2012 זה עכשיוטורים אישיים

הגל הנוכחי לפי המאיה: נחש (8-20/4/11)

[מאת: טליה טוקר]

שלום וברכה לכולנו:

הגענו לימים מרגשים ביותר שבהם אירועים רבים מתרחשים במקביל וקיים פוטנציאל לשינויים מרחיקי לכת. בלוח המאיה המקודש- הצ'ולקין, אנו מתחילים את גל הנחש שמתרחש בסמוך למרכז הלוח ומסמל את החיבור למרכז שבתוכנו. צינור האור של מרכז הצ'ולקין מסמל את המעבר ממצב של קבלת מידע ואור שמועברים אלינו בחלק הראשון של הלוח להתמרה מעשית של המידע שהתקבל אל מציאות חיינו בחלקו השני. בזמן המיוחד הזה של מרכז הלוח אנחנו מקבלים את התורה הפנימית שלנו, חווים התגלויות ונפתחים ליעוד הגבוה שלנו בכדור הארץ. לאחר העיכול, ההטמעה וההתמרה, אנחנו לומדים כיצד ניתן לממש את המידע המועבר אלינו ולבטא אותו. גל הנחש מסיים את שלב קבלת האינפורמציה ומלמד כיצד לבצע את השינויים הנדרשים לביטוי האותנטי שלנו במציאות היום יומית.

לא רק שאנחנו במרכז הלוח, אלא שביום האחת עשרה של הגל אנחנו חוגגים את ערב פסח. מזה שנים אני חוקרת את ההקבלות בין לוחות שנה של תרבויות שונות וכל פעם נדהמת מחדש מהסינכרונים והחיבורים המדויקים בין כולם. למרות שהלוח היהודי עוקב אחר מחזוריות שונה מזו של לוח המאיה, קיימות כל הזמן הקבלות מעוררות השתאות. נשים גם את ליבנו לכך שגל הנחש כולו מלווה בימי שער שהם פתח לתנועה ולצמיחה. ימי שער הם ימים שהעוצמה בהם מאד מתחזקת ושכל מה שחושבים ומרגישים מתעצם. הסנכרון המסחרר יוצר "מיקס" מרשים ופותח עבור כולנו אינסוף של אפשרויות לשנה היהודית הרוחנית שמתחילה ולחלק השני של הצ'ולקין.

חג הפסח הוא חג החירות. חג שבו אנו משחררים את המיצרים והכבלים של המציאות הדואלית ויוצאים לחופשי למקום שבו אפשר לבחור את האירועים וההתרחשויות בחיינו. העובדה שערב החג מתרחש בגל הנחש היא מרתקת משום שגם בגל הנחש אנו לומדים כיצד לשחרר את הכבלים האישיים ששמנו על עצמנו, את ההתמכרויות, הטשטוש והניתוק ולהחליפם בחיות ובאנרגטיות. סיפור יציאת מצרים הוא סימבול לקושי ולהרס הקיימים בעולמנו, השעבוד במצרים והאפשרות לצאת לחופשי- כפי שנאמר: "למען תזכור את יום צאתך מארץ מצרים כל ימי חייך" (דברים טז) . למעשה מדובר בסוג של גאולה, שהרי כרגע במציאות הקוטבית עם כל ההרס והשליליות הקיימים בעולמנו, לא ממש ברור כיצד ניתן להתיר את הכבלים. הנחש מסמל את האלכימיה של הרעל, ההרס והשעבוד לתבניות החשיבה המקובעות שלנו לשמחה, ליצירה ולביטוי ייחודי. לאורך הגל אנחנו לומדים כיצד להשתחרר מההגבלות ששמנו על עצמנו עד היום ומתבניות חשיבה של תלות אנרגטית, לשנות את רמת המודעות שלנו ולהיפתח לאפשרויות חדשות בעולמנו.
הימים של גל הנחש יכולים לעזור בראיית התמונה הכוללת של חיינו, בלמידת השינויים שאותם אנחנו רוצים ליצור עכשיו ובהגדרה מפורשת של הצעדים הנדרשים לקראת היוולדות מחודשת לשנה יהודית רוחנית חדשה ולחצי השני של הצ'ולקין.

