טורים אישיים

הגל הנוכחי לפי המאיה: יד (11-23/3/13)

[טליה טוקר]

שלום וברכה:

שוב ושוב ברצוני להדגיש את העוצמה הטמונה בסמלים בכלל ושל המאיה בפרט. הסמלים השונים הנמצאים בטווח הקליטה האנושית שלנו הם קודים גיאומטריים המוכרים לד.נ.א. האנושי שלנו ולכולנו יש חיבור ישיר איתם. בידע הזמן והמרחב אנחנו פשוט נזכרים משום שהוא שכבר קיים בתוך תאי הגוף שלנו. כל סמל מכיל בתוכו אינסוף של מידע שהוא הרבה מעבר לגבולות הידע הקיים כרגע במוח שלנו אך הוא מוכר לתאי הגוף. עקב כמויות אדירות של ידע שמתקבלות הלמידה עם הצורות הגיאומטריות מרחיבה את היכולות המוחיות שלנו ובינהן את האפשרות ליצור מבנים מחשבתיים שפורצים את גבולות המציאות העכשווית שלנו.

המשחק עם הסמלים הוא אינדיבידואלי וכל אחד יוצר לעצמו חוקי משחק משל עצמו. אין זה משנה כיצד "עובדים" עם הסמלים הללו: אפשר להתבונן ולנשום אותם פנימה, אפשר לצייר, אפשר לעקוב אחר הגלים השונים- כל דבר שעולה בדעתנו. כתוצאה מחיבור ויזואלי, מנטלי וחוויתי לסמלים אנחנו מוטענים באנרגיה, מעלים את רמת המגנטיות של המערכת שלנו ויותר ויותר מסוגלים לנוכחות ברגע ההווה. לאט ובהדרגה אנחנו נזכרים בידע הזה של הזמן והמרחב ומרחיבים את היכולת לנוכחות שקטה ברגע. אני מזמינה אתכם לשחק בהנאה את משחק המאיה ולהתחבר לידע ולהשראה האינסופיים הגלומים בו.

יד
ב- 11/3: נכנס גל היד אל תוך מערכות הזמן/מרחב הלינארי שאנו חיים בהן: כולנו כבולים בחשיבה קווית של עבר- הווה- עתיד שמונעת את הפיכתנו להוויה ספיראלית שקשובה לרצון הייחודי שלה בכל רגע נתון. החשיבה הקווית גורמת לנו לעצור, להיזהר ולמדוד את צעדינו ובשל כך מאטה את קצב ההתפתחות שלנו. בגל הקרוב אנרגיית היד מלמדת לשחרר את מה שעדיין מונע מאיתנו לזרום כמו גל במציאות היום יומית שלנו. הכל בנוי מגלים: גלי אור, גלי רדיו, גלים חשמליים, מגנטיים ועוד ועוד. כשם שבים קיימת המשכיות אינסופית, בכל רגע גל עולה או יורד ותנועת הגלים אינה נעצרת אף פעם, כך גם אנחנו לומדים לנטרל את מנגנוני ההגנה שעוצרים את התנועה הזורמת בחיינו. גל היד מיועד לכך שננקה את הגורמים שמייצרים בחיינו לחץ, מתח ודאגה עד שנוכל לנוע בהנאה מעניין לעניין ומבלי להתעכב באף נקודה.

אחרי הקפיצה האנרגטית של גל הקוסם שבו הרחבנו את יכולת ההכלה לדברים חדשים במציאות חיינו, אנחנו עוברים לגל היד שבו אחת המטרות היא לממש את עצמנו ולהגיע לתחושה של הגשמה עצמית. הנשר המאתגר מהגל הקודם הרחיב את הפרספקטיבה שלנו והבהיר לנו את הרצונות שלנו ובגל הנוכחי אנחנו מוזמנים ליצור אותם במציאות עם ידי האלוהים היודעות שבנו. היד ממגנטת אלינו את היכולת "לתקתק עניינים" ומאפשרת להימנע ממצבים של עודף פעילות, מתח גבוה וחוסר יכולת להשלים את הדברים שבהם התחלנו.

