אקולוגיהבעלי מקצועכללי

בריכה או שיכשוכית?

טרנד שיכשוכיות החצר שכובש את ישראל

הכירו את הטרנד של קיץ 2024, בניית שיכושוכית במקום בריכה!

בניית בריכת-שכשוכית תופסת נתח הולך וגדל בתחום בנית בריכות בחצרות הבתים הפרטיים. היא משלבת מראה הנלקח מריזורטים טרופיים ברחבי העולם כדוגמת איי תאילנד והפיליפינים.
לא עוד בריכת שחיה סטנדרטית, כי אם לגונה כחלחלה ומקור של מעיין טבעי מפכפך בגינתכם.
בעלי בתים פרטיים שמחפשים איך לשדרג את הנכס ולהשביח אותו ואת סגנון החיים, הבינו שלא חייבים להוציא מאות אלפי שקלים על בנית בריכה בחצר. והיא לא חייבת להגיע בצורה מרובעת או מלבנית כמו הבריכות הקלאסיות אצל השכנים.
ולא, אין הכוונה לבריכות הפלסטיק של אינטקס, אלא בריכות חפורות שנראות כמו מעיין מבעבע בטבע.

את היתרונות הברורים של שיכשוכית מול בניית בריכה בחצר, מבינים די מהר:

☘️ הקמה של שיכשוכית לוקחת כ 3 שבועות (תלוי בעומק והגודל) אבל בגדול אין צורך להפוך את כל החצר ולבנות תשתיות עומק כמו בבריכה. כן, יוצרים תשתית, המתאימה לשיכשוכית, שלא יהיו נזילות ושתהיה תאורה וכו' אבל בגדול, 3 שבועות של בניה אינטנסיבית ויש לכם מאגר מים קטן ליד הפרגולה.

☘️ עלות ומחירים: הקמה של שיכשוכית מסתכמת במחיר של כמה עשרות אלפי שח בניגוד למאות אלפים כמו בבריכה רגילה.

☘️ במקום חדר מכונות, מספיק משטח של 2 מטר על 1 מטר, שעליו מניחים את המשאבת סחרור, סנן זכוכית ומשאבת חום.
כמות המים מועטה , בגלל שהשיכשוכית לא בנויה לעומקים של 2 מטר על 10. מדובר על עומקים נוחים של 60-90 סמ (או יותר לפי הצורך). אפשר ליצור ירידה מדורגת חלקה(בלי מדרגות) כמו שיש באגם או בים, מגובה של 20 סמ ועד מטר וחצי.

☘️ מסביב המראה ישאר טבעי, בחיפוי סלעים, צמחים ירוקים, תאורה מחמיאה ועוד.

☘️ והיתרון הכי משמעותי הוא בחורף . אפשר לחמם את המים בעזרת משאבת חום מיוחדת, ויש לכם טבילה חמה כמו במעיינות החמים באוסטריה.

☘️ כיוון ששיכשוכית לא עמוקה כמו בריכה, גם הוצאות החשמל על החימום בחורף נמוכות יחסית.

עמית רייטר, הבעלים של חברת מעיינות, הקים לפני 4 שנים חברה לבניית שכשוכיות.
שאלנו אותו איך הגיע לזה? והאם שווה לבנות לבד או עם חברה?

"כל חיי אהבתי, למדתי והתעסקתי בעולם העיצוב והאומנות. אהבתי השנייה לטבע, לצמחים ולעצים נולדה בעקבות הרבה טיולים בעולם, שהובילה לכך שבזמן הפנוי שלי הייתי מבלה שעות רבות בגינה, מעצב ומטפח אותה.
בגינות שאני מקים, אני משלב בין הידע שלי בעיצוב והאהבה שלי לטבע ולגינון.
הגינות שלי מתאפיינות במראה טבעי, שופע, צמחייה ירוקה ושילוב של אובייקטים הלקוחים מהטבע.
עם הזמן הרגשתי שמשהו חסר להשלמה של מקום ״אמיתי״ בטבע…משהו כמו מעיין. וכך נולדה מעיינות.

לגבי השאלה אם לבנות לבד או עם חברה ? "זה לא תמיד זול יותר, וכמו שלא היית בונה בית לבד, או חופר לעצמך מרתף בגינה, כדאי להשאיר את זה לאנשים עם ידע וניסיון. אני למשל כן בניתי לעצמי את השיכשוכית בחצר לפני 5 שנים ובעקבות הרבה למידה וטעויות שלמדתי בדרך, הפכתי את זה למקצוע. והיום רמת המקצועיות שהגענו אליה בחברה זה ממש לא מה שהבנתי אז. אנחנו משתמשים בדבקים חזקים מאד ובטכנולוגיות שממש לא הכרתי וזה לוקח זמן ללמוד להשתמש בזה. צריך גם צוות מיומן, מחפרון, תשתיות, חשמלאים, מים. בקיצור לבנות בריכת דגים בהחלט אפשר לבד, בשיכשוכיות ובריכות עדיף לעבוד עם חברה שמכירה את הנושא. צריך לזכור שיש את עניין הנזילה והלחצים של המים על הקרקע, וזה דבר שדורש גם אישור של מהנדס תשתיות וגם הכרת חומרים מתאימים למים, אדמה ואבן".

לסיכום, בריכת המעיין (שכשוכית חמה/קרה) הינה בריכה טבעית בגינה או בחצר והיא בדיוק המוצר המתבקש להשלמת המראה הטבעי בחצר הבית. בריכה קטנה המסתתרת בין העשבונים.

חושבים לבנות בריכה בחצר? חכו, תקשיבו להצעה של עמית קודם.
לפרוייקטים נוספים של מעיינות  www.mayanotpool.com

תגיות
הראה עוד
Close