השימושון

הגל הנוכחי לפי המאיה: גל הנחש

מאת: טליה טוקר

ברכות לכולנו:
טוב, אז הגענו לגל הנחש שמוביל לתקופה מרגשת ביותר, בה אירועים רבים מתרחשים במקביל ופוטנציאל של שינוי משמעותי קיים בחיינו. בלוח המאיה המקודש, הצ'ולקין, גל הנחש מתרחש בסמוך למרכז הלוח שמסמל את צינור האור, את המרכז שבתוכנו. צינור האור של מרכז הצ'ולקין מסמל את המעבר ממצב של קבלת מידע ואור שמועברים אלינו בחלק הראשון של הלוח להתמרה מעשית של המידע שהתקבל בדרכינו בחיים. בזמן המיוחד הזה אנו מקבלים את התורה הפנימית שלנו, חווים התגלויות ונפתחים ליעוד הגבוה שלנו בכדור הארץ. לאחר העיכול, ההטמעה וההתמרה שמתבצעים במרכז הלוח, אנו לומדים כיצד ניתן לממש את המידע המועבר אלינו ולבטא אותו. נשים לב שגל הנחש כולו מלווה בימי שער שהם פתח לתנועה ולצמיחה. ימי שער הם ימים שהעוצמה בהם מאד מתחזקת ושכל מה שחושבים ומרגישים מתעצם. כך שגל הנחש מסיים את שלב קבלת האינפורמציה ומלמד כיצד לבצע את ההתמרה הנדרשת לביטוי הייחודי שלנו במציאות חיינו.

נחש
ה- 4/11: טון 1 בגל הנחש: הנחש העוצמתי זוחל בתנועה ספיראלית קרוב קרוב לאדמה ומלמד כיצד להתמיר שליליות, הרס וקושי לחיוביות, שמחה והנאה מהחיים. למשך הגל הקרוב הנחש מושך אלינו את תענוגות החיים ואת היכולת להתחבר לחמשת החושים המוכרים לנו- ראייה, שמיעה, טעם, ריח ומגע ולהנות מקיומם. במהלך הגל אנו מוזמנים לאט ובהדרגה להגדיל את החיוניות, החיות, האינסטינקטים ושמחת החיים שלנו. הנחש מסמל את הרצון האינדיבידואלי, כך שאנו מוזמנים לגלות את הרצונות היחודיים לנו, את הצרכים הספציפיים שלנו ואותם לבטא. לעתים החיבור לרצון הנחש יכול לגרום לתחושות של חוסר שייכות או שונות. במהלך הגל אנו מבינים שבכל מקרה אנחנו לא שייכים לשום דבר ולאף אחד. אנחנו אנחנו וזה אמור להספיק. במקום לבזבז אנרגיה על נסיונות של השתלבות בעולם, אנו נכנסים פנימה ומשקיעים את האנרגיה במימוש הרצונות שלנו. אנו לומדים כיצד להתחבר לאותנטיות שבנו ולהרגיש בנח עם מי שאנחנו. הנחש הוא בעל אישיות כריזמטית ואינדיבידואלית ועל כן מאד מודע לנפרדות הקיימת בעולמנו ובעל נטייה לחוות תחושות של דחייה ובידוד. במהלך הגל אנו מחזקים את האהבה לעצמנו, משחררים את הדיונים הפנימיים בסוגיית הבדידות ומאפשרים לעצמנו לחוות את האהבה שבכל מקרה מקיפה אותנו כל הזמן. גל הנחש על העוצמה של ימי השער המרכיבים אותו מאפשר להתחבר למהות הייחודית שלנו ולשיחרור של מה שכובל ומסתיר את הצבעוניות הקיימת בנו. בעזרת הנחש אנו מתחברים לחכמת האבות הטמונה בסלילי הד.נ.א. שלנו ונולדים מחדש לחיים מענגים ומלאים בביטוי שמח.