ביום המגנטי אנחנו מוזמנים לחשוב כיצד ניתן להוציא לפועל את הרצונות שזרענו למחזור החדש של הצ'ולקין ומתוך ידיעה פנימית צלולה לכוון את עצמנו למימושם. הסימבול של היד מורכב מארבעת האצבעות שמסמלות את ארבעת האלמנטים, הכיוונים ורוחות השמים, יחד עם האגודל שהיא "אצבע אלוהים מעל" שמייצגת את המרכז שבנו ומסמלת חיבור פנימי ומדויק לרצונות שלנו. לאורך הגל אנרגיית היד בונה בתוכנו כוח פנימי ממוקד שמאפשר לעשייה מרובה ויוצר בתוכנו תחושה של עוגן ויציבות. עם היד אנחנו לומדים לזרום מתוך תחושות של רווחה, איזון פנימי וביטחון בעצמנו וביקום כולו וכתוצאה מכך אנו מסוגלים להגשים את מה שאנחנו באמת רוצים עכשיו במציאות חיינו.

לפי החכמה הסינית, האנרגיה בימים אלה קרויה: "סדר קוסמי", "הקלחת המקודשת" (הקסגרמה 50), לפיה ככל שקיימת הרמוניה בין התפתחות היחיד לצורכי הקוסמוס, ניתן להגיע לידי שגשוג (כוכב 2). העשייה חייבת לספק את דרישות השוק ולהכיר במגבלות הקיימות בו. ככל שנקבל עובדה זו נוכל ללמוד מה ניתן לעשות ולא נבזבז אנרגיה על הבלתי אפשרי (יד 1). כשהיד פועלת בהרמוניה עם האנרגיה והכיוון של הקוסמוס, ניתן לממש מטרות רבות אתגר בתחום הארצי.

כוכב
ה- 12/3: טון 2 של האתגר, באנרגיה של כוכב בהדרכת שמש: לרבים מאיתנו קיימת תאוריית מציאות בנוגע לדרך שבה הדברים "אמורים" לקרות לנו בחיים. התנודה ל"אמור" מלווה לרוב בשאיפה לא ריאלית להגיע לשלמות בהיבטים שונים בתוך עצמנו ובמציאות שלנו. הכוכב המאתגר מבקש מאיתנו לראות יותר ויותר את מה שכבר יש בנו ובחיינו, עד למצב שבו נבין שכמו שזה זה הכי טוב שיש כרגע, שלמעשה המציאות מושלמת בדיוק כפי שהיא. מכיוון שהכוכב נמצא באתגר סביר שיעלו בתוכנו רעשים פנימיים של ביקורת עצמית ושל חוסר סיפוק. כדי שנוכל לנוע עם היד והידע הקיים בנו, הכוכב החיוביסט מאתגר אותנו לשנות את הדימויים השליליים שיש לנו לגבי עצמנו ולגבי המציאות שלנו לדימויים חיוביים.

גל היד מיועד לכך שנתבונן בכל המקומות שבהם אנחנו עדיין מדגישים בחשיבתנו את האין, את הלא בסדר ואותם לשנות. ככל שאנחנו מתמקדים בפלוסים הקיימים בנו, אנחנו הולכים ומתמלאים באנרגיה, בהערכה עצמית ובעוצמה. בעזרת האנרגיה הכוכבית הירחית אנחנו לומדים להכניס אל תוך חיינו יופי, הרמוניה ואלגנטיות. אנחנו נטענים באנרגיה של אלת האהבה ונוס ולומדים להפוך לספק אנרגטי של עצמנו עד שאנחנו מסוגלים להקרין אנרגיה חיובית לכל עבר. גם אם יעלו בנו ספקות עצמיים ומחשבות של הרס ואובדן, אנחנו מודרכים היום ע"י השמש לנהוג בחמימות ובנדיבות כלפי עצמנו.

השמש מדריכה אותנו להתחבר לאלמנט האש שבתוכנו ובעזרתו ליצור במלוא המרץ את היצירות שלנו. במהלכו של גל היד אנחנו מאותגרים להתמלא במחשבות חיוביות על חיינו ובביטחון עצמי עד שנוכל לזרום בקלילות ממצב למצב, ליצור בלהט ובאלגנטיות את רצונותינו ולהנות מהיופי האינסופי הקיים בנו ובחיים הללו.

