2012 זה עכשיואינטרנטגם וגםטורים אישייםיוזמות חופשיותכלליכתיבה פרטיתמהעולםניו אייג'סביבה וקהילה

Love is in the Net

קראו לה עסל. דבש בפרסית. איראנית יפייפיה שהכרתי ב-Rainbow Gathering העולמית בטורקיה, 2005.

הייתי אז רווק תל אביבי חסר דרך ומעוף. נע בין קורס לסדנה, בין חייה הבוהמה התל אביבים למפגשי ריינבואו מקומיים ובינלאומיים. לעולם לא אשכח את הריינבואו האירופאי שהיה רק שנתיים קודם לכן בפירינאים של צרפת. מעל 2,000 יפים ויפות התקבצנו אל חלקת גן עדן קטנה. הגעתי לשם אחרי תקופה קשה בה כמעט שאיבדתי תקווה במין האנושי (קריאת הספר "זאב הערבה" של הרמן הסה תרמה לכך לא מעט….). שאגת האום שהדהדה מליבותיהם של כ-2,000 איש שנותנים ידיים החזירה לליבי את הפעימה. חזרתי לחיים.

ואז שנתיים לאחר מכן, מפגש בינלאומי בטורקיה. המדינה היחידה שאליה מורשים כולם להיכנס. איראנים וסורים, מלז'ים וערב הסעודיים, ארופאים, אמריקאים וישראלים – נקבצנו כולם לאמצע שום המקום הכי יפה בטורקיה. גם עסל היתה בין האיראנים, חצי איראנית וחצי קנדית שגרמה לי להרהר בדבר הגירה לקנדה… היא היתה חלק מקבוצה של איראנים מקסימים שהשיחות איתם היו מרגשות ומעוררות השראה. כמה אנו דומים! בעיקר זכורה לי ארוחת הערב שהאיראנים הכינו, אורז פרסי הכי טעים שיש. ישבתי איתם לא מעט. הם היו יפים וצעירים ומלאי תקווה. זה היה שבועות ספורים לפני הבחירות באיראן, וידידנו האיראנים היו משוכנעים שמועמד צעיר ושמאלני הוא בעל הסיכויים הגבוהים ביותר להיבחר. על אחמינאג'אד אף אחד לא חשב. חגגנו את הולדתו של הירח בסדרת שירים ישראלים ופרסיים (המנגינות דומות, רק המילים שונות). כשנפרדנו בחיבוקים קבענו ל-2010 בחומוס הכי טוב בטהרן.  והחלפנו אי-מיילים.

אחרי הבחירות באיראן לא שמעתי מהם יותר. חששתי לגורלם והתפללתי לשלומם.

מאז עברתי לכאן, יש לי משפחה מדהימה ועתיד אופטימי. ועכשיו, מדברים על תקיפה באיראן. הממשלות מנסות לזרוע פחד בעיני התושבים כדי להכשיר מלחמה שאף אחד לא רוצה.

אבל כוחם של האזרחים וכוחה של האהבה גדול מכל דמגוגיה. כבר ב-2009 כתב קריון ששלום במזרח התיכון יכול דווקא להתחיל בשלום בין איראן וישראל שיושג ע"י דור ההמשך הצעיר. היוזמה המדהימה שרצה עכשיו ברשת דומעת את ליבי יום יום וממלאת את נפשי בתקווה אופטימית.

אני עובר יומיום על ברכות האהבה ההדדיות. אולי יום אחד גם אמצא שם את תמונתה של עסל…

אם מישהו עוד לא שמע, בשבת יש הפגנה נגד מלחמה עם איראן – איזה כיף שדבר כזה קורה בדיוק ביומולדת שלי (אני אהיה בערב פינק פלויד בראגה)

תגיות
הראה עוד

3 thoughts on “Love is in the Net”

כתיבת תגובה

Close