2012 זה עכשיואקולוגיהסביבה וקהילה

מחר: הטכס לריפוי הכרמל

שימו לב נקודת מפגש בנחל אורן

ביום הקצר ה- 21 לדצמבר יערך מארג טקסים ברחבי הכרמל, לזימון וליצירת 'אש טובה' ותדר של ריפוי באיזור.
עופר ישראלי משומרי הגן יזם את הטקס שהולך לכלול 12 נקודות של 'אש טובה' ברחבי הכרמל. כל אש כזו תהיה מוחזקת ע"י איש רוח אחרת ובעצם יהווה שיתוף פעולה בין הרבה מאנשי הרוח מנהיגים מרפאים העוסקים בתכנים הנוגעים לחיבור לאדמה.

בין הנענים ליוזמה- תומר פיין, שמואל שאול, נטע אלוני, שון אפרימה, גל ויילר צ'ארו, ליאון ספונר, איריס יודפת, ציפור אש הרון ועוד…
מוזמנים להשתתף בטקסים ולתמוך בדבר המבורך הזה שבהחלט יכול להביא וכבר מביא ריפוי ברובד האדמה- האדם- והרוח.

מי שמרגיש את הקריאה מוזמן להגיע להתחבר לאחד המנחים ולהיות איתו בטקס במיקום שלו.

נפגשים כולם ביחד בשעה 15:00 במפתח נחל אורן {מצומת בית אורן על כביש 4 פונים לכיוון הקיבוץ ואחרי 100 מטר מצד ימין יש חניון גדול של קק"ל – זה שם} משם נתפזר לנקודות השונות. סיום משוער 18:30.

אפשר להביא- מים, ביגוד מתאים, כוונה, מחצלות לישיבה, מפות סימון שבילים של הכרמל, כיבוד.
נשמח שתפיצו הלאה לחברים שאתם מרגישים שיתחברו אל הטקס {אנשים עם כוונה אמיתית למען שמירה על האנרגיה הנכונה בטקס}
פיתחו ידיכם לשמיים וליבכם לבריאה- כי ערימות של אהבה נשפכות עלינו בזמן הזה!

קצת על כוונת הטקס – כמה מילים שכתב עופר ישראלי בהזמנה למנחים:


קריאה לאיחוד כוחות

אשמייםאוויראדמה

אני פונה אליכם כי אני חווה נקודה רבת עוצמה והזדמנויות בעקבות השריפה הנוראית.

אנחנו, כולנו, שרפנו מיליוני עצים ומי יודע כמה חיות… אני חש שלרוב בני האדם אבד הקשר עם האש – הכבוד, הזהירות, התלות ההדדית…גם ברמה הפנימית וגם בחיצונית… אנשים איבדו את החיבור לאש של ה: מיקוד; כוונה; רצון; מיניות עוצמתית… (בטוח שתוכלו להוסיף עוד) ונשארו עם האש השורפת, התוקפנית, והלא נשלטת…רק כשוחררה אש זו מהאזור התפנה מקום לרכות הגשם – היום המטיר הגשם כל היום בעיקר על אזור השריפה…

הגיע הזמן לקרוא לחיבור מחדש אל האש ואל שאר האלמנטים.

אני מרגיש שהגיע זמן הביחד – לקרוא תגר על הכוחות ההורסים ולנצל את חיבורינו לרוחות האדמה והעולם לצורך יצירת מציאות חדשה בארץ! הגיע הזמן לזכור מחדש את חשיבות האיזון, את הקשר בין עודף אש לחוסר מים… בין ריחוף באוויר לחוסר השפעה בעולם הפיזי…

אני יודע שלכול אחד מאיתנו יש את הדרך המיוחדת שלו לחיבור עם הרוחות, הכוחות ובכלל…
אני יודע שמתוך הצורך בדיוק פנימי רובנו נוטים להתכנס בדרכנו וחלקנו אולי שוכחים לעיתים שיש דרכים רבות לפיסגת ההר…
נראה שבנסיבות הנוכחיות עלינו למצוא את המשותף ולאחד כוחות לצורך יצירת מסה קריטית!

