הגוף המודע והנגלה – סדנת סופ"ש

מתי הארוע

תאריך: 05/08/16 - 06/08/16
שעה: 10:00 - 20:00

פרטי הארוע


סדנת סוף שבוע בהנחיית נעם כרמלי ומיכאל שחרור
“הגוף המודע” מודעות לגוף, חקירה גופנית ושכלול היכולות התנועתיות.
“הגוף הנגלה” אלתור בתנועה כאמנות מופע וככלי להתפתחות אישית בקבוצה.
שיעור הבוקר “הגוף המודע” יעסוק בנוכחות התלמיד בגופו, לימוד חווייתי של מערכותיו, פעולת הגוף היעילה בסולו ובדואט.
לימוד התנועה ההתפתחותית יהיה הבסיס לפיתוח נוכחות ומיומנויות תנועה. תודעתנו מתפתחת, בראשיתה, מתוך חווייתנו את גופנו ואת הסביבה באמצעות החושים ובאמצעות התנועות שלנו והאפקט שלהם על העולם ועלינו.
מאוחר יותר הופכת השפה למוקד התודעה. החזרת הגוף למרכז המודעות היא דרך טבעית ואפקטיבית להחזיר חוויית ממשות, רגישות, עושר קיומי, אפשרויות בחירה, שליטה, שלווה, ביטחון, עוצמה ואינטימיות לחיינו.
נלמד את שלבי ההתפתחות התנועתית ונתרגל קומבינציות תנועתיות זורמות המבוססות על הרצף ההתפתחותי והמובילות משכיבה להליכה ומתמקדות בפעולה בתוך שדה הגרביטציה, באופן אורגני בהתייחסות לאדמה ולמרחב. כמו כן נתייחס למערכות גוף שונות ותפקידן הפסיכופיזי – אנטומיה חווייתית.
השיעור יתבסס על הטכניקות:
BMC®- (Body-Mind Centering) – אנטומיה חווייתית ותנועה התפתחותית ו FoldUnfold צ’י קונג
(בהובלת מיכאל) Flowork וקונטקט אימפרוביזציה. (בהובלת נעם)

שיעור הצהריים “הגוף הנגלה” יעסוק בביטוי הישיר והשלם של הגוף/אישה/איש בתוך מרחב החיים בו הוא נמצא – הסטודיו וקבוצת האימפרוביזציה, המהווים מרחב פיזי, חברתי, אמנותי ורוחני.
נתנסה ונתבונן באימפרוביזציה כסולו כדואט וכיצירה קבוצתית. נחקור יחד כיצד קבוצת האימפרוביזציה יכולה לתמוך בחופש וביצירתיות של האינדיבידואל, ובאותו זמן להוות סביבה בה שיתוף הפעולה ההרמוני גדל והיצירה המשותפת משתכללת ומתפתחת.
אימפרוביזציה גופנית היא אימון או משחק בהתנהגות והתנהגות היא תוצאת האינטראקציה בין אימפולסים/ צרכים פנימיים לגרויים סביבתיים. בקבוצת האימפרוביזציה אנו יוצרים לעצמנו תנאים בהם אנו יכולים להקשיב לעצמנו טוב יותר מבדרך כלל ולהגיב לסביבתנו באופן יצירתי וחופשי יותר מבדרך כלל. זאת בזכות הקונטקסט. האימפרוביזציה קורית בסטודיו ואנו מתייחסים אליה כאל ריקוד או משחק. זה לא “החיים האמיתיים” אבל זה גם קצת כן.
התפתחות אישיותנו בילדותנו המשיכה מחוויות הגוף המגע והפעולה אל חוויית הנראות. הדרך בה ראו אותנו הורינו, חברינו, מורינו ותגובתם אלינו והשתקפותנו לעצמינו דרך תגובתם השפיעו עמוקות על אישיותנו. הסטודיו, קבוצת האימפרוביזציה ומנחיה מטרתם ליצור את המרחב הפוטנציאלי, את המיכל הבטוח בו אנו יכולים להראות ולהתגלות יותר ויותר לעצמנו ולזולתנו. בתרגול האימפרוביזציה אנו רואים זה את זה ומפתחים אמפטיה, קבלה הדדית, אינטימיות, העצמה הדדית ואחווה אנושית.

עלות הסדנה: 500 ש”ח (כולל לינה ואוכל)
בשבוע שאחרי יתקיים בסטודיו ריטריט של 5 ימים. לנרשמים גם וגם תינתן הנחה של 10%:
https://www.facebook.com/events/1613535372271567/

לפרטים והרשמה: ליאונה- 058-581080 [email protected]/* */
מיכאל שחרור – 054-641-0845 [email protected]/* */
נעם כרמלי – 052-501-2587 [email protected]/* */


מחיר: 500

אתר אינטרנט / פייסבוק: https://www.facebook.com/events/649288568560916/

מיקום הארוע

מעלה מפה...

Close