2012 זה עכשיוטורים אישיים

הגל הנוכחי לפי המאיה: קוף (19-31/1/12)

[מאת: טליה טוקר]

ברכות לכולנו:

עולם המאיה הוא עולם עשיר וצבעוני שמורכב מקודים מתמטיים ומצורות גיאומטריות. הסמלים השונים הנמצאים בטווח הקליטה שלנו הם קודים שצפונים עמוק בתוך הד.נ.א. האנושי שלנו ולכן החיבור עימם הוא ישיר. כל סמל מכיל בתוכו אינסוף של מידע שהוא הרבה מעבר לגבולות הידע שכרגע קיים במוחנו. המשחק עם הצורות הגיאומטריות הללו מרחיב את היכולות המוחיות שלנו ובינהן את היכולת ליצור מבנים מחשבתיים שפורצים את גבולות המציאות העכשווית שלנו.

אין זה משנה מה יודעים על המאיה ועד כמה משחקים ביום יום עם המידע הזה. מה שחשוב הוא להפגש עם הסמלים הללו מדי פעם בנשימה, בציור, במעקב, באומנות, במדיטציה או בחקירות שונות. עצם ההתבוננות בסמל והמעקב אחר התנועה של הגל מחברים אותנו למקצב טבעי פנימי ועוזרים להשתנות שלנו. המשחק עם הסמלים הוא אינדיבידואלי וכל אחד יוצר לעצמו חוקי משחק משל עצמו. מטרתי בכתיבת הגלים היא שהמילים הנכתבות פשוט יזכירו ויעוררו את ידע הסמלים הטמון בתוכנו. החכמה שבגל הניתנת במעבר מקוד לקוד היא עצומה ומאפשרת בהדרגה לנוע בחיים בזרימה גלית נעימה ויצירתית. הנכם מוזמנים להתמקד בסמל של כל יום או של הגל או של מה שמרגיש לכם באותו הרגע, לנשום ולהתחבר לידע ולהשראה האינסופיים הגלומים בתוכו.

קוף
ה- 19/1: טון 1 בגל הקוף: ברוכים הבאים לגל מיוחד במינו, גל הקוף והדולפין שמלמד כיצד להוציא החוצה את היצירתיות, המקוריות והקסם הטמונים בנו. יחד עם גל המראה שחלף גם גל הקוף ממוקם בדיוק במרכז הצ'ולקין, הסנטר הקדוש של לוח המאיה.

כפי שכבר הבנו וחווינו בגל הקודם, השהות בצינור האור מחברת אותנו לתדר מעודן מאד בעל אינסוף של אפשרויות. בזמן הזה של מרכז הלוח אנחנו חווים טרנספורמציה פנימית ועוברים ממצב של קבלת ידע וכלים למצב של ביטוי המידע הקיים בנו במציאות חיינו. צינור האור הוא הזמן להתחבר למרכז שבליבנו וליצור בתוכנו עוגן פנימי ויציב.
קיים פוטנציאל אדיר לביטוי יצירתי ולהברקות במהלכו של הגל הקרוב אם רק נשכיל להסתנכרן עם האנרגיה הזאת של הקוף ושל מרכז הלוח. הקוף הוא הגאון שבחבורה ולאורך הגל ממגנט אלינו את האפשרות להתחבר לשדה הנפש, להתמלא בהשראה ובמידע חדש ובעזרתם ליצור יש מאין. הוא מלמד אותנו כיצד ניתן לנוע דרך חוט הזמן, החוט המקשר בין הכוחות השונים וכיצד לארוג ולברוא עולמות חדשים בחיינו. במהלך שלושה עשר הימים הקרובים אנחנו לומדים להתחבר למקור של מידע אינסופי וליצור בדרך אומנותית, חיננית ואינטליגנטית את הרעיונות המגוונים שלנו.

הקוף עוזר לנו להבין שלשם כך עלינו לללמוד להוציא החוצה את כל מה שאנחנו מרגישים וחושבים. פעמים רבות מה שחוסם את הביטוי היצירתי שלנו קשור ברגשות מודחקים שאנחנו מעדיפים לא לדון בהם. כשאנו שומרים דברים בבטן, המידע וההשראה נעצרים ואנחנו הופכים למרוחקים ולציניים וחווים תחושה של חוסר במימוש. לאורך הגל הקוף המגנטי מלמד אותנו כיצד לבטא רגשות עמוקים ומחשבות נסתרות אלה עד למצב של זרימה מהנה, מלאה בקסם ומחוברת לאינסוף של אפשרויות. הקוף משחק את משחק החיים כמו ילד תמים והיפראקטיבי. הוא נע בקלילות מסיטואציה אחת לאחרת ולרוב מוצא את עצמו במרכז הבמה מספר סיפורים ומרתק את שומעיו.