נחש
ה- 8/4: טון 1 בגל הנחש:
הנחש העוצמתי זוחל בתנועה ספיראלית קרוב קרוב לאדמה ולאורך הגל מלמד אותנו כיצד להתמיר שליליות, הרס וקושי לחיוביות, לשמחה, לחיוניות ולהנאה מהחיים. למשך הגל הקרוב הנחש מושך אלינו את תענוגות החיים ואת היכולת להתחבר ולהנות מקיומם של חמשת החושים המוכרים לנו- ראייה, שמיעה, טעם, ריח ומגע. הנחש מסמל את הרצון האינדיבידואלי שלנו ובמהלך הגל אנחנו מוזמנים לגלות את הצרכים הספציפיים והרצונות היחודיים לנו ואותם לבטא.

הנחש הוא בעל אישיות כריזמטית ואינדיבידואלית ועל כן מודע מאד לנפרדות הקיימת בעולמנו. כתוצאה מכך לאורך הגל יכולים לעלות תחושות של דחייה ובידוד. אנחנו לומדים לחזק את האהבה לעצמנו, להנות מחברת עצמנו המשובחת, לשחרר את הדיונים הפנימיים בסוגיית הבדידות וכך מסוגלים לחוות את האהבה שבכל מקרה מקיפה אותנו כל הזמן. מעבר לכך החיבור לרצון הנחש יכול לגרום לתחושות של חוסר שייכות או של שונות. לאורך הגל אנחנו מבינים שבכל מקרה אנחנו לא שייכים לשום דבר ולאף אחד. אנחנו אנחנו וזה הכי טוב שיש. במקום לבזבז אנרגיה על נסיונות של השתלבות בעולם, אנחנו נכנסים פנימה ומשקיעים את האנרגיה במימוש הרצונות שלנו. אנחנו מתחברים לאותנטיות שקיימת בנו ולומדים להרגיש בנח עם מי שאנחנו.

גל הנחש על העוצמה של ימי השער המרכיבים אותו ויחד עם חג הפסח שמתרחש לקראת סופו, מאפשר להתחבר למהות הייחודית שלנו ולשחרור של כל מה שכובל ומסתיר את הצבעוניות הקיימת בנו. בעזרת הנחש אנחנו מתחברים לחכמת האבות הטמונה בסלילי הד.נ.א. שלנו ונולדים מחדש לחיים מענגים ומלאים בביטוי שמח.

מגשר עולמות
ה- 9/4: יום שער: אתגר הגל הוא מגשר העולמות:
אתגר המגשר מלמד אותנו כיצד ניתן לנוע בקלילות מסיטואציה לסיטואציה תוך כדי מודעות לכך שהחיים הם במה ושאנחנו השחקנים הראשיים. אנחנו מבינים שבכל פעם משתנים המקום, המשתתפים והנושאים ושהמשמעות הנסתרת מתחת לפני האירועים השונים היא הרחבת הידע והכלים שלנו. בגל שבו אנחנו לומדים להתחבר לעוצמה פיזית ואנרגטית ולשמחת החיים, אתגר השער של המגשר מאפשר לתובנה פנימית חשובה ש"סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר". ברגע שאנחנו קולטים שאין דבר כזה סוף, קיים פוטנציאל להעמקה ולתובנות בסוגיית מושג הזמן. למעשה אין מה לפחד משחרור הישן ומפרידה ממה שלא מתאים יותר לחיינו, נהפוך הוא! לרוב אנחנו רגילים לחלק, להגדיר ולמדוד כל היבט ודבר בחיים בגלל התוכנה הרגשית שאנחנו פועלים ממנה. אם נוריד את הקטלוגים וההגדרות, תשאר הוויה מקבלת, פתוחה וזורמת ממצב למצב.

