השימושון

הגל הנוכחי לפי המאיה: גל הלך שמים

מאת: טליה טוקר

שלום רב וברכות לכולנו:
גל הלך שמים הבא עלינו לטובה מכיל בתוכו את ראש השנה ואת יום השיוויון הסתווי. העובדה שתחילת השנה היהודית הפורמאלית וכן תחילת הסתיו מופיעים בגל הלך שמים מעידה על פוטנציאל אדיר לקפיצת דרך. שוב אנו חווים את ההאצה בזמן שמתרחשת עכשיו ואת קצב החיים ההולך ומתגבר. אנו חווים כיצד הכל משתנה כל הזמן במהירות שהולכת וגדלה והנה כהרף עין הקיץ מתחלף בסתיו ושוב חלפה לה שנה. אנו מתחילים עכשיו גל שמאפשר להכיל את השינויים הללו עד לזרע ביום של פתרון הגל שמכוון אותנו להסכים להשתנות המתמדת הזאת. שלוש עשרה הימים הקרובים של גל הלך שמים מאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו להרחיב את המידע הקיים במוח שלנו, להפתח להדרכה ישירה ולפעול בחינניות ובמלוא העוצמה עם ידיעה זו.

הלך שמים
ה- 13/9: תחילת גל הלך שמים: בגל הקרוב הלך שמים דוחף אותנו "להתעורר על חיינו", לנוע באומץ לכיוונים חדשים ולהשתחרר מזויות ראייה מוגבלות על החיים. למשך שלוש עשרה הימים של הגל הוא ממגנט אלינו אנרגיות של אומץ לעמוד על שלנו, לממש את רצונותינו ולהתעמת ישירות עם כל מה ששואב לנו אנרגיה. אנו מתמלאים בחוזק לשים גבולות, להיות ברורים ונחושים וליצור לעצמנו מרחב לחקירה וללמידה, שמגדילים את הערנות שבנו ואת היכולת לקליטת מידע. מעניינת מאד ההקבלה של ראש השנה לגל הלך שמים. הלך שמים הוא הנביא, המשיח בעל האומץ והחמלה, שבנחישות ובאמונה מבטא את החכמה שבו. בעזרת המודעות ההולכת וגדלה שלנו ניתן במהלך הגל לחצות את אשליית הזמן/מרחב שאנו חיים בה ולהפתח למסרים ממימד אחר. הסימבוליקה של ראש השנה שמתרחש בגל הלך שמים מעידה על האפשרות לקפוץ מדרגה רוחנית ולחבר בהווייתנו את השמים והארץ. גל זה מלמד כיצד להרחיב את רמת המודעות שלנו, לשנות תבניות של תלות אנרגטית ולהפתח לאפשרויות שכלל לא העלנו בדעתנו. הוא מוביל אותנו צעד אחר צעד עד לנחש ביום השלוש עשרה שמסמל אלכימיה של רעל והרס ליצירה ולביטוי יחודי.
מכאן שזמן זה של לפני ראש השנה הוא זמן להתחדשות, להשתנות, לקבלה של אינפורמציה אדירה ושל עצות פרקטיות בנוגע לדרך בה ניתן לגלם את העוצמה הרוחנית הקיימת בנו. אני ממליצה שניצור לעצמנו מרחב הלך שמים מקודש ובו נרחיב את זווית הראייה שלנו בנוגע להיבטים שונים בחיינו. ננשום את הסמל לכל תאי גופינו, נאפשר למידע להתקבל על ידינו וניצור תצורות מחשבה חיוביות להמשך השנה.

