומעורר השראה של רצונותינו. כדי לדייק עוד יותר את תהליך ההתחברות למידע האינסופי מהעל מרחב, הרוח מחברת אותנו היום לזווית ראייה הגיונית ומאזנת ומייצבת את רמת האנרגיה שלנו. החיבור לעוצמת הקוסם הולך וגדל ככל שאנחנו מאמצים גישה הגיונית אל עצמנו ואל העולם ולומדים להתנהל באופן פרקטי וזורם מבלי להתערבב בדינמיקות רגשיות שואבות. אנחנו מבינים שההפיכה לצינור של אור שמעביר ומתרגם מידע נשענת על היכולת להתייחס באופן ריאלי לעובדות הממשיות בחיינו. במקום התגובות הרגשיות האוטומטיות לאירועים השוטפים, הרוח מאפשרת לתגובות מעשיות בעלות רצף הגיוני הטמון בהן.

ביום של השלמת התהליך של גל הלך שמים, הרוח הפלנטרית מלמדת לנוע בקלילות ממצב אחד לאחר ולבטא בעליזות ססגונית ובבהירות את הידיעה והאמת שלנו. ביום זה קיים פוטנציאל של תקשורת קולחת ומדוייקת עם סביבתנו, תוך כדי התהלכות נעימה, שלווה ובטוחה מסיטואציה אחת לאחרת.

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "התנהגות" ("התנהלות") (הקסגרמה 10), לפיה בזמנים אלה הכל תלוי באופן שבו אנחנו מתנהגים. האפשרות להתקדמות במציאות החיים נובעת מחוש הכבוד העצמי שלנו ומשמירה על יישוב הדעת (רוח 10). זה הוא זמן לאיזון ולהבחנה המבוססים על ערכם הפנימי של הנוגעים בדבר (סערה 7). מזל מבורך נובע מהתנהגות מתחשבת ואדיבה (שמש 8) ללא מהלכים רגשיים סוערים, שמובילים לתחושה של ערך ה"עצמי" (דרקון 9).

לילה
ה- 30/7: טון 11 של השחרור, באנרגיה של לילה: בשלב האחרון לקראת החיבור ליכולות הקוסם הטמונות בנו, הלילה מבקש שנפרוץ את מערכת המידע האוטומטית שבמוחנו ונגדיל את זווית הראייה שלנו בנוגע לפחדים שונים שנמצאים בתוכנה הדפוסית שלנו. אנרגיית הלילה מסמלת את החשכה ואת היכולת להאיר שדים פנימיים בעזרת המודעות שלנו. ביום שבו אנחנו משחררים את מה שעדיין מונע מאיתנו להכיל מידע רב יותר ולפעול על פיו בחיינו, הלילה עוזר לנו להאיר פחדים עמוקים שלא העזנו לגעת בהם עד היום. התהליך של הצבת הגבולות והחיבור לנחישות ולאסרטיביות שבנו עם הלך שמים עוזרים לנו ליצור היכל לילה מקודש שבו אנחנו חוקרים לעומק את עצמנו ואת השליליות שעדיין קיימת בחשיבתנו. במקום הפנימי הזה אנחנו מוזמנים להמיס סופית את מה שגורם לנו לסערה רגשית, לטלטלות, לתנודות פנימיות ולתחושות של אבודים בחשכה. החפירה לעומק הדפוסים שבתוכנו משתלמת משום שבסופה היא מאפשרת להתמלא בשלווה מלטפת של בית ובנינוחות עם גופנו ועם מציאות חיינו. תחושת ה"בית" מחברת אותנו לידיעה הפנימית ולאינטואיציה שלנו ומאפשרת להתנהל ממודעות של יש ושל שפע במציאות החיים המרתקת.

זרע
ה- 31/7: שער: טון 12 של הפתרון באנרגיית הזרע: זרע קריסטלי מעיד על כך שעברנו שינויים מרחיקי לכת לאורך גל הלך שמים. הזרע מלמד אותנו ש"הדבר היחידי שקבוע ביקום הוא השינוי" וביום הפתרון מעיד על שינוי חיצוני או פנימי שקרה לנו במהליך הגל. היכולת לפרוץ מבעד לזמן ולמרחב מתאפשרת כשאנחנו נטולי הרגלים, תבניות ומצבים "קפואים" וממוחזרים בחיינו.

