2012 זה עכשיואינטרנטאקולוגיהטורים אישייםניו אייג'

25/7, היום שמחוץ לזמן

לא מצאתי זמן להעלות את התחזית של טליה טוקר לגל הירח, הגל הנוכחי. והנה הגיע היום שמחוץ לזמן, שבגללו התחלתי בכלל להתעניין בחכמת המאי. הנה ידידתי היקרה נועה פלד, תלמידתה של טליה, העלתה מאמר יפהפה שמסביר על היום שמחוץ לזמן וגורם לי להיזכר שלפעמים התיזמון הנכון מתגלה בצורת דחיינות. ומחר מתחילה שנת מאיה חדשה, בסימן קוסם כפול.. וגם על זה נועה כותבת כאן. תהנו!

[מאת: נועה פלד]

25.7.2011 – ברוכים הבאים ל"יום שמחוץ לזמן" לפי המאיה

ברכות לכולנו, נכנסנו היום ליום מיוחד במינו, שמאפשר לנו לטעום את "המרחב חסר הזמן" "Espacio de no tiempo".

ה25.7 בכל שנה, תמיד מגשר בין שנה אחת לחברתה לפי "לוח 13 הירחים" של המאיה. היום אנחנו נמצאים בדיוק בתפר שבין "שנת הירח הקוונטי האדום" שתמה ב24.7, לבין תחילתה של שנה מרגשת, "שנת הקוסם הקצבי הלבן" המתחילה ב26.7.

בני המאיה מזכירים לנו שהזמן הוא רק אשליה, מקורו במוחות שלנו והוא למעשה לא באמת קיים. אנו לומדים לזהות שהמציאות הריאלית היחידה שקיימת היא ההווה, והופ, הוא כבר התחלף בהווה אחר. לכן למעשה כל האפשרויות פתוחות עבורנו בכל רגע נתון. העבר הרי כבר עבר…ובעתיד – הכל אפשרי. אם אנו מסכימים שלא להתנהל עוד מתוך המיחזור המוכר והידוע לנו, על סמך ניסיון העבר שלנו, ולהיפתח לאפשרויות חדשות, חיינו הופכים לצבעוניים ואנו מגלים בתוכנו כוחות, יכולות, אפשרויות חדשות למימוש, שלא היו בטווח האפשרויות שלנו קודם.

אנו לומדים "לבזבז" פחות ופחות אנרגיה על מה שכבר היה, ופחות ופחות אנרגיה בחישובים, חששות, ניסיונות לחזות את מה שעוד יהיה. עוברים למצב של "צמצום", נוכחות מלאה ברגע ההווה. הצמצום הזה מביא להתרחבות גדולה מעבר למה שנוכל לשער. אנו לומדים עם חכמת המאיה "לזרוע" את הרצונות והכוונות שלנו, מתוך לב פתוח, אוהב, מלא בטחון בקיום ובעצמנו, לבקש את מה שליבנו באמת ובתמים רוצה, להרחיק לכת בשפע, בשמחה ובהגשמה שאנו מאחלים לעצמנו. בשלב זה אין כל צורך להגביל את היקום ולהגדיר לו "איך" בדיוק הדברים יתבצעו, אפשר לשחרר באמון מלא ולהמשיך לרכז את האנרגיה בתוכנו פנימה, תוך מיקוד שלם בהווה, במה שאכן קיים כרגע. אנו למעשה ממרקים את המגנט הפנימי שלנו, ומאפשרים לטוב להימשך ולהידבק אלינו מעצמו, ללא מאמץ מיותר. והכי חשוב – לשמוח עם מי ועם מה שיש סביבנו.

היום שמחוץ לזמן: בכל שנה ב- 25.7
לוח 13 הירחים מורכב מ13 חודשים של 28 יום בדיוק = 364 יום, ועוד יום אחד שנקרא "היום שמחוץ לזמן". שנת מאיה לפי לוח זה מקבילה לגריגוריאנית, אותו מספר ימים – 365, רק שהיא מתחילה תמיד ב26.7. זהו היום בו סיריוס מופיע לראשונה, לאחר חודש היעלמות, בשמי מרכז אמריקה, האזור בו חיו בני המאיה.