ירח
ה- 13/3: טון 3 של הפוקוס לפתרון האתגר, באנרגיה של ירח בהדרכת הלך שמים: האינטואיציה של היום השלישי מכוונת אותנו לחבק את הילד הפנימי, הרגיש והפגיע שבתוכנו. חכמת הגל מלמדת שהדימויים השליליים שיש לנו לגבי עצמנו והחוסר שלנו באהבה החלו במחוזות ילדותנו המוקדמים. מה שמונע מאיתנו לנוע בחיים כמו גל ולהאיר בחיוביות טמון בדפוסים רגשיים ובמחשבות שליליות שמתמחזרות בצורת החשיבה שלנו מאז תקופת הילדות. הדפוסים הללו הופכים למנגנוני ההגנה שמעכבים את היכולת שלנו לזרום בכיף מעניין לעניין.

הירח החשמלי מאפשר לניקוי הרגשות השליליים שקיימים בנו ולאיזון אלמנט המים והרגשות הסוערים והדרמטיים. הירח מסמל חיישני קליטה פעילים ומאפשר לקבלה של הדרכה וסמלים מאירועי החיים עצמם. ביום של הזרימה אנחנו מוזמנים לשים לב לסימנים שאנחנו מקבלים תוך כדי התנועה במציאות החיים עצמה – במפגשים, בסיטואציות מקריות ובכלל בכל רגע ואז להבין לעומק את המסרים הסמויים הטמונים בהם. הלך שמים מדריך אותנו היום להתעמת ישירות עם כל מה שכבר לא מתאים יותר לחיינו. אנחנו מבינים שכדי שנוכל לנוע בהרמוניה עלינו ללמוד להציב גבולות ברורים לכל מי ומה שנמצא מחוץ לטווח הרצונות שלנו. נחישות החלטית זו מאפשרת לזרימה בתהליכי החיים השונים ולהתעצמות פנימית שהולכת וגדלה בתוכנו.

כלב
ה- 14/3: טון 4 שבו אנחנו מגדירים מהמח המנטלי שלנו אפשרויות קונקרטיות לפתרון האתגר, באנרגיה של כלב בהדרכת מגשר העולמות: הכלב העצמאי מלמד שכדי לחבר את אש היצירה הלוהטת שבתוכנו עם עשייה אלגנטית ואומנותית, עלינו להפסיק לבזבז אנרגיה על ריצוי ותרגום האחרים. במקום זאת הוא מלמד להפנות את האנרגיה פנימה להטענה עצמית ולפתיחת הלב שלנו. ביום הרביעי שבו המח ההגיוני שלנו נכנס לפעולה וחושב על הדרכים היעילות ביותר לפתור את אתגר הכוכב, הכלב מלמד אותנו לשים את עצמנו בראש סדרי העדיפיות בחיים ולעשות אך ורק את מה שנכון לנו בכל רגע נתון. ביום של הזריעה הוא מכוון אותנו לערוך רשימה של כל הרצונות והצרכים האישיים שלנו ולשמור על נאמנות לעצמנו ולרצונות הללו.

מגשר העולמות מדריך אותנו לשחרר הרגלים ותבניות שלא משרתים אותנו יותר ולקפוץ על ההזדמנויות החדשות הנקרות כל הזמן בדרכינו. בעזרת המגשר אנחנו מתמלאים באומץ וביכולת לעבור בקלילות מסיטואציה אחת לאחרת בחיים, בלי הפחד להיפרד מהישן ולסגור מעגלים. ההבנה עם המגשר ש"סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר" מפחיתה את בזבוז האנרגיה שלנו ומאפשרת ליד היודעת שבתנו לפעול בספונטניות ובהנאה. כדי שנוכל לבטא את אור הכוכב שבליבנו עלינו לללמוד לאזן את הרגשות הסוערים שמציפים אותנו ולהגיע לרוגע סביב כל הדרמות והמעורבות הרגשית במערכות היחסים שלנו. במקום השקט וההגיוני הזה אנחנו מסוגלים לנוע מתוך הלב ולממש את עצמנו.

לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "המרוסן" (הקסגרמה 9), לפיה קיים כרגע גורם מרסן שמונע מאיתנו כל עשייה משמעותית (כוכב 2) ולכן במקום לדחוף בתוקפנות וליצור עימותים במערכות היחסים שלנו (ירח 3), עלינו ללמוד לרסן את עצמנו (כלב 4), עד שהמצב יתאים לביצוע התוכניות של היד. העבודה היא על העצמי (מגשר העולמות) ומבוטאת בעידון הדחפים והתשוקות שלנו (אדם 6).