במקום להתייחס ברצינות לדברים שקורים לנו בחיי היום יום, לאורך הגל הקוף דוחף אותנו לאמץ זווית ראייה משועשעת על עצמנו, על חיינו ועל העולם בכלל. הוא ממלא את חיינו במלוא החופן של הומור, השראה וכישרון ונותן לנו עכשיו דחיפה לזרום בכיף מעניין לעניין תוך כדי ביטוי יצירתי ומקורי של עצמנו.

אדם
ה- 20/1: אתגר הגל הוא האדם: באתגר האדם אנו מתמודדים עם הספק שאנחנו באמת יכולים לעשות את מה שטוב לנו במציאות היום יומית ואפילו להיות מאושרים מכך. עקב תוכנת החסר שמפעילה את המוחות שלנו לרבים מאיתנו קיימת תאוריית מציאות שע"פיה קיים קושי רב בחיים הדואלים ולא ניתן באמת להגיע למצב שבו אנחנו שמחים בחלקנו. ניתן לשאול את עצמנו היום: "מה גורם לי להרגיש מאושר/ת בחיי?", "מה נכון לי לעשות עכשיו בדרכי?", "מה טוב לי ומטעין אותי באנרגיה?", "עד כמה הדברים יכולים לקרות לי בקלות בחיים"?, "עד כמה אני באמת מאמין/ה בכך שיכולה/ה למגנט לעצמי שפע של כל טוב"?

האדם הירחי מלמד אותנו כיצד לצעוד בדרך הלב, להתגבר בחכמה על ה"מכשולים" השונים וליישם את הרצונות הייחודיים שלנו. לאדם יש את היכולת למצוא פתרונות נבונים לקשיים שמתעוררים בחיים והוא מתמקד בפתרונות ולא בבעיות. לאורך הגל הוא פותח עבורנו פתח להזדמנויות של עבודה, עסקאות, מפגשים ועוד. האדם מאזן בין הצרכים המגוונים שלנו ופועל בחכמה ליצירת שפע של חברים, כסף, אפשרויות וכו'. במהלך הגל אנחנו לומדים כיצד להתמקד ואז לממש בהנאה את הרצונות שלנו וכתוצאה מכך לחוות תחושת סיפוק מעצמנו ומהחיים. האדם גם מלמד אותנו על "אהבת האדם באשר הוא אדם". בכולנו קיים ניצוץ אלוהי מעודן וניתן ללמוד ולהתרחב בכל אינטראקציה, אפילו אם היא השטחית ביותר. במהלך הגל אנחנו לומדים להסתכל בגובה העיניים על כל מי שמקיף אותנו, מבלי לנסות לשנות את האחר ובלי הביקורת והשפיטה המאפיינים אותנו במצבים שפחות מוכרים לנו. לרוב אנחנו פועלים מתוך מנגנוני ההגנה שלנו ולא באמת פתוחים לסובבים ולמה שקיים במפגשים האנושיים השונים. קיימות אינסוף דרכים ללכת בהן ואתגר האדם מלמד לקבל בהבנה את המגוון האנושי, ליצור שיתופי פעולה פוריים ולהגביר את ההשפעה החיובית שלנו על הסובבים אותנו.

הלך שמים
ה- 21/1: טון 3 באנרגיה של הלך שמים: הפוקוס לפתרון אתגר האדם מתחיל עם הנחישות, האומץ והחמלה שבהלך שמים. ביום של הזרימה האינטואיטיבית אנחנו מבינים שמותר לנו לעשות את מה שבא לנו ולהציב גבולות ברורים לכל ההסחות וההטרדות של הסובבים. כדי שנוכל להגשים את רצונותינו ולהתבונן באופן שוויוני על בני האדם, הלך שמים החשמלי מלמד אותנו כיצד לעמוד בנחישות על העקרונות שלנו ולהגביל את שאיבת האנרגיה מחיינו. הוא ממלא אותנו באסרטיביות באהבה ובעוצמה שהכרחיות לשם תחושת המימוש שלנו. אנחנו לומדים שכדי להפוך לשמחים בחלקנו עלינו קודם כל לשמור על האנרגיה שלנו, מבלי לאפשר לשום דבר להסיח את תשומת ליבנו מההווה. לעתים קרובות קורה שאנחנו מתישים את עצמנו בדינמיקות עם אנרגיות ששואבות אותנו, עד למצב שאין בנו את הכח לעשות את מה שאנחנו באמת רוצים. הגבולות הברורים שהלך שמים עוזר לנו לשים היום עוזרים ביצירת מרחב משל עצמנו שבו אנחנו לומדים וחוקרים, מתחברים לרצונות שלנו ונרגעים.