ב 24.7  מסתיימת שנת 13 ירחים, השנה היתה "שנת הירח הקוונטי האדום". אז מגיע ה25.7, הוא היום שמחוץ לזמן, מחוץ לספירה. יום אחריו מתחילה שנה חדשה, השנה תהיה זו "שנת הקוסם הקצבי הלבן". השנה נקבעת לפי אנרגיית המאיה שמופיעה בלוח הצולקין ב26.7. אם "לוח 13 הירחים" הוא הלוח "האזרחי" של המאיה, אזי "לוח הצולקין" (= ספירת ימים) הוא הלוח המקודש של המאיה. אם לוח 13 הירחים מונה 365 ימים, הצולקין הוא בן 260 יום בלבד, הוא מורכב מ-20 "גלים" (חודשים) של 13 יום. הצולקין נחשב ל"מרכבה" של האנושות לקפיצה התודעתית שקורית בתקופה בה אנו חיים.

לפי ספירת הצ'ולקין אם כך, אנו נמצאים כעת בגל הירח האדום, וב26.7 ניכנס ליומו השישי (קצבי) בסימן קוסם לבן, לכן כל השנה מושפעת מאנרגיה זו ונקראת שנת הקוסם הקצבי. היום שמחוץ לזמן הוא יום שנחגג בעולם בחגיגה גדולה. וגם בארץ, יש קבוצות של חוגגים. למשל בכליל בצפון, במקום הנקרא "גינת שלום-אדמה", בו האנשים מוזמנים להגיע ולעבור ביחד "גל" שלם בכל פעם, 13 ימים של התפתחות בנושא מסויים. כך הגעתי בעצמי לכל הידע של המאיה. הייתי בברזיל והשתוממתי על שום מה חבריי הרוחניים-אקולוגיים חוגגים את ה25.7, שלא היה מוכר לי כחג נוצרי או אפרו-ברזילאי. זה היה כמו קרנבל גדול של חברים, וחברים של חברים, שכל אחד מביא את היצירה שלו, האמנות שלנו, השמחה שלו.

חכמת המאיה מלמדת על הקפיצה הקוונטית שהאנושות מבצעת בתקופה מרגשת זו ממצב תודעה לינארי, שבו "זמן = כסף", למצב תודעה ספיראלי, שבו אנו מתמקדים בהווה, ו"זמן = יצירה". לכן חגיגות היום שמחוץ לזמן מזמינות את כולם לצאת עם היצירה שלהם, כל אחד עם האור שלו, הכשרון שלו ומה שרוצה להגיע דרכו אל העולם כעת, ולחגוג ביחד.

אז מה עושים ביום הזה? ומה אם אני צריך לעבוד כל היום?
מדובר בעצם במצב תודעה. אנו יכולים להתחבר אליו בקלות, אפילו אם יש לנו יום עבודה "רגיל" שעדיין פועל לפי מערכת הזמן "הישנה", בה אנו רודפים אחרי הזנב של עצמנו ואף פעם "אין לנו זמן" לעשות את רצון הלב האמיתי שלנו. רבים סביבנו כבר מחוברים לתדר הזה של אהבה ללא תנאי והבאת האור הפנימי. ביום הזה התדר עולה במיוחד וניתן להתחבר אליו בקלות, ממש כשם שאנו מרגישים באחד מהחגים היהודיים שלנו. כמו שאנו מתחילים לראות בתקופה האחרונה בעולם הפיזי, "מהפכה של אהבה" כבר כאן, למעשה לא צריך להיתפס לתאריכים מיוחדים.

כולם מוזמנים לשאול את עצמם היום (ובכלל) "מה האמנות שלי?", "מה רוצה לעבור דרכי כעת?" זה יכול להסתכם בנשימה עמוקה במקום שטחית, ובלהיות טובים לעצמנו. הדרך "להציל את העולם" עוברת בריפוי עצמי, בהסמכה עצמית, בשמחה עצמית… כולנו מוזמנים היום לטעום מ"חסר הזמן", לנוע עם הלב מהווה להווה בזרימה נעימה, ולשמוח עם מי ועם מה שיש עכשיו. מי שהיה הערב למשל בפארק רעננה, פתח את חגיגות היום שמחוץ לזמן עם הופעה משמחת במיוחד של ג'ילברטו ג'יל, שהפציץ באנרגיות טובות בגילו המופלג כאילו היה עול ימים. יכולתם לראות אנשים זרים לגמרי מחייכים זה לזה בלית ברירה ורוקדים ביחד 🙂

