2012 זה עכשיוטורים אישיים

הגל הנוכחי לפי המאיה: גל היד (7-19/10/11)

[מאת: טליה טוקר]

שלום וברכה:

כחלק מהקולקטיב היהודי שחי וחווה את החגים פה בארץ, מעניין אותי לחבר בין הפתחים האנרגטיים שנוצרים בזמנים של התכווננות משותפת של קבוצות שונות. יום כיפור וחג הסוכות הם ללא ספק ימים שאינם שגרתיים עבור כולנו וגם אם אנחנו לא בעניין של הסימבוליקה העמוקה, כולנו מושפעים מהאווירה הכללית הסובבת. עצם הברכות שאנחנו מקבלים ומאחלים אחד לשני משפיע באופן ישיר על מציאותנו. קיימים מועדים מסוימים שמאפשרים לחוש את האמיתות שבמעקב אחר מחזוריות הזמן- חג הסוכות לדוגמא לרוב מסמל את תחילת העונה הגשומה ומתרחש תמיד במהלך הסתיו המתאים להתכנסות פנימה ולהתבוננות.

בגל הקוסם הקודם הרגשנו את ה"אינטנסיביות" האנרגטית של ראש השנה והימים ה "נוראים" ובגל הנוכחי אנו עומדים לחוות את יום כיפור ולחגוג את חג הסוכות. יום כיפור הוא היום שבו נקבעות ההחלטות הסופיות ע"י "בית המשפט" של מעלה בנוגע לשנה החדשה שלנו. חלק מהזרעים שטמנו במהלך גל הקוסם לשנה החדשה מתחילים לקבל תבנית ממשית במציאותנו. כל הבקשות שביקשנו ממלאכי המרום מוכרעות עם תקיעת השופר. השופר מסמל את ההחלטה הסופית ובנעימתו מטרתו להמתיק את "הדין" המתקה אחרונה בטרם יוצאים המלאכים למלא אחר ההוראות שנתקבלו מבורא העולם. מכיוון שמדובר בשער אנרגטי מאד חזק, כל המחשבות והתחושות שלנו ביום זה נקלטים ומשפיעים על מהלכה של השנה כולה. הבנתו של גל היד תוכל להאיר רבדים שונים הקשורים ביום כיפור ובחג הסוכות ואת האפשרויות להתמרה ולשינוים העומדים בפנינו במהלך הגל הקרוב.

יד
ב- 7/10: בערב יום כיפור נכנס גל חדש אל תוך מערכות הזמן/מרחב הלינארי שלנו הקרוי גל היד: ערב יום כיפור באנרגיית היד מלמד אותנו לשחרר את כל מה שמונע מאיתנו לזרום בחיים כמו גל. הכל בנוי מגלים: גלי אור, גלי רדיו, גלים חשמליים, מגנטיים ועוד ועוד. אנחנו שוגים בחשיבה של עבר- הווה- עתיד שמונעת מאיתנו הוויה ספיראלית שקשובה לרצון הייחודי שלה בכל רגע. החשיבה הקווית גורמת לנו לעצור, להיזהר ולמדוד את צעדינו ובשל כך מאטה את התנועה שלנו. התנועה של הגלים בים אינה נעצרת אף פעם, בכל רגע גל עולה או גל יורד. בים קיימת המשכיות אינסופית לעומתנו בני האדם, שמלאים במנגנוני הגנה שעוצרים את הזרימה בחיינו. ערב יום כיפור מיועד לכך שננקה את כל הגורמים שמייצרים בחיינו לחץ, מתח ודאגה ואז בשנה החדשה נוכל לנוע בהנאה מעניין לעניין, מבלי להתעכב באף נקודה.

אחרי הקפיצה האנרגטית שהיתה לנו בגל הקוסם שבו הרחבנו את יכולת ההכלה של דברים חדשים במציאותנו, אנו עוברים לגל היד שבו המטרה הכללית היא לממש את עצמנו ולהגיע לתחושה של הגשמה עצמית. הנשר המאתגר מהגל הקודם הרחיב את הפרספקטיבה שלנו והבהיר לנו את החלומות שלנו ובגל הנוכחי אנחנו מוזמנים ליצור אותם עם ידי האלוהים היודעות שבנו. בערב יום כיפור אנו מוזמנים לחשוב כיצד ניתן להוציא לפועל את הרצונות שזרענו לשנה החדשה מתוך ידיעה פנימית צלולה. הסימבול של היד מורכב מארבעת האצבעות שמסמלות את ארבעת האלמנטים, הכיוונים ורוחות השמים ביחד עם האגודל שהיא "אצבע אלוהים מעל" שמייצגת את המרכז שבנו ומסמלת חיבור פנימי מדויק לרצונות שלנו. במהלך ערב כיפור אנרגיית היד בונה בתוכנו כוח פנימי ממוקד שמאפשר לעשייה מרובה ויוצר תחושה פנימית של עוגן ויציבות בחיינו.