מגשר עולמות
ה- 5/11: יום שער: אתגר הגל הוא מגשר העולמות: אתגר המגשר מלמד אותנו כיצד ניתן לנוע בקלילות מסיטואציה לסיטואציה תוך כדי מודעות לכך שהחיים הם במה ואנחנו השחקנים הראשיים. אנו מבינים שבכל פעם משתנים המקום, המשתתפים והנושאים והמטרה המסתתרת מאחורי האירועים השונים היא להרחיב את הידע והכלים שלנו. אתגר השער מאפשר לתובנה פנימית חשובה ש"סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר" ושלמעשה אין מה לפחד משחרור הישן ומפרידה ממה שלא מתאים יותר לחיינו. קיים פוטנציאל להעמקה ולתובנות בסוגיית מושג הזמן, ברגע שאנו קולטים שאין דבר כזה סוף. לרוב אנו רגילים לחלק, להגדיר ולמדוד כל היבט ודבר בחיים בגלל התוכנה הרגשית שאנו פועלים ממנה. אם נוריד את הקטלוגים וההגדרות, תשאר הוויה מקבלת, פתוחה וזורמת ממצב למצב. בגל שבו אנחנו לומדים להתחבר לעוצמה פיזית ואנרגטית ולשמחת חיים, האתגר הוא למות להרגלים שעוצרים את זרימת החיות בגופנו, לפחדים שעוצרים את ביטוי הרצון הייחודי שלנו ולכבלים ששמנו על עצמנו, שגורמים לנו להרגיש בודדים ולא אהובים. ריפוי הזכרונות הפצועים שעוצרים את התנועה הספונטאנית בחיינו, מאפשר להוולדות למצב מודעות חדש. אני ממליצה שנעשה 'בדק בית' רציני עם עצמנו ונבין אילו תבניות חשיבה אנו מבקשים לשחרר מחיינו אחת ולתמיד. נתבונן אילו מערכות יחסים לא תומכות יותר בצמיחה שלנו, אילו פעילויות מרוקנות את האנרגיה שלנו, אילו אמונות מלוות אותנו כבר שנים רבות ועוצרות את ההתרחבות שלנו ובאלה נתמקד בגל זה. ככל שנננקה מתאי גופנו טראומות ופצעים ישנים, נוכל ליצור טרנספורמציה בחיינו ולהגיע בעזרת מגשר העולמות למקום של שלווה, כח פנימי והתגלויות.

יד
ה- 6/11: יום שער: טון 3 באנרגיה של יד: ביום השלישי של האינטואיציה, היד היודעת מחברת אותנו לידיעה פנימית ברורה של מה שנכון לנו ובהכוונת ידיעה זו מניעה אותנו ליצור. היד היום מלמדת אותנו שכדי להתמלא בחיות ולהתנקות מטראומות, הצעד הראשון הוא לזרום ממצב למצב בחיינו כמו הים. אם נסתכל על הים נוכל לראות שהוא כל הזמן בתנועה, עולה ויורד ולא עוצר אף לו לרגע אחד. כך ביום השלישי של הזרימה שבו אנו מתחילים לקלוט כיצד ניתן לפתור את אתגר המגשר, היד מלמדת אותנו לנוע, לזרום ופשוט לעשות את שלנו בלי לחשוב יותר מדי. ביום זה אנו מוזמנים לפעול לכיוון הגשמת היעדים שהצבנו לעצמנו, ללא הלחץ ורמות המתח הגבוהות שלרוב מלוות את העשייה שלנו. המתח הוא הפער בין היעדים שאנו רוצים להשיג לבין המצב הנוכחי שבו אנו מצויים עכשיו. הפער הזה גם יוצר את אשליית הזמן. היד היום מלמדת כיצד ניתן לזרום בהנאה אל עבר המימוש העצמי שלנו בלי לנייד את האנרגיה שקיימת בנו אל עבר המטרות החיצוניות. אנו לומדים להנות מהעשייה שלנו כאן ועכשיו. היד מלמדת שלא מדובר בעשייה אינטנסיבית מוטרפת אלא בפעולות שקטות, רגועות ונעימות שמשמחות אותנו. היד בשער של היום השלישי מאפשרת "לתקתק עניינים" שונים בחיינו בקלות, בזרימה ובהנאה ולהגיע להישגים פרקטיים בתחומי החיים השוטפים.

