2012 זה עכשיוטורים אישיים

הגל הנוכחי לפי המאיה: כלב (27/2 עד 11/3)

[מאת טליה טוקר]

שלום וברכה לכולנו:


אנו בתחילתו של גל הכלב שבמהלכו אנחנו עומדים לחגוג את חג הפורים
. כרגיל, הסינכרוניזציה ההרמונית בין ידע המאיה לחכמת היהדות מרתקת ביותר ויחד עם ה"בונוס" של ההאצה שבשנת 2012 בכלל קיים פוטנציאל לשינוי משמעותי. חג הפורים נקרא על שם הפור שהפיל המן ולפיו בחר את היום השלושה עשר באדר לביצוע מזימתו להשמדת היהודים. לפי מגילת אסתר, באותו יום אירע נס והיהודים גברו על אויביהם. פירוש המילה פור הוא מזל, גורל. לחג הפורים משמעות מיוחדת ולפי חכמת הקבלה בעתיד כל המועדים יתבטלו מלבד לחג הפורים וזאת בגלל שבסימבול של החג הצליחו היהודים להביא לאור גדול שהוא נס. המסר העיקרי של החג הוא היכולת ליצור ניסים בחיינו.

במקביל לכך לפי חכמת המאיה, בפתרון הגל הנוכחי אנחנו הופכים לדרקונית קריסלית שמלמדת אותנו ליצור יש מאין ולברוא ניסים לעצמנו ולאנושות בחיים הללו ממש. בקבלה מדברים על כך שברגע שנחליט להפוך את "הרצון לקבל לעצמנו" הטבוע בנו והוא הסימבול של המן הרשע לרצון "לקבל על מנת לתת", ניצור שינויים מרחיקי לכת במציאות הריאלית שלנו. וזוהי בדיוק המטרה בגל הכלב. הכלב מסמל את פתיחת הלב שלנו בכל סוגי האינטראקציה הקיימים בעולמנו.

בגל הקרוב קיימת אנרגיה שמאפשרת לאיחוד עם הסביבה ולחיזוק הקשרים שלנו עם חברים, קרובים ואנשים בכלל. מתוך למידת האחדות עם הסביבה ומשיתופי הפעולה עימם ניתן להגדיל את האהבה לעצמנו ולסביבתנו עד שנגיע למצב של "ואהבת רעך כמוך". הנס בפורים קרה רק פעם אחת בכל ההיסטוריה היהודית ויכול לחזור על עצמו גם עכשיו אם נשחזר בתוכנו את התנאים הרוחניים שאיפשרו לשינוי להתרחש. בימים אלה ההאצה בזמן מורגשת יותר ויותר ושינוי התדרים הקולקטיבי הולך ומתרחב. גילוי האור אפשרי בכל רגע בחיי כל אחד מאיתנו. השפע הרוחני מהעולם העליון מוזרם אלינו ללא הרף. אנחנו לומדים כיצד לטהר את הכלים שלנו על מנת שיוכלו לקלוט ולקבל שפע אינוספי זה. אז שיהיה לנו גל כלב פותח לבב עם שמחות וניסים לרוב. אמן!

כלב
ב- 27/2, מתחיל גל הכלב: בגל הקרוב הכלב המגנטי דוחף אותנו לחבר את הכוונה ללב (כ-לב) ולפתוח את ליבנו יותר ויותר. עקב משברים שונים שעברנו עם אנשים ובמיוחד עקב חוויות של פגיעה במערכות יחסים קרובות, רבים מאיתנו שמו מנגנוני הגנה סביב ליבם כדי לא להפגע. בגל הנוכחי נלמד כיצד להשתחרר מהסגירות הזאת וכיצד לפתוח את ליבנו למגוון החוויות המרגשות הממתינות לנו. החכמה של הגל מלמדת שהצעד הראשון ביכולת לשיתוף פעולה עם הקרובים אלינו הוא להיות קשובים לעצמנו ולצרכים שלנו, כפי שנאמר- "ואהבת לרעך כמוך". ראשית אנחנו לומדים לאהוב את עצמנו כפי שאנחנו ולכבד את הרצון שלנו בכל רגע נתון. כשם שהכלב הוא ידידו הנאמן של האדם, כך האנרגיה שלו דוחפת אותנו במהלך הגל להיות נאמנים לעצמנו ולצרכים שלנו ולשים את עצמנו בראש סדרי העדיפויות בחיינו. במקום לרצות את הסובבים ולבזבז אנרגיה מרובה על הבחוץ, אנו מבינים שאנחנו הכי חשובים ושהגיע הזמן לעשות בדיוק את מה שטוב לנו.