סיכום שנת הירח הקוונטי
השנה, שנת ירח, יכולנו לראות הרבה עניינים סביב נושא המים – הצפות בכל העולם, המים יצאו מגדרם ועברו על גבולם בכמה יבשות, הרבה ביקש להתנקות. המים מסמלים את עולם הרגש הפנימי שלנו, את היכולת להכיל רגשות ולזרום את החיים כמו מים, בתנועה חלקה, מבלי "להיתקע" על דרמות רגשיות מיותרות. הירח לפי המאיה מסמל טיהור וניקוי, התנקות ממידע ממוחזר שלילי המנהל אותנו ומפריע לנו לצמוח. קבוצות של עובדי אור עשו עבודה רבה לטיהור הרדיואקטיביות ביפן למשל. ברמה האישית אילץ אותנו הירח השנה להתמודד עם "קבצים" של מידע מהילדות המוקדמת או מגלגולים מקבילים, שהשפיעו על התנהלותנו היומיומית עד היום – פחדים, כעסים, אשמות, עצב, חשש להידחות, תחושות של "אני לא יכולה"…

השנה למדנו להתעצם מתוך תחושות אלה, לזהות אותן, לנקות אותן ולזרום באופן יותר חלק, כמו מים. בכדור הארץ שלנו מושפעים המים מאנרגיית הירח – הגאות והשפל, המחזור הנשי, נביטת הזרעים באדמה, הרגשות שלנו. למדנו השנה כיצד להתגלגל בחיים מרגע לרגע כמו הכדור של הירח, תוך שאנו זורחים באורנו בכל מקרה, ללא קשר לאירועים ה"חיצוניים". בשנה הזו עלו הרבה עניינים של רגישות יתר, שמביא הירח, שמקורם בילד הפנימי הרגיש שבתוכנו. הילד בעל היכולות העל-חושיות והדמיון המפותח, אשר כל חושיו פתוחים והוא רואה הכל, שומע גם דברים שלא נאמרים, ולא תמיד יודע מה לעשות עם כל המידע הזה. בחודש האחרון, החודש שמהווה את הקפיצה הקוונטית של כל השנה הזו, יכולנו לעדן את הרגישות שלנו והבחין איפה אנו מסוגלים כבר בחיינו להפוך את כל רגישות-היתר הזו לעוצמה אמיתית. שימו לב לדברים שעלו בחודש האחרון. חיית הטוטם של הירח היא פומה. גמישה, שקטה, זריזה, עוצמתית, נוכחת. ועם הירח אנו לומדים להיות יותר רגישים לסמלים, לסימנים, לשדר ולקלוט, לפתח את הגישה הישירה שלנו אל הנעלה, לעבוד יותר עם הלא-ידוע.

לקראת שנת הקוסם הקצבי הלבן (Ix)*:
השנה, שמתחילה ב26.7, שנת הקוסם מביאה איתה אפשרויות חדשות לחולל קסמים וניסים בחיינו. עם הקוסם הלבן אנו לומדים להגיע למצב של "ממחשבה לתוצאה = אפס", אפס זמן. פרק ה"זמן" שבין הרצון שלנו לבין התגשמותו, הוא למעשה רק פער הקיים במוחנו. אנו יודעים שרצונותינו אכן יכולים להתממש, אך בטוחים שזה אמור "לקחת זמן", לקרות "לאט לאט". לעתים יש לנו מגבלות ומכשולים נוספים שונים ומשונים שמוחנו מייצר, ובכך מגדיל את הפער בין רצוננו לבין הגשמתו. מדובר באמונות פנימיות תת מודעות אשר הפנמנו במהלך חיינו, על סמך ניסיון העבר שלנו, לעתים על סמך ניסיונם של אחרים, ולעתים במהלך חיינו בגלגולים מקבילים. לדוגמא: "מה שאני באמת רוצה יכול לקרות לי, אבל זה היה יותר קל לו הייתי עשיר / לו הייתי גבר / אשה / צעירה יותר / יפה יותר…." וכך במו-מוחנו אנו מערימים קשיים על האנרגיה מלהגיע אלינו בקלות.