למשך שלושה עשר הימים הקרובים היד ממגנטת אלינו את היכולת "לתקתק עניינים" ומאפשרת להימנע ממצבים של עודף פעילות, מתח גבוה וחוסר יכולת להשלים את הדברים בהם התחלנו. אנחנו לומדים כיצד לזרום ולפעול בשמחה להגשמת רצונותינו ואז יכולים להגיע לתחושות של רווחה, לאיזון פנימי ולביטחון בעצמנו וביקום כולו.

לפי החכמה הסינית, האנרגיה בימים אלה קרויה: "סדר קוסמי", "הקלחת המקודשת" (הקסגרמה 50), לפיה ככל שקיימת הרמוניה בין התפתחות היחיד לצורכי הקוסמוס, ניתן להגיע לידי שגשוג (כוכב 2). העשייה חייבת לספק את דרישות השוק ולהכיר במגבלות הקיימות בו. ככל שנקבל עובדה זו נוכל ללמוד מה ניתן לעשות ולא נבזבז אנרגיה על הבלתי אפשרי (יד 1). כשהיד פועלת בהרמוניה עם האנרגיה והכיוון של הקוסמוס, ניתן לממש מטרות רבות אתגר בתחום הארצי.

כוכב
ה- 8/10: יום כיפור: טון 2 של האתגר, באנרגיה של כוכב בהדרכת שמש: לרבים מאיתנו קיימת תאוריית מציאות בנוגע לדרך שבה הדברים "אמורים" להיות בחיים ושאיפה לא ריאלית להגיע לשלמות בהיבטים שונים בעצמנו ובמציאות שלנו. הכוכב המאתגר יחד עם יום כיפור מבקש מאיתנו לראות יותר ויותר את מה שכבר יש בנו ובחיינו, עד למצב שבו נדע שהאהבה קיימת בכל ושהמציאות מושלמת בדיוק כפי שהיא. כדי שנוכל לנוע עם היד והידע הקיים בנו, הכוכב החיוביסט מאתגר אותנו לשנות את הדימויים השליליים שיש לנו לגבי עצמנו ולגבי המציאות שלנו לדימויים חיוביים. יום כיפור מיועד לכך שנתבונן בכל המקומות שבהם אנחנו עדיין מדגישים בחשיבתנו את האין, את הלא בסדר ואת זה לשנות. מכיוון שהכוכב נמצא באתגר סביר שיעלו בנו רעשים פנימיים של ביקורת עצמית ושל חוסר סיפוק. ככל שאנחנו לומדים להתמקד בפלוסים הקיימים בנו, אנו הולכים ומתמלאים בהערכה עצמית ובעוצמה.

ההטענה החיובית במהלכו של יום כיפור יכולה לאפשר לנו להגיע למצב של אנרגיה מלאה בתוך המערכות שלנו. בעזרת האנרגיה הכוכבית של היום אנחנו לומדים להכניס אל תוך חיינו יופי, הרמוניה ואלגנטיות. אנחנו נטענים באנרגיה של אלת האהבה ונוס ולומדים להפוך לספק אנרגטי של עצמנו עד להפיכתנו למגדל-אורים שמקרינים אנרגיה חיובית לכל עבר. גם אם יעלו בנו ספקות עצמיים ומחשבות של הרס ואובדן, אנו מודרכים היום ע"י השמש לנהוג בחמימות ובנדיבות כלפי עצמנו. השמש מדריכה אותנו להתחבר לאלמנט האש שבנו ובעזרתו ליצור במלוא המרץ את היצירות שלנו. מכאן שביום כיפור ובמהלכו של גל היד אנו מאותגרים להתמלא במחשבות חיוביות על חיינו ובביטחון עצמי ואז לזרום בקלילות ממצב למצב, ליצור בלהט ובאומנותיות את רצונותינו ולהנות מהיופי האינסופי הקיים בנו ובחיים.

מצאת יום כיפור ועד לשמחת תורה ניתן לערער על כל החלטה שנתקבלה ביום כיפור. זהו עדיין לא "פסק הדין" הסופי והמוחלט, כך שבימים הקרובים אנו מוזמנים לבקש הקלות ומתנות חיוביות מהיקום עד לשמחת תורה שבה נקבעת ההחלטה הסופית.

ירח
ה- 9/10: טון 3 של הפוקוס, באנרגיה של ירח בהדרכת הלך שמים: האינטואיציה של היום השלישי מכוונת אותנו לחבק את הילד הפנימי, הרגיש והפגיע שבתוכנו. חכמת הגל מלמדת שהדימויים השליליים לגבי עצמנו והחוסר שלנו באהבה עצמית החלו במחוזות ילדותנו המוקדמים. מה שמונע מאיתנו לנוע בחיים כמו גל ולהאיר לכל עבר טמון בדפוסים רגשיים ובמחשבות שליליות שמתמחזרות במחשבתנו מאז הילדות שלנו. הדפוסים הללו הופכים למגנוני ההגנה שלנו ומעכבים את היכולת שלנו לזרום בכיף מעניין לעניין. כדי שנוכל לזרום עם אלמנט המים שבנו ולנוע באלגנטיות על גבי גלי החיים, הירח מאפשר את ניקוי התוכנה הרגשית שלנו. הירח מסמל חיישני קליטה מאד פעילים ומאפשר לקבל הדרכה וסמלים מאירועי החיים עצמם.