במשך הגל אנחנו מאזנים את הרגשות שלנו, משחררים דרמות של האגו ועושים חשבון נפש ביננו לבין עצמנו וביננו לבין חברינו. גל הכלב מלמד כיצד לשמור על האנרגיה שלנו ועל רגשות מאוזנים במקום להתערבב בסיטואציות קיצוניות ובדרמות סוערות. כשאנחנו שומרים אנרגיה ומקפידים להיות נאמנים לרצונות הייחודיים לנו, ליבנו מתמלא באהבה גם לסובבים אותנו ולעולם בכלל. לאורך הגל הכלב ממגנט אל חיינו אנרגיות של חמימות, אמון, פתיחות ושל חברות אמיתית. מכאן שבמשך שלוש עשרה הימים הקרובים, מערכות היחסים הקרובות לנו יכולות לתמוך בנו ואף לגדול ולהתחזק בעצמן וכמו כן קיים פוטנציאל להכרויות אינטימיות. במהלך הגל הקרוב נלמד להכיר בערך העצמי שלנו ולבטא בבהירות את רגשותינו ורצונותינו האמיתיים עד למצב של התמלאות בשמחת חיים, בתחושת חמימות ובהרגשה שאנחנו מלאים ואף מוקפים בהמון אהבה.

קוף
ה- 28/2, אתגר הגל הוא הקוף: עם הקוף הירחי אנחנו לומדים כיצד לשחרר את כל מה שמעכב מהקסם ומההברקות האישיות מלהגיע אל חיינו וכיצד לנוע בחיים בקלילות ובהנאה תוך כדי ביטוי יצירתי מפרה.

לאורכו של הגל הקוף מאתגר אותנו לעלות על במת החיים עם הקסם והכריזמטיות הקיימים בנו ולשחק את המשחק במקוריות ובשמחה. הוא מאפשר לשזור את הכישורים הטבועים בנו אל תוך המציאות הקוטבית שבה אנו חיים וליצור בה את רצונותינו. מעניין שהדרך אל פתיחת הלב עם הכלב עוברת דווקא דרך הקוף הקליל והיצירתי. אנחנו מבינים שככל שנבטא את עצמנו ונחווה תחושות של סיפוק מהעבודה, מהיצירה האישית ומדרך ההתנהלות היום יומית שלנו, נוכל גם להפתח באמת לסובבים המקיפים אותנו. הקושי בגל הוא לבטא, להוציא החוצה את מה שמרגישים וחושבים ולהפסיק לקחת את עצמנו ברצינות רבה מדי. תהליך פתיחת הלב יכול להציף אותנו בפחדים ובמועקות ואתגר הקוף מבקש שנשחרר מאיתנו את הכבדות, הריחוק והציניות. מה שלרוב מונע מאיתנו לחיות את פרץ האש היצירתי הטבוע בכל אחד ואחת מאיתנו, קשור במחסומים שעצרו אותנו עוד כששיחקנו כילדים. כככל שאנחנו נותנים ביטוי לילד ההיפראקטיבי והמשועשע שבתוכנו אנו מצליחים לשחק בהנאה במציאות החיים. אז אנחנו מתחברים ליצירה הספיראלית של הקוף שבאה ממקור של השראה אינסופית וממלאה אותנו ביכולת ליצור יש מאין.

הערה: בספירה של מקסיקו שעליה אני מפרטת בגלים ה29/2 נחשב ליום מחוץ לזמן. ניתן לייחס לו את ה"קין" שלפניו או שלאחריו- כלומר בגל הנוכחי מדובר בקוף הירחי או באדם החשמלי.