הקוסם השנה מאפשר לנו להשתחרר ממגבלות הזמן והמרחב, ולאפשר את מה שבברירת המחדל שלנו נכנה "נס" או "קסם", כיוון שהוא מבטל את הפער המדומה הזה שבין רצוי למצוי. הקוסם הלבן מביא אלינו את האנרגיה של הכוהנת הגדולה, המוארת, היודעת, הבוטחת, המכילה, הצנועה והכנה. האנרגיה הנשית הנמצאת בכולנו, נשים וגברים כאחד. זוהי האנרגיה של השאמאן, המסוגל לרפא אנשים, מחלות וגם מצבים ונסיבות בעזרת גישה לעולמות אחרים. אנרגיית הקוסם עוזרת לנו להתחבר לאמת הגבוהה שלנו, לאיכויות של יושרה, כנות מלאה ופשטות. אנו מתבקשים השנה לשחרר מערכות יחסים מסובכות ובכלל מצבים מסובכים, ולבחור בפשטות.

הקוסם מאפשר להגיע לעוצמה מלאה בגופנו הפיזי הזה אשר בחרה הנשמה ללבוש, ולעזור לאחרים לעזור לעצמם. הוא מזכיר לנו שכולנו מורים ומרפאים, של עצמנו, ומתוך העבודה הפנימית על עצמנו – מוקרן האור גם לאחרים. ללא צורך לשכנע, ללא צורך לקבל אישורים מאנשים אחרים, מבלי להזדקק לתוויות וכותרות גדולות – הכל על סמך ידיעה עצמית פנימית פשוטה ובטוחה. מי יודע יותר טוב ממך מי אתה? לאן הגעת בחיים? איזה תהליך עשית? מה הכשרונות והייחודיות שלך? מה נכון לך בכל רגע נתון? רק אתה יכול לדעת, ולא אף אחד אחר. הקוסם מזכיר לנו להאמין בעצמנו ובכך אנו הופכים לכלי נקי להעביר ידע (=אור) ללמד אחרים ולרפא. אנו לומדים השנה להגדיל את האמון בידע שלנו, ולהתחבר לעוצמת היגואר.

השנה היא שנת קוסם, בהדרכת קוסם, כלומר כוחו של הקוסם מוכפל. חיית העוצמה המקושרת לקוסם הלבן לפי המאיה היא היגואר. זוהי חיה מרשימה ומסופר עליה שכשהיתה נראית ביער למי מבני השבט, או בחלום, היה זה סימן חד וברור שעלינו לחזור ליושרה שלנו, אולי גלשנו אל התנהגות בלתי הולמת? אולי השתמשנו לרעה בסמכות ובכוח? היגואר מזכיר לבני האדם לחזור מיד אל האהבה, האמת, היושרה ללא רבב, לשוב אל איכויות של כבוד, גילוי לב, חמלה וצניעות. מותר לנו לשנות ולתקן את עצמנו בענווה. גם אם למדנו והתפתחנו הרבה בחיינו, מומלץ לנו שניזהר מ"מלכודת ההארה". הקוסם מלמד אותנו להיות "אחד עם האור האלוהי בעזרת לב חכם" כפי שאומרת המודרה, התנועה המקודשת, המיוחסת אליו.

למי שרוצה לתרגל בבית את המודרה של הקוסם הלבן**:
עומדים בפיסוק קל, עיניים עצומות. בשאיפה עמוקה וארוכה, נפתחת יד ימין ישרה, בעיגול העובר דרך כתף שמאל, עד שניצבת מעל לכתף ימין מתוחה באלכסון למעלה. בו זמנית כף יד שמאל מתמקמת באזור הלב פתוחה כמו מגש, מרפק שמאל פונה שמאלה. אומרים: "בעזרת לב חכם אני אחת / אחד עם הרצון האלוהי". בנשיפה ארוכה יד שמאל נפתחת גם היא ישרה מעל לכתף שמאל, בעיגול העובר דרך כתף ימין. מרפים את הידיים למטה וחוזרים על התנועה וההיגד מספר פעמים, כמה שמרגיש נכון. מאפשרים לעצמנו לחוש את הגוף הפיזי מתמלא באור לבן זהוב. מסיימים בתנועת סגירה והוקרת תודה: בשאיפה הידיים עולות בעיגול אל מעל לראש דרך הצדדים, ובנשיפה הן יורדות לאט ופוקחים ברכות את העיניים.

