אינטרנטיוזמות חופשיותמקום בזמןסביבה וקהילהצדק חברתי

#ארץ חדשה במקום בזמן, 20/12/12

הבחירות הבאות עלינו הפעם הן מעניינות במיוחד. בנוסף לדרמות במפלגות הקיימות, המתגבשות ונפרדות כמו בקליידוסקופ מהיר של מהלכים פוליטיים, השנה נכנסות למשחק עוד מפלגות חדשות, שמביאות צורות חשיבה חדשות, חלקן הזויות חלקן מרתקות.

אחת המפלגות המעניינות היא #ארץ חדשה, אותה מובילים הבמאי רני בלייר ועו"ד אלדד יניב. את רני אני מכירה מתקופה אחרת ואת יניב מעניין אותי לראות בפעולה. כמי שבעבר הלא רחוק היה פרקליטם של השמנא והסלטא הוא מכיר מבפנים את מקומות המפגש החשוכים של ההון והשלטון, ואף העיד על עצמו שהוא היה הממיר, הכבל שמחבר ביניהם – ובדרכים נלוזות. יום אחד הוא פשוט התעורר והחליט להכות על חטא. ובאופן אקטיבי – להקים מפלגה ולהדליק פנס על השיטה. להדלקת הפנס הגיע בשרוולים מופשלים רני בלייר – במאי טלוויזיה ותסריטאי ישראלי, זוכה פרס האקדמיה לטלוויזיה, ועד לאחרונה יו"ר איגוד הבמאים בישראל. השניים נפגשו במאהל ברוטשילד 2011, הבינו שהם באותו ראש ויצאו לדרך. הנה האתר. מטרתם לפרק את הקשר הון-שלטון.

המפלגה החלה בקמפיין בחירות אינטרנטי בעיקרו, במהלכו היא משחררת סרטוני וידאו בהם אלדד יניב מספר על התנהלות מושחתת ופרובוקטיבית לה היה עד לכאורה של ראש הממשלה, שרים, ובכירים שונים במערכת השלטון הישראלית.‏ הסרטונים מייבשים, חושפים את הג'יפה באופן מבהיל, וזוכים להתעלמות מהתקשורת הממוסדת.

למשל (השיטה # 9: הקונסיליירי / איך נסגר תיק ליברמן):

תקציר הסרטונים הקודמים:

השיטה # 1: דולר סמיך מדם / הדולרים בגרביים של נתניהו

השיטה # 2: חבילה הגיעה / מי מימן את מחאת המילואימניקים

השיטה # 3: הג'וקר – חלק ראשון / על ההתמכרות של עופר עיני להימורים

השיטה # 4: הגו'קר – חלק שני / המשך מעלליו של עיני

השיטה # 5: מרטין ישלם / על תחביבו של ליברמן לפקוד בתי בושת באוסטריה במימונו של מרטין שלאף

השיטה # 6: מי חיסל את ניצב מזרחי / מה קורה לאיש שמעז לחקור את ליברמן

השיטה # 7: כמה מנדטים שווה ברגותי / על מבצע עמוד ענן וארתור פינקלשטיין

השיטה # 8: גבירתי ראש הממשלה / מי באמת קובע

(מדהים שלמרות כל ההאשמות החריפות שמוצגות בסרטונים עדיין לא הוגשה ולא תביעת דיבה אחת)

איך ומה ארץ חדשה תעשה בכנסת ה 19 במידה ותיכנס ?

בראיון לדה מרקר מאתמול, אמר יניב:
הדגל שלנו לכנסת הוא השחיתות השלטונית. הח"כים שלנו ירדפו אחרי ראש הממשלה והשרים עם שאלות נוקבות, יסלקו מהוועדות את השתדלנים – וימררו את חייהם של עופר עיני וחיים כץ".

וכדי להגיע אל העם, יוצאת החבורה למסע של חודש ברחבי הארץ, תחת השם "פריפריה אהובתי".

הם יעגנו אצלנו ב"מקום בזמן" בעין שמר ביום חמישי הבא,  20/12/2012 בשעה 20:30 בערב. הזדמנות לצפות בסרטונים, לשאול שאלות ולהכיר. הכניסה חופשית.