ביום החשמלי של הזרימה אנחנו מוזמנים לשים לב לסימנים שאנו מקבלים תוך כדי התנועה בחיים – במפגשים, בסיטואציות מקריות ובכלל בכל רגע ואז להבין לעומק את המסרים הסמויים הטמונים בהם. הלך שמים שמדריך אותנו היום ממלא את ליבנו באומץ ובחמלה להמשך הדרך וביכולת להתעמת ישירות עם כל מה שלא מתאים לנו יותר. אנחנו מבינים שכדי שנוכל לזרום בהרמוניה עם עצמנו בחיים, עלינו ללמוד להציב גבולות ברורים לכל מי ומה שנמצא מחוץ לטווח הרצונות שלנו. נחישות החלטית זו מאפשרת לזרימה בתהליכים השונים ולהתעצמות פנימית שלאט ובהדרגה הולכת וגדלה בתוכנו.

כלב
ה- 10/10: טון 4 שבו אנו מגדירים מהמח המנטלי שלנו צורות מפורשות לפתרון האתגר, באנרגיה של כלב בהדרכת מגשר העולמות: ביום הרביעי שבו המח ההגיוני שלנו נכנס לפעולה וחושב על הדרכים היעילות ביותר לפתור את אתגר הכוכב, הכלב מלמד אותנו לשים את עצמנו בראש סדרי העדיפיות בחיינו ולעשות בדיוק את מה שנכון לנו בכל רגע נתון. הוא מכוון אותנו לערוך רשימה של כל הרצונות והצרכים האישיים שלנו ולשמור על נאמנות לעצמנו ולרצונות הללו. ביום העצמאי של הזריעה הכלב מלמד שכדי לחבר את אש היצירה הלוהטת שבנו עם עשייה אלגנטית ואומנותית, עלינו להפסיק לבזבז אנרגיה על ריצוי ותרגום האחר ובמקום זאת להפנות את האנרגיה פנימה להטענה עצמית ולפתיחת הלב.

מגשר העולמות מדריך אותנו היום לשחרר הרגלים ותבניות שלא משרתות אותנו יותר ולקפוץ על ההזדמנויות החדשות שנקרות בדרכינו. בעזרת המגשר אנחנו מתמלאים באומץ וביכולת לעבור בקלילות מסיטואציה אחת לאחרת בחיים, בלי הפחד להיפרד מהישן ולסגור מעגלים. ההבנה עם המגשר ש"סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר" מפחיתה את בזבוז האנרגיה שלנו ומאפשרת ליד היודעת שבנו לפעול בספונטניות ובהנאה. כדי שנוכל לבטא את אור הכוכב שבליבנו עלינו לללמוד לאזן את הרגשות הסוערים שמציפים אותנו ולהגיע לרוגע סביב כל הדרמות והמעורבות הרגשית במערכות היחסים שלנו. במקום השקט וההגיוני הזה אנחנו מסוגלים לנוע מתוך הלב החכם שלנו ולממש את רצונותינו.

לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "המרוסן" (הקסגרמה 9), לפיה קיים כרגע גורם מרסן שמונע מאיתנו כל עשייה משמעותית (כוכב 2) ולכן במקום לדחוף בתוקפנות וליצור עימותים במערכות היחסים שלנו (ירח 3), עלינו ללמוד לרסן את עצמנו (כלב 4), עד שהמצב יתאים לביצוע התוכניות של היד. העבודה היא על העצמי (מגשר העולמות) ומבוטאת בעידון הדחפים והתשוקות שלנו (אדם 6).

קוף
ה- 11/10: טון 5 של כח הרצון הפנימי, באנרגיה של קוף בהדרכת סערה: הקוף היצירתי, המקורי והמשועשע מופיע ביום החמישי וזורע בנו את המוטיבציה להמשך הזרימה של הגל. כדי שבאמת נוכל לאהוב את עצמנו וליצור, הקוף מלמד אותנו לשחק בקלילות את משחק החיים. הוא הופך אותנו היום לילדים תמימים, נטולי דאגות והיפראקטיביים שמסוגלים להנות מכל מה שקורה בחייהם. כח הרצון שלנו להגשים את עצמנו הולך וגדל ככל שאנחנו לומדים לא לקחת שום דבר ברצינות ובכובד ראש. בעזרת הקוף הקוואנטי אנחנו מאמצים לעצמנו זווית ראייה של הומור ולומדים לזרום בספונטניות עם הפתעות החיים המרגשות.

הקוף מלמד אותנו לבטא את כל מה שאנחנו מרגישים וחושבים, עד שמתפנה בתוכנו מקום לחיבור ליצירתיות הגאונית הטבועה בכל אחד ואחת מאיתנו. הדרכת הסערה היום מאפשרת את ניקוי התאים והחסימות שמנעו מאיתנו עד עכשיו מלתת אמון מוחלט ביקום ולקפוץ למימיי החיים וליצור. המוטיבציה שלנו לפעול, להגשים ולהאיר נשענת על הגדלת הביטחון שלנו בעצמנו ובתוכנית הרחבה וביכולת לשחק בהנאה באפיזידות השונות של החיים.