קוף
ה- 15/3: טון 5 של כח הרצון הפנימי, באנרגיה של קוף בהדרכת סערה: הקוף היצירתי, המקורי והמשועשע מופיע ביום החמישי וזורע בנו את המוטיבציה להמשך הזרימה בגל היד. כדי שבאמת נוכל להתמלא בחיוביות כוכבית וליצור, הקוף מלמד לשחק בקלילות את משחק החיים. הוא הופך אותנו היום לילדים תמימים, נטולי דאגות והיפראקטיביים שמסוגלים להנות מכל מה שקורה בחייהם. כח הרצון להגשים את עצמנו הולך וגדל ככל שאנחנו לומדים לא לקחת שום דבר ברצינות רבה מדי ובכובד ראש.

בעזרת הקוף הקוואנטי אנחנו מאמצים לעצמנו זווית ראייה הומוריסטית ולומדים לזרום בספונטניות עם הפתעות החיים המעניינות. הקוף מלמד לבטא את כל מה שאנחנו מרגישים וחושבים עד שמתפנה בתוכנו המקום להתחבר ליצירתיות הגאונית הטבועה בכל אחד ואחת מאיתנו. הדרכת הסערה היום מאפשרת לניקוי החסימות שמנעו מאתנו עד עכשיו מלתת אמון מוחלט ביקום, לקפוץ למימיי החיים וליצור. כך שהמוטיבציה שלנו לפעול, להגשים ולהאיר נשענת על הגדלת הביטחון שלנו בעצמנו וביקום כולו וביכולת לשחק בהנאה באפיזידות השונות של אירועי החיים.

אדם
ה- 16/3: טון 6 של זרימה עם הפלוס, באנרגיה של אדם בהדרכת אדם: האדם הקצבי מאפשר להתבונן באופן אוביקטיבי ונטול שיפוט על הסובבים אותנו ולקבל את האדם באשר הוא אדם. הוא מזמין לעשות חשבון נפש ביננו לבין עצמנו וביננו לבין חברינו ולשחרר את הנטייה לבקר את הדרכים השונות משלנו ולשפוט את מערכות המידע האחרות מאתנו. כל אחד והדרך הייחודית לו והאדם מכבד את אינסוף הדרכים של הבריאה. כדי שנוכל לזרום כמו גל במחזור של שנת 20:13 עלינו ללמוד להתבונן באופן נקי על האנשים הסובבים אותנו ללא הסיווגים והקיטלוגים המצומצמים של המידע שגדלנו עליו. האדם מסתכל בגובה הלב על השותפים שלו למסע החיים ומלמד שמגוון ההשתקפויות הוא זה שהופך את עולמנו למרתק כל כך.

במהלך הגל השהות עם חברים, מכרים ומשפחה מיועדת לנטרל מאיתנו את ההגדרות השיפוטיות ואת מתן הערכים המוגבלים ובמקומם להפתח לתקשורת ישירה והגיונית עם העולם. בגל היד אנחנו לומדים להתמלא בחיוביות, באור וביצירתיות ולצורך כך עלינו לשחרר את המניפולציות השכליות ואת הספקות של המערכת הרגשית שלנו. ביום של האיזון האדם מדריך אותנו לצעוד בתבונה בדרכינו ומגדיל את האמון בכך שבעזרת הגיון בריא ניתן להתגבר על כל מכשול שצץ בחיים. אנרגיית האדם מאפשרת לזהות שאנחנו גביע פתוח לשפע של היקום וגורמת לנו לפקוח את עינינו ולהיות ערניים להזדמנויות שכל הזמן צצות בדרכי החיים. לקראת שיא הגל האדם מאפשר לאזן בין הצרכים השונים שלנו עד לתחושה של רגיעה וסיפוק. כתוצאה מכל אלה אנחנו נטענים באנרגיה, מגדילים את יכולת ההשפעה שלנו בעולם ומסוגלים לצעוד בשמחה בדרך שלנו במציאות היום יומית.