לדף האירוע בפייסבוק / לאתר של ארץ חדשה / לפייסבוק של ארץ חדשה / לטוויטר של ארץ חדשה

תגיות
הראה עוד

41 thoughts on “#ארץ חדשה במקום בזמן, 20/12/12”

 1. גם לי נעים פה לקרוא. התעוררתי משלאפשטונדה מאוחרת..

  מסכימה עם מה שכתבת סיון, הציטוט מקרישנמורטי הוא כל כך נכון. זה לא הפוליטיקאים, זה אנחנו, ואתן דוגמה קטנה:
  לפני שבוע צלצלה אלי המורה לספר שחבורת ילדים מהכיתה יצאה מבית הספר רבע שעה לפני שהיה מותר, והלכה לשחק בגן השעשועים. כשהם נתפסו הם אמרו להגנתם: "אבל השומר החדש לא ידע, והוא איפשר לנו לצאת".
  זה פתח נפלא לשיעור על הציטוט של קרישנמורטי. הלך החשיבה שמתבטא ב"השומר החדש לא ידע אז ניצלנו את זה", הוא הידהוד למשל לשחיתות מוסרית שמתבטאת אצל הפוליטיקאים בעוצמה גדולה יותר. מה, ליברמן לא ידע שמה שהוא עושה זה לא חוקי? ורק בגלל שלא נתפס והופלל זה עושה את זה מותר?

  התפתחות של יושרה, של מוסר, לאט לאט..

 2. כן… אני באמת מאמין שהפוליטיקאים עשויים מאותו חומר כמו שלנו. ואם בציטוטים אתה עוסק, אהבתי את זה של קרישנמורטי מתוך זייטגייסט: "הפוליטיקאים הם רק מראה של האוכלוסיה. הם פשוט מה שאנחנו מאפשרים להם להיות"…
  אז בעצם תביא אותם אלייך במקום לרדת לרמה שלהם. תזדכך כעם, תחזק את הערבות ההדדית, את האהבה, את שיתוף הפעולה, ולא תהיה לפוליטיקאים ברירה אלא ליישר עם זה קו. ואם מישהו מהם לא יכול, הוא יפלט החוצה, ואת מקומו ימלא מישהו שהעם החדש מקדם למעלה.. באמת. אז אולי צריך לקרוא לזה עםחדש, ולא רק ארץחדשה… כי זה מתחיל אצלנו, ובעצם כבר התחיל, כמו שזה נראה בקיץ שעבר
  אני אישית רואה שיפור, שמתחיל מהעם כמובן (לא מאיזה מנהיג מיתי), ומתבטא לאט לאט גם שם למעלה. וכן – הסרטון המעולה שהעלית שמביך את יאיר מראה את זה, והעבודה המיוחדת שארץחדשה עושים מכל הלב, ויש עוד כמה במפלגות השונות, כולל אולי כחלון שאהבנו. בכולם יש גם צד פחות נקי, כמו גם אצלנו, אבל יש כאלה שרוצים לעבוד עליו ולשפר, ויש כאלה שמנסים להסתיר אותו בעוד הוא גדל כמו איזה מוגלה
  דוגמה קטנה מה"אנרגטיקה" של הפוליטיקה, למישהו ש"לא יכל לשאת את הטוב הזה", היא בעיני עמיר פרץ, שלא יכל להשאר יותר בעבודה הנוכחית. איך שאני רואה את זה, האנרגיה שלו לא יכולה לשאת את הדבר החדש שקורה שם, ניקוי האורוות, והוא היה חייב להפלט החוצה ממש.
  ככה החוקים האלה עובדים גם על הפוליטיקאים, אפילו אם מה שהם עוברים הרבה פעמים לא נראה באמת טוב.
  אבל באמת אין לי מושג. אני סתם זורק רעיונות. בעיני יש מקום לשילוב של ביטול הישן של ארץחדשה (כמו ניקוי גוף), הבאת רעיונות חדשים, אולי כמו שלי ואחרים (הזנת הגוף אחרי שנוקה), וגם שינוי מתוך השיטה (שינוי הרגלי בריאות, ו"התמכרויות" אם תרצה, למניעה של הישנות בעיות). והכל בעצם – בתוך הגוף הקיים!!
  אבל אין סתירה, וגם מה שאתה אומר נכון בעיני. חלק מהתהליך. לכל דבר הזמן והמקום שלו. יש בעיני מקום גם לאנשי ארץחדשה. אני איתך. פשוט חושב שיש עוד איזה עומק מעבר לזה. תחושה כזאת
  ואני לא אתפלא על התמרה פלאית, כמו שהעם שלנו עבר בעצמו. כשאקטיביסטים עשו דברים לפני 5 שנים אמרו להם שהם נלחמים בטחנות רוח, "אין לכם סיכוי מול השחיתות" וכו'.. והנה פתאום ראה פלא – מהפכה תודעתית הגיעה כעבור 3 שנים. והחומרים שאספו אותם אקטיביסטים כל השנים מתחת לפני השטח פשוט התפוצצו החוצה בתוך ימים. אז כן – אני מאמין. שכל מילה שאנחנו אומרים ויש בה אמת מקדמת את הדברים. כל אחד מאיתנו, בכל נושא שבעולם.
  ויכול להיות שזה שוב יכשל, וננסה שוב. ושוב. עד שזה יקרה
  בעיני כל מה שנצביע זה טוב. כולל אנשי ה"ימין". הכל לטובה, תהליך גדילה של כולנו
  כולנו רקמה אחת