אדם
ביום השלישי של הגל ב- 1/3, מתחיל המיקוד בפתרון האתגר באנרגיית האדם: האדם היום מלמד שמותר לנו לעשות בחיים בדיוק את מה שאנחנו רוצים. אמנם זה נשמע מרחיק לכת, אך באמת ניתן לחיות במציאות שבה אנחנו עושים ומבטאים את הרצונות הפנימיים שלנו. כדי להתאזן רגשית ולהיפתח לילד היצירתי שבנו, האדם החשמלי מבקש שנשים את השכל שלנו בצד ונשחרר את שאלות הקיום הטורדניות ואת הספקות שכל הזמן מנקרים ברקע. השאלות והספקות מקבלים כל הזמן את אותן התשובות בהתאם למידע הרגשי שקיים בתוכנה המוחית שלנו. במקום זאת האדם מציע שנאפשר לליבנו להיות המוביל, הקפטן ולשכלנו להיות המבצע ואז נגלה שאפשר לזרום בכיף ובאופן פרקטי עם רעיונותינו היצירתיים.

ביום השלישי של הזרימה האדם מלמד כיצד ללכת בדרכינו ולהתגבר בתבונה על כל מכשול אפשרי. ככל שאנחנו מתמקדים בפתרונות ולא בבעיות, אנו מצליחים לזרום. לאט ובהדרגה אנחנו הופכים לגביע שפתוח לשפע של היקום ונפתחים להזדמנויות הרבות הנקרות בדרכינו. ביום זה האדם מלמד גם להסתכל בגובה העיניים על הסובבים אותנו ולהתייחס לכל מפגש כאל התכנסות של חכמה. בדרך לאיזון הקשרים שלנו אנחנו מבינים שכל אחד והדרך שלו ואין שום קשר אלינו ולרצונות שלנו. במקום האוביקטיבי שמשחרר שיפוט כלפי בני האדם הרבה יותר קל לנו לזרום בדרכינו עם לב פתוח ולחזק את שיתופי הפעולה עם השותפים שלנו למסע החיים.

הלך שמים
היום הרביעי של הגל, ה- 2/3, אנרגיית שער בסימן הלך שמים: החכמה של הקודים מלמדת שלא ניתן להגיע לאיזון רגשי אם לא נדע כיצד לשים גבולות ברורים לכל מי ומה ששואבים את האנרגיה שלנו. הכלב מלמד אותנו שאנחנו הכי חשובים ואמורים להיות בראש סדרי העדיפויות של עצמנו ולשם כך הלך שמים ממלא אותנו בנחישות, בחמלה ובאומץ לבטא בבהירות את הרגשות שלנו. ביום של הזריעה המנטלית לפתרון הלך שמים מלמד כיצד להגביל באופן החלטי ונחוש את כל מה שמונע מאיתנו לזרום עם רצונותינו. כדי לא להכנס לדרמות של החיים אנחנו חייבים להתמלא בנחישות שלווה ולהגיד "לא" ברור מתי שדברים לא באמת מתאימים לנו. כשאנחנו מקפידים לעשות את מה שבאמת בא לנו ולבלות בחברת מי שבא לנו, אנו מצליחים לשמור על האנרגיה ונפתחים לצדדים היצירתיים והקלילים באישיותנו.

יום שער זה של הגל מאפשר לקפיצה אישית עצומה ברמת המודעות ולחיבור לידע מאד גבוה משדה הנפש שלנו. מודעות זו הולכת וגדלה ככל שאנחנו משחררים את הישן, מוותרים על תפיסות עולם מקובעות שמוכרות לנו ומרחיבים את זווית הראייה בנוגע למצבים השונים בחיים. כל אחד מאיתנו מוזמן ליצור לעצמו היום חלל הלך שמים מקודש שבו הוא יכול לחקור וללמוד על עצמו ועל החיים. בחלל הנעים הזה הלך שמים העצמאי מעיר אותנו לדעת את עצמנו, את מה שטוב ונעים לנו ואת המקומות שבהם הגיע הזמן להציב גבולות מאד ברורים. ככל שאנחנו מכירים את עצמנו ואת מה שנכון לנו אנו מתחברים לידע אינסופי, מתעצמים מאד ומתרגמים בדרכינו האותנטית את המידע שמוזרם אלינו.