"ידיעת האש (הנכונה) עשויה למנוע שריפות"…..עופר "מתחייב לאש" ישראלי

תגיות
הראה עוד

6 thoughts on “מחר: הטכס לריפוי הכרמל”

 1. הגעתי למקום הטקס חצי שעה לפניי הזמן ואין כמעט אף אחד. חששתי שבטח חלק מהאנשים נוסעים עכשיו ליער הפיות כי שם היה מתוכנן המפגש מלכתחילה אך בגלל שהבינו שיש הרבה משתתפים העבירו למקום יותר נגיש ועם יותר חניה. אז על דעת עצמי עמדתי בכניסה למגרש החניה והתחלתי לנופף לשלום לכל הנוסעים במכוניות בכביש לכיוון הכרמל. השעה 14:45 ואני עומדת בכביש ומנופפת לאנשים לשלום. זאת היתה חוויה מרוממת לב כלשעצמה. ואז עוד ועוד מכוניות עוברות להן על פניי ונכנסות בשער לחניון ואני בשלב מסויים מחליטה לפרוש מתפקידי ולהצטרף אל כל המתאספים. כל כך הרבה אנשים שאני כל כך שמחה לפגוש ואני מתמלאת בשמחה גדולה.
  אחר כמה דקות התאספנו במעגל גדול ובו הציגו בפניינו את המובילים של כל 12 הטכסים ועכשיו צריך לבחור לאיזה טכס ללכת שזו משימה קצת בלתי אפשרית. אני מקשיבה ללב ובוחרת ללכת לטקס עם שמואל שאול אבל כדי להגיע למקום הטכס צריך לנסוע בג'יפ ואין מקום באף ג'יפ. אז אני בוחרת ללכת למקום אחר. וכשאני נכנסת לאוטו כדי לעלות לכרמל לטכס אני ממש לא רוצה לנסוע לבד ופתאום רואה שיש ג'יפ שמתמהמה ובודקת ופתאום יש בו מקום. אני קופצת פנימה ונוסעת איתם לעין קדם.
  אחנו מקימים טכס ובו מכניסים כוונות לריפוי הכרמל. אני אחראית להדלקת האש ותחזוקתה. ברקע מיי מעיין זורמים כל הזמן וכולנו מברכים על האיזון בין מים אוויר שמיים ואדמה. באזור מסביב לעין קדם אין בכלל סימנים לשריפה ואנחנו מבינים שאם כך האש לא היתה כל כך קרובה לדניה ולטירת הכרמל. היה נכון להרחיק את התושבים ליתר ביטחון אבל מסתבר שהיתה הרבה יותר היסטריה ודרמה ממה שבסופו של דבר היה בשטח בזמן השריפה. והמקום הזה הקסום לאור הירח מזכיר לנו את האיזון. לשים לב לאיזון הפנימי שבתוכנו. אני מבקשת לאהוב את האש שבתוכני לתת לה מקום, לתת מקום לביטוי וליצירתיות שבוקעת מתוכי ולתת לה מקום מעשי יום יומי בחיי. וכך גם אחרים מבקשים כולם דברים הקשורים ליצרים שלהם לביטוי עוצמת החיים שלהם.

 2. היינו אתמול והיה נהדר ומרגש.
  ממעגל ההתכנסות הגדול יצאו מעגלים מעגלים לנקודות שונות בכרמל. בין המנחים: אהד אזרחי, נטע אלוני, איריס יטבת, עופר ישראלי, ליאון ספונר, ועוד. אנחנו הלכנו עם תומר פיין לטקס בחניון האגם ליד בית אורן.
  עשרים ומשהו מבוגרים, ארבעה ילדים וכלבה אחת נחמודת עם צעיף ורוד.
  מנקים מרחב, אוספים עצים, מדליקים מדורה ומברכים את האש עם כל עץ, כל כפיס, כל ענף, אצטרובל וספלול. אש טובה, טובה, ריחנית, על האדמה הלחה של הכרמל, שהגשם שירד בשבוע שעבר הצמיח בה רקפות עדינות וכרכומים חורפיים.
  בין השבילים שמחתי לגלות חירבוני חיות. עוגות קקי יבש עגולות מסמנות שעוד יש כאן חיים.

  תודה אש על זה שאת מחממת ומפיצה אור, תודה אש על זה שאת מחברת לבבות, תודה על הזכות להיות ביחד ועל הזכות להשתתף.
  לחוש ולשתול קריסטלים (שאחת המשתתפות הביאה),
  להעז ולומר ולברך, שיכבה ועוד שיכבה של דברים אל האש האדמה והאדם,
  תפילות לריפוי החיים והמתים, היצירה והמיניות, הנשים והגברים.

  תודה על ירח מלא ועל לילה ארוך,
  ועל מדורה יפהפיה שנדלקה מתוך עריסת עלעלים, טופחה כמו גוזל,
  התמידה והרעידה וסיימה כמו ערמת יהלומים כתומים וכובתה בריקוד עם מים,
  באחריות ובכבוד.

  אם יש פה מישהו שהשתתף במדורות האחרות אשמח אם תספרו..

כתיבת תגובה

Close