 3. סיון אתה בטוח שאתה מדבר על פוליטיקאים? לזכך, להאמין. ולהתמיר גוף קיים??? בחייך. אין להם רצון או יכולת לשנות. זה קרה פעם? תחשוב כמה פעמים הצבעת עם תקווה (ברק ב-96) והמציאות טפחה לך בפנים. כל פוליטיקאי נקי וזך (שלמה בן-עמי) ברח מהפוליטיקה כמו מאש. כשמשהו רקוב עד הסחוס של העצם, צריך לפרק ולבנות מחדש.

 4. אה, ולגבי מה שאמרת אחר כך – אני יכול להצביע רק עם הלב שלי, להראות תמיכה באנרגיה שאני אוהב, ובינתיים אני הכי אוהב מה שאני מרגיש ממנה… חישובי האחוזים לא באמת מרגישים לי נכונים… כי מעבר לכמות, יש גם הוויה. וברור לכולנו שבשנתיים האחרונות חלו תמורות בתודעה של המצביעים כאן, אפילו אלה שבסוף משלשלים פתק של הליכוד לקלפי. הם כבר רוצים משהו אחר… אני מבין את תחושות הארץחדשה שלכם. יש לי גם אותן, אך מעבר להן יש יותר…
  אני כן מרגיש שאפשר להכנס אל הפוליטיקה, ולהפוך אותה מבפנים. ולא חייבים כאוס… מסגרת זה לא דבר רע לעבוד מתוכו. זה שפה מוכרת לאנשים, ודרך לתקשר איתם במקום בו הם נמצאים כרגע. השינוי שאיינשטיין הזכיר יכול לקרות בעיני גם עם "אותם חומרים", כשרק מסתכלים עליהם מזוית אחרת. לא חייבים לשבור כדי לתקן. אפשר גם לזכך, להאמין. ולהתמיר גוף קיים. זה אלכימיה
  יאללה צריכים פה את המחשב 😉