כוכב
ה- 7/11: יום שער: טון 4 באנרגיית הכוכב:
אין זה מפתיע שהזריעה המנטלית לפתרון אתגר המגשר היא הכוכב שמסמל יופי, חיוביות ואת תדר האהבה ללא תנאי. לכוכב תפקיד חשוב בעלילת הגל משום שהוא מאפשר את קבלת עצמנו, קבלת העולם וקבלת הדרך שלנו כאן במציאות. הוא מלמד כיצד להתמלא בפלוסים, להטעין את עצמנו במידע חיובי לגבי עצמנו ולגבי חיינו, עד שאנו הופכים לזרקורים שמאירים לכל עבר. הכוכב של היום הרביעי פותח אותנו ליופי הקיים בנו ובחיים בכלל ובכך מטעין אותנו באנרגיה שמאפשרת להתנקות מכבלי העבר. רק אחרי שנלמד לחבק את המפלצות והשדים שבתוכנו, כלומר נשנה זוויות ראייה שליליות לחיוביות, נוכל לשחרר מעצורים ופחדים בעזרת המגשר. רק אחרי שנלמד לראות את עצמנו ואת חיינו באור חיובי, נוכל להיוולד מחדש להזדמנויות חדשות בדרכינו. הכוכב ביום של זריעת הזרעים לפתרון ממזג אל חיינו עבודות, נסיעות וקשרים שמפרים אותנו, נעימים לנו ויוצרים תנועה חיובית בחיינו. הוא ממלא את חיינו באנרגיות אינטואיטיביות ואלגנטיות של ונוס ומטעין אותנו בהרמוניה ובאהבה לקראת המשך התהליך של הגל.

ירח
ה- 8/11: טון 5 באנרגיית הירח: יום שער: כח הרצון לפתור את אתגר המגשר נשען על טיהור וניקוי דפוסי חשיבה שמושרשים בנו מאז תקופת ילדותינו. הירח מוביל אותנו עמוק עמוק פנימה, למקום של הילד הרגיש שבתוכנו, שחווה פצעים רגשיים בצעירותו וכתוצאה מכך אימץ לעצמו מנגנוני הגנה שונים כדי שיוכל לשרוד בעולמנו הקוטבי. כדי שנוכל למות לתבניות המוחיות הוותיקות, עלינו להתבונן לעומק בטראומות רציניות בהיסטוריה האישית שלנו ולשנות את נקודת ההתייחסות שלנו אליהן. ככל שנתקשר עם הילד הפנימי שבנו, נחבק אותו, נאהב אותו וניתן לו ביטחון, יהיה קל לנו יותר לנוע קדימה בחיינו. אנו מבינים שהיום אנו במקום אחר לחלוטין מזה שהיינו בו בילדות שלנו והגיע הזמן להוריד מאיתנו את תחפושות ההישרדות שלבשנו על עצמנו. חלק גדול מהפחדים שלנו כבר ממש לא רלוונטיים ובמקום להמשיך למחזר אותם במילים שליליות ובהגנות מהחיים, הגיע הזמן לזהות מי אנחנו היום ולשחררם. ביום זה הירח מחדד את רגישות הקליטה שלנו למסרים ודרך סימנים שונים שנקרים בדרכינו, הוא מאפשר לקבל תשובות לשאלות כלליות שמעסיקות אותנו. המוטיבציה לחיות באותנטיות נחשית בחיינו גדלה ככל שאנו מפתחים ערוץ תקשורת פנימי עמוק עם עצמנו, דרכו אנו משנים את ההתייחסות לאירועי הילדות שחווינו, מקבלים את התשובות שנכונות לנו לרגע הנתון ומתעצמים.