האנרגיות המשתתפות במשחק הקוסם השנה:
לכל אדם ולכל יום בלוח השנה של המאיה ישנה מפה שלמה, המורכבת מחמישה סמלים ומספר. הסמלים, לפי מיקומם בתוך החמישייה, מייצגים אנרגיות שתומכות, מדריכות, מאתגרות ומפתיעות אותנו.

כוחות נסתרים – יד כחולה (Manik):
בשנת הקוסם הנפתחת כעת, מופיעה "היד הכחולה" בכוחות הנסתרים שלנו. כלומר, ככל שנרשה לעצמנו לחיות את איכויות הקוסם בחיינו (אמת, כנות, צניעות, בטחון בעצמנו, שחרור התלות באישורים חיצוניים וכולי) – יופיעו בחיינו יכולות תת מודעות שהסתתרו עד היום. היד הכחולה מאפשרת ביטוי לאיכויות שאולי לא צפינו, של ריפוי, הרפיה, שלווה והנאה. אנו לומדים להתרכז ברגע ההווה ולהנות באופן מלא מכל עשייה ועשייה.

"מה אני עושה עכשיו? אופה עוגה." כולי בתוך אפיית העוגה, מבלי לאבד אנרגיה על המחשבה שתיכף עלי לקחת את הילדים מבית הספר. ברגע הבא כולי במפגש עם הילדים שלאחר בית הספר, במקום במתח מהבישולים שעוד לא הספקתי. עם היד הכחולה אנו לומדים השנה להתנהל בזרימה רגועה מרגע לרגע (רגע, רגוע…), מתוך סקרנות, שלווה ובטחון, במקום מתוך הלחץ, המתח והדאגה שהתרגלנו לחיות על פיהם, מהדברים שעוד לא הספקנו, לא השלמנו, מה"מינוס" כביכול שבחיינו. אנו נזכרים שבעצם אין דבר כזה "אין", כי אי אפשר לתפוס את האין, יש רק "יש". וככל שנתרכז ביש הזה, במה כבר יש לנו, בהוקרת תודה, ונשים לב לאן הגענו בחיינו, לכל היופי הקיים בנו – כך יותר ויותר נוכל להגשים את מה שברצוננו להשלים.

היד הכחולה בכוחות הנסתרים מלמדת אותנו השנה לזרום בעקבות האינטואיציה (יד יודעת) ולהתחבר אל העוצמה הפנימית שלנו ואל תחושה של חופש פנימי. היא מייצגת את ידי האלוהים: ארבע האצבעות מסמלות את 4 האלמנטים – אדמה, אש, מים ואוויר, והאגודל את אצבע אלוהים הסוגרת מעגל ואת ההתעלות אל עבר האלמנט החמישי. יד פתוחה מסמלת את יכולתנו להיות נדיבים, כי אנו בוטחים ביקום ויודעים שהכל מגיע אלינו.

תמיכת השנה – הנחש האדום (Chicchan):
הנחש האדום בתמיכה, מזכיר לכולנו השנה להתענג על החיים דרך החושים של הגוף הפיזי, ובכך לאפשר חיבור אל חכמת האבות העתיקה. הוא מזמין אותנו השנה לחדד את הקשבתנו לגוף הפיזי ולצרכיו. הוא מבקש שלא נשכח לעשות את מה שעושה לנו טוב בגוף – שינה, חיבוק, ריקוד, נשימה, גיוון פיזי בפעילויות היומיום, כל דבר שגופנו קורא לו. הגוף הוא הכלי שלנו בחיים האלה, הוא הבית שלנו, משכן הנשמה. כשאנו מפנקים ומשמחים אותו מתאפשר לנו ביתר קלות חיבור אל חכמת האבות העתיקה המקודדת לנו בדנ"א, כדוגמת חכמת המאיה, הקבלה והאותיות העבריות, חכמת המזרח ועוד ועוד – חכמות עתיקות שבעבר היו הורגים אנשים שעסקו בהן וכיום הן פתוחות לכל אדם להנות מטובן. אנו הרי רק נזכרים במה שתאי הגוף שלנו כבר יודעים מזמן…