קוסם
ה- 14/9: טון 2, אתגר הגל באנרגיית הקוסם: אנרגיית היגואר מאתגרת אותנו במהלך הגל להתחבר לעוצמה הקיימת בגופנו הפיזי ולהרחיב את מבנה המח האנושי שלנו לרמה של קליטה חדשה. במהלך הגל הלך שמים מזרים מידע חדש אל המוחות שלנו, מידע שמאפשר לפרוץ את מגבלות הזמן בהם אנו חיים. ככל שנפנה לעצמנו זמן ומרחב לחקירה וללמידה, כך המח שלנו יפתח לאפשרויות חדשות שטרם נחשפנו אליהן. הקוסם מאתגר אותנו לשחרר את הצורך באישורים מבחוץ, בפידבקים ובכותרות ובמקומם להקשיב ולסמוך על עצמנו. התלות הזאת בבחוץ מונעת מאיתנו חיבור לאנרגיה הספיראלית של אינסוף האפשרויות. במקום הצורך בחיזוקי האגו מבחוץ, אנו מתבקשים להתחבר לעוצמה הפנימית שלנו ובעזרתה לנוע בכנות ובפשטות. אנו יודעים הכי טוב מה נכון לנו וככל שאנו מפסיקים לקבץ אישורים מהסביבה ומחזירים את האנרגיה לעצמנו, אנו נפתחים לידע טהור והופכים לקוסמים בהתנהלות חיינו. מעבר לכך אתגר קוסם מבקש שנשחרר נושאים של שליטה בעצמנו ובסובבים אותנו. השליטה היא סוג של ביטחון אשלייתי בחיינו והיא מונעת מאיתנו צמיחה והתפתחות. כתוצאה ממנגנוני הגנה שפיתחנו לעצמנו במהלך החיים, אימצנו אורח חיים מתוכנן וידוע מראש, מתוך תחושה שאנו שולטים במצב. אנו לומדים שאנחנו לא יכולים לשלוט בשום דבר ובאף אחד ומתחילים לזרום בפתיחות בחיינו. החיבור לעוצמה שבנו מאפשר לנתינת אמון בדרכי היקום המיסתוריות וביכולת להרפייה בחיי היום יום שלנו. הקוסם מלמד אותנו בגל להתחבר לעוצמה המלאה שלנו בתוך הגוף הפיזי, לאפשר לרטט של אהבה ללא תנאי לזרום אל תוך התאים שלנו ולהפתח ליכולות הקוסם הקיימות בכל אחד ואחת מאיתנו.

לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "שגשוג" ("שלום") (הקסגרמה 11), לפיה מתקיימים כרגע התנאים האידיאלים להתעוררות חדשה, לשיתוף פעולה ולמימוש המטרות שלנו. זהו זמן לטפח את הקרקע, להציב גבולות כדי לעצב את העתיד ולארגן את המציאות הפיזית (הלך שמים 1). בעזרת הבהירות הנוכחית כמו של תחילת האביב, דברים רבים מתאפשרים עכשיו וניתן להקים מערכות חדשות שיתקיימו לאורך זמן. בזמן זה של התאמה הרמונית, אם נלמד לקחת אחריות ולתרגם את הידע שמתקבל על ידנו, נוכל לנוע בין המימדים, לחקור ולגדול (קוסם 2).

נשר
ה- 15/9: טון 3 באנרגיית הנשר:
הנשר ביום של הזרימה לקראת פתרון הגל מלמד אותנו שקודם כל עלינו לקחת כמה צעדים לאחור ולהרחיב את זווית הראייה שלנו בנוגע להיבטים שונים בחיינו. המאיה מלמדים אותנו שהצעד הראשון בחיבור לעוצמה שלנו הוא לראות כיצד אנו אלה שבוחרים ויוצרים את כל מה שקורה בחיינו ואין מקום לקורבנות ולהאשמות. כל עוד אנחנו במח הדפוסי, ה"בחירה" שלנו היא במידע שאנו ממחזרים שוב ושוב החל מילדותנו הרחוקה. העיט המגביה עוף מלמד לראות מזווית ראייה אובייקטיבית את החיים ולהפתח למידע שהוא מעבר למידע הממוחזר המוכר לנו. אז אנו מפסיקים את הדינמיקות האנרגטיות המתישות ובמקומם קיימת בידינו זכות הבחירה והחופש לעוף בשמחה אל עבר מימוש חלומותינו. הנשר ממלא אותנו ביכולת נדירה לעשייה ובמקום שנבזבז אנרגיה על כל מה ש"צריך" לעשות, אנו מתחילים פשוט לפעול באופן מודע למימוש החזון שלנו. ביום השלישי של הגל שבו האינטואיציה מכוונת אותנו אל עבר למידה חדשה, הנשר מלמד להתבונן על המצוי בחיינו ובנו ולהכיר בכך שהחיים הם דבר נפלא ושלם. ככל שאנו מבינים ששום דבר אינו אישי ולומדים להטעין ולרומם את עצמנו, כך יש בנו את האנרגיה ליצור את רצונותינו אל תוך מציאות קסומה, שהיא מעבר לכל דמיון.