כלב
ה- 9/11: טון 6, באנרגיה של כלב: יום שער:
ביום השישי של האיזון אנו מבינים שכדי שנוכל לנקות מאיתנו דפוסים עתיקים ולהתחבר לאנרגיית החיים הפועמת בנו, עלינו ללמוד לאזן את הרגשות הסוערים שמציפים את המערכת שלנו, להרגיע מערכות יחסים דרמטיות ולאזן כל סוג של קיצוניות בחיינו. אנו מבינים שתהליך האיזון מתרחש בינינו לבין עצמנו, בין המח לבין התאים והגוף שלנו. במקום לתרגם, להשליך ולהתערבב רגשית עם הסובבים אותנו, אנו נעים מהפנים לחוץ ומקפידים להקשיב למה שנכון לנו בכל רגע נתון. כשאנחנו מעמידים את עצמנו בראש סדרי העדיפויות ונאמנים לעצמנו ולרצונות שלנו, אנו מגלים שלא רק שיש בנו המון אנרגיה אלא שגם נשארת לנו אנרגיה בשפע עבור הסובבים אותנו. כלומר תהליך האיזון הרגשי מתנהל בתוך המוחות שלנו ותלוי ביכולתינו לשמור על הגיון בריא. בשער שנפתח ביום השישי שבו אנו מתחילים לזרום ממקום חיובי בגל, הכלב מאפשר לפתוח את הלב ולהפוך לחברים הכי טובים של עצמנו. הוא מלמד כיצד להעמיד את עצמנו ואת הרצונות שלנו במקום הראשון בחיינו, כשם שנאמר: "ואהבת לרעך כמוך" וכך לשמור על אנרגיית החיים שלנו ולפתוח את ליבנו יותר ויותר.

קוף
ה- 10/11: טון 7 באנרגיה של קוף: יום שער:
בשיא גל הנחש אנו מוזמנים לאפשר לאיכויות היצירתיות, המקוריות והמשחקיות של הקוף לבוא לידי ביטוי בחיינו. ככל שאנו מתקדמים בתהליך הגל אנו מבינים שכל מה שמתרחש בנו ובחיינו זה משחק אחד גדול. הקוף האינטיליגנט מרחיב את ההבנה שהמציאות היא אשליה שנוצרת ע"י המח המוגבל שלנו ושברגע שאנו משנים את זווית הראייה שלנו, אין גבולות למה שאנו יכולים ליצור בחיים הללו. בשיא ההשראה של הגל הקוף מעודד אותנו לבטא בקלילות את הרגשות, המחשבות והמקוריות הייחודית הקיימים בנו. הוא מלמד אותנו לשחק, לשחק ולשחק! לא לקחת את עצמנו ובככל שום דבר בחיים ברצינות. כהמשך ללמידה עם אתגר המגשר הקוף מעלה את רמת המודעות שלנו לכך שהכל משתנה, שבמת המציאות כל פעם אחרת, השחקנים מתחלפים, הנושאים משתכללים ובתוך כל אלה אנחנו בכל פעם מגיבים בהתאם. תובנה זו מאפשרת לנו להתנהל בקלילות ובחכמה ממשחק אחד למשנהו, מסיטואציה אחת לאחרת ויכולים להתחבר להבנה של המגשר שסוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר. בשיא גל הנחש ניתן להגיע למקום שמלא בהשראה של ביטוי, הומור וקסם החיים.