כולנו מוזמנים לשבת היום בהיכל הלך השמים המקודש שבנינו לעצמנו, להקיף את עצמנו בספרה עגולה של הלך שמים ולראות בבהירות מה היא הדרך המדויקת ביותר עבורנו עכשיו. הלך שמים מרחיב את נקודת מבטינו בנוגע להיבטים שונים ומגדיל את הערנות שלנו לפרטים ספציפיים במציאות חיינו. לאחר החקירה הפרטית שאנחנו עושים בהיכל שלנו, הלך שמים מזמין אותנו לנוע בהחלטיות ועם לב מלא בחמלה אל עבר מימוש אלגנטי ומבריק של רצונות האדם שבליבנו.

קוסם
ה- 22/1: טון 4 באנרגיית הקוסם: ביום הרביעי הקוסם העצמאי מרחיב את היכולת שלנו להכיל את אירועי המציאות ואת ההזדמנויות החדשות שמתחילות לצוץ עכשיו בחיינו. הקוף של תחילת הגל מזרים שפע של רעיונות ואפשרויות חדשות למימוש עצמי והקוסם של היום מלמד שרק אנחנו אלה שיודעים מה מבין שפע האפשרויות מדויק עבורינו עכשיו. אנחנו חיים בחברה המערבית שבה האגו השתלט על האני שלנו ולכן אנחנו כל הזמן בתנודה אל עבר העולם, הנורמות והאנשים הסובבים אותנו. בפועל אנחנו אלה שמכירים הכי טוב את עצמנו ויודעים יותר טוב מכולם מה הכי נכון לנו בכל רגע. הזריעה המנטלית עם הקוסם מלמדת לשחרר את הצורך באישורים, בפידבקים או בכל תשומת לב מבחוץ ובמקומם להטעין את עצמנו ולהקשיב לידיעה הפנימית שלנו. במקום לבזבז כמויות אדירות של אנרגיה על נסיון לעמוד בנורמות החברתיות, בקריטריונים החיצוניים ובכלל בדעות של האנשים הסובבים, הגיע הזמן להכיר במי שאנחנו וברצונות שלנו.

הקוסם מאפשר לנו להתחבר לאני שלנו מבלי לאבד אנרגיה על מה שחושבים עלינו האחרים. כדי שנוכל לממש את היצירתיות שבנו, עלינו ללמוד לשחרר מחיינו מצבים "קפואים" ואת הנטייה הבסיסית שלנו למחזר את אותן הסיטואציות. עקב הרגלים מוכרים של שנים לרוב אנחנו חוזרים שוב ושוב על אותם סוגי מפגשים, מטרות ובכלל על אורח החיים שלנו. כל שבוע דומה לשבוע שלאחריו וכל יום מזכיר את זה שלפניו. הקוסם היום מרחיב את מבנה המח ואת הידע שלנו ומחבר אותנו לעוצמת היגואר הפועמת בליבנו. החיבור לעוצמה שבתוכנו ממלא אותנו באומץ לפרוץ את שגרת חיינו הרגילה ולבטא את הייחודיות שבנו.