הלך שמים
ה- 17/3: טון 7 של שיא הגל, באנרגיה של הלך שמים בהדרכת נחש: הלך שמים מחבר אותנו היום למקום נחוש והחלטי שלא מוכן לסבול שום סוג של התעללות. הוא מלמד כיצד להגביל באופן ברור וישיר את כל הסחיטות הרגשיות והמניפולציות מהחוץ ובכך מאפשר להתחבר ישירות למידע משדה הנפש. החכמה של הקודים מלמדת שלא ניתן להגיע לזרימה בחיים אם לא נדע לשים גבולות ברורים לכל מי ומה ששואב את האנרגיה שלנו. ב

שיא הגל אנחנו לומדים שכדי להגדיל את תחושת המימוש העצמי, עלינו ליצור את החלל והמרחב הדרושים לנו לחקירה ולהתפתחות האישיים שלנו. השהות עם עצמנו במרחב נקי מהסחות מגדילה בתוכנו את הידיעה הפנימית של מה שטוב ונעים לנו עכשיו בחיים ואת המקומות שבהם כדאי להציב גבולות ובכך מרחיבה את התפתחות המודעות שלנו. מודעות זו הולכת וגדלה ככל שאנחנו מוותרים על תפיסות עולם מקובעות שמוכרות לנו ומרחיבים את זווית הראייה הקשורה בדפוסים הרגשיים שלנו. אז אנחנו מתחברים לידע אינסופי, מתעצמים מאד, מתרגמים בדרכינו האותנטית את המידע שמתקבל ופותחים את ליבנו.

הדרכת הנחש מכוונת אותנו לביטוי הרצון האינדיבידואלי והאותנטי שלנו. אנחנו לומדים לסמוך על עצמנו ומשחררים מעצמנו את הדעות הנורמטיביות ואת מה שנדמה לנו שאנחנו "אמורים" לעשות ולהיות. ככל שנכיר בייחודיות שלנו נוכל להתמלא באנרגיית החיים הדרושה לשם יצירה ומימוש. בשיא התהליך אנחנו מתעוררים משינה ארוכת שנים לדרכינו השונה והצבעונית. ככל שאנחנו מתגברים על הפחד מעימות ישיר ומהצבת גבולות לעצמנו ולסביבה, אנחנו מתמלאים בעוצמה ובאנרגיית חיים שמאפשרים להגשמה שמחה של עצמנו.

לפי הסינים האנרגיה בימים אלה קרויה: "המשכיות", "התמדה" (הקסגרמה 32), לפיה קיימת אפשרות לממש מטרות חדשות על סמך התמידי והעקבי שבטבע שלנו (הלך שמים 7). אם ניתן אמון ביכולות המולדות של האינסטינקטים שלנו (הדרכת הנחש), נוכל לזהות מה נכון לנו במהלך העשייה היומיומית שלנו. דבקות במערכות חיים איתנות הפועלות ביציבות תביא לתחושה של ביטחון (אדם 6). הסינים אומרים: "כשאנחנו בוחנים את המשכיותם של הדברים, ניתן לראות את הנטיות הטבעיות של השמים והארץ. כאן טמון סוד הנצח" (קוסם 8), כלומר ככל שנפעל בהתמדה לקראת היעדים שלנו ונתאים אותם לצרכי הזמן נוכל לממש את המטרות שלנו (נשר 9).

קוסם
ה- 18/3: טון 8 של היושרה, באנרגיה של קוסם בהדרכת מראה: ביום שבו אנחנו בודקים את היושר הפנימי שלנו, הקוסם הגלקטי מזמין אותנו לשאול: "האם אני יוצר/ת, עושה וחי/ה את מה שאני מאמינ/ה בו"?, "האם אני נאמנ/ה לידיעה הפנימית שלי ולא תלוי/ה באישורים מהחוץ"?, "האם אני מכיל/ה בכיף את כל האירועים בחיי או שמרגיש/ה שעומד/ת להתמוטט מהעומס"?, "האם אני מאפשר/ת לעוצמה הפנימית שבי לפרוץ החוצה"? בעזרת הקוסם אנחנו יוצרים הרמוניה בין הרעיונות והאידאות שיש לנו לגבי החיים לבין אופן הביטוי שלהם במציאות הפיזית. ההרמוניה הולכת וגדלה ככל שאנחנו משחררים את הצורך בשליטה בכל פרט ובסובבים אותנו ופועלים מתוך כנות פנימית מלאה.

