2012 זה עכשיוזוגיות ומשפחהטיפוליםניו אייג'סדנאות, קורסים, חוגים

RPT – הכל בגלל ביצית וזרע

לפני כמה חודשים נחתנו אנוכי – שי, זוגתי -הולי ושני ילדינו בפרדס חנה לאחר כשנה וחצי בארה"ב.
מעבר לביקור משפחתי (הולי מקליפורניה) ולטבע מעורר ההשראה, העברנו שם קורסים של תטא הילינג. שילוב נעים של כיף, מפגש עם אנשים טובים וכמובן גם חוויות ריפוי של מטופלים ותלמידים.
תוך כדי השהות בארה"ב, הולי – חוקרת מופלאה של תודעה, ריפוי וכל אשר בינהם התמודדה עם מספר בעיות גופניות ללא הצלחה, אך ברוח טובה בכלים של התטא הילינג. מה שדחף אותה לחפש ולחקור ולשאול מה כן עובד מה לא עובד ומתי וכמובן למה.
החיפוש הוביל אותה חזרה לגוף, לריפוי שמתרחש מעצם ההסכמה להיות בו ולהקשיב, יחד עם דגש על טראומה באופן ספציפי.

מתוך ההתעסקות באינפורמציה נוצר קשר בינה לבין מורה אוסטרלי בשם סיימון רוז, שיחד עם אשתו איווט פיתחו את RPT – שיטת ריפוי שהחלה מאותן שאלות של אנשים שבדקו וחוו והתנסו בהמון שיטות ריפוי ועדיין נשארו עם בעיות גופניות ועם דפוסים רגשיים ונפשיים תקועים.

המפגש עם שיטה זו הקליק להולי מאד חזק. סיימון פירסם באתר שלו קטעי וידאו עם סשנים של ריפוי מרתקים-אך-פשוטים ואני והולי החלטנו להשתעשע ולנסות בעצמינו. תוך 5 דקות הגענו למקומות עמוקים ושורשיים לסוגיות שדשנו והתעסקנו וחפרנו בהם במשך שעות, ימים וחודשים.
חיוך גדול והתרגשות הובילו אותנו להתנסות עוד והולי החליטה שהיא הולכת על זה. בקורס הקרוב של סיימון בארה"ב היא כבר לקחה חלק ואף נשארה לעוד 10 ימים שהעמיקו את הרפוי והכשירו אותה כמורה. אותי, שנשאר בבית עם הילדים, היא עידכנה בנעשה בקורס ובחומר הנלמד ובאיך להתמודד עם הקנאה של לרצות להיות שם בעצמי..

הקורס הסתיים ואנחנו חזרנו לביתנו הזמני בארה"ב ו – וואוו..הגב התחתון שסבל מכאבים חמורים כמו חדש.. בלוטת התריס..חזרה לתפקוד תקין.. ואנחנו פתחנו את הקורס הראשון ולאחריו את קורס ההמשך של רפרנס פוינט ת'ארפי בהוראתה של הולי יקירתי, מה שהכשיר אותי כמטפל בשיטה יחד איתה. חזרנו לארץ שמחים וטובי לבב ומוכנים לפתוח כמה דלתות חדשות ומרגשות בקרב משפחתינו וחברינו ותלמידינו לעתיד.

אז מה תפס אותנו?
ביקשתי מהולי לכתוב קצת על השיטה ועל יחודה ואילו אני תרגמתי, אז אלו הם הדברים:

כולנו נולדנו עם צרכים מסויימים. כאשר אותם צרכים בסיסיים אינם נענים, אנחנו נפגעים.
כשהפגיעה עמוקה מספיק נחקקת הטבעה במערכת, שמשפיעה ומשנה את המערכת הפיזיולוגית שלנו.
רפרנס פוינט ת'ארפי לוקחת אותנו בצורה עדינה ורכה לשלבי המפתח בהתפתחות שלנו: החל מנקודת ההתעברות ועד ללידה ולזמן שאחריה. היכן שהפגיעה, הטראומה והכאב חקוקים ויוצרים את הדפוסים החוזרים ונשנים לאורך חיינו.
איננו צריכים לחוות את החוויה הכואבת שוב אלא רק להכיר בה, בכאב שרוצה להישמע ולהיראות.
ברגע שמתבוננים בנקודה ההיסטורית בביולוגיה שלנו שהחלה את אותו שינוי – החוויה עצמה מתקנת את עצמה ונבראת מחדש.