נשר
ה- 23/1: טון 5 באנרגיית הנשר: ביום שבו אנחנו מגבשים כח רצון חזק למגנט לעצמנו שפע בכל התחומים, הנשר הקוואנטי מלמד שאנחנו אלה שבוחרים כל רגע ורגע בחיים. שום דבר לא משתלט עלינו מבחוץ ולא באמת קיים פער בין המציאות שלנו לבין איזה "רצוי" מופשט. אנחנו מבינים היום שהכל תלוי אך ורק בנו ובמחשבות שלנו ושבכל רגע קיימת בידינו הבחירה לעשות בדיוק את מה שטוב לנו. הנשר דוחף אותנו היום להגביה מעוף למרומים ולראות מלמעלה את תמונת חיינו הרחבה. במעופו הנשר מלמד אותנו כיצד הפרטים השונים המרכיבים את היום יום שלנו משתלבים לכדי פאזל עצום ורב מימדי וממלא את ליבנו בחזון נרחב. הראייה הכוללת מכניסה פרופורציות והגיון בריא למוחנו ומקלה על ההתנהלות שלנו באפיזודות החלקיות השוטפות. ככל שאנחנו מקבלים פרספקטיבות הגיוניות על חיינו, משתחררת מאיתנו תחושת הקורבן והיא מתחלפת בתחושה של חופש.

אנחנו נמצאים בגל קוף שממגנט הברקות ומחשבות מהפכניות בנוגע לעצמנו ולחיים בכלל. כדי שאכן נוכל לממש את הרצונות החדשים שמתהווים בליבנו, ביום של הסנטר הנשר מאפשר לנו להרחיק לכת עוד יותר עם הרעיונות המתגבשים בתוכנו. הגדלת זווית הראייה מאפשרת לשחרר את הספקות העצמיים ואת המחשבות המגבילות שכל הזמן חוזרות על עצמן. כשאנחנו מרחיבים את נקודת המבט לאוביקטיבית ומתבוננים דרך עיני הנשר החדות שלנו, אנרגיה אינסופית מוזרמת אלינו ואנחנו נרגעים ומרפים. אז אנחנו מתמלאים באופטימיות ומתחילים לרקוד ולשיר בשמחה את החלומות שלנו.

לוחם
ה- 24/1: טון 6, באנרגיה של לוחם: ביום השישי שבו מתארגנים לקראת שיא הגל מופיע הלוחם החוקר, הנחוש והאינטליגנט. ללוחם קיימת נטייה לשאול שאלות מרובות ולהטיל ספקות עד לרגע שבו הוא מגיע לאמת הפנימית הוודאית שלו. ביום של הזרימה עם הפלוס הוא מזמין אותנו לשאול את עצמנו: "מה נכון לי עכשיו בדרך שלי?", "מה היא האמת הפנימית שלי, בלי שום קשר לחברה שמקיפה אותי"?, "האם אני מגביל/ה בהחלטיות את כל מה שלא מדוייק עבורי"? ביום של האיזון הלוחם הקצבי עוזר לנו לנקות "לופים" מחשבתיים שמטרידים אותנו.

הלוחם האמיץ והסקרן ממשיך להבהיר לנו מה היא הדרך המדוייקת ביותר שבה אנחנו יכולים לממש את עצמנו עכשיו. מעבר לכך ללוחם קיימת יכולת לתקשר עם מלאכים וישויות מדריכות ודרך צינור האור שבנו שמסתנכרן עם מרכז הצ'ולקין הוא מאפשר לנו היום לקבל הכוונה אישית. בעזרת העין השלישית הפתוחה של לוחם האור שבנו אנו לומדים להתאזן, להרגע, להתחבר לידיעה הפנימית וליישם בחכמה ובנחישות את האמת שלנו. לקראת שיא התהליך של גל הקוף, הלוחם מחבר אותנו לרגישות התבונה שבנו ומכין קרקע פורייה ליישום הרעיונות והיצירתיות שלנו בחיי היום יום.

אדמה
ה- 25/1: טון 7, שיא הגל באנרגיה של אדמה: בשיא הגל האדמה מנערת אותנו להפתח למידע ולעשות את שלנו בשינוי התדרים שמתרחש עכשיו בכדור הארץ. הגיע הזמן לבטא את הכישורים והייחודיות שבנו באופן מעשי. במקום לשבת שעות על גבי שעות ולחשוב על הרעיונות המבריקים שלנו, עכשיו זה הזמן לנקוט בפעולות ת'אכלס בשטח. כדי שנוכל לבטא את היצירתיות הגאונית הטבועה בנו עם הקוף, האדמה מורידה אותנו לקרקע, מנערת את הספקות ואת חוסר המעש מחיינו ודוחפת אותנו לנוע, להתפתח ולפעול.