לוחם
ה- 16/9: טון 4 בו מגדירים פתרונות לאתגר, באנרגיה של לוחם:
הלוחם ביום הרביעי שואל את עצמו עד כמה הוא נאמן לאמת הפנימית שלו, ברבדים השונים של חייו. אנו נמצאים בגל שבו אינפורמציה חדשה מרובה מתקבלת על ידינו והלוחם השואל והחוקר בודק במהלך הגל מהם הרצונות האותנטיים שלו עכשיו. לרוב בחיינו אנו מתנהלים מתוך אינהרציה, נותנים לברירות המחדל הטבועות במערכת המידע הדפוסית שלנו להוביל אותנו. לא כך הלוחם האינטליגנט והחוקר שמוכן להלחם בעוז בדרך החשיבה השלילית ובתוכנה האוטומטית. הלוחם היום שואל את עצמו שאלות מרובות כדי להגיע לאמת הפנימית שלו ואז הוא לומד לשחרר באומץ את הפעולה מתוך הצורך, ההישרדות, הפחד, המאבק והכאב. שינוי מבנה המח כרוך במאבק פנימי בין הצורך- הצר לבין הרצון- הרץ. הלוחם ביום הרביעי מגדיר באופן מנטלי את כל מה שהוא יכול לעשות כדי לשחרר את התנועה מתוך הצורך ולהתחבר למקום של הרצון. ביום זה אנו מוזמנים לחדד את יכולות הקליטה שלנו למסרים של הידיעה הפנימית שלנו. אנו לומדים את הרצונות שלנו וכיצד ניתן לבטא אותם במציאותינו. ככל שאנו חוקרים ולומדים את עצמנו, אנו מגיעים לתובנות בהירות ומיישמים אותן באלגנטיות בחיינו.

אדמה
ה- 17/9: טון 5 באנרגיה של אדמה:
גיבוש כח הרצון הפנימי כדי לפתור את אתגר הקוסם ולהתעצם נשען על האנרגיה של אמא אדמה. האדמה מבקשת מאיתנו לדרוך עם שתי רגליים על הקרקע ועליה לממש את החלומות מרחיקי הלכת שלנו. אנו מוזמנים להתחבר לקרקע, לחומר, לחמשת החושים שלנו ובעזרתם לנווט את דרכנו במציאות. המוטיבציה להתמודד עם אירועי החיים המרובים גדלה ככל שאנו יוצרים עוגן פנימי מאסיבי ומזהים את הקרקוע שלנו במציאות הפיזית. כולנו מערכות תקשורת שמקבלות ואוספות מידע תוך כדי חיינו הארציים. כל אחד מאיתנו מחובר לרשתות אישיות וקולקטיביות של מידע. כתוצאה מעבודה של קבוצות אור שונות, נבנתה רשת מידע אדירה מעל לכדור הארץ שלנו וכמויות של אור אינסופי מועברות אל המערכות שלנו. המידע, האור שמוזרמים אלינו עכשיו מיועדים להרחבת מגבלות המח שלנו כפי שהוא היום ולקפיצה קולקטיבית במודעות האנושית. האדמה מבקשת שנשים לב למידע החדש המוזרם אלינו ללא הרף וכיצד הרבה אירועים, מפגשים ורצונות שלנו מתקיימים במקביל. בעזרת האדמה אנו פועלים לשם הגשמת החלומות שלנו, בלי יותר מדי דיבורים אלא במעשים. ביום החמישי של הגל אנו מרחיבים את תחושת היציבות בחיינו ואת תחומי העשייה שלנו ותורמים את חלקנו בשינוי התדרים המתרחש עכשיו על פני כדור הארץ.