אדם
ה – 11/11: טון 8 באנרגיה של אדם: יום שער: ביום השמיני של היושרה, אחרי שעברנו את מחצית הגל, האדם מלמד אותנו כיצד ניתן להפוך לגביע שפתוח לשפע של היקום. אנו מוזמנים לשאול את עצמנו היום: "עד כמה אני הולכ/ת בדרך הלב שלי"?, האם הרצונות שאני מגדיר/ר לעצמי מגיעים אלי בקלות"?, "עד כמה אני מיישמ/ת בחכמה את הרצונות הללו"?, "עד כמה אני מסתכל/ת בגובה העיניים על הסובבים אותי, ללא שפיטה וביקורת"?. בעזרת התבונה של האדם ניתן לראות כיצד השכל שלנו כל הזמן מטיל ספק, מבקר ושרוי בחסר ובכך עוצר את המימוש העצמי שלנו. ביום זה האדם מאפשר לנו לראות את ה"לופים" המחשבתיים שלנו וכיצד הם מונעים זרימה של שפע מכל סוג שהוא אל תוך חיינו. השכל מיועד לכך שנבצע בדרך המקורית ביותר את הרצונות שלנו, אבל מי שמנחה אותנו בקבלת ההחלטות הוא הלב, שהוא הקפטן. ההתבוננות הכנה עם אנרגיית האדם היום מלמדת לבחור בדרך הקלה ביותר עבורנו, לקבל באהבה את הסובבים, שיכולים להיות גם שונים מאיתנו ולממש באושר ובשמחה את רצונות הלב שלנו.

הלך שמים
ה- 12/11: טון 9 באנרגיה של הלך שמים: יום שער:
ביום שבו כוונת הגל למגנוט של חיות נחשית ושלווה פנימית מתחילה להתגשם במציאות חיינו, מופיע הלך שמים הנחוש, העוצמתי והחומל. הלך שמים מלמד אותנו להציב גבולות ברורים ולהתעמת ישירות עם כל מי ומה שמרוקן אותנו אנרגטית ומפריע לנו לזרום עם הרצונות שלנו. אנו מבינים שאם ברצוננו ליצור טרנספורמציה ולשנות את רמת המודעות שלנו, עלינו לדעת להגביל בהחלטיות את שואבי האנרגיה מחיינו. אנו מוזמנים היום להגדיר לעצמנו מה אנחנו מוכנים להכניס אל תוך חיינו ולאילו דברים אנו מציבים גבול, גם אם מדובר בהרגלים קיצוניים או בהתמכרויות האישיות שלנו. ביום של תהליך הפענוח של הגל הלך שמים מלמד אותנו שככל שנרחיב את הנחישות, האסרטיביות והישירות ונלמד להגיד "לא" ברור ותקיף למה שלא מתאים לנו, נוכל להתחבר לכוח פנימי עצום הקיים בתוכנו. הוא מלמד היום כיצד ליצור לעצמנו מרחב נעים שבו אנו יכולים לחקור את עצמנו, ללמוד את החכמה האלוהית שמועברת אלינו, להתרחב ולגדול. ההתכנסות עם עצמנו מעוררת אותנו ומאפשרת ליישם באומץ ובחמלה את החכמה המועברת אלינו. ביום התשיעי של הגל הלך שמים מאפשר לנו לשמור על האנרגיה שלנו, מגדיל את הערנות והריכוז ברגע ומרחיב את המודעות הקוסמית שלנו.