הנחש מלמד גם לשחרר את הצורך להיות אהובים, את החשש מדחייה ואת הפחד שלא להיות "בנורמה", ומאשר לנו להביא את עצמנו לעולם בכל הייחודיות שלנו והמקוריות. כשהחיים "מקשים עלינו" ואנו נתפסים על השלילי, נמצאים בביקורת עצמית או מבקרים את הסובבים אותנו – הנחש מזכיר לנו שתמיד, תמיד קיימת דרך להתמיר את השלילי לחיובי באופן מודע. להגיע למצב שבו "הפלוס" שאנו מייצרים במוחנו, מצליח להיות יציב ובוטח אל מול כל המינוסים שמופיעים לפנינו. נזכור השנה שתמיד ניתן לקחת את הקו של המינוס ו"להוסיף לו את אלוהים" – תוספת קטנה של "י", והוא הופך לפלוס. כשמכיש הנחש בארס ניתן למצות ממנו את התרופה. כלומר ביכולתנו להפוך את הארס, ההרס, השליליות, הביקורתיות, הקוטביות והדחיסות – לחיוביות, לריפוי, להתמיר את זה לאור. לא סתם מופיע הנחש בסמל של בית המרקחת ובכל כך הרבה תרבויות כסמל לריפוי, התמרה, אלכימיה. את נושא הריפוי אנו פוגשים השנה דרך היכולות של הקוסם הלבן, ההילינג של היד הכחולה והאלכימיה של הנחש האדום – כולם נמצאים במפה של השנה הזו, כך שקיים בה פונטציאל גבוה במיוחד לריפוי והתמרה.

הנחש תומך בנו השנה לשחרר התמכרויות, המופיעות כשאנו חסרי בטחון עצמי או חשים לא-שלמים, ולהפוך לעצמאיים ולא תלויים בדבר על מנת לספק את עצמנו. אנו חווים את השמחה והחיות שקיימות בגופנו כשאנחנו משתחררים מהתלות בצרכים גופניים או מנטאליים כמו מאכלים / תכנים מסוימים, טלוויזיה, סיגריות, מין, קפה, תגובות הקהל לפוסטים בפייסבוק וכן הלאה… אנו מקבלים השנה תמיכה להשתחרר אל העצמאות שלנו, אל החופש הפנימי מתוך היכולת להטעין עצמנו מבפנים. כמה נעים כשאנו לא זקוקים עוד לאנרגיה ממקורות חיצוניים. לא בכדי מביאה חכמת המאיה, המבוססת על מתמטיקה שמקורה בכוכבים, את תמיכת הנחש האדום לעזרת הקוסם הלבן: בבואנו להיות צינור נקי לאור האלוהי, עלינו להיות משוחררים מתלות חיצונית, ומחוברים אל עוצמת החיים שמביא הנחש, אל האינסטינקטים הבריאים שלנו.

אתגר השנה – הזרע הצהוב (Kan):
הזרע הצהוב מאתגר אותנו השנה לשחרר שליטה וזהירות יתר, ולאפשר לעצמנו לזרום בעקבות אינספור האפשרויות החדשות שנקרות על דרכנו בכל רגע נתון. הוא מבקש מאיתנו להסכים לשינוי ~~~ וראו את השינויים המתרחשים סביבנו ובתוכנו, זה רק יגבר. השנה ראינו כבר התחלות של שינויים מהותיים במבנים הקיימים, הפיכות נגד שלטון העריצות ברחבי העולם, שכעת נובטות ומתעצמות גם אצלנו. במקביל להאצה בזמן ההולכת וגוברת, מאפשר השנה הזרע הצהוב את ההתפתחות התודעתית שלנו באופן מואץ, ואת הצמיחה שלנו לעבר המטרות שאנו זורעים.