האדמה המהדהדת בשיא מכוונת אותנו להתבונן ב"צירופי המקרים" השונים בחיינו ולראות כיצד הכל מתוזמן היטב ושום דבר לא קורה "במקרה". מקרה, בהיפוך אותיות- קרמה, לכל דבר בחיים יש סיבה מדוייקת. בשיא הגל אנחנו לומדים לזהות את הסינכרונים האינסופיים שמתרחשים בכל רגע בחיים וכיצד לנתב אותם אל עבר המימוש העצמי שלנו. האדמה מסמלת את אמא אדמה ובמחצית הגל היא מזרימה אלינו כמויות אדירות של ידע גבוה. לכל אחד יש את התפקיד הייחודי שלו במערך הכולל של הקוסמוס ובעזרת האדמה אנחנו לומדים לסלק את מחשבות החסר ואת ההרגלים שעוצרים את החיוניות בחיינו. אין צורך לשכנע את האחרים בצדקת דרכינו או לדבר יותר מדי. מעצם העשייה ההחלטית והממשית שלנו אל עבר הגשמת רצונותינו, אנחנו כבר משפיעים על הסביבה והעולם ומהווים דוגמא לאחרים.

מראה
ה- 26/1: טון 8 באנרגיה של מראה: ביום השמיני של היושרה מגיעה המראה ומלמדת אותנו לרכז את האנרגיה שלנו בעצמנו ובכאן ועכשיו. ביום זה נתבונן במראות המקיפות אותנו ודרך השיקוף שנוצר נשאל את עצמנו: "מה אני אוהב/ת במראות שמקיפות אותי וכיצד אני רואה את האיכות הללו בתוכי?, "מה קשה לי במראות מסוימות וכיצד אני חותכ/ת מחיי את הקשיים הללו?", "האם אני נהנה/ת וצומח/ת בחברתם של הסובבים אותי?", "אילו השתקפויות בחיי יוצרות ומהוות השראה מפרה עבורי?", "האם אני פתוח/ה לאינסוף האפשרויות הקיימות בכל רגע נתון?" בגל שבו אנו לומדים לממש את עצמנו, המראה הגלקטית מלמדת שלמעשה אנחנו יכולים לראות אך ורק את עצמנו. הסובבים אותנו ובינהם המשפחה הקרובה, החברים, העמיתים לעבודה וכן עוברי אורח משקפים לנו את השלב בחיים שבו אנחנו נמצאים כרגע. אנחנו אלה שיוצרים בכל פעם את המראות ובעזרתן לומדים לראות את המקומות בתוכנו שבהם אנחנו חווים תחושות של אי מימוש.

כדי שנוכל לבטא את השראת הקוף המוזרמת אלינו לאורך הגל, המראה מראה לנו היום היכן אנחנו מבזבזים אנרגיה יצירתית על הסובבים ועל דברים חיצוניים ומאפשרת לשחרור של אובדן אנרגיה מהסוג הזה. המראה מאפשרת לריכוז, למיקוד ולנוכחות בהווה, מבלי להפנות את האנרגיה שלנו למחשבות עתידיות מיותרות ומבלי לבזבז אותה על מראות מרוקנות.

סערה
ה- 27/1: טון 9 באנרגיה של סערה: בדרך לשפע היצירתי הסערה מלמדת אותנו שבמידה וניתן אמון מוחלט ביכולות שלנו ובכך שקיימת תוכנית רחבה ליקום, נוכל לקפוץ בביטחון למימי החיים הסוערים ולהגשים את עצמנו. ביום של "נפילת האסימון" חכמת הגל מלמדת שכדי להתחבר לשדה ההשראה האינסופי ולבטא את המקוריות שבנו, עלינו להגדיל את הביטחון בעצמנו ובכישורים שלנו. ביטחון עצמי וידיעה שאנחנו יכולים לסמוך על עצמנו ועל העולם הכרחיים כדי להגשים את עצמנו.

מימוש עצמי הוא פונקציה של אמונה בעצמנו ועל כן הסערה מזמינה אותנו היום להטעין את עצמנו באנרגיות של ריפוי וחיוביות ועוזרת לשים את הפוקוס על האיכויות שאנחנו אוהבים בעצמנו. המימוש האישי והיכולת למשיכה של שפע קשורים בכמות המחשבות השליליות והחסימות הרגשיות. ככל שנרפא את עצמנו בכל הרמות- הפיזית, הרגשית והמחשבתית, העוצמה האישית שלנו תגדל ועימה גם יכולת הביטוי שלנו. הסערה הסולארית היום מאפשרת את הריפוי הכולל הזה ולכן מומלץ לנשום את הסערה לכל התאים בגופינו ולהגיד את המשפט: "אני מרפא/ה את עצמי".