אדם
ה- 12/10: ערב סוכות: טון 6 של זרימה עם הפלוס, באנרגיה של אדם בהדרכת אדם: אחד המנהגים המרכזיים של חג הסוכות הוא אירוח ה"אושפיזין". אנו פותחים את סוכתינו לאחרים, סימבול לברכה במהלך השנה. אנרגיית האדם בערב סוכות מזמינה אותנו לעשות חשבון נפש ביננו לבין עצמנו וביננו לבין חברינו ולשחרר את הנטייה שלנו לבקר את הדרכים השונות משלנו ולשפוט את מערכות המידע האחרות מאיתנו. האדם מלמד אותנו להתבונן באופן אוביקטיבי נטול שיפוט על הסובבים ולקבל את האדם באשר הוא אדם. כל אחד והדרך הייחודית לו והאדם מכבד את אינסוף הדרכים של הבריאה.

בחג הסוכות אנו מצווים ליטול את ארבעת המינים: "ולקחתם לכם ביום הראשון פרי עץ הדר, כפת תמרים וענף עץ עבות וערבי נחל ושמחתם לפני יהוה אלוהיכם שבעת ימים" (ויקרא כ"ג). ארבעת המינים מסמלים סוגים שונים של אנשים הקיימים בעולמנו, כשלכל אחד מהם קיימת דרך משלו. כדי שנוכל לזרום כמו גל בשנה החדשה עלינו ללמוד להתבונן באופן נקי על האנשים הסובבים אותנו ללא הסיווגים והקיטלוגים המצומצמים של התוכנה הרגשית שלנו. האדם שמאפשר לנו להסתכל בגובה העיניים על השותפים שלנו למסע החיים מלמד אותנו היום שלעומת דגם אידאלי מושלם אחיד, מגוון ההשתקפויות הוא זה שהופך את עולמנו למרתק כל כך. על פני האדמה מסתובבים "לולבים" נישאים בגאווה, נטולי ריח ובעלי טעם, "הדסים" אהובים וקלילים, נטולי טעם ובעלי ריח, "ערבות" פשוטות ומופלאות, נטולות טעם וריח וכן "אתרוגים" זורמים ויצירתיים, בעלי טעם וריח. ארבעת המינים הם סמל לאינסוף ההשתקפויות שמלמדות אותנו על עצמנו. כך שהשהות עם חברים, מכרים ומשפחה במהלך החג מיועדת לנטרל מאיתנו את ההגדרות השיפוטיות ואת מתן הערכים המוגבלים ובמקומם להפתח לתקשורת ישירה והגיונית עם העולם. בגל ההיד אנחנו לומדים להתמלא בחיוביות, באור וביצירתיות ולצורך כך עלינו לשחרר את המניפולציות השכליות ואת הספקות של התוכנה הרגשית שלנו.

ביום השישי של האיזון האדם מדריך אותנו לצעוד בדרכינו בתבונה ומגדיל בנו את האמון בכך שניתן להתגבר על כל מכשול שצץ בחיינו. אנרגיית האדם מאפשרת לנו לזהות שאנחנו גביע פתוח לשפע של היקום וגורמת לנו לפקוח את עינינו להזדמנויות הקיימות שכבר יצרנו לעצמנו בחיים. בעזרת האדם אנחנו מגדילים את הערנות שלנו לאפשרויות המיוחדות המוצעות לנו ברגעים רבים בחיינו. האדם בערב סוכות מאפשר להגיע לאיזון בין הצרכים השונים שלנו עד לתחושה של רגיעה וסיפוק. כתוצאה מכל אלה אנחנו נטענים באנרגיה, מגדילים את יכולת ההשפעה שלנו בעולם ומסוגלים לצעוד בשמחה בדרכינו.

