השימושון

משמרות תמיכה בגלעד שליט

מאת: יעלה אורן זלאיט

מזה שנה מתקיימת משמרת רציפה 7 ימים בשבוע כ 17 שעת ביום, וביום שישי עד כניסת השבת. את המשמרת מאיישים לפחות 2 מתנדבים המתחלפים כל שעתיים שלוש, מאות ואולי אלפים מכל רחבי הארץ ומכל קצוות הקשת מגיעים בחורף ובשרב "לשבת לראש הממשלה על הוריד".
את המשמרת יזמו יעל רוט ברקאי ורותי ברקאי, האחיות המופלאות, ונבנה צוות שעוזר לארגן את כל המתנדבים.
אני שולחת לכם את המכתב שהקראתי אתמול בקול ישראל רשת ב :
ביחד עם המכתב הקדשתי לגלעד ולאוזנינו – את השיר "רכבות" של משינה.

שמי יעלה אורן זלאיט בת 45 נשואה אם לשלושה, תושבת פרדס חנה – עוסקת באמנות וקהילה, אני עוסקת גם בגורל הבנים והאמהות בארץ הזו מאז שנולד בני הבכור שבחודש שעבר מלאו לו 18.

אני אחראית על המשמרות של ימי שישי ומרכזת עשרות מתנדבים אשר מאיישים את המשמרת. הלוואי וכל מה שאומר הוא לא רלוונטי הלוואי וברגעים אלה מועבר גלעד למקום בטוח ממנו יגיע חזרה לארץ !!

גדלתי בבית "מלא פלאפלים", מלח הארץ, אני פרשתי מה"צבאיות" מהתפיסה הקורבנית מהאווירה שהצבא נהיה מטרה בפני עצמה. אני מאמינה בכוח של האנשים הפשוטים- ללא מילים הצהרות ונאומים – להיות נוכחים נוכחות ברורה ועיקשת. אני מזמינה את כולכם לחבור למשמרת כדי שנהיה שם רבים מאוד עד הרגע שהשמועות יהפכו לאמת. אני מזמינה אתכם תושבי עזה והגדה המערבית תעמדו גם אתם מול מנהיגיכם בעמידה שקטה שנמלא את הכיכרות ואת הרחובות כמו ש לך ולנסה עשה בפולין – מיליונים של פועלים יצאו לרחובות והגוש הקומוניסטי נפל.
שנהפוך ביחד את שחרורו של גלעד והאסירים הפלסטינים לסמל של שחרור מתפיסות עולם כוחניות וישנות שהפסיקו מזמן להוכיח את עצמן.
אומה נפלאה זו שמעדיפה את גיבוריה מתים צריכה להתפכח.
אני פונה למנהיגים משני הצדדים– תביאו חזון ענק מרחיק לכת הזוי – לפחות בסדר גודל של הרצל – אם תרצו אין זו אגדה!! אנחנו מוכנים.
קיוויתי שבראש השנה גלעד יזכה לחגוג את ראש השנה עם משפחתו,
קיוויתי שהאסירים הפלשתינים יזכו לחגוג עם משפחותיהם את עיד אל פיטר,
קיוויתי את תקוות התמימים.
ולגלעד – מבחינתי אתה כל הזמן כאן..– מולך אני שותקת מבושה על שהתעוררתי מאוחר, כשתחזור אשתוק על מנת להחזיר לך ולמשפחתך את האנונימיות שלכם את הנורמאליות.
ומבפנים, אני מחבקת אותך ואת משפחתך בכל ליבי.

מייל ההצטרפות למשמרת: yaelveruthi@gmail.com

הראה עוד

4 thoughts on “משמרות תמיכה בגלעד שליט”

כתיבת תגובה

Close