שמש
ה- 28/1: טון 10 באנרגיה של שמש: ביום העשירי הקפיצה של הגל מתחילה להתגלם במציאות חיינו עם אנרגיית השמש. השמש מסמלת חום, נדיבות ופתיחות ומלמדת כיצד להיות נדיבים קודם כל כלפי עצמנו ואז גם כלפי העולם כולו. החמימות הזאת של השמש מתפשטת היום אל אזור הלב שלנו ומחדירה בנו מוטיבציה גבוהה לזרום בדרכינו ולהתגבר בחכמה על כל מכשול ובעיה שקיימים בה.

ביום של השלמת התהליך השמש הפלנטרית מחברת אותנו לאלמנט האש היצירתית שבתוכנו ובעזרתה מאפשרת להפיק ולדייק את הפרטים הנדרשים לפתרון אתגר האדם. מהמקום האנרגטי המלא בחיים, באור, במידע ובחום השמש מאפשרת לתנועה ולמימוש הרעיונות היצירתיים שלנו. ביום העשירי של דיוק התהליך של הגל, האור שהשמש מפיחה בנו מבהיר עבורינו היבטים בחיים שעד לרגע זה חווינו תחושות של בלבול וערפול לגביהם. השמש עוזרת לנו להבין את האספקטים השונים עד למצב שבו אנו יוצרים תוכנית פעולה מגובשת. ההגשמה של תוכנית זו מניעה אותנו אל עבר השלבים הסופיים בתהליך המימוש האישי שלנו.

דרקון
ה- 29/1: טון 11 באנרגיה של דרקון: ביום השחרור של מה שעדיין מעכב את המימוש שלנו, האנרגיה הנשית של הדרקון מלמדת אותנו לקבל באהבה וברכות את עצמנו ואת חיינו. היא מכוונת אותנו לשחרור השפיטה והביקורת העצמיים שהם אלה שגורמים לכך שאנחנו לא מאושרים ממה שקיים בנו ובמציאות שלנו. במידה ולא התחלנו למגנט לעצמנו שפע במהלך גל הקוף, חכמת המאיה מלמדת שמדובר בחשיבה שלילית שלנו שלא מאפשרת לקבלת מתנות מהעולם ולפתיחת השערים. אם הגענו ליום זה ואנחנו עדיין מרגישים תקועים, לא מוצלחים ונטולי השראה, הדרקון מלמדת שאנחנו מאד נוקשים וביקורתיים כלפי עצמנו. החסימה בביטוי היצירתי נובעת מהרעלה עצמית, מביקורת ומהרס. אנחנו לומדים שהכל תלוי אך ורק בנו ובזווית הראייה שלנו לגבי עצמנו ולגבי היקום.

ככל שנלמד לראות את החיובי נמגנט לעצמנו שפע רב של אפשרויות והגשמה. כדי שנוכל ללכת בלב שקט בדרכינו, האל האם מבקשת שנזין את עצמנו, את הגוף שלנו, את המחשבות ואת הנפש. הדרקון מחברת אותנו למקור החיים האינסופי ומפרה אותנו בעוצמה ובקבלה. במקום הזה של הקבלה ניתן לברוא ולייצר אינסוף של עולמות.

רוח
ה- 30/1: טון 12 באנרגיה של רוח: הרוח הקריסטלית מסמלת את יונק הדבש וביום הפתרון מעידה על כך שלמדנו לזרום בססגוניות ממפגש אחד למשנהו תוך כדי ביטוי קולח, מעורר השראה ומדוייק של הרצונות שלנו. כתוצאה ממגנוט השעשוע והיצירתיות עם הקוף ותהליך החיבור לרצון הלב עם האדם, אנחנו זורמים היום בקלילות ובשמחה בחיינו.

רוח בפתרון מסמלת יכולת ביטוי בהירה, חדה וברורה באינטראקציות תקשורתיות שונות. אתגר האדם ששאל "מה היא הדרך הנכונה ביותר עבורי עכשיו" הוביל למקום שעוצר, נושם ומתמלא באנרגיה ובמידע מדויק ורלוונטי בנוגע לדרך הנכונה ללכת בה ואז יוצר במקוריות. הרוח מסמלת את הנשימה. בכל פעם שאנחנו שואפים את החמצן שבאוויר, אנו מקבלים מידע חדש מהחלל המקיף אותנו ועימו בהירות ותובנות בנוגע לדרכינו בחיים. ביום הפתרון של הגל סוף סוף למדנו לנשום והנשימה ממגנטת שפע של אפשרויות אל חיינו.