קוסם
תהליך פתיחת הלב ממשיך ליום החמישי של הגל ב- 3/3, באנרגיית הקוסם: הקוסם מלמד אותנו לסמוך על עצמנו ועל האינטואיציות שלנו ולשחרר את הצורך באישורים ובפידבקים מבחוץ. ביום שבו אנחנו מגבשים כח רצון פנימי להפסיק עם הדרמות וחוסר האיזון הרגשי בחיינו הקוסם מלמד כיצד להפסיק להיות "קבצני אישורים" מהסביבה ומהעולם. אנחנו יודעים הכי טוב מי אנחנו ומה נכון לנו בחיים. אף אחד מחוצה לנו לא מכיר אותנו כמו שאנחנו את עצמנו והגיע הזמן לסמוך על הידיעה האישית הזאת.
אנרגיית היגואר היום מאפשרת לפעול ממקום פשוט וצנוע של אמונה וביטחון בידע שלנו. כדי שנוכל לפתוח את ליבנו הרגיש עוד יותר ולשחק בכיף עם היצירתיות שבנו, הקוסם מחבר אותנו למקור עצום של אנרגיה שקיים בתוכנו, לקול פנימי עמוק שלא תלוי או מושפע מהחוץ. גל הכלב הולך ומתפתח ועימו צפים עניינים רגשיים שונים והקוסם הקוואנטי היום מרחיב את היכולת שלנו להכיל את אירועי המציאות השונים ולהפוך למיכל של ידע ושל אור. המוטיבציה להמשך התהליך של הגל נשענת על העוצמה הנשית שבנו ועל עומקים של בריאה שהם מבעד לזמן ולמרחב.

נשר
היום השישי של הגל ב- 4/3, באנרגיית הנשר: הנשר מכוון אותנו היום להגביה מעוף אל מעבר לשגרה השוטפת בחיי היום יום ולהתבונן בתמונה השלמה של חיינו על כל הפרטים שבה. הרחבת נקודת המבט מאפשרת להפתח לאפשרויות ראייה חדשות שלא חשבנו עליהן קודם לכן. במקום להסתבך בפרשנות צרה של פרט ספציפי, אנחנו מתרוממים לנקודת מבט אוביקטיבית יותר של המציאות. כשאנחנו מפסיקים להדגיש קשיים ובעיות שהם למעשה מיחזור אוטומטי של מידע רגשי, לרוב אנו מגלים שבסה"כ חיינו זורמים לכיוון הנכון עבורנו עכשיו. ביום השישי של הגל הנשר הקצבי מראה כיצד כל חלק שמרכיב את מציאותינו הוא בחירה שלנו ושלרוב היא אפילו מוצלחת ואם לא, הוא ממלא את ליבנו בתקווה ובכוחות לשנות את התמונה.

ביום של הזרימה אנרגיית הנשר מלמדת כיצד לאזן בין עשייה "רצינית" למנוחה. הפאזל של חיינו מורכב מהמון צדדים ואנחנו לומדים כיצד לשלב בינהם. כדי להגיע להברקות מקוריות עם הקוף אנחנו חייבים גם לדעת מתי להרפות ולנוח. דרך הגדלת זווית הראייה שלנו וקבלת פרספקטיבה מאוזנת ופרופורציונאלית בנוגע למהות ההתרחשויות השונות בחיינו אנו מגיעים לשקט פנימי ומרפים מהמאבק היום יומי.

לוחם
שיא הגל ב- 5/3, יום שער באנרגיית הלוחם: הלוחם המהדהד ביום שער זה מאפשר לשחרור של חוסר הביטחון בעצמנו ובאמת שלנו ולנטרול התלות באחרים ובדברים החיצוניים. תהליך פתיחת הלב מגיע לשיאו והלוחם האינטליגנט ממשיך לשאול שאלות ולהטיל ספקות בנוגע לסוגיית המימוש היצירתי ולהיבטים שונים במערכות היחסים עם הקרובים אלינו. בסוף החקירה האישית שלנו הוא מדריך אותנו להתחבר להדרכה הפנימית שבתוכנו ולגלות מה היא הדרך שהכי פותחת את ליבנו עכשיו. הלוחם הוא עצמאי בשטח, יכול להסתדר בעצמו בכל מקום ועם כל אחד ובשיא הגל הוא מחבר אותנו לקול פנימי ברור, חד ובהיר. הוא מזמין אותנו לבטא אמת פנימית זו מבלי לפחד מתוצאות עתידיות וליצור בחכמה את רצונותינו העכשויים בקצב שנכון לנו. בפסגת התהליך של גל הכלב הלוחם מאפשר להציב את הגבולות מהזריעה של היום הרביעי, להתאים את הגוף לאנרגיות המעודנות שהקוסם מחדיר ביום החמישי ולתעל את האנרגיות לעבר מימוש החזון של היום השישי. אנחנו מוזמנים היום להקשיב לעצמנו, לליבנו ולמה שבאמת נכון לנו בדרכינו ובעזרת הלוחם לצעוד בדרך החיים המופלאה באומץ, בתבונה ובהגיון וליישם בנחישות את הידע שלנו.