לדוגמא: בני זוג מגיעים למפגש אינטימי בינהם
האשה מצידה חוששת לאבד את אהבתו של בן זוגה מה גם שהיא בגלל כועסת עליו עדיין על כך שאתמול הוא פגע בה ולא התנצל.
הגבר מגיע למפגש עם מטען של פחדים מזוגיות מחייבת, מילדים. עם תחושת מחסור כלכלית וחוסר וודאות לגבי בת זוגו הנוכחית.
קרה המקרה ובאותו מפגש האשה התעברה.
בחייו של אותו אדם שזכה שאלה הם הוריו, וזה היה הרגע שבו הוא נוצר, נוכל למצוא רגשות עמוקים מגוונים, כגון: תחושה הקרבה עצמית כדי לזכות באהבה, חוסר יכולת לבטא רגשות, תחושה שלא רואים אותו ואת היחוד שבו, קשיים כלכליים ולא משנה כמה הוא עובד קשה וכן הלאה וכן הלאה..
אותם מטענים שבני הזוג הגיעו איתם לאותו מפגש אינטימי יתגשמו ויבואו לידי ביטוי בחייו של אותו אדם, אם זה באישיותו, בדפוסי חייו, כאביו וחולשותיו. ויותר מכך אף יחזרו ויופיעו בשלבי מפתח נוספים וחשובים ומאוחרים יותר בהתפתחות שלו.

איך פועל הריפוי בשיטת RPT?
במהלך הטיפול, אנחנו הולכים דרך הסיפור שיש לנו בראש (נאוקורטקס) דרך הלב המרגיש (המערכת הלימבית) לעבר הבטן (גזע המוח), שבו נמצאים כל אותם יצרים הישרדותיים אשר מניעים אותנו מבפנים. כאשר הפגיעה נותרת אילמת ובחשכה, ללא אותה..נתינת מקום, אפילו אם זה רק באחד מה"מוחות" – מתחילה להיווצר הבעיה או הקושי. כאשר אנחנו מחליטים להיכנס לתהליך, אנחנו יכולים באופן סיסטמטי ובטוח לנקות את הכאבים והטראומות ששלטו באיכות חיינו הגופניים, המנטליים, הרגשיים והרוחניים.
מתוך הכרה עמוקה באותן נקודות חשובות ובשורשן הביולוגי, המערכת הפיזיולוגית והרגשית יוצרת את עצמה מחדש, ללא אותה מחלה, מכאוב ותסכול.

למי זה מתאים?
רפרנס פוינט ת'ארפי פונה לכל מי שרוצה ללמוד..לפתוח מקומות חדשים אל מי שהוא רוצה להיות.
לכל מי שרוצה להירפא או לרפא ובכלל להיות חופשיים להיות.
השיטה מומלצת במיוחד לנשים בהריון (ובני זוגן כמובן) ולנשים המעוניינות להיכנס להריון.
היכולת להיות במודעות ערה ברגע ההתעברות היא מתנה גדולה וחשובה לנו, לילדינו ו..לילדיהם.
ואם "פיספסנו" את הרגע עצמו – אף פעם לא מאוחר מידי לתקן.

טיפולים וקורסים
הקורס הקרוב יתקיים בפרדס חנה בשישבת  2-3/7/10, ויועבר באנגלית.
מפגש מבוא יתקיים ביום ראשון 27/6/10 בשעה 20:30 במשחקיית אננדה בכרכור. המפגש ללא תשלום.
טיפולים מתקיימים בפרדס חנה.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לבלות ולחקור באתר של רפרנס פוינט ת'ארפי לכתוב לנו מייל ולהתקשר 052-3279600 לשי.
והנה וידאו שבו מסביר סיימון רוז את עיקרי השיטה:

תגיות
הראה עוד

כתיבת תגובה

Close