מראה
ה- 18/9: ערב ראש השנה: שער:
טון 6 באנרגיה של מראה: השנה היהודית החדשה עומדת להיות מושפעת מאנרגיית המראה שעימה היא מתחילה. המראה משקפת לנו את המקום שבו אנו נמצאים ברגע זה בחיינו. דרך המראות הסובבות אותנו אנחנו לומדים על עצמנו, על סוגי המחשבות והרגשות המאפיינים אותנו ועל כיווני ההתפתחות הרלוונטיים עבורנו. אם לא היו לנו מראות בעולם כיצד היינו יודעים מי אנחנו? החכמה היא ללמוד לשנות את עצמנו דרך הסובבים אותנו ולא להשליך, לתרגם, לצפות, לדרוש ולבקר את האחר. ברגע שאנו קולטים ששום דבר אינו אישי ושאנחנו אלה שיוצרים את המציאות שלנו, ניתנת לנו הזדמנות לגדול בעזרת השותפים שלנו למסע. בערב ראש השנה ולקראת שיא גל הלך שמים אנו מוזמנים להתבונן בהשתקפויות המקיפות אותנו ולעשות סדר. אנו מוזמנים לערוך רשימה של כל אותם הדברים שאנו אוהבים במראות שלנו, להודות להן ולראות כיצד הן משתקפות בנו. במקביל ניתן לערוך רשימה של האיכויות שאנחנו פחות אוהבים בסובבים ואז להתבונן בעומק הדפוסים שמלווים מערכות יחסים ששואבות אותנו אנרגטית. במהלכה של השנה היהודית המראה תלמד אותנו כיצד לזרום בקלילות מסיטאוציה אחת לאחרת, לראות מבעד למראות הסובבות אותנו ולהנות מהנוכחות שלנו ברגע העכשווי. אני ממליצה שבערב ראש השנה ננשום את הסמל של המראה לתאי גופינו, נרגיש כיצד אנו מוקפים בפרמידה של זהב ובה ניצור במחשבתינו תמונות מדויקות של הרצונות שלנו לשנה החדשה.

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "תיקון" ("ריקבון") (הקסגרמה 18), לפיה זהו זמן לתקן את כל התחומים שהזנחנו והתעלמנו ושיוצרים קשיים בחיינו (לוחם 4). באמצעות עבודה פנימית על עצמנו ניתנת לנו עכשיו הזדמנות לשחרר אדישות שיוצרת מצבים לא נעימים עבורנו (מראה 6). זה הזמן לוותר על גישות ששייכות לעבר, על זוויות ראייה שגרמו לנזקים לקרות בחיינו והרחבת המודעות שלנו תלויה אך ורק בעבודה שלנו על עצמנו (נשר 3). הסינים מוסיפים שזהו זמן לפעול במרץ ולהניח את היסודות לצמיחה מתמדת, כך שאנרגיות של השראה יוכלו להיכנס אל תוך חיינו (אדמה 5).

סערה
ה- 19/9: א' ראש השנה: טון 7, שיא הגל באנרגיה של סערה:
בשיא תהליך החיבור לעוצמה שלנו, אנו מוזמנים לטפל בעצמנו. עם כל השליליות והקוטביות הקיימים בעולמנו ועם תוכנת החסר שממנה לרוב אנו פועלים, אין לנו ברירה אלא לרפא את החסר הקיים בנו. כל אחד והדרכים שלו לרפא ולהתרפא וביום הראשון של השנה היהודית החדשה אנו מקבלים הנחייה מפורשת לנקות, לטפל ולטהר. הסערה מלמד אותנו כיצד לרפא את הגוף מכל חולשה פיזית, את המח מכל דרמה לא מאוזנת ואת המחשבות מכל השליליות והתבניות הממוחזרות. כך שבשנה היהודית הקרובה אנו עומדים לרפא סופית חסרים ושליליות מהמערכת שלנו. מעבר לכך הסערה היום מחזקת את הביטחון העצמי ואת האמון שלנו ביכולות ובכישורים הטמונים בנו. כדי ליצור לעצמנו מרחב נקי לצמיחה וללמידה ולהתחבר ליכולות שהן מבעד לזמן ולמרחב עם הלך שמים, הסערה בשיא הגל מאפשרת לראות את היופי והיכולות הקיימים בנו. מכאן שהדגש בשנה החדשה הוא על הגדלת הביטחון והאמון שלנו בעצמנו, ביכולות שבנו וביקום כולו. כשאנו נשענים על הריפוי, ההטענה והביטחון של הסערה, אנו מוכנים לקפוץ בשמחה אל מימיי החיים, כשאנו סמוכים ובטוחים בהימצאותם של הפתעות משמחות ואוצר מרהיב, שמחכים לנו בהמשך הדרך. אנו מוזמנים לנשום היום את הסערה לתאי גופינו, להקיף את עצמנו בלהבה סגולה של ריפוי ואז לאפשר לרטט הגבוה לרפא אותנו.