החיבור לעוצמת הקוסם מתרחש כשאנחנו משוחררים מהישן ונמצאים בתנועה מתמדת ללא מעצורים מחשבתיים. שינוי כמות המידע במוחות שלנו מתרחש בהדרגה, כשבכל פעם אנחנו משתנים וצומחים לקראת מציאות חדשה. לכולנו קיימים זכרונות תאיים של פחד משינוי ולעתים קרובות אנחנו מוכנים לוותר על הרצונות שלנו ומעדיפים להשאר עם המוכר והידוע למערכת המידע שלנו. בפועל הכל משתנה כל הזמן- כדור הארץ נע בכל רגע ביחס לשמש, בטבע בכל יום מתרחשת צמיחה ובכלל כל מה שנראה לנו כחומר מוצק- מתהווה ומתפרק בכל רגע מחדש. הבנה עמוקה של מהות השינוי מאפשרת לשחרור הפחד הקולקטיבי והאישי שלנו מפני שינויים בחיים וכתוצאה מכך לזרימה נעימה שפתוחה להתנסויות חדשות בכל רגע.

הזרע ביום השניים-עשר של הגל פותח אותנו לאינסוף של אפשרויות שלא יכולנו לחשוב עליהן לפני התהליך שעברנו בגל הלך שמים. באנרגיית השער של היום ננשום את הזרע, נרגיש כיצד אנחנו הופכים לאדמה דשנה ופורייה ונזרע את זרעי האפשרויות שבהם אנחנו מעוניינים להמשך הדרך שלנו בשנת הסערה המהדהדת.

נחש
ה- 1/8: טון 13 באנרגיה של נחש: הנחש מסמל את סלילי הד.נ.א. הקיימים בגופנו ובסוף הגל מלמד אותנו את אומנות האלכימיה ומגלם בנוכחותו את החיבור לחכמת האבות. הסליל העולה מלמטה למעלה מסמל את ההתמרה של התשוקות הפיזיות לעוצמה רוחנית והסליל היורד מלמעלה למטה מסמל את החיבור לידע גבוה ואת תרגום המידע לתנועה זורמת במציאות החיים. התהליך שעברנו בגל הלך שמים לימד אותנו כיצד להתמיר רעל מכל סוג שהוא ולהפכו לדבש וכיצד להפוך תקיעות ושליליות לזרימה ולחיוביות. הגל מוביל אותנו בהדרגה מההתעוררות והחקירה עם הלך שמים, התנועה בין המימדים, החלל והמרחב לנוכחות אותנטית, חיננית וצבעונית בדמותו הפיזית של הנחש. מהחיבור הרוחני הגבוה לשמים אל תנועה ספיראלית מלאה בשמחת חיים על פני האדמה. הקפיצה הרוחנית שעברנו בגל מאפשרת לגעת בחיים ולהנות מהם. חכמת הגל מלמדת שכדי להרחיב את המידע במוחנו עלינו להתחבר לטעם ולשמחת החיים.

בסופו של הגל אנחנו מבינים שעם כל הכבוד למציאויות המקבילות, אנחנו חיים כאן במציאות הפיזית והכי חשוב ללמוד להתענג על כל רגע נתון. כל התורות הגדולות מיועדות לכך שניישם אותן בצורה פרקטית במציאות היום יומית שלנו עד שנגיע לתחושה של "שמחים בחלקנו". החיבור לעוצמה שבנו עם הלך שמים וההתעוררות שלנו לקוסם שבתוכנו ממלאים את תאי הגוף שלנו בחיות ובחכמה נחשיים. וכך עם נוכחות נחשית קוסמית ניתן לנתב את האנרגיה שלנו לכל מקום ולחיות חיים של עונג, עוצמה וגיוון בביטויים שונים של חכמה.

שנהנה מגל הלך שמים מרומם,

משנת סערה של ריפוי עמוק ועוצמה

ושנפתח לאינסוף האפשרויות הממתינות לנו..

בברכה, טליה.

לאתר של טליה טוקר >

הראה עוד

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close