 5. הי רואי יקר 🙂
  לא שאלתי אם שלי יחימוביץ' מוארת…
  מה שמפריע לי אצל פוליטיקאים ואנשי שררה הוא העובדה שהם נותנים לאגו שלהם להתנפח למימדים כאלה, שהוא עושה להם בטן נפוחה של סיאוב. הם מתרחקים מעצמם, מאנשים, משיח כנה. התחושה היא שיש מאחורי החיוך הזחוח של פוליטיקאים רבים משהו אפל, שלא מדברים עליו. הדולרים בגרב של ביבי, הדרינק של יאיר עם נוני. חיוך נסתר, עם המון אינטרס. לכולנו זה ברור.
  מה ששאלתי, אולי – האם שלי היא אדם שעושה דברים כאלה? האם אפשר להגיד עליה את המילה "צלופח"?
  כי על כולנו אפשר להגיד כל מיני, אם ממש תחפש. כולנו בני אדם, ויש לכל אדם חולשות. לדעתי מה שכתבת לגבי החיסונים, כל אדם יכול להגיד. כולל אנשים שקרובים אלייך. תמיד אפשרית חוסר הסכמה לגבי משהו. לדעתי זאת לא באמת בעיה (אלא אם כן אנחנו שומעים שוב ושוב מאותו אדם טעויות שמראות שהוא לא בכיוון, ונדמה לי שמשלי שומעים דווקא הרבה תבונה).
  לכן השאלה היא אולי – אם כשישנם כבר חילוקי דעות, האם אז עומד מולך אדם שאתה יכול בכלל לדבר איתו? שלא נושא אופל מאחורי הכתף, שלא שכח איפה הקרקע נמצאת, לאיזה עפר ישוב. כי אני מרגיש שעם אדם כמו שלי אפשר פשוט לדבר, ואם טעה – הוא יכול להודות בזה, לשנות, להתאים. אדם עם פחות אגו, ויותר יושרה. היא לא מושלמת, אבל היא כנה בעיני. יכולה ללמוד ולכן גם ללמד.
  גם אם היא טועה לפעמים… אני מרגיש שהיא כנה. וזה מעניין אותי

 6. הנה סיבה אחת למה לא שלי – יחימוביץ בעד כפייה של חיסונים

  גם אני מאוד אוהב את מיקי רוזנטל. ואת עופר שלח (מיש עתיד). אבל הבחירה כאן היא במפלגה ולא במועמד. עם כל הכבוד לרשימה המרעננת של מפלגת העבודה, היא חלק מהשיטה. גם אם העבודה יזכו ל-40 מנדטים, יש עתיד ל-10, ומרץ ל-15 – לא ישתנה כלום! יהיו קצת שיחות על שלום, נסיונות לכאן ולשם אבל יוקר המחיה לא ירד. אי הצדק בשיוויון בנטל לא ישתנה. ההון ימשיך לכפות את דעותיו. המניע להכול ימשיך להיות כסף.
  או כמו שאיינשטיין הטיב לבטא: "לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו בה כשיצרנו אותן"

 7. לא יאיר לפיד. הוא באמת לא מרגיש את הקרקע. כל כך עסוק בעצמו. והוא רוצה עדיין לשבת עם ביבי
  מישהו מפרדס חנה טען באוזני ששלי יחימוביץ' היא "צלופח", ולא היה לי כח לפתוח איתו את הדיון, גם כי אני ממש לא מרגיש שהיא כזאת.
  אבל אני שואל כאן – מישהו יודע על שלי משהו שהוא לא טוב? כי אני שנים עוקב אחריה ומתרשם, הרבה לפני שיטת השקשוקה, כשהיא הייתה נגד ההון שלטון, מהמקום הכי עמוק שיש, הכי מתבונן ומבין, מרגיש במלוא מובן המילה… למה לא שלי? סתם מעניין אותי, למה ארץ אחרת? ולא מיקי רוזנטל שחבר אל שלי. אני יודע שזאת מפלגה גדולה, ויש שם גם כמה אנשים שעוד לא הוכיחו מי הם. אבל בעצם, למה לא העבודה עם שלי ומיקי?

 8. אצלי לא נסגר הפער בין פעולת החישוף והחזרה בתשובה לבין היות מישהו חבר כנסת מייצג.. מה לא ,כבר הבנתי ,והשניים המשוננים מחדדים עוד יותר את הסיבות לקבס הלאומי. מה כן – לא הם מביאים לי את "הסחורה" .חבל שהם לא נשארים כשומרי הסף – העיתונאים – לשמור על הכנסת – כל מי ששמר רץ עכשיו להיות חבר כנסת או שר… ומי יבקר ישמור יכתוב יחקור? הפוליטיקאים שלא יכנסו לכנסת? יתכן ולאלדד מש כדאי להיות חבר כנסת – משכורת חסיון והמשך הקרבה למוקדי הכוח כמו שהוא תמיד אהב ולרני – משכורת כח"כ לא מזיקה לאף אמן יוצר קולנוען …

 9. עד כה, הקמפיין שלארץ חדשה הוא הכי מרענן ואקטיביסטי ונושא תוצאות. התעקשו וקחבלו אישור להדפיס על פתקי ההצבעה "החזית למלחמה בהון שלטון", נכנסו למשרד של מינה צמח אחרי שהסקרים שלה לא כללו אותם – ושינו את זה. נכנסו למערכת ynet לברר למה מתעלמים מהם. מתראיינים טוב, עושים מסיבות רחוב, פשוט מרתק.