אדמה
ב- 6/3, ביום השמיני מתחיל תהליך הירידה בקצב של הגל עם אנרגיית האדמה: בתהליך החיבור ללב וליצירתיות שבנו, הגיע הרגע לבדוק בכנות עד כמה אנחנו מקורקעים ומחוברים למציאות. האדמה הגלקטית מבקשת שנשאל את עצמנו היום: "האם אני נוכח/ת במציאות הפיזית שלי עם שתי רגליים על הקרקע"?, "האם אני מבטא/ת בפועל את הרעיונות היצירתיים הקיימים בראשי?", "האם עיסוקיי היום יומיים משקפים את מה שהנשמה שלי מבקשת לעשות פה בכדור הארץ"?, "האם אני לומד/ת ופתוח/ה לעוד ועוד מידע חדש"?, "עד כמה אני פשוט עושה את שלי מבלי לנסות לשכנע את הסובבים אותי בצדקת דרכי"? דרך השאלות הללו האדמה מעירה אותנו היום לממש את רעיונותינו המקוריים במציאות. היא מדרבנת אותנו לעשות, בלי יותר מדי דיבורים ודוחפת אותנו להוציא את רצונותינו מהכח אל הפועל באופן פרקטי. אז אנחנו יכולים להוות דוגמא לחיים יצירתיים שנוצרים בלב אוהב ופתוח.

מראה
ב- 7/3 מגיע ערב פורים יחד עם היום התשיעי של גל הכלב באנרגיית המראה: המסר של פורים הוא שמתוך אחדות, שיתוף ורצון הדדי משכו היהודים לעולם נוכחות של אור עליון שהוביל להצלתם. ברגע אחד הם שינו את הגישה שלהם מיחידים שכל עניינם הוא לקבל לעצמם לעם מאוחד שדואג לזולתו ובכך יצרו מציאות שבה השפע של הבורא הגיע לנבראים. הם הבינו שאם לא יהיו כגוף אחד אז לא יהיה להם סיכוי להנצל. השינוי הזה בגישה הוביל לנס שאנחנו חוגגים בפורים. בסינכרוניזציה מושלמת לערב החג מגיעה המראה שמלמדת שתהליך פתיחת הלב שלנו חייב לבוא לידי ביטוי ביחסים עם המראות המקיפות אותנו. אנחנו לא חיים באי בודד ולב פתוח מעיד על נתינה ללא תנאים, בלי חשבונאות ו"פנקסנות".

ביום שבו כוונת הגל מתחילה להתגשם במציאות המראה מציעה שנתבונן בהשתקפויות המקיפות אותנו ונלמד דרכן על עצמנו ועל המקומות בתוכנו שעדיין יש "לעבוד" עליהם. דרך המראות אנחנו לומדים אילו היבטים יצירתיים חסומים אצלנו ואיזה גירויים והסחות מקטינים את יכולת הריכוז והמיקוד שלנו ברגע. המראה מאפשרת לבדוק האם אנחנו באמת מאוזנים רגשית ונוכחים ללא שיפוט וביקורת עם האנשים שאנו פוגשים בדרכינו בחיים.