הקוסם מלמד שבכל מקרה אין לנו שליטה על שום דבר ועל אף אחד ושזהו הזמן לזרום עם הידע שלנו. המראה מדריכה אותנו היום לראות דרך המראות המקיפות אותנו את הצדדים השונים המרכיבים את חיינו ולעגל את הפינות החדות. היא מאפשרת להבין מה תומך בהגשמה שלנו ומה מרפה את ידינו. לאחר התבוננות עמוקה ולא שיפוטית בסובבים אותנו, אנחנו עורכים מחדש את סדרי עדיפויות שלנו ולומדים לעצב את מציאותנו בדיוק בהתאם לכך. אנחנו מרפים מהמקומות שמעוררים קושי בלתי פוסק ומהאנשים שמתישים אותנו. ביום של היושרה אנחנו מתחברים לקול הפנימי שבנו שיודע, ללא הצורך בתוויות ובאישורים, בפרגון חיצוני ובתמיכת הקולקטיב. אז אנחנו יותר ויותר נוגעים בעוצמת הקוסם שבנו ומסוגלים לממש את רצונותינו.

נשר
ה- 19/3: טון 9 של פענוח כוונת הגל, באנרגיה של נשר בהדרכת קוף: אנרגיית הנשר הסולארי ממלאה אותנו בראייה הגיונית ופרופורציונאלית לגבי אירועיי החיים ומציירת בפנינו את הדרך המדויקת להגשמת רצונותינו החדשים. אמנם אנחנו חיים על קרקע ממשית אך בכולנו קיימת היכולת לצמוח עד השמיים. במקום הנטייה להדגיש היבטים שליליים ולהתרוקן מפרטים ספציפיים, הנשר מרחיב את הראייה שלנו בנוגע לפרטי המציאות השונים. ההתרוממות אל על עם הנשר "מפילה אצלנו אסימון" בנוגע לכך שאנחנו אלה שבוחרים לרוב באופן לא מודע את המצבים המתרחשים בחיינו.

הדרכת הקוף היצירתי והמקורי עוזרת להבין שהדרך היחידה להגיע לתחושת מימוש היא פשוט לעשות ולפעול בשטח. במקום לחשוב כל כך הרבה, לתכנן תיכנונים ולנוע כל הזמן אל עבר העתיד הוירטואלי, לאפשר למשחק ולקסם הקיימים בנו לצאת החוצה ובגדול! ככל שאנחנו מבטאים את האנושיות, הרגישות והפגיעות הקיימים בנו, מתפנה מקום במח העמוס שלנו. נזכר בהמלצת הסינים: "להתמיד, להמשיך ולא להתייאש", כלומר ביום הפענוח אנחנו לומדים להגדיל את זוויות הראייה שלנו בנוגע לעובדות השונות במציאות החיים ולהתאזר בסבלנות הנדרשת כדי להוציא לפועל מעשים משמעותיים בעולמנו. הקוף המלא בהומור ובקלילות מבהיר לנו להיכן נעלמה השמחה שלנו על עצם הקיום בעולם הרבגוני והצבעוני שמקיף אותנו. יום זה מוביל אותנו בשמחה ובריקוד אל עבר ההגשמה העצמית שלנו עד למצב שבו אנחנו משחקים בהנאה ויוצרים באומנותיות את מארג חיינו.

לוחם
ה- 20/3: טון 10 של ה"פינישים", באנרגיה של לוחם בהדרכת שמש: ביום העשירי אנחנו מתחברים לאמת של לוחם האור שבתוכנו שיודע מה נכון עבורו. בעזרת הלוחם הפלנטרי אנחנו מבטאים היום ידיעה זו באומץ ובאלגנטיות במציאות שלנו. גל היד מלמד אותנו לפעול מתוך הקול הפנימי שיודע וכתוצאה מכך מוביל לעשייה מרובה, יעילה ומהנה ללא לחצים ועומסים מיותרים. ביום הפלנטרי של הדיוקים הקטנים הלוחם מזמין אותנו לשאול: "מהי בדיוק האמת שלי כרגע"?, "מה בעצם אני רוצה לעשות עם עצמי עכשיו בחיי"?, "איך אני מעז/ה ללכת עם ידיעה זו בחיי היום יומיים"? האינטליגנציה הגבוהה של הלוחם מאפשרת ליישום מדויק ומושלם של האמת שלנו. השמש המדריכה מבהירה לנו ניואנסים שונים בדרך ומלמדת כיצד להביא לכדי הרמוניה היבטים שונים במציאות החיים. היא מזרימה אש יצירתית בליבנו ומפיחה בתוכנו את הלהט הנדרש להגשמה של הידיעה הפנימית שלנו. השמש שמסמלת תחושת חמימות מאפשרת לנו להיות נדיבים כלפי עצמנו וכלפי הסובבים אותנו ולזרום בכיף, מבלי לחסוך מעצמנו דבר.