 10. גם הוידאו הזה מעניין: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000809872
  כשאני מסתכלת על רני, אני יותר מעריכה את האומץ שלו להיות בפרונט, למרות שקשה לו לשבת בשקט על כסא ולהתראיין במשנקרא "מקצועיות". הוא נשאל דברים ובאמת מחפש את התשובה. זה כל כך שונה מראיונות עם פוליטיקאים משופשפים שבאים עם כל התשובות מראש.

 11. רונית,
  בהמשך למה שכתבת לגבי "מי יחיה ומי ימות", יש משהו שאני גם מרגיש מהמעט שראיתי את אלדד יניב, ואפילו את רני (אם אני לא טועה הוא היה בינשופים, ורוח עזה של אנרכיסטיות לוחמנית נשבה איתו). אני מתרשם מעט ששניהם מאד מאד רוצים לפוצץ ממש (בכוונה המילה) את הגוש האטום שנוצר בפוליטיקה, לנגח אותו. ולכן גם ישתמשו במילים מזעזעות, יהרוג ויחיה.
  אבל מתחת לכל זה אני שואל את עצמי, אוקי, אבלהאם יש להם משהו חדש להביא, להזין, אחרי הזעזוע שיווצר אם באמת תווצר האנרכיה שעושה רושם שהם כל כך צמאים לה (אני חושב שרני מדבר על זה המון, על אנרכיה).
  מדברים שם המון על ה"לא", עם ממש ברק בעיניים, אבל אין שם כמעט "כן" (אולי אני טועה. לא התעמקתי במאתיים אחוז, מודה. זאת הרגשה שקיבלתי ממה שכן שמעתי).
  אני לא מרגיש (דגש על הרגשה) שיש איתם איזשהו "כן" היום. משהו של נשמה, חזון, בניה, הזנה, תבונה. משהו רגוע ומבין לעומק. הם מייצגים מאין בום. לפוצץ את מה שהיה. שזה גישה סבבה כחלק משינוי. אבל לי חסר האלוורה להרגעה שאחרי הפיצוץ המיוחל. כי הרי יפער חלל, יהיה פצע, יצא מוגלה אם תפוצץ. אז מה מרגיע שם? מה מחטא?
  אבל כמובן לך תדע.. אולי יש לזה מקום. רק שהטון חד מאד…
  לי בכל מקרה יותר עושים את זה דווקא אנשים עם הרכות, השקט, שאני מרגיש שגם יודעים מה לתת "כן", ולא רק מה "לא"… את הלא הרבה כבר זיהו, עושה רושם, במפלגות המתחדשות… בהרבה מהן גם יש תחושה של בניה בפוטנציה.. לא רק חורבן הישן
  לי זה עושה יותר נעים..

 12. קישורים מעניינים מאוד, במיוחד רביב דרוקר, שאני רואה ששולח אדוות רציניות ברשת.

  בקשר ליום חמישי –
  היה מפגש מעניין.
  היה דיבור אחר, בגובה העיניים, ותחושה של כנות. אלדד יניב לא בא, לאכזבתנו. כי הרבה אנשים רצו להסתכל לו בעיניים כדי להשתכנע סופית.
  את רני אני מכירה אז היה לי קל להאמין לו. גם שתי הנשים שהיו שם – מירב דוד (מס' 2) ולינדה ששון (מס' 4) דיברו אלי. אמנם צעירות אבל איזה הספק של עשייה מעורבת בהוויה הישראלית. כדאי לארץ חדשה להוסיף רזומה קצר של כל אחד מהמועמדים. זה מאוד מעניין מאיפה הם מגיעים.
  היה שם גם בחור בשם דקל דוד עוזר, עו"ד, שלא התחברתי אליו למרות נחמדותו. לא יודעת למה. אולי נכנסתי קצת לגישה הקונספירטיבית…

  עוד דבר שמפריע לי זה חוסר דיוק בשפה. בסרטון על נוני מוזס אלדד יניב אומר פעמיים שנוני מוזס מחליט מי יחיה ומי ימות. זה לא מדוייק לומר. אם הוא מדבר בהשאלה, הרי שמדובר ב"חיים" ו"מוות" מבחינה עסקית, תזרימית. והרי חיים ומוות לא בהכרח קשורים לכסף. שימוש בשפה הזו מסגיר תפיסת עולם שכסף = חיים ואז יש כאן סולם ערכים בעייתי.

