השימושון

חנוכה בכתה ה'

פעילות החג שעל דלת המקרר של ג' מתישה רק מלהסתכל: שתי מסיבות חנוכה, תחרות חנוכיות, ביקור במפעל סופגניות, וכולה יש לה שני ילדים! (מה עושים הורים לארבעה?). אנחנו מבלים קצת עם החברים ואז בהחלטת בזק – במקום ישר הביתה – קופצים למסיבת החנוכה של ליה.

במיני אמפי של בית הספר הממלכתי בו היא לומדת יש מהומה. שתי כיתות ה' נרגשות לקראת ההופעה. מורה ג'וסית, בשמלה ספק פריקית ספק דודתית ובקצוות שרופים מבלונד (חמודה) עומדת עם כרטיסיות ליד מערכת ההגברה ומחכה לרגע הנכון להתחיל. ינאי על הברכיים שלי דרוך לראות את הבת דודה שלו רוקדת. אבל רגע, לפני זה יש שני עיבודים קופצניים לשירי חנוכה קלאסיים ואחד האבות מוזמן להדליק נר. הוא קם ממקומו ופוסע לעבר החנוכיה. קול של ילד קטן נשמע צלול ורם בשקט היחסי : "איזה תחת שמן יש לאיש הזה!".
הדובר: בני שלי, אלוף הטאקט. אלוהי הניסים של חנוכה, תעשה שתבלע אותי האדמה!

הצצה לתוך הווי של כיתה ה': הבנות גבוהות ומפותחות, הבנים קטנים ודבילונים. התכנים שעולים הם אופנה, רכילות, ניצני אהבהבה, חיקויים של המורה. ילדים חמודים. אני מסתכלת על ההורים ומנחשת מה הסיפור שלהם. האבא עם התחת השמן מפנה אלי צדודית, לא מסתכל כאילו, אבל העין שלו מתכווצת קצת כשהיא מגיעה לאמא ולילד החוצפן. אחרי נצח קולני זה נגמר ואנחנו מצטרפים לנחיל העט על הסופגניות. אני חושבת שהזדקנתי: סופגניות וקרמבו כבר עושים לי צרבת נוראית.

הראה עוד

3 thoughts on “חנוכה בכתה ה'”

  1. ומה בגן שלכם?
    לא היה איזה טקס שהילדים התאמנו עליו שלושה שבועות והפסידו המון שעות תושב"ע בשבילו?
    לא היה ילד אחד שמש מאושר ו8 מאוכזבים שהיו סתם נרות?
    לא היו הורים שישבו על כיסאות קטנים וחיבקו ילדים שהתרגשו מגודל האירוע ובכו כל החגיגה?

כתיבת תגובה

Close