שמש
ה- 20/9: ב' ראש השנה: טון 8, באנרגיה של שמש:
שמש ביום של היושרה מבקשת שנבדוק עם עצמנו עד כמה אנו בהירים, מדוייקים ויודעים לתעל את אש החיים הפועמת בנו. אנו מוזמנים לשאול את עצמנו היום ובמהלך הגל כולו: "האם אני רואה את היופי המושלם הקיים בחיי וביקום ברגע זה ממש?", "האם אני חי/ה בעולם של אידאלים זוהר ולא מצליח/ה להוריד אותו לקרקע?"', "האם האספקטים השונים שמרכיבים את חיי בהירים לי או שמא אני חי/ה בבלבול ובפיזור?", "האם אני מביא/ה לידי ביטוי את אש היצירה הלוהטת הקיימת בתוכי?". ביום השני של השנה היהודית החדשה אנו מוזמנים להתבונן בחיינו כפי שהם ובעזרת האור והחמימות שהשמש מקרינה לגלות כיצד דברים רבים מתרחשים עכשיו בתוכנו. ככל שנתחבר לחום המטעין הזה של השמש, נגלה שבסה"כ החיים נפלאים ושאנו מלאים באנרגיה של יצירה. ביום השמיני של הגל ובמהלכה של השנה היהודית, אנו לומדים ליצור הרמוניה בין המחשבות, המילים והמעשים שלנו, להתמלא בחמימות מוזהבת של אור ולהכניס בהירות ומידע חדש אל אספקטים שונים בחיינו.

דרקון
ה- 21/9: יום השיוויון הסתווי: טון 9, באנרגיה של דרקון:
הדרקון מסמלת את תוכנית האם, את האנרגיה הנשית בשיא התגלמותה שמלמדת כיצד לקבל את עצמנו ואת חיינו כפי שהם ברגע זה ממש. ביום של פענוח הקודים של הגל, אנרגיית הדרקון מלמדת אותנו שברגע שאנו משנים את התוכנה המוחית ממינוס לפלוס ומקבלים את מי שאנחנו ואת מה שהשגנו עד היום, נפתח בפנינו חיבור ישיר לצורת התנהלות אחרת בחיים. אנו מבינים שהדרך ליצור לעצמנו את המרחב המקודש ללמידה ולקבלה של מידע אינסופי, חייבת לעבור דרך שינוי התוכנה האוטומטית מחסר ותלות בבחוץ למלאות אנרגטית והטענה פנימית. ביום של "נפילת האסימון" אנו מבינים דבר מאד חשוב ופשוט: כדאי לנו להתמקד במה שיש בנו ובחיינו ולא במה שאין. כדי להתחבר לעוצמה של הקוסם, אנו יוצרים עוגן פנימי של יש בתוכנו ומתוך הההדגשה של הממשי בחיינו קיימת בידינו היכולת לברוא אינסוף של עולמות. חכמת הגל מלמדת להתבונן באותם הדברים שמזינים אותנו וגורמים לנו לחיוך, בכישורים שקיימים בנו וכיצד אנו יכולים לבטא אותם בדרך שנעימה לנו בחיים. אנו לומדים את מה שמרגש אותנו ופותח את ליבנו וכיצד אנו יכולים לזרום עם כל אלה בסינכרוניות המופלאה של פעימת החיים.
יום זה הוא גם יום השיוויון הסתווי ומסמל באופן פורמאלי את תחילתו של הסתיו. העובדה שדרקון מצוי ביום זה מעידה על סתיו של "עבודה" על התוכנה הרגשית שלנו. במהלכו של הסתיו אנו נלמד לשחרר את השיפוט והביקורת העצמיים ובמקומם נלמד לקבל את מי שאנחנו באהבה. אנרגיית הדרקון עומדת להניע אותנו בסתיו זה לקראת בריאה חדשה. אמן ואמן. היום ננשום את הדרקון, נרגיש את ההזנה האימהית והמקבלת המחלחלת לתאי גופינו, נחווה רוגע שמתפשט במערכת שלנו עד שנגיע לתחושה של סיפוק מעצמנו ומחיינו.