  במפגש ביום חמישי היה קהל די גדול ומעורב. לכולם ברור שמשהו חייב להשתנות בשיטה, במבנה שלה, ושארץ חדשה מייצגים רעננות מבטיחה. אבל הכי התחברתי לדבריו של ילד אחד בן 18, שיצביע לראשונה בבחירות הנוכחיות. הוא אמר להם שהוא מתעניין בהם אבל יצביע לדב חנין, כי יש לו רקורד מוכח של עשיה. "אתכם אני לא מכיר" הוא אמר בכנות "תעבדו שנתיים מבחוץ, תראו לי שאתם ראויים, שאתם יציבים, שהעשייה חשובה לכם מעבר לכניסה לכנסת, ובבחירות הבאות אצביע עבורכם".
  יש בזה משהו.
  ויאמר לזכותו של רני שהוא הסכים ולא ניסה לשכנע אותו, ונהג בו בעדינות של אדם בן 50 לאדם בן 18, ובכבוד.

 13. מצטרף למחמאות על הכתיבה, באמת מוצלח.
  **
  לדעתי העובדה שאין תביעות דיבה היא חשובה ומפתיעה. על פניו, ממש לא ברור שכל הנאמר בסירטונים הוא מדוייק. אי תביעה, משמעותה הודאה מסויימת באשמה. הכי מפתיע אותי שהטענות הקשות שעולות בסרטים לא עושות שום רעש ציבורי (ותקשורתי)
  **
  אפילו בפייסבוק אני לא רואה הרבה שיתופים.
  **
  גם אני בעד חריש עמוק וכן מצביע הפעם מרצ, למרות שאני לא רואה את עצמי כשמאלני.
  **
  אהבתי את המשפט שציטט רואי על ההבדל בין דמוקרטיה לדיקטטורה
  **
  הכוכביות לא בשביל להראות חיבה לנפטלי בנט, סתם בשביל הצחוקים

 14. אייל יקר שלום ובוקר טוב. תענוג לקרוא את תגובותיך המפורטות והנה הפונג שלי:
  א. אם רני נראה מסטול (מאז ומתמיד) אז איך נראה יהונתן גפן? האם עדיף איך שנראית מירי רגב (מה ההיפך ממסטול?)
  ב. אין לי ספק שמפלגת "ארץ חדשה" איננה כאן כדי להישאר, ובמקרה זה, לא אכפת לי. אני נגד השיטה. נגד העבודה בעיניים הזאת שיום הבחירות הוא "חגיגה לדמוקרטיה". או כמו שמישהו אמר "ההבדל בין דיקטטורה לדמוקרטיה הוא שבדמוקרטיה העם בוחר את העריץ…". אני בעד לפרק את המנגנון, לא לחפש חלופה מתוך המערכת. זה לא עובד ככה, אף אחד לא באמת מייצג אותנו (תחשוב שאמא שלי, שמתכננת להצביע לשלי ואינה מחבבת את ביברמן ו/או החרדים (בלשון המעטה), אולי תשב איתם בקואליציה).
  ושמולי? כוכב? אחד שרכב על המחאה החברתית ויוצר אנטגוניזם גם כשהוא שותק???
  ג. שים לב שפרק שמונה מתקרב ל-70 אלף צפיות… קצת סותר את הטור ההנדסי שלך. ושנינו יודעים שזו האיכות (של הכותרת הצהובה) ולא הכמות (של הלייקים, לביבי יש 400 אלף, רבע מהם מאינדוניזיה או מלזיה…).
  ד. כל מה שיכול לעזור לנקות קצת את האורוות משמח אותי – ואני מאוד סקרן לדעת מה יעשה מיקי רוזנטל (הלוואי שהיה אפשר להצביע לאנשים – רוזנטל, הורוביץ, שלח – ולא למפלגות) כשתהיה הצבעה מצפונית עם משמעת סיעתית.
  ה. הי, מה עם האות הזאת? דווקא זנחת את מפלגת ברית עולם?…
  ו. אני מתנדנד בין מרץ לארץ חדשה. וזו הסיבה למה יזמתי את המהלך להביא את רני ואלדד אלינו.
  ז. Nuestras casa es tu casa
  ח. ג שמח
  ט. ביעת דיבה – משפט זה כתבתי בציניות – ברור שתביעה יכולה להטביע את התובעים, זה היה להדגיש את המצב בישראל – שהתרגלנו לכל גועל הנפש הזה.
  י. גם אני כמו רונית חושש לחייהם של רני ואלדד, ראינו מה קרה לרוב העדים במשפט ליברמן – צירוף מקרים מדהים.
  כ. נראה שביבי יישאר על כסאו, בחירות הן עניין רגשי בו פחד משחק תפקיד מרכזי. אלא אם נס גדול יהיה פה.