קוסם
ה- 13/11: טון 10 באנרגיה של קוסם: יום שער:
הקוסם היום מדייק עוד יותר את תהליך הגל בכך שהוא מחבר אותנו באופן חד משמעי אל הרצונות והידיעה הפנימיים שלנו. ככל שנלמד לפעול מהפנים לחוץ, כך יפחת הצורך שלנו באישורים ובתוויות מהסביבה ונוכל להטעין את עצמנו בעוצמה ובידע. אנו יודעים הכי טוב מה נכון לנו בחיינו ובכלל מי אנחנו והקוסם בפשטות ובצניעות, מגדיל את הערך והביטחון העצמי שלנו. שחרור התלות בבחוץ והחיבור לקול הפנימי הכרחיים כדי למות לאני הישן, שממחזר את הטראומות והדפוסים השונים לאורך החיים. אנו נמצאים בגל נחש שמלמד אותנו לבטא את הייחודיות הקיימת בנו, גם אם היא לא עומדת בקריטריונים החברתיים. הקוסם היום מגדיל את האמונה בעצמנו ובמי שאנחנו ומאפשר לאותנטיות האינדיבידואלית שבנו לצאת החוצה. ביום שבו השינוי של הגל מתחיל לבוא לידי ביטוי בנוכחות שלנו, הקוסם מגדיל את יכולת ההכלה הפנימית שלנו את אירועי המציאות. אתגר המגשר מוביל אותנו לקפיצה ענקית בצורת החשיבה וההתנהלות בחיינו. מצבים שונים שהתרגלנו אליהם במשך שנים משתחררים עכשיו ובמקביל הזדמנויות חדשות נוצרות בדרכינו. אנרגיית הכוהנת הגדולה מלמדת אותנו ביום של ה'פינישים' כיצד להכיל את שחרור הישן, המעבר לחדש והשינויים בחיינו. היא מחברת אותנו לאינסוף של ידע ומלמדת שכל הידע קיים בתוכנו ועיקר ה"עבודה" שלנו היא בינינו לביו עצמנו. ביום העשירי של ההתגלמות תהליך הגל מוביל לאני חדש, שמוטען באנרגיה פנימית, מחובר לעוצמה בגוף הפיזי ומתחיל לזרום עם מערכת הרצון הגבוהה שלו.

נשר
ה- 14/11: טון 11 באנרגיה של נשר: יום שער:
ביום השחרור הסופי לקראת המוות לצורת החיים הישנה והלידה המחודשת, הנשר מלמד שמה שעדיין מעכב את מימוש החלומות שלנו קשור ביכולת לשמור על פרספקטיבה רחבה על המציאות הסובבת אותנו. הנשר מאפשר היום לראות מלמעלה את התמונה הרחבה של מציאות חיינו, להתבונן בפרטים השונים שמרכיבים אותה, לבחור בזווית ראייה חיובית בכל רגע ולפעול ממקום שמחבר את כל הפרטים לכדי שלמות מופלאה. הוא מלמד כיצד לבחור ממקום של חופש את אירועי חיינו ועוזר לטפל בעניינים של "סחיטות אנרגטיות". עלינו לזכור תמיד לעשות בדיוק את מה שהלב אומר לנו, מבלי להגיע למצבים של לחץ, חובה וצורך או להתנהלות מתוך תחושה של אשמה או קורבן. פעמים רבות אנו מרגישים שמכריחים אותנו לעשות דברים, שדוחקים אותנו לפינה ושלא משאירים לנו ברירה. הנשר מזכיר לנו היום את חוסר הגבולות ואת חופש הפעולה הנצחי. אנו מבינים שככל שנרחיב את זוית הראייה שלנו לאובייקטיבית, שהיא מערכת מידע מעבר לטוב או לרע, נוכל לנוע בהנאה מעניין לעניין ונגלה שהכל אפשרי עבורנו בחיים המגוונים הללו. מעבר לכך הנשר של היום מלמד אותנו גם כיצד לאזן פעילות עם מנוחה. אנו מבינים שככל שנאזן את העשייה, הפרוייקטים וזמן העבודה שלנו עם מנוחה, פנאי ובילויים מטעינים, נוכל לשמור על רמת אנרגיה גבוהה במערכת שלנו ולהתחבר לעוצמה נחשית בגופינו.