הלך שמים
ה- 13/10: סוכות: טון 7 של שיא הגל, באנרגיה של הלך שמים בהדרכת נחש: סוכות הוא אחד ממועדי העליה לרגל המוזכרים בתורה: "בסוכות תשבו שבעת ימים כל אזרח בישראל ישבו בסוכות למען ידעו דורותיכם כי בסוכות הושבתי את בני ישראל בהוציאי אותם מארץ מצריים" (שמות כ"ג). האנרגיה של הלך שמים מאד מעניינת בעיתוי הזה של סוכות משום שהסמליות העיקרית של הסוכה היא האפשרות לחיבור לתדרים מעודנים יותר מזה של התדר הפיזי. למשך שבעה ימים אנו עוזבים את המותרות והקישוטים הגשמיים של חיי היום יום ועוברים למבנה פשוט וארעי שבו אנו אוכלים, לומדים וישנים. השמחה של החג נובעת מהעובדה שאנו משחררים את הביטחון החומרי ומתחברים לעולם פנימי ורוחני. כשאנו מתרחקים מכל התוספות הגשמיות, מתפנה המקום והזמן להתמקד במה שבאמת חשוב לנו בחיים ולהתחבר לידיעת הלב. זהו בעצם המסר הסמוי של החג, שהתלות ברובד הגשמי מגבילה את יכולתינו להתחבר לרבדים נעלים יותר. כך גם הלך שמים מלמד להגביל כל שאיבה אנרגטית מהחוץ ובכך מאפשר להתחבר ישירות לידע משדה הנפש. החכמה של הקודים מלמדת שלא ניתן להגיע לזרימה בחיים אם לא נדע כיצד לשים גבולות ברורים לכל מי ומה ששואב את האנרגיה שלנו. הלך שמים מחבר אותנו היום למקום נחוש והחלטי שלא מוכן לסבול שום סוג של התעללות ובאופן ברור וישיר עוצר סחיטות רגשיות ומניפולציות מכל סוג שהוא. בשיא הגל אנחנו לומדים שכדי להגדיל את תחושת המימוש העצמי שלנו, עלינו ליצור את החלל והמרחב הדרושים לנו לחקירה ולהתפתחות אישיים. בדיוק כשם שבסוכות אנו בונים סוכה שהיא מרחב מקודש ללמידה אישית ולהגדרה סופית של רצונותינו לשנה החדשה. השהות עם עצמנו ב"ספייס" שלנו מגדילה בתוכנו את הידיעה הפנימית ומרחיבה את התפתחות המודעות שלנו.

הדרכת הנחש מכוונת אותנו לביטוי הרצון האינדיבידואלי והאותנטי שלנו. אנחנו לומדים לסמוך על עצמנו ומשחררים מעצמנו את הדעות הנורמטיביות ואת מה שנדמה לנו שאנחנו "אמורים" לעשות ולהיות. ככל שנכיר בייחודיות שלנו נוכל להתמלא באנרגיית החיים הדרושה לשם יצירה ומימוש. בשיא התהליך וביום הראשון של סוכות אנחנו מתעוררים משינה ארוכת שנים לדרכינו השונה והצבעונית. ככל שאנחנו מתגברים על הפחד מעימות ישיר ומהצבת גבולות לעצמנו ולסביבה, אנו מתמלאים בעוצמה ובאנרגיית חיים שמאפשרים להגשמה שמחה של עצמנו.

יום חגיגי זה מאפשר לקפיצה אישית עצומה ברמת המודעות ולחיבור לידע גבוה משדה הנפש שלנו. מודעות זו הולכת וגדלה ככל שאנו מוותרים על תפיסות עולם מקובעות שמוכרות לנו ומרחיבים את זווית הראייה בנוגע למצבים שונים בחיינו. כל אחד מאיתנו מוזמן היום לחקור וללמוד על עצמו ועל החיים בהיכל הסוכה החגיגי שלו. בחלל הנעים שיצרנו הלך שמים מעיר אותנו לדעת את עצמנו ואת מה שטוב ונעים לנו בחיים ואת המקומות שבהם כדאי לנו להציב גבולות מאד ברורים. ככל שאנו מכבדים את עצמנו אנו מתחברים לידע אינסופי, מתעצמים מאד, מתרגמים בדרכינו האותנטית את המידע שמתקבל ופותחים את הלב.

לפי הסינים האנרגיה בימים אלה קרויה: "המשכיות", "התמדה" (הקסגרמה 32), לפיה קיימת אפשרות לממש מטרות חדשות על סמך התמידי והעקבי שבטבע שלנו (הלך שמים 7). אם ניתן אמון ביכולות המולדות של האינסטינקטים שלנו (הדרכת הנחש), נוכל לזהות מה נכון לנו במהלך העשייה היומיומית שלנו. דבקות במערכות חיים איתנות הפועלות ביציבות תביא לתחושה של ביטחון (אדם 6). הסינים אומרים: "כשאנחנו בוחנים את המשכיותם של הדברים, ניתן לראות את הנטיות הטבעיות של השמים והארץ. כאן טמון סוד הנצח" (קוסם 8), כלומר ככל שנפעל בהתמדה לקראת היעדים שלנו ונתאים אותם לצרכי הזמן נוכל לממש את המטרות שלנו (נשר 9).

קוסם
ה- 14/10: א חוה"מ: טון 8 של היושרה, באנרגיה של קוסם בהדרכת מראה: הישיבה בסוכה מיועדת לחזק את החיבור שלנו לחכמת הלב ולמלא אותנו בשמחה ובשלווה ואלו הן בדיוק האיכויות שממגנט אלינו הקוסם. ביום שבו אנחנו בודקים את היושר הפנימי שלנו, הקוסם הגלקטי מזמין אותנו לשאול: "האם אני יוצר/ת, עושה וחי/ה את מה שאני מאמינ/ה בו"?, "האם אני נאמנ/ה לידיעה הפנימית שלי ולא תלוי/ה באישורים מבחוץ"?, "האם אני מכיל/ה בכיף את כל האירועים בחיי או שמרגיש/ה שעומד/ת להתמוטט מהעומס"?, "האם אני מאפשר/ת לעוצמה הפנימית שבי לפרוץ החוצה"?. בעזרת הקוסם אנחנו יוצרים הרמוניה בין הרעיונות והאידאות שיש לנו לגבי החיים לבין אופן הביטוי שלהם במציאות הפיזית. ההרמוניה הולכת וגדלה ככל שאנחנו משחררים את הצורך בשליטה בכל פרט ובסובבים אותנו ופועלים מתוך כנות מלאה. הקוסם מלמד שבכל מקרה אין לנו שליטה על שום דבר ועל אף אחד ושזהו הזמן לזרום עם הידע שלנו.