 15. ובקשר לביבי – אני בכלל לא בטוחה שהוא ייקח את הבחירות בהליכה. אולי הדולרים בגרביים יכבידו עליו..
  לאחרונה רץ לי תסריט בראש שתוצאות הבחירות יוצאות מבוזרות וכאוטיות, ולתוך הרווח שנוצר נכנס שמעון פרס עם איזה מהלך. כמו שועל מיסטיקן שחיכה לרגע הנכון. לאיזה כיס בזמן שמאפשר חופש פעולה..

 16. אייל, תודה על המחמאות, חלקן מגיע לרואי שהכניס את הקישורים לסירטונים ואף הוסיף את ההערה על תביעת הדיבה.
  תבוא, תבוא לראות אותם מקרוב. גם אני סקרנית בקשר לאלדד יניב. רוצה לראות מקרוב אם אכן הפך נמר חברבורותיו. בכל זאת, הרקע שלו אללה יסתור אבל הנחישות של ההיפוך משכנעת. וגם האומץ. ואת רני – נראה מסטול או לא – אני מעריכה, מהיכרות אישית.

 17. ט. אה. וכמובן שסיון ציין זאת. זה ברור שגם לא תוגש תביעת דיבה אחת (תמימה שכמותך), כי תביעת דיבה רק תשרת את ארץ חדשה. הם מתים שתוגש תביעת דיבה, זה הפרסום הכי טוב. אבל לביבי עדיף להישאר עם דולרים בגרביים, מאשר לתת למישהו לחקור אותו על זה.

  י. הכלבים ינבחו והשיירה תעבור, יש לו 39 מנדטים ושום דבר לא מזיז את זה. כל מה שהוא צריך לעשות זה לשתוק כל הדרך אל הקלפי. אם בבחירות הקודמות הסתירו את שרה בבחירות האלו מסתירים את ביבי.

 18. הדרך שבה את כותבת פוסט צריכה להילמד בבתי ספר. באמת. כל הקישורים כל ההקשרים, והתמונה הכוללת שגדלה עם התגובות.

  ועכשיו לענייננו: במקרה התחלתי לצפות אתמול בסרטים של ארץ חדשה. גם אולי בעקבות איזה קצה שיחה איתכם (בני הזוג) שבה טענתם שהם לא מקבלים ייצוג וכו' וגם כי החלטתי לבדוק האם כצעקתה.

  כמה מסקנות: א. רני בלייר נראה מסטול, זה לא טוב כשרוצים להעביר מסר.

  ב. יניב, כלומר , ה"בוס", נראה לא אמין. אני חושד באופורטוניסטים, שמחליפים כובעים במהירות. הים אני פה , מחר אני שם בעיקרון הם עסוקים בלקדם את עצמם . יש שלושה כוכבים עיקריים בבחירות האלו (לפיד, יניב, ושמולי , אם כי לגביו אני לא סגור לגמרי, ניתן לו זמן, אז אפשר לומר שניים וחצי), לצד כמובן השמש העיקרי, מר בנימין נתניהו שלצערי הרב כבר 10, 20 שנה עסוק בלקדם רק את עצמו בלי לתרום לקידום מדינת ישראל.