הזרע מייצג את רשת האור והמידע שאנו טווים ביחד כחברה. לא עוד פרטים בודדים, חלף זמנו של הזאב הבודד כמו שאומרים האינדיאנים – הגיע העת להתאחד. השנה הקודמת, זו שקדמה לשנת הירח, היתה שנת זרע צהוב, ולמשל היינו עדים בה להתפתחות הרשתות החברתיות באינטרנט. כיום בשנת הקוסם, אנו כבר משתמשים בפלטפורמה הזו כדי לייצר מהפכות ושינויים ולהתאגד בקבוצות לפי תחומי עניין ושאיפות משותפות. ליצור מציאות ביחד. הזרע מלמד ש"הדבר היחיד שקבוע ביקום הוא השינוי", ומזכיר לנו להסכים לשחרר את אחיזתנו בחופים הבטוחים והמוכרים, ולהפליג על גלי השינוי.

אנו צומחים השנה עם האתגרים שמעלה הזרע, ולומדים איתו לשחרר את האשליות מחיינו, את הישן, את ששייך לעבר ולא רלוונטי עוד להווה, ולזרוע במקום זאת את זרעי השינוי המבורכים. יש לנו אפשרות להגיע בעזרת הזרע לצמיחה גדולה בזמן קצר עד לפריחה יפיפייה, צבעונית ומשמחת, אם רק נרשה לעצמנו להשתנות. אתגר הזרע מלמד על פוטנציאל גדול השנה לדינאמיות, התחלות חדשות, פריון של פרויקטים חדשים, השגת המטרות שאנו מבקשים לעצמנו והזדמנויות חדשות שלא חשבנו עליהן – אנו מתבקשים פשוט לנשום עמוק ולהסכים לזרום בעקבותיהן בסקרנות, ללא פחד, לצלול אל הלא-הידוע, מתוך סקרנות ואמון מוחלט בכך שמעבר לסיבוב מחכות לנו הפתעות נהדרות…

כולנו מוזמנים עכשיו ליהנות מהתדר האחר של "היום שמחוץ לזמן" ולברך את שנת הקוסם שנכנסת. איזה כיף לנו, עומדים לקרות קסמים… ואנחנו הקוסמים, בעזרת החשיבה שלנו.

אנו מוזמנים "לתפוס גלים" עם הקודים של המאיה, להתחבר אל הטבע, אל עצמנו פנימה ואל האחרים, בקצב האישי שלנו, ולהיפתח למידע חדש. לגלות מה המתנה האישית שבאנו להביא לעולם ולמלא את תפקידנו הגבוה בשינוי התדרים המתרחש כעת בכדור הארץ.

שנת קוסם נהדרת לכולם,

באהבה, נועה פלד.

לאתר של נועה, אימייל, לקבוצת חכמת המאיה בפייסבוק >

054-5661932

*בקרוב יצא "יומן המאיה" לשנת הקוסם הקצבי הלבן. זוהי חוברת הדרכה לחכמת המאיה בחיי היומיום, המשולבת ביומן שנתי שבועי, בו מפורטות אנרגיות המאיה הנוכחיות: הגלים, הסמלים, הטונים, מצב הירח, חיות העוצמה, פרשת השבוע וזמני השבת, חגים יהודיים, נוצריים ומוסלמים לצד תאריכים מאיה משמעותיים וימי השער של חילופי העונות. להזמנת היומן מוזמנים ליצור איתי קשר.

** מי שלא מכיר את המודרות, וגם מי שכן, מוזמן להצטרף אלינו לתרגולים משותפים. התרגול הקרוב בחוף גורדון, ת"א, ביום שלישי הקרוב בין 8:00-9:00 בבוקר מול הגלים. בחודש אוגוסט (החל מ31.7), באותו מקום בימי ראשון 19:00-20:00 בשקיעה. בקרוב יהיו סרטונים כחול-לבן של התנועות לתרגול עצמי (מי שרוצה להשתתף בהם או בתרגולים מוזמן ליצור קשר).

שבוע טוב

תגיות
הראה עוד

4 thoughts on “25/7, היום שמחוץ לזמן”

כתיבת תגובה

Close