המראה מדריכה אותנו היום לראות דרך המראות המקיפות אותנו את הצדדים השונים המרכיבים את חיינו ולעגל את הפינות החדות. היא מאפשרת לנו להבין מה תומך בהגשמה שלנו ומה מרפה את ידינו. לאחר התבוננות עמוקה ולא שיפוטית בסובבים אותנו, אנחנו לומדים לעשות סדרי עדיפויות בחיינו ולעצב את מציאותנו בדיוק בהתאם לכך. אנחנו מרפים מהמקומות שמעוררים קושי בלתי פוסק ומהאנשים שמתישים אותנו. ביום של היושרה אנו מתחברים לקול הפנימי שבנו שיודע, ללא הצורך בתוויות ובאישורים מבחוץ, בפרגון חיצוני ובתמיכת הקולקטיב. אז אנחנו יותר ויותר נוגעים בעוצמת הקוסם שבנו ומסוגלים לממש את רצונותינו.

נשר
ה- 15/10: ב חוה"מ: טון 9 של פענוח כוונת הגל, באנרגיה של נשר בהדרכת קוף: הסוכה שבה אנו יושבים היא סוג של מבנה זמני שאין לו גג אמיתי שמפריד בינינו לבין השמים. השהות תחת כיפת השמים מאפשרת לשכינה האלוהית לזרוח אל תוך חיינו. אמנם אנו חיים על הקרקע ממש אך קיימת בידינו האפשרות לצמוח עד השמיים. בהקבלה לחג מהות הנשר של היום מחברת אותנו לראייה רחבה של מציאות חיינו במקום הנטייה שלנו להדגיש היבטים שליליים ולהתרוקן מפרטים ספציפיים. ההתרוממות אל על עם הנשר "מפילה אצלנו אסימון" בנוגע לכך שאנחנו אלה שבוחרים את המצבים השונים בחיינו. אנרגיית הנשר ממלאה אותנו בראייה הגיונית ופרופורציונאלית לגבי האירועים השונים ומציירת בפנינו את הדרך המדוייקת להגשים את הרצונות החדשים שלנו.

הדרכת הקוף היצירתי והמקורי עוזרת לנו להבין שהדרך היחידה להגיע לתחושת מימוש היא פשוט לעשות, לפעול בשטח. במקום לחשוב כל כך הרבה, לתכנן תיכנונים ולנוע כל הזמן אל עבר עתיד וירטואלי, לאפשר למשחק ולקסם הקיימים בנו לצאת החוצה לעולם. ככל שאנחנו מבטאים את האנושיות, הרגישות והפגיעות הקיימים בנו, מתפנה מקום במח העמוס שלנו. נזכר בהמלצת הסינים: "להתמיד, להמשיך ולא להתייאש", כלומר ביום של הפענוח אנחנו לומדים להגדיל את זוויות הראייה שלנו בנוגע לעובדות השונות בחיינו ולהתאזר בסבלנות הנדרשת כדי להוציא לפועל מעשים משמעותיים בעולמנו. חג הסוכות מוגדר כ"זמן שמחתנו" ונחשב לשבוע השמח ביותר של השנה. הקוף המלא בהומור ובקלילות מבהיר לנו במהלך החג והגל להיכן נעלמה השמחה שלנו על עצם הקיום בעולם הרבגוני והצבעוני שמקיף אותנו. יום זה מוביל אותנו בשמחה ובריקוד אל עבר ההגשמה העצמית שלנו עד למצב שבו אנחנו משחקים בהנאה ויוצרים באומנותיות את מארג חיינו.

לוחם
ה- 16/10: ג חוה"מ: טון 10 של ה"פינישים", באנרגיה של לוחם בהדרכת שמש: ביום העשירי אנחנו מתחברים לאמת של לוחם האור שבנו שמחובר לידיעה הפנימית שלו לגבי מה שנכון עבורו. בעזרת הלוחם אנחנו מבטאים ידיעה זו באומץ ובאלגנטיות במציאות. גל היד מלמד אותנו לפעול מתוך הקול הפנימי שלנו ומוביל לעשייה מרובה, יעילה ומהנה ללא לחצים ועומסים מיותרים. ביום של הדיוקים הקטנים הלוחם מזמין אותנו לשאול: "מהי בדיוק האמת שלי כרגע"?, "מה בעצם אני רוצה לעשות עם עצמי עכשיו בחיי"?, "איך אני מעז/ה ללכת עם ידיעה זו בחיי היום יומיים"? האינטליגנציה הגבוהה של הלוחם הפלנטרי מאפשרת ליישם היום באופן מדויק ומושלם את הרצונות שלנו.