לקראת חג הפסח אתגר המגשר מלמד אותנו למות להרגלים שעוצרים את זרימת החיות בגופנו, לפחדים שעוצרים את ביטוי הרצון הייחודי שלנו ולכבלים ששמנו על עצמנו. ריפוי הזכרונות הפצועים הללו שעוצרים את התנועה הספונטאנית בחיינו מאפשר להוולדות למצב מודעות חדש. אני ממליצה שנעשה 'בדק בית' רציני עם עצמנו ונבין אילו תבניות חשיבה אנחנו מבקשים לשחרר מחיינו אחת ולתמיד. במהלך הגל נתבונן אילו מערכות יחסים לא תומכות יותר בצמיחה שלנו, אילו פעולות מרוקנות את האנרגיה שלנו ואילו אמונות מלוות אותנו כבר שנים ארוכות ועוצרות את ההתרחבות שלנו. ככל שנננקה מתאי גופנו טראומות ופצעים ישנים, נוכל ליצור טרנספורמציה בחיינו ולקראת ערב פסח להגיע למקום של שלווה, כח פנימי והתגלויות.

יד
ה- 10/4: יום שער: טון 3 באנרגיה של יד:
ביום השלישי היד היודעת מחברת אותנו לידיעה פנימית ברורה של מה שנכון לנו ובעזרת ידיעה זו מניעה אותנו ליצור. היד החשמלית מלמדת שכדי להתמלא בחיות ולהתנקות מטראומות, עלינו ללמוד כיצד לזרום ממצב למצב בחיינו כמו גל אינסופי. אם נסתכל על הים נוכל לראות שהוא כל הזמן בתנועה, עולה ויורד ולא עוצר אף לא לרגע אחד. כך ביום השלישי של האינטואיציה היד מלמדת אותנו לנוע, לזרום ופשוט לעשות את שלנו בלי לחשוב יותר מדי. אין מדובר בעשייה אינטנסיבית מוטרפת אלא בפעולות שקטות, רגועות ונעימות שמשמחות אותנו.

היד בשער של היום השלישי מאפשרת "לתקתק עניינים" שונים בחיינו בקלות, בזרימה ובהנאה ולהגיע להישגים פרקטיים בתחומי החיים השוטפים. אנחנו מוזמנים לזרום בכיף אל עבר הגשמת היעדים שלנו, ללא הלחץ ורמות המתח הגבוהות שלרוב מלוות את העשייה שלנו. המתח הוא פער בין היעדים שאנחנו רוצים להשיג לבין המצב הנוכחי שבו אנו מצויים עכשיו. הפער הזה יוצר גם את אשליית הזמן. היד מלמדת כיצד ניתן לזרום בהנאה אל עבר המימוש העצמי שלנו בלי לנייד את האנרגיה שלנו אל עבר מטרות חיצוניות. אנחנו לומדים להנות מהעשייה שלנו ומהזרימה בחיינו, כאן ועכשיו.

כוכב
ה- 11/4: יום שער: טון 4 באנרגיית הכוכב:
אין זה מפתיע שהזריעה המנטלית לפתרון אתגר המגשר היא הכוכב שמסמל יופי, חיוביות ואת תדר האהבה ללא תנאי. לכוכב תפקיד חשוב בעלילת הגל משום שהוא מאפשר את קבלת עצמנו, קבלת העולם וקבלת הדרך שלנו כאן במציאות. הוא מלמד כיצד להטעין את עצמנו במידע חיובי לגבי עצמנו ולגבי חיינו ולהתמלא בפלוסים עד למצב שבו אנחנו הופכים לזרקורים שמאירים לכל עבר. כשנלמד לחבק את המפלצות והשדים שבתוכנו, כלומר נשנה זוויות ראייה שליליות לחיוביות, ישתחררו מאיתנו המעצורים והפחדים. כשאנחנו רואים באור חיובי את ההתרחשויות השונות בחיים, אנו נולדים להזדמנויות חדשות שצצות כל הזמן בדרך שלנו.