לוחם
ה- 15/11: טון 12 באנרגיה של לוחם:
פתרון אתגר מגשר העולמות מגיע עם הלוחם: במהלך גל הנחש מתבהרים לנו הצרכים והרצונות האינדיבידואלים שלנו, המחשבות והאמונות שאנו מבקשים לשחרר והאיכויות שאותן אנו רוצים להכניס אל תוך חיינו. אומץ הלב והתעוזה של הלוחם מאפשרים למות הישן והשליליות של תוכנת החסר, שלא רלוונטיים יותר לחיינו. ללוחם קיים כוח פנימי עצום להילחם במפלצות הפנימיות ובמוחות הספקניים שבתוכו ושמסביבו וביום הפתרון הוא מאפשר להגיע לנוכחות שלווה ובטוחה. לאחר שהבנו מה נכון לנו בדרכינו הוא מניע אותנו ללכת עם האמת שלנו עד הסוף. אחרי החקירה והבדיקה שנעשתה בגל, אנו סוף סוף מבינים שהקול הפנימי יודע והלוחם היום מאפשר לצעוד בחכמה במציאות חיינו בעזרת האינטואיציה שלנו. ביום של הפתרון אנו מחוברים לחכמת הקדמונים הקיימת בסלילי הד.נ.א. שלנו ובאומץ ובאלגנטיות אנו מיישמים אותה בחיינו. תהליך הגל מוביל אותנו למקום שבו אנו נעים בקלילות, בשחרור ובחן במציאות חיינו, עצמאיים בשטח ומשוחררים מכל תלות: בחפצים, באנשים, במצבים מקובעים ובהתמכרויות. כדי שנשים לב לאפשרויות האינסופיות שנקרות בדרכינו בכל רגע נתון, הלוחם מחבר אותנו למידע מהעל מרחב ומכוון אותנו אל אותם המקומות שבהם החלומות שלנו הופכים למציאות.

אדמה
ה- 16/11: טון 13 באנרגיה של אדמה:
גל הנחש מסתיים באדמה! מנחש שמזדחל בחושניות על פני האדמה וממגנט את החיבור לתענוגות החיים, אל אדמה יציבה ומקורקעת שמאפשרת ליישם את הידע והחכמה בעיתויים מושלמים בחיינו. מנחש שמחובר לידע של האבות הקדמונים אל אדמה שמגשימה את הידע הגבוה במציאות חיינו. אחרי שמשכנו עם הנחש את החיות, התשוקה לחיים ואת הרצון האינדיבידואלי שלנו, אנו מוזמנים לגלם ייחודיות זו במציאות בעזרת האדמה, שמרחיבה עוד יותר את מבנה המח שלנו ומניעה אותנו ליצור. היא מלמדת היום כיצד להגשים, לממש, להשמיע את הצליל הייחודי לנו וכך לבטא את האותנטיות הקיימת בנו. לאחר שמתנו להרגלים ולאמונות ישנות, האדמה מזכירה את התוכנית האלוהית הרחבה, את מסלול ההתפתחות של הפלנטה, את הרצף שאנו מצויים בתוכו וכיצד כל עניין, מפגש ועשייה הם חלק מהפאזל הגדול. עם כל הכאב והקושי שאנו עוברים כאן במציאות הפיזית כבני אדם, האדמה מלמדת ששום דבר אינו מקרי ושהכל הוא חלק מתוכנית אלוהית שלמה. ככל שנלמד לשים לב לסינכרוניות המתרחשת בחיינו, יהיה קל לנו יותר למלא את התפקיד הייחודי שלנו תוך כדי שיתוף פעולה עם הסובבים אותנו. ככל שאנו מתמידים בעשייה האישית שלנו, אנו מייצרים שיתופי פעולה פרקטיים וכך אנו חווים כיצד "השלם גדול על סכום חלקיו". האדמה של סוף הגל מאפשרת חיבור מלא בין ההשראה והרעיונות שלנו לבין המימוש שלהם במציאות ופותחת את המוחות שלנו לידע ייחודי שמאפשר לנו לעזור לאמא אדמה בתקופה מיוחדת זו.

שנהנה מגל נחש מיוחד במינו..
באהבה, טליה.

אשמח מאד לכל שיתוף, תגובה או שאלה: 052-2203337 | אימייל | אתר

הראה עוד

1 thought on “הגל הנוכחי לפי המאיה: גל הנחש”

כתיבת תגובה

Close