אוכלבילוייםזוגיות ומשפחה

חומוס חמסה בכרכור

שנה ורבע אחרי תוגת כרכור. רח' המייסדים מתעורר וכמו אחרי גיזום ורדים פורח מחדש.
תנועת הניגוב שקפאה באמצע הסיבוב מתחדשת בחומוס חדש, חמסה חומוס, של אושרי ושמעון מהפיצוציה.
שני שותפים שיושבים בארבע השנים האחרונות על הדרך המובילה לכביש 65, מארחים את תושבי הסביבה ומבשלים הזדמנויות. להיות האיש מהפיצוציה זה כמו להיות ברמן – תחנת ממסר לחיבורים ווידויים ולפעמים גם מפגשים גורליים.

לילה אחד נכנס לפיצוציה פואד. שיחה מקרית על הא ודא גילתה שהוא מסעדן מנוסה, שכבר הקים וניהל ארבע מסעדות אל-ואזיר (שלוש מהן במקביל), התגורר בהרצליה וחזר לאחרונה לגור בבקה אל גרביה. בכיסאות המוזיקליים של החיים והעסקים גם הוא נתקל בצורך קיומי להתחיל מחדש. אושרי ושמעון, שכבר מזמן רצו לפתוח את החומוס, זיהו את החיבור המתבקש.

עכשיו במרחב הצנוע של חמסה פואד מבסוט ונינוח, מכין חומוס מצויין וסלטים אליפות."לא הייתי חוזר לטירוף של המסעדות הגדולות. לא ראיתי את המשפחה שלי שנים מרוב לעשות עוד ועוד כסף, עד שנפלתי" הוא אומר בכנות ובלי רחמים עצמיים. להפך – "כאן בחומוס אני בא בבוקר ומגיע הביתה אחה"צ. פשוט. אתמול ישבתי עם הבן שלי על הבגרות באנגלית, איפה היה לי זמן לזה קודם?"

המלצרית מוכרת לי. בירור קצר – זו נעמה, שלפעמים עובדת אצל אורה וגם עבדה בחומוס ג'נגלי הזכור לטוב. בשעות צפופות מצטרפת אליה מורן, אשתו של שמעון, עם בתם המנמנמת בעגלה. עסקים ומשפחה זה שילוב מנצח כשמוצאים איזון ונוכחות. אולי זה איכשהו יעבור באדי הבישול לקומה מעל, בה שוכן השירות הפסיכולוגי החינוכי של פרדס חנה כרכור.

בתפריט: חומוס על כל גרסאותיו (בהכנה מיוחדת שפואד פיתח כדי למנוע כובד על המערכת), שקשוקה במחבת, פלאפל, שניצל אמיתי בפיתה או בצלחת עם צ'יפס וסלט.
מילה אישית על הצ'יפס: צהוב, מתפוחי אדמה אמיתיים, לא שמנוני מידי, פשוט צ'יפס מצויין. במקום קטשופ – רוטב סלסה עגבניות טרי טרי וקצת חריף.. תענוג.
קפה טוב מוגש חופשי, בשירות עצמי. לתפריט המלא >

נעמה

בשישי הקרוב 3/6  אתם מוזמנים לחומוסיקה!
בשעה 11:30 בחצר חמסה חומוס, המייסדים 48 כרכור

והפעם: ביטלג'וס – מופע אלקטרו- אקוסטי. ביצוע אינסטרומנטאלי חדיש לשירים של הביטלס
המובאים בעיבודים אתניים ממוזיקה ערבית, תורכית, מרוקאית ועוד.
חיבור היוצר מרקם מוזיקלי עכשווי ומופלא, המביא את המאזין למסע תעופה חוויתי הנוגע בשורשים ונוסע לזמן עתיד, ועושה שימוש בכלים אותנטיים וטכניקות מחשב מתקדמות.
אסף גבעתי (שוטי הנבואה) – עוד, גיטרות, כלי הקשה
ישראל כסיף – קלידים, מחשב.
טירן בובליל – ניי, זורנה, קלרינט תורכי, כלי הקשה.
לפלאייר >

חמסה חומוס – רח' המייסדים 48 כרכור, מימין לדואר
פתוח בימים:  א'-ה' בשעות 09:00 עד 18:00, שישי 09:00 עד 18:00 | 04-6275566
אפשר לבוא לקחת טייק אווי!

תגיות
הראה עוד

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close