אדמה
ה- 21/3: יום השיוויון האביבי: טון 11 של השחרור, באנרגיה של אדמה בהדרכת אדמה: פעמים רבות אנחנו חווים תחושה של אי מימוש בגלל חוסר בהבנת המושג מימוש. "מימוש"- מהמילה ממש, כלומר העובדות הריאליות בחיים. האדמה היום מלמדת שכל מה שאנחנו בוחרים לעשות הוא למעשה מימוש של עצמנו ואין זה משנה בכלל מה הוא הדבר. ביום זה אנחנו משחררים את מה שעדיין מעכב את ההגשמה העצמית שלנו ומונע מאתנו לראות את היופי הקיים בנו ובחיינו. האדמה מאפשרת להתמקד במה שכבר קיים בחיינו ומתוך נקודת המוצא של היש, ליצור עוד ועוד יש. היא מעירה את המוחות שלנו ומרחיבה את הידע ואת טווח הקליטה לרעיונות ולידע חדש על מנת שניישם מידע זה במציאות. הרעיונות וההשראה שממלאים אותנו מיועדים לכך שנבטא, נשמיע ונחבר אותם לעשייה היום יומית שלנו. האדמה המשחררת מלמדת לקרקע את עצמנו עמוק עמוק אל תוך המציאות ולהתייצב. היא מזכירה לנו היום שאם אנחנו מעוניינים במשהו בחיים, עלינו פשוט לעשות את הצעדים הנדרשים להגשמתו בלי יותר מדי דיבורים. אנחנו מבינים שמה שעדיין עוצר את הזרימה היצירתית הוא מחשבות מיותרות והיום אנחנו מחליפים אותן בעשייה פרודוקטיבית. ברגע שאנחנו מתחילים להניע את עצמנו אל עבר מימוש הרצונות שלנו, הדברים פשוט קורים מעצמם ואינסוף סימנים והזדמנויות חדשות נשלחים אלינו.

היום הוא גם יום השיוויון האביבי: מזה עידנים ימי השיוויון מהווים נקודות יחס בין חושך לאור עפ"יהם ניתן לקבוע את עונות השנה. התרבויות העתיקות במצרים, במקסיקו, בסין ועוד, התייחסו לימי השיוויון כאל נקודות מפנה בזמן, בהן ניתן לנקות את האנרגיה שלא רלוונטית יותר, להשתנות מבפנים ולהיטען באנרגיה חדשה. ה21/3 הוא יום השיוויון האביבי ומסמל באופן פורמאלי את תחילת האביב. ממנו הימים ממשיכים להתארך במסלולה של השמש צפונה, עד שהיא מגיעה לנקודה הכי צפונית, ב- 21/6. תחילת האביב עם אנרגיית האדמה מעיד על אביב שבו אנחנו מקורקעים בתוך מציאות החיים מתוך עוגן פנימי יציב. אנחנו הולכים ומגלים שמאד נעים להיות במקום יציב בתוך עצמנו ושהביטחון היחידי שיכול להיות לנו הוא למעשה אך ורק בנו. במהלך האביב הקרוב נפתח לידע מקודם שזמין עבור כולנו עכשיו בכדו"א ותוך כדי כך נרחיב את המימוש שלנו לתחומים חדשים ומרתקים במציאות החיים הרבגונית. אמן!

לפי החכמה הסינית, האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה- "המתנה מחושבת" (הקסגרמה 5), לפיה תחומים רבים בחיינו נמצאים בשינוי משמעותי (סערה 13). במקום להתמלא בדאגה ובבלבול הרגילים (יד 1), עלינו להעלות את הביטחון העצמי שלנו, לשמור על נימה חיובית (כוכב 2) ובכך לזכות באמונם של האחרים ולהתמלא ביכולת להזין אחד את השני מתוך חדווה ועידוד (מראה 12). הסינים מוסיפים שאת הגישה החיצונית המובילה להתפתחות פנימית ניתן להשוות לתרגילי יוגה. הסיגול של תנוחות פיסיות מסוימות הכרוכות באיזון משפיע על הנפש ויוצר תודעה רגישה יותר (אדמה 11).