אנרגיית הרוח מסמלת את היאנג שבנו, את האיכויות הזכריות שפעילות כלפי חוץ ובפתרון מלמדת שזרימה בדרך שלנו דורשת אקטיביות, תנועה, נועם ויוזמה. בתהליך שעברנו בגל שחררנו עצב, נטל ומטען שחסמו את הביטוי היצירתי שלנו. הקוף שמיגנט רעיונות ודרכי ביטוי שונים הפך לרוח דינאמית, קלה, פעילה ובעלת יכולת לבטא באופן ישיר וברור את הרצונות שלה.

לילה
ה- 31/1: טון 13 באנרגיה של לילה: הלילה שסוגר את התהליך שעברנו בגל הקוף מעיד על כברת הדרך הארוכה שעברנו במהלך שלוש עשרה הימים האחרונים. מקוף שמשך יצירתיות, שעשוע, קסם ויכולת ביטוי אל לילה שמחובר למעמקי הנפש ולאינטואיציה הקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו. מאיחוד עם הרצון האמיתי שלנו עם האדם ועד ללילה קוסמי שמחובר ישירות לשדה הנפש ומאפשר ליישום יצירתי ומענג של רצון זה במציאות החיים.

הקודים של גל הקוף לאט ובהדרגה הובילו למצב שבו הארנו חשכה פנימית ששיתקה אותנו עד היום ומנעה מאיתנו מלממש את עצמנו. אנרגיית הלילה ביום של ההדהוד הקוסמי מלמדת על כך שהמאבק הפנימי שהתחולל בתוכנו בנוגע לדרך הנכונה לנו הסתיים וכתוצאה מכך בסופו של הגל אנחנו מלאים בתקווה ובהתרגשות לקראת חיינו המחודשים. כשאנחנו מנטרלים את הספקות המנטליים של האדם ואת המועקות הרגשיות של הקוף, אנו מתחברים ישירות למידע אינסופי שמאפשר לזרימה אינטואיטיבית בחיינו. הביטוי העצמי ותחושת המימוש שהולכים וגדלים לאורך הגל מובילים לתחושה נינוחה ונעימה בתוך גופינו ובמציאות שלנו. הלילה שמסמל "בית" מעיד על כך שביום האחרון של הגל אנחנו מרגישים בבית במציאות הקוטבית האשלייתית שמקיפה אותנו ומצליחים לממש את החלומות והרעיונות המופלאים שלנו בדרכינו בחיים.

מאחלת לכולנו שנהנה מגל קוף  יצירתי, זורם ומעורר השראה!

בברכה,

טליה.

לאתר של טליה >

טליה גם תשתתף בכינוס

תגיות
הראה עוד

1 thought on “הגל הנוכחי לפי המאיה: קוף (19-31/1/12)”

 1. תוספת – לקראת המעבר
  בנוסף לכל המידע המדהים שנכתב במאמר, אני מרגיש שהגל הנכחי מביא איתו מסר חשוב לקראת העומד להתרחש בזמן הקרוב. מעין מיקרו קוסמוס המכיל מידע לגבי מעבר שאנו עומדים לחוות כמין אנושי. אישית וקולקטיבית.

  הקוף רומז לנו שתפיסת העולם שלנו עומדת להשתנות בצורה מהותית, הדרך בה אנו תופסים את העולם דרך חמשת החושים איננה יציבה יותר כשהייתה. (בלשון המעטה!)
  אתגר האדם טמון בגבול הדק שבין "הכל כתוב אך הרשות נתונה".
  אנו עומדים לחוות את האתגר האולטמטיבי של חופש הבחירה:
  בתוך המסלול הכתוב והבלתי נמנע של הבריאה, מה אבחר ?

  לראות או לא לראות?

  בתוך הכאוטיות של המעבר קיים פחד גדול
  חושך אין סופי, עלטה מוחלטת
  האם אזכור אחדות היצירה?
  האם אבחר לראות את זיו פניו גם בתוך הכלום?

  בהצלחה חברים

  ביחד, באהבה, כמשפחה אחת, כגוף אחד קדמון

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close