השמש המדריכה מבהירה לנו ניואנסים שונים בדרך ומלמדת כיצד ניתן להביא לכדי הרמוניה היבטים שונים בחיינו. היא מזרימה אש יצירתית בעצמותינו ובליבנו ומפיחה בתוכנו את הלהט הנדרש להגשמה של הידיעה הפנימית שלנו. השמש שמסמלת תחושת חמימות מאפשרת לנו היום להיות נדיבים כלפי עצמנו וכלפי הסובבים אותנו ולזרום בכיף, מבלי לחסוך מעצמנו דבר.

אדמה
ה- 17/10: ד חוה"מ: טון 11 של השחרור, באנרגיה של אדמה בהדרכת אדמה: ביום זה אנו משחררים את מה שעדיין מעכב את המימוש העצמי שלנו ומונע מאיתנו לראות את היופי הקיים בנו ובחיים. היום אנחנו לומדים עם האדמה שכל מה שאנחנו בוחרים לעשות הוא מימוש של עצמנו ואין זה משנה בכלל מה הוא הדבר. פעמים רבות אנחנו חווים תחושה של אי מימוש בגלל חוסר בהבנת המושג מימוש. "מימוש"- מהמילה ממש, כלומר העובדות הריאליות בחיינו. ביום זה האדמה מאפשרת להתמקד במה שקיים באופן ממשי בחיינו ועימו לזרום. מעבר לכך האדמה ביום של השחרור מעירה את המוחות שלנו ומרחיבה את הידע ואת טווח הקליטה שלנו לרעיונות ולידע חדש כדי שנוכל ליישם מידע זה במציאות. היא מלמדת לקרקע את עצמנו עמוק עמוק אל תוך המציאות שלנו ולהתייצב. הרעיונות וההשראה שממלאים אותנו מיועדים לכך שנבטא, נשמיע ונחבר אותם לעשייה היומית שלנו.

האדמה מזכירה לנו היום שאם אנחנו מעוניינים במשהו בחיים, עלינו פשוט לעשות את הצעדים הנדרשים להגשמתו בלי יותר מדי דיבורים. אנחנו מבינים שמה שעדיין עוצר את המימוש העצמי והזרימה היצירתית הוא מחשבות מיותרות והיום אנו מחליפים אותן בעשייה פרודוקטיבית. ברגע שאנחנו מתחילים להניע את עצמנו אל עבר מימוש הרצונות שלנו, הדברים פשוט קורים מעצמם ואינסוף סימנים והזדמנויות חדשות נשלחים אלינו.

לפי החכמה הסינית, האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרוייה- "המתנה מחושבת" (הקסגרמה 5), לפיה תחומים רבים בחיינו נמצאים בשינוי משמעותי (סערה 13). במקום להתמלא בדאגה ובבלבול הרגילים (יד 1), עלינו להעלות את הביטחון העצמי שלנו, לשמור על נימה חיובית (כוכב 2) ובכך לזכות באמונם של האחרים ולהתמלא ביכולת להזין אחד את השני מתוך חדווה ועידוד (מראה 12). הסינים מוסיפים שאת הגישה החיצונית המובילה להתפתחות פנימית ניתן להשוות לתרגילי יוגה. הסיגול של תנוחות פיסיות מסוימות הכרוכות באיזון משפיע על הנפש ויוצר תודעה רגישה יותר (אדמה 11).

מראה
ה- 18/10: ה חוה"מ: טון 12 של הפתרון באנרגיה של מראה בהדרכת כלב: פתרון הגל מלמד על כך שיצרנו בתוכנו רמה גבוהה של אנרגיה והיום אנחנו מסוגלים לזרום בקלילות מנקודה אחת לאחרת. המראה הקריסטלית מעידה על כך שהפסקנו חלק ניכר מבזבוזי האנרגיה על הסובבים אותנו. אנחנו מבינים ש"אנחנו יכולים לראות אך ורק את עצמנו" ושהשהייה בחברתם של ההשתקפויות השונות מיועדת ללמד אותנו על המחשבות והרגשות שלנו. הישיבה בסוכה לימדה אותנו כיצד להטעין את עצמנו בחיוביות, ללא תלות בפידבקים מבחוץ וכיצד לחתוך מחיינו השתקפויות שגוזלות מאיתנו אנרגיה.

הכלב המדריך היום מעיד על כך שלמדנו להעמיד את עצמנו במקום הראשון בחיים ולהיות נאמנים לעצמנו ולרצונות שלנו. בפתרון הגל אנחנו לומדים שאיזון התוכנה הרגשית שלנו ושחרור התלות באנשים הסובבים הם הדרך כדי להפוך למגדל אור חיובי שמקרין אהבה לכל עבר. ברגע שאנחנו שומרים על רמת אנרגיה גבוהה במערכת שלנו, אנו מסוגלים לזרום ממצב למצב בחיים ללא דרמות וקיצוניות. שחרור התלות בפידבקים מבחוץ מאפשר חיבור לידיעה הפנימית שלנו ולהגשמת רצונותינו מתוך ידיעה זו. האיזון הרגשי מול המראות מאפשר לראות את היופי הקיים בנו ובחיינו עד להפיכתנו לכור אטומי של אנרגיה ועוצמה, שמאציל מבפנים אור ומידע בכל רגע ורגע.