רוח
ה- 22/9: טון 10, שבו מגלמים הלכה למעשה את הקפיצה שמתרחשת בגל באנרגיה של רוח:
כדי לדייק עוד יותר את תהליך ההתחברות למידע האינסופי מהעל מרחב, הרוח מחברת אותנו לזווית ראייה הגיונית ומאזנת ומייצבת את רמת האנרגיה שלנו. הרוח מסמלת תקשורת זורמת וברורה של האמת שלנו ומאפשרת היום ביטוי ישיר, הגיוני ומעורר השראה של רצונותינו. אנו מבינים שהיכולת להפוך לצינור שמעביר מידע נשענת על התייחסות הגיונית לעובדות חיינו ועל תגובות מעשיות ולא רגשיות לאירועים השוטפים. החיבור לעוצמה של הקוסם גדל ככל שאנו מאמצים גישה הגיונית לעצמנו ולעולם ולומדים להתנהל באופן פרקטי וזורם, מבלי להתערבב בדינמיקות רגשיות שואבות. ביום של השלמת תהליך הגל, הרוח מלמדת כיצד לנוע בקלילות ממצב אחד לאחר ולבטא בעליזות ססגונית ובבהירות את הידיעה והאמת שלנו. ביום זה קיים פוטנציאל של תקשורת קולחת ומדוייקת עם סביבתנו, תוך כדי התהלכות נעימה, קלילה ובטוחה מסיטואציה אחת לאחרת.

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "התנהגות" ("התנהלות") (הקסגרמה 10), לפיה בזמנים אלה הכל תלוי באופן שבו אנו מתנהגים. האפשרות להתקדמות במציאות החיים נובעת מחוש הכבוד העצמי שלנו ומשמירה על יישוב הדעת (רוח 10). זה הוא זמן לאיזון ולהבחנה המבוססים על ערכם הפנימי של הנוגעים בדבר (סערה 7). מזל מבורך נובע מהתנהגות מתחשבת ואדיבה (שמש 8) ללא מהלכים רגשיים סוערים, שמובילים לתחושה של ערך ה"עצמי" (דרקון 9).

לילה
ה- 23/9: שעון חורף: טון 11 של ההמסה, באנרגיה של לילה:
מעניין שביום שאנו מעבירים את השעון שעה קדימה ובכך מגדילים את שעות החושך ביממה בת ה-24 שעות שעל פיה אנו חיים, מגיעה אנרגיית הלילה שמסמלת את החשכה ואת היכולת להאיר שדים פנימיים בעזרת המודעות שלנו. ביום שבו אנו משחררים את מה שעדיין מונע מאיתנו מלהכיל יותר מידע ולפעול על פיו בחיינו, הלילה עוזר לנו להאיר חשכה פנימית שעדיין לא העזנו לגעת בה. התהליך של הצבת הגבולות והחיבור לנחישות ולאסרטיביות שבנו עם הלך שמים, עזר לנו ליצור היכל לילה מקודש שבו אנו חוקרים לעומק את עצמנו ואת הפחדים הגדולים שלנו. בשלב האחרון לפני החיבור ליכולות הקוסם הטמונות בנו, הלילה מבקש שנפרוץ את מערכת המידע האוטומטית שלנו ונאיר בידע חדש את החשכה שבתוכנו. אנו מוזמנים היום להמיס את מה שגורם לנו לסערה רגשית, לטלטלות, לתנודות פנימיות ולתחושות של אבודים בחשכה ולהחליפן באינטואיציה חזקה ובנינוחות מלטפת של בית. החפירה לעומק החשכה שבנו משתלמת משום שהיא מאפשרת לנו להרגיש בבית בתוך גופינו ובחיינו, להתחבר לידיעה הפנימית שלנו ולהתנהל במודעות של שפע בחיינו.