הכוכב ביום של זריעת הזרעים לפתרון האתגר ממזג אל חיינו עבודות, נסיעות וקשרים שמפרים אותנו, נעימים לנו ויוצרים תנועה זורמת וקלילה. ביום העצמאי אנרגיית הכוכב פותחת אותנו ליופי הקיים בנו ובחיים ובכך למושלמות הקיימת בכל רגע נתון. אנו מתמלאים באנרגיות אינטואיטיביות ואלגנטיות של ונוס ובהמון אהבה לקראת השנה הרוחנית החדשה.

ירח
ה- 12/4: טון 5 באנרגיית הירח: יום שער: כח הרצון לפתור את אתגר המגשר נשען על ניקוי דפוסי החשיבה שמושרשים בנו מאז תקופת הילדות שלנו. הירח מוביל אותנו עמוק עמוק פנימה אל המקום של הילד הרגיש שבתוכנו. ילד זה חווה פצעים רגשיים בצעירותו וכתוצאה מכך אימץ לעצמו מנגנוני הגנה כדי לשרוד בעולמנו הקוטבי. כדי שנוכל לשחרר את התבניות המוחיות העתיקות, עלינו להתבונן לעומק בטראומות רציניות בהיסטוריה האישית שלנו ולשנות את נקודת ההתייחסות שלנו אליהן. ככל שנתקשר עם הילד הפנימי שבנו, נחבק ונאהב אותו וניתן לו ביטחון, יהיה לנו קל יותר לנוע קדימה בחיינו. אנו מבינים שהיום אנחנו במקום אחר לחלוטין מזה שהיינו בו בילדות ושהגיע הזמן להוריד את תחפושות ההישרדות שלבשנו על עצמנו. חלק גדול מהפחדים שלנו כבר ממש לא רלוונטיים ובמקום להמשיך למחזר אותם במילים שליליות ובהימנעות מהחיים הגיע הזמן לזהות מי אנחנו היום ולשחררם.

ביום זה הירח מחדד את רגישות הקליטה שלנו למסרים ודרך סימנים שונים שנקרים בדרכינו הוא מאפשר לקבל תשובות לשאלות כלליות שמעסיקות אותנו. המוטיבציה לחיות באותנטיות נחשית בחיינו גדלה ככל שאנחנו מפתחים ערוץ תקשורת פנימי עמוק עם עצמנו. דרך הערוץ הישיר הזה אנחנו משנים את ההתייחסות שלנו לאירועי הילדות שחווינו, מקבלים את התשובות שנכונות לנו לרגע הנתון ומתעצמים.

כלב
ה- 13/4: טון 6 באנרגיה של כלב: יום שער: בשער שנפתח ביום השישי שבו מתחילה זרימה ממקום חיובי בגל, הכלב מאפשר לפתוח את הלב ולהפוך לחברים הכי טובים של עצמנו. הוא מלמד אותנו כיצד להעמיד את עצמנו ואת הרצונות שלנו במקום הראשון בחיינו, כפי שנאמר: "ואהבת לרעך כמוך" ובכך לשמור על אנרגיית החיים שלנו ולפתוח את ליבנו יותר ויותר.

ביום של הזרימה אנחנו מבינים שכל התהליכים מתרחשים בינינו לבין עצמנו, בין המח לבין התאים בגוף שלנו. במקום לתרגם, להשליך ולהתערבב רגשית עם הסובבים אותנו, אנחנו לומדים לנוע מתוך הפנים שלנו אל החוץ ומקפידים להקשיב למה שנכון לנו בכל רגע נתון. כשאנחנו מעמידים את עצמנו בראש סדרי העדיפויות, אנחנו מגלים שלא רק שיש בנו המון אנרגיה אלא שאפילו נשארת לנו אנרגיה בשפע גם עבור הסובבים אותנו. כלומר תהליך האיזון הרגשי מתנהל בתוך המוחות שלנו ותלוי ביכולת שלנו לשמור על נאמנות לעצמנו ולרצונות שלנו. אנחנו מבינים שכדי שנוכל לנקות מאיתנו דפוסים עתיקים ולהתחבר לאנרגיית החיים הפועמת בנו, עלינו ללמוד לאזן את הרגשות הסוערים שמציפים את המערכת שלנו, להרגיע מערכות יחסים דרמטיות ולאזן כל סוג של קיצוניות בחיינו.