  ג. תבדקי (ואני בדקתי), אם לסרט הראשון שלהם היו 100,000 צפיות, לשני כבר , 50,000, השלישי , 30,000, בקיצור אחוז העניין בארץ חדשה, הולך ופוחת בסדר הנדסי יורד.
  ד. מה שמחזק אותי- למרות הכוונות הטובות של חלק מהאנשים שם אולי אפילו בלייר- שהם קוריוז. וזאת למה? משום וכאן אני מגיע לה. הם קפצו על העגלה של "הון ושלטון" שמיקי רוזנטל שכב על הגדר כדי שהיא תעבור , אני כשלעצמי מעדיף את החורשים עמוקות שנים רבות מתוך אידאולוגיה אמיתית ולא פזילה כל הזמן לעולם התקשורת עם הומאז'ים לאוטובוס של ברק אובמה והומאז' עוד יותר גדול למסע הבחירות של מאיר אריאל.

  ו.. זו הסיבה שאני גם עם מרצ בבחירות האלו

  ז. יכול להיות שלמרות כל הסיבות שמניתי לעיל אני אבוא לשמוע/לראות אותם, אני אוהב את מקום בזמן עם הקמין שבו.

  ח.ז' זו האות שלהם בקלפי, ודווקא זה הגימיק הכי מגניב שהם הלכו עליו. בהחלט שמים עלינו זין.

 19. כולם סבבה
  פעם שעברה עשיתי לובי לתנועה הירוקה ביום הבחירות בקיסריה (השגנו 3 קולות שם) ובאה מישהי וכעסה עלינו ואמרה : "אתה לא יודע מי עם מי אתה מדבר בכלל!". ועד היום באמת אני לא יודע מי היא היתה. עיצבן אותה שקשרנו שלט לעצים, אבל זה היה קשר ידידותי לסביבה כמובן 🙂
  סתם סיפור מיום הבחירות
  כולם טובים

 20. חושף אחר, מיקי רוזנטל, נתן לנו את המתכון לשקשוקה לפני 4 שנים, בימים בהם לדבר בגלוי על הון שלטון בתקשורת היה הזוי. רק לפני ארבע שנים.. מי היה מאמין. וכשהוא עשה את זה, כמובן איימו בתביעה על כל בית קולנוע שישדר את "שיטת השקשוקה". וגם על מיקי איימה משפחת עופר בתביעה על הוצאת דיבה (כמו שאמרת כאן – היום בעלי ההון כבר לא טורחים להאשים בהוצאת דיבה, כי זה רק יפגע בהם יותר. הרי כולם כבר יודעים שזה לא דיבה, אלא אמת).
  אחד האנשים שגרמו לאנרגיה האגרסיבית של בעלי ההון להתהפך כנגדם היה בזנכו רמי בלייר. הוא בא עם הרעיון הגאוני לגבות את רוזנטל אם אכן תצא התביעה לפועל כנגדו. הוא הקים "קואופרטיב" מדהים: "גם אני מיקי רוזנטל", שכל מי שהצטרף אליו התחייב לתרום סכום חלקי, כדי שביחד נוכל לעמוד מול תביעת הענק מצד הטייקונים, שעמדה על סך 3 מיליון ש"ח. וכמה שהצטרפו יותר, ככה כל אחד מאיתנו שילם פחות. וכשכל היופי הזה קרם עור וגידים, אכן הבינו העופרים שהם העירו משנתו איזה ענק קולקטיבי רדום, ורק ניערו אותנו לפעולה.
  על הבחירות: אני דווקא עם העבודה הפעם, כי גם שלי נלחמת בשחיתות כבר שנים רבות, ודיברה על הון שלטון כאשר זה ממש לא היה באופנה. היא תמיד היתה שם. וכמובן גם מיקי עצמו על הכסא לידה בקרוב בע"ה. אז מי שלא רצה אותו כבמאי יקבל אותו כשר. כמה מדהים מה שעשינו פה בשנים האחרונות.
  ואיזה כייף לכתוב את כל זה לאנשים שכנראה כבר יודעים רוב מה שכתוב כאן 🙂
  תבורכו

כתיבת תגובה

Close