אני ממליצה שנשים לב למפגשים המתרחשים במהלך הגל ובערב החג ולתחושות השונות שעולות בנו בזמן הזה. נתבונן במיוחד במצבים שבהם אנחנו מתנתקים מהלב שלנו כדי לזכות באישור ובהכרה מבחוץ והיכן במקום לעשות את מה שבא לנו אנחנו מושפעים מדעות של הסביבה שלנו. כשנזהה את המקומות שבהם חשוב לנו להרשים, שבהם האנרגיה שלנו מופנית החוצה במקום פשוט להיות אנחנו עצמנו, נוכל לשחרר את התלות בסביבה, להסיר מאיתנו הרבה חוקים ונורמות חברתיות מזויפות ולחיות ללא פחד ועם לב פתוח. ערב פורים ביום של פענוח עלילת הגל מלמד ששינוי הגישה שלנו למראות המקיפות יאפשר לאחדות בתוכנו וכתוצאה מכך גם עם סביבתנו עד למצב של יצירת ניסים ונפלאות לכולנו.

סערה
ה- 8/3, חג פורים עם היום העשירי של הגל באנרגיית הסערה: הנס הגדול המתואר במגילת אסתר מעיד על כך שאנחנו מסוגלים לשנות בכוחות עצמנו סדרי עולם, אם נדע כיצד לטהר את עצמנו רוחנית לקראת השינוי שאנחנו מבקשים. לכך מיועדים הצומות, הסיגופים והתעניות שהנהיגה אסתר המלכה. אנחנו חייבים לעבור את השינוי הפנימי בתוכנו לפני שאנחנו ניגשים לבורא העולם בשביל לבקש עזרה. בסינכרוניזציה מושלמת לחג מופיע הסערה. הסערה האלקטרומגנטית מזרזת את ההתפתחות הפיזית, הרגשית, המנטלית והאתרית שלנו ומכינה את מערכת העצבים אל השלב הסופי של הטיהור שלנו כבני אדם. בזמן הריפוי של הסערה הויבראציה של הגוף מתעדנת והתדר שלנו הופך לפחות דחוס. באופן הדרגתי אנחנו מנקים כל דימוי שלילי ומידע של התת מודע שמגבילים את התדר שלנו. ביום העשירי שבו הלב מתחיל להפתח והיצירתיות להתפתח, הסערה מגדילה עוד יותר את הביטחון העצמי שלנו. ביום של ה"פינישים" הסערה המרפאה מלמדת כיצד אנו יכולים להטעין את עצמנו מבפנים ולהפוך לעוגן של עצמנו. היא ממלאה אותנו בתחושות של אמון והגנה, מגדילה את ידיעת הכישורים המייחדים אותנו ובכך מאפשרת לנו לפתוח את ליבנו יותר ויותר במהלכם של החיים ה"סוערים" השוטפים. הטרנספורמציה של הגל מתרחשת מתוך הפנים שלנו אל החוץ. דברים מתבשלים בתוכנו וכתוצאה מכך משתנים במציאותינו. במהלך גל הכלב אנחנו עוברים תהליך עמוק של איזון רגשי וכדי להשלים את התהליך עוד יותר אנו עוברים היום דרך הריפוי של הסערה. ככל שאנחנו מלאים באמון בעצמנו ובעולם, גדלה גם ההסכמה הפנימית שלנו לקפוץ לים החיים ולזרום בחופשיות עם היצירתיות הקיימת בנו. ההכנה הפנימית הזאת הכרחית להאצה בזמן שכבר מורגשת משום שמשיכת האור העליון לעולם אפשרית רק אם קודם לכן האדם מצליח להתאים את התדר שלו לזה של בורא העולם.

שמש
ב- 9/3 בשושן פורים אנחנו מגיעים ליום ה-11, שבו הזמן לשחרר את מה שעדיין מעכב את פתיחת הלב שלנו באנרגיית השמש: השמש היום מבקשת שנפשפש עוד יותר בעומק מוחנו ונוציא משם עוד כמה מעצורים שמנעו מאיתנו עד היום מלהגיע לאיזון רגשי פנימי ולביטוי יצירתי. ניתן לשאול את עצמנו היום: "מה עדיין לא בהיר וברור לי באופן שבו אני רוצה לבטא את עצמי"?, "מה עוצר אותי מלפעול מתוך להט היצירה שקיים בתוכי"?, "באילו מקומות אני עדיין מרגיש/ה קור, ניכור, וכבדות בחיי היום יום שלי"? השמש היום ממלאה אותנו בחמימות, באור ובמידע לגבי דרכינו בחיים. האור הזה של השמש מבהיר לנו את התחומים שבהם אנחנו עדיין לא פועלים מהלב ולכן חווים מחסומים באש היצירה שלנו. אני ממליצה שנדמיין היום שמש במרכז הלב שלנו ונתבונן בכל אותם הדברים שמרגשים ופותחים אותנו אל שמחת החיים שבנו.

דרקון
ב- 10/3, ביום ה-12 מגיע הפתרון עם אנרגיית הדרקון: בפתרון הגל אנחנו מתחברים לעוצמה הנשית הקיימת בכל אחד מאיתנו שמקבלת, מפרגנת ומתנהלת באהבה לעצמה ולסובבים אותה. תהליך פתיחת הלב שלנו והרצון לבטא את היצירתיות הפועמת בנו מובילים למקום של קבלה של מה שיש בנו ובחיינו וכתוצאה מכך לאהבה לעצמנו בדיוק כפי שאנחנו היום. אנחנו מבינים שהחסימות הרגשיות והיצירתיות נובעות מביקורתיות מיותרת ומהרגלים של הרס עצמי. תהליך הגל אפשר לנו לנקות את השפיטה העצמית שמונעת את הביטוי האותנטי שלנו ולהחלפת ההרס ברכות ובהזנה. ביום זה הלך שמים נמצא בהדרכה ומעיד על כך שלמדנו להיות החלטיים, נחושים ולכבד את הצרכים והרצונות שלנו. כשאנחנו שמים גבולות ברורים, קל לנו יותר לקבל ולהזין את עצמנו באהבה ובחיוביות. קבלה זו של עצמנו הופכת לבסיס מוצק לביטוי של היצירתיות הנשית השופעת הקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו. דרקונית קריסטלית מסמלת אדם מלא בביטחון, בעוצמה ובראייה אופטימית על עצמו ועל חייו ובעל פוטנציאל אינסופי לבריאה של עולמות חדשים ומרגשים במציאות החיים.

רוח
סוף הגל ב- 11/3, היום ה- 13 באנרגיית הרוח: מהכלב הרגיש, הנאמן והאוהב אל הרוח המלאה בהשראה, בשמחה ובנועם. לאורך הגל הכלב מיגנט אלינו את נתינת האמון בעצמנו ובשותפים שלנו למסע החיים ולאט ובהדרגה אפשר לאיזון הרגשות הסוערים שלנו. כל זאת עד להפיכתנו לרוח קוסמית זורמת ויציבה ביום האחרון שמסמלת אדם עליז, תקשורתי, בהיר וכנה. הרוח מסמלת דיוק ובהירות ומלמדת על כך שהיום אנחנו כבר לא מתבלבלים ולא מאפשרים להצפות רגשיות מלהתרחש בחיינו. הרוח של סוף הגל מלמדת על כך שיצרנו סוג חדש של תקשורת עם הסובבים אותנו, החל בקרובים אלינו ביותר וכלה באנשים שאנחנו פוגשים על הדרך. תהליך פתיחת הלב וביטוי הרגשות לימד אותנו כיצד לבטא את עצמנו בהגיון ובנועם, להוציא החוצה בפשטות את אשר בליבנו, ללא הצורך בדרמות ובקיצוניות. הגל מלמד שתקשורת ויכולת לבטא את הרצונות שלנו באופן מדוייק הכרחיים למערכות יחסים אוהבות, צומחות ומתפתחות. במהלך הגל הקוף דחף אותנו לבטא, להוציא החוצה את היצירתיות שבנו והרוח בסוף מעידה על כך שלמדנו כיצד לזרום בנועם ובקלילות מעניין לעניין כמו יונק דבש עליז וססגוני. הרוח מסמלת את האיכויות הזכריות של ביטוי האמת שלנו ברוגע ובהומור והעובדה שהיא מסיימת את הגל מעידה על כברת הדרך שיש לעבור כדי להצליח להתנהל בצורה הישירה הזאת. התהליך שבגל הכלב הופך אותנו לבני אדם ששמחים בחלקנו, שזורמים בעקבות האמת שבליבנו ושמבטאים באהבה את השפע האינסופי שקיים בתוכנו.

מאחלת לכולנו שאנרגיות הכלב

יפתחו לנו את הלב ובגדול!

ושיהיה חג פורים שמח.

בברכה, טליה.

לאתר של טליה טוקר >

הראה עוד

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close