קוף
ה- 14/4: טון 7 באנרגיה של קוף: יום שער:
בשיא גל הנחש אנחנו מוזמנים לאפשר לאיכויות היצירתיות, המקוריות והמשחקיות של הקוף לבוא לידי ביטוי בחיינו. ככל שהגל מתקדם אנחנו מבינים שכל מה שמתרחש בנו ובחיים שלנו הוא מעין משחק מופלא ורבגוני. הקוף האינטליגנט מרחיב את ההבנה שהמציאות היא אשליה שנוצרת ע"י המח המוגבל שלנו. ברגע שאנחנו משנים את זווית הראייה שלנו, אין גבולות למה שניתן ליצור בחיים הללו.

בשיא ההשראה של הגל הקוף מעודד אותנו לבטא בקלילות את הרגשות, המחשבות והמקוריות הקיימים בנו. הוא מלמד אותנו לשחק, לשחק ולשחק! לא לקחת את עצמנו ובכלל שום דבר בחיים ברצינות רבה מדי. כהמשך ללמידה עם אתגר המגשר הקוף מעלה את רמת המודעות שלנו לכך שהכל בחיים משתנה כל הזמן. במת המציאות היא כל פעם אחרת, השחקנים מתחלפים, הנושאים משתכללים ובתוך כל אלה אנחנו מתנהלים. תובנה זו מאפשרת לנו לנוע בקלילות ובחכמה ממשחק אחד למשנהו, מסיטואציה אחת לאחרת עד לתובנה של המגשר שסוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר. בשיא גל הנחש ניתן להגיע למקום מלא בהשראה של ביטוי, הומור וקסם החיים.

אדם
ה – 15/4: טון 8 באנרגיה של אדם: יום שער:
אחרי שעברנו את מחצית הגל ביום השמיני של היושרה, האדם מלמד אותנו כיצד ניתן להפוך לגביע פתוח לשפע של היקום. הוא מזמין אותנו היום לשאול את עצמנו: "עד כמה אני מאושר/ת בחיי"?, האם הרצונות שאני מגדיר/ר לעצמי מגיעים אלי בקלות"?, "עד כמה אני מיישמ/ת בחכמה את הרצונות הללו"?, "עד כמה אני מסתכל/ת בגובה העיניים על הסובבים אותי, ללא שפיטה וביקורת"? התבונה של האדם באנרגיית השער של היום מאפשרת לראות כיצד השכל המהתל שלנו מטיל ספק, מבקר ושרוי בחסר כל הזמן ובכך עוצר את המימוש העצמי שלנו. השכל מיועד לכך שנבצע בדרך המקורית ביותר את הרצונות שלנו, אבל מי שמנחה אותנו בקבלת ההחלטות הוא הלב שהוא הקפטן. ביום זה האדם מאפשר לנו לראות את ה"לופים" המחשבתיים שלנו וכיצד הם מונעים זרימה של שפע מכל הסוגים אל תוך חיינו. ההתבוננות הכנה עם אנרגיית האדם מלמדת לבחור בדרך הקלה ביותר עבורנו, לקבל באהבה את הסובבים שיכולים להיות גם שונים מאיתנו ולממש באושר ובשמחה את רצונות הלב שלנו.

הלך שמים
ה- 16/4: טון 9 באנרגיה של הלך שמים: יום שער:
ביום שבו כוונת הגל למגנוט של חיות נחשית ושלווה פנימית מתