השימושון

12 # תמונות מהטלפון

.

לוגו

בחנות התבלינים

בחנות התבלינים / נועם לסטר

יש מוצרים שאינני קונה לעולם בחנויות הגדולות, שבהן הקנייה היא "חוויה" מוארת באור ניאון, עטופה במוסיקת רקע ובהכרזות ברמקולים על מבצעים במחלקת הבשר או במאפייה. את התבלינים ואת הבוטנים, למשל, אני קונה בחנות התבלינים שבמרכז המושבה – אתם יכולים לראות את הבוטנים שקניתי מונחים בשקית על המשקל. אני אוהב לעשות הפסקה באמצע היום ולצאת לסיור רגלי. בדרך חזרה מהדואר (אני מקבל שם את הספרים שנשלחים אלי להערכה) אני עוצר בחנות המאפייה וקונה לחם טוב (אני פורס אותו בעצמי ומקפיא את הפרוסות במספר שקיות ניילון קטנות). אחר כך אני עובר ליד הכספומט, ליד חנות הצעצועים – ומגיע אל חנות התבלינים.
מבתי למדתי לקנות שם עגבניות מיובשות ולהשרות אותן בשמן זית. לאמי אני קונה שם קווקר מרוסק. לעצמי אני קונה בוטנים, אותם אני קולה בתנור קלייה עדינה מאוד בלי מלח ובלי שמן, וגם תה צמחים הנמצא בצנצנות שאתם רואים בפינה הימנית התחתונה של התמונה. וגם פלפל שחור שלם או גרוס, שאותו אני טוחן במטחנה שולחנית בזמן האוכל. וזעתר. לפעמים אני קונה גם צנצנת דבש. באזור שלנו מייצרים דבש טעים ואפשר למצוא אותו כאן (אבל גם בחנויות הגדולות, עם העגלות בחמישה שקלים ומוסיקת הרקע ברמקולים).
אחר כך אני עובר ליד חנות המשקאות וחנות המחשבים, וליד הפיצה וחנות המסגרות לתמונות. סוף-סוף אני חוזר הביתה. היום היו השמים בהירים, וריח של אדמה אחרי גשם ועצים רעננים מילא את האוויר. הטיול היה מקסים. הטלתי את הקניות על השיש במטבח, עליתי לקומה השנייה, התיישבתי אל מול המחשב, ולפני שהמשכתי בעבודתי כתבתי את הדברים האלה.

< < לטור הקודם
לטור הבא >>

הראה עוד

1 thought on “12 # תמונות מהטלפון”

כתיבת תגובה

Close