מראה
ה- 22/3: טון 12 של הפתרון באנרגיה של מראה בהדרכת כלב: המראה הקריסטלית מעידה על כך שהפסקנו חלק ניכר מבזבוז האנרגיה על הסובבים אותנו. אנחנו מבינים ש"אנחנו יכולים לראות אך ורק את עצמנו" ושהשהייה בחברתם של ההשתקפויות השונות מיועדת ללמד אותנו על המחשבות והרגשות שלנו. אתגר הכוכב לימד אותנו להטעין את עצמנו בחיוביות, ללא תלות בפידבקים מהחוץ ולחתוך מחיינו השתקפויות שגוזלות מאיתנו אנרגיה. פתרון הגל מלמד שיצרנו בתוכנו רמה גבוהה של אנרגיה שמאפשרת לנו לזרום בקלילות מנקודה אחת לאחרת.

הכלב המדריך היום מעיד על כך שלמדנו להעמיד את עצמנו במקום הראשון בחיים ולהיות נאמנים לעצמנו ולרצונות שלנו. גל היד מלמד שאיזון הרגשות הסוערים שלנו ושחרור התלות באנשים הסובבים הם הדרך להפוך למגדל אור חיובי שמקרין אהבה לכל עבר. ברגע שאנחנו שומרים על רמת אנרגיה גבוהה בתוך המערכת שלנו, אנחנו מסוגלים לזרום ממצב למצב בחיים ללא דרמות וקיצוניות. שחרור התלות בפידבקים מהחוץ מחבר אותנו לידיעה הפנימית שלנו ומתוכה להגשמת רצונותינו. האיזון הרגשי מול המראות מאפשר לראות את היופי הקיים בנו ובחיים עד להפיכתנו לכור אטומי של אנרגיה ועוצמה שמאציל מבפנים אור ומידע בכל רגע נתון. אמן.

סערה
ה- 23/3: יום שער: טון 13 של הנוכחות, באנרגיה של סערה בהדרכת לילה: הסערה בשער של סוף הגל מעידה על יכולות גבוהות של הילינג וריפוי ועל חיבור לאנרגיה ולמידע אינסופיים. לאורך הגל עברנו תהליך מיד שמחברת אותנו לידיעה הפנימית שלנו עד לסערה אינטואיטיבית ומרפאה. מיד שמלמדת לזרום בהנאה ועד לסערה קוסמית מלאה באמון ובביטחון בעצמנו וביקום כולו. מיד שממגנטת יכולת להגשמה עצמית ועד לסערה טון שלוש עשרה שמעידה על יכולת למנהיגות. אתגר הכוכב הוביל אותנו בהדרגה למקום שמשוחרר מאמונות ומתבניות שליליות על עצמנו ועל העולם. לאורך הגל שינינו חלק מהדימויים השליליים שהיו קיימים בתוכנה הרגשית שלנו לדימויים חיוביים. כתוצאה מכך בסוף הגל אנחנו בעלי ביטחון עצמי גבוה ובעלי אמון בעצמנו, בסובבים אותנו ובתוכנית הרחבה יותר. לאחר ניקוי הטראומות והפצעים שהצטברו בתאי הד.נ.א האנושי שלנו הגענו לסערה קוסמית טהורה ומלאה באנרגיה ובכוחות למימוש עצמי. הלילה שנמצא היום בהדרכה מעיד על כך ששחררנו חלק נכבד מהפחדים שליוו אותנו עד היום, נגענו בעומק הדפוסים הרגשיים והתחברנו ליכולת הזרימה האינטואיטיבית הקיימת בכולנו. אנרגיית הלילה מאפשרת התייחסות מזווית ראייה אחרת אל החשכה והקוטביות הקיימים בתוכנו ובעולם ובכך מחברת אותנו לרובד פנימי עמוק יותר של הבנה עצמית. בסוף הגל אנחנו מרגישים בנח עם עצמנו ויכולים לזרום בספונטניות עם הידיעה החדה שלנו. גל היד לימד אותנו כיצד לשחרר פחדים עמוקים שהגבילו את העשייה היצירתית שלנו והעלה את הביטחון ואת היכולת להטענה חיובית מבפנים. כתוצאה מכך בסוף הגל אנחנו קופצים למיימי החיים הסוערים בשמחה, בהתרגשות ועם היכולת לזרום כמו גל ממצב למצב.

גל היד מסתיים לו ואנו מתכוננים לקראת הקפיצה של הגל הבא, גל השמש.

מאחלת לכולנו

גל יד יודעת, זורמת ויצירתית

ואביב מלא בהשראה!

באהבה,

טליה.

הראה עוד

שווה לראות גם

Close
Close