לילה
ה- 24/9: שער: טון 12 של פתרון האתגר, באנרגיה של זרע:
זרע בפתרון מעיד על כך שבמהלך הגל עברנו שינוי מרחיק לכת בחיינו. הזרע שמלמד שהדבר היחידי שקבוע ביקום הוא השינוי, מעיד על שינוי חיצוני או פנימי שקרה לנו במהליך הגל. היכולת לפרוץ מבעד לזמן ולמרחב מתאפשרת כשאנחנו נטולי הרגלים, תבניות ומצבים קפואים בחיינו, משוחררים מהישן וזורמים בתנועה מתמדת. הזרע פותח אותנו לאינסוף של אפשרויות חדשות שלא חשבנו עליהן קודם לכן. שינוי מבנה המוחות שלנו מתרחש בהדרגה, כשאנו בכל פעם משתנים וצומחים לקראת מציאות חדשה. לכולנו קיימים זכרונות תאיים של פחד משינוי ולעתים קרובות אנו מוכנים לוותר על הרצונות שלנו ומעדיפים להשאר עם המוכר והידוע למערכת המידע שלנו. בפועל הכל משתנה כל הזמן- כדור הארץ כל הזמן זז ביחס לשמש, בטבע בכל יום מתרחשת צמיחה ובכלל כל מה שנראה לנו כחומר מוצק מתהווה ומתפרק בכל רגע מחדש. הבנה עמוקה של מהות השינוי מאפשרת לשיחרור הפחד הקולקטיבי והאישי מפני שינוי וכתוצאה מכך לזרימה נעימה שפתוחה לאפשרויות חדשות בכל רגע בחיינו. באנרגיית השער של היום ננשום את הזרע, נרגיש כיצד אנחנו הופכים לאדמה דשנה ופורייה ונזרע את זרעי האפשרויות להמשך הדרך.

נחש
ה- 25/9: טון 13 באנרגיה של נחש: גל הלך שמים מסתיים בנחש שמלמד את אומנות האלכימיה. הנחש מסמל את סלילי הד.נ.א. הקיימים בגופינו ומגלם בנוכחותו את החיבור לחכמת האבות. הסליל העולה מלמטה למעלה מסמל את ההתמרה של התשוקות הפיזיות לעוצמה רוחנית והסליל היורד מלמעלה למטה מסמל את החיבור לידע הגבוה ואת תרגום המידע לתנועה בחיים. התהליך שעברנו במהלכו של הגל לימד אותנו כיצד להתמיר רעל מכל סוג שהוא ולהפכו לדבש וכיצד ניתן להפוך תקיעות ושליליות לזרימה ולחיוביות. חכמת הגל מלמדת שכדי להרחיב את מוחנו עלינו להתחבר לטעם החיים ולשמחת החיים. בסופו של הגל אנו מבינים שעם כל הכבוד למציאויות המקבילות, אנחנו חיים כאן במציאות הפיזית והכי חשוב ללמוד להתענג על כל רגע ורגע בחיים. כל התורות הגדולות מיועדות לכך שניישם אותן בצורה פרקטית במציאות הקוטבית ונאפשר לפרץ האותנטיות החינני שבנו לבוא לידי ביטוי. הגל מוביל אותנו מההתעוררות והחקירה עם הלך שמים, התנועה בין המימדים, החלל והמרחב- לנוכחות אותנטית וצבעונית בדמותו הפיזית של הנחש. מהחיבור הרוחני הגבוה לשמים אל תנועה ספיראלית על פני האדמה, מלאה בשמחת חיים. הקפיצה הרוחנית שעברנו בגל מאפשרת לגעת בחיים וליהנות מהם. החיבור לרשת הפרושה על פני האדמה, ההתעוררות שלנו וההגשמה של עצמנו ממלאים את תאי הגוף שלנו בחיות ובחכמה נחשיים. וכך עם תחושת גוף נוכחת וזרימה קולחת של האנרגיה שלנו ניתן לחיות חיים של עונג, עוצמה וגיוון בביטויים שונים של חכמה.

שנהנה מגל הלך שמים מרומם,
מסתיו של זרימה יצירתית
ומשנה חדשה של אינסוף אפשרויות.

באהבה, טליה.

אשמח מאד לכל שיתוף, תגובה או שאלה: 052-2203337 | אימייל | אתר

הראה עוד

1 thought on “הגל הנוכחי לפי המאיה: גל הלך שמים”

כתיבת תגובה

Close