סערה
ה- 19/10: הושענה רבה: יום שער: טון 13 של הנוכחות, באנרגיה של סערה בהדרכת לילה: על פי המסורת היהודית בימי חג הסוכות היו מבקשים בקשות שנקראו "הושענות" (הושע נא), שעליהן היו חוזרים בסוף כל בקשה. ביום השביעי מברכים יותר מבכל יום אחר בפיוטי תפילות. כל התקופה מראש השנה ועד ליום זה של סוף חתימת "גזר הדין" היא תקופה שאפשר להשפיע בה על השנה החדשה. משמח מאד שדווקא ביום של התפילות והבקשות מופיעה הסערה הקוסמית שמטהרת סופית את כל הגופים שלנו לקראת שמחת תורה.

לאורך הגל אנחנו עוברים תהליך – מיד שממגנטת יכולת להגשמה עצמית ועד לסערה שביום האחרון של הגל מעידה על יכולת למנהיגות. מיד שמחברת אותנו לידיעה הפנימית שלנו עד לסערה אינטואיטיבית ומרפאה. מיד שמלמדת לזרום בהנאה ועד לסערה קוסמית מלאה באמון ובביטחון בעצמנו וביקום. אתגר הכוכב הוביל אותנו בהדרגה למקום שמשוחרר מאמונות ומתבניות שליליות על עצמנו ועל העולם. לאורך הגל שינינו חלק מהדימויים השליליים שהיו קיימים בתוכנה הרגשית שלנו לדימויים חיוביים. כתוצאה מכך בסוף הגל אנחנו בעלי ביטחון עצמי גבוה ובעלי אמון בעצמנו, בסובבים אותנו ובתוכנית הרחבה יותר. לאחר ניקוי הטראומות והפצעים שהצטברו בתאי הד.נ.א האנושי שלנו והריפוי שעברנו במהלך הגל הגענו לסערה קוסמית טהורה ומלאה באנרגיה ובכוחות למימוש עצמי. סערה בשער של הטון שלוש עשרה מעידה על יכולות גבוהות של הילינג וריפוי ועל חיבור לאנרגיה ולמידע אינסופיים. הלילה שנמצא היום בהדרכה מעיד על כך ששחררנו חלק נכבד מהפחדים שליוו אותנו עד היום, נגענו בעומקי מוחינו והתחברנו ליכולת הזרימה האינטואיטיבית הקיימת בנו.

אנרגיית הלילה מאפשרת התייחסות מזווית ראייה אחרת אל החשכה והקוטביות הקיימים בתוכנו ובעולם ובכך מחברת אותנו לרובד פנימי עמוק יותר של הבנה עצמית. בסוף הגל אנחנו מרגישים בנח עם עצמנו ויכולים לזרום בספונטניות עם הידיעה החדה שלנו. גל היד לימד אותנו כיצד לשחרר פחדים עמוקים שהגבילו את העשייה היצירתית שלנו והעלה את הביטחון העצמי שלנו ואת היכולת להטענה פנימית. כתוצאה מכך בסוף הגל אנחנו קופצים למיימי החיים הסוערים בשמחה, בהתרגשות ובזרימה נעימה.

גל היד מסתיים לו ואנו מתכוננים לקראת שמחת תורה והקפיצה של הגל הבא, גל השמש.

מאחלת לכולנו יום כיפור מטהר

גל יד יודעת, זורמת ויצירתית

וחג סוכות שמח.

באהבה, טליה.

אשמח מאד לכל שיתוף, תגובה או שאלה: 052-2203337

talya@mayazone.co.il

תגיות
הראה עוד

2 thoughts on “הגל הנוכחי לפי המאיה: גל היד (7-19/10/11)”

  1. כרגיל, הניתוחים וההסברים שלך טליה, מ ר ת ק י ם ! מעמיקים, יסודיים, מקיפים ומלאי ענווה וחוסר-יומרנות בו-זמנית. אני קצת מתלהבת פה, אבל מזמן כבר רציתי לחלוק איתך מילים אלו, ועתה הגיע העת ) שנה נפלאה לך, מקווה שיצא לנו להפגש בהזדמנות. בברכה חמה, הילה להיס

  2. כרגיל, הניתוחים וההסברים שלך טליה, מ ר ת ק י ם ! מעמיקים, יסודיים, מקיפים ומלאי ענווה וחוסר-יומרנות בו-זמנית. אני קצת מתלהבת פה, אבל מזמן כבר רציתי לחלוק איתך מילים אלו, ועתה הגיע העת :)) שנה נפלאה לך, מקווה שיצא לנו להפגש בהזדמנות. בברכה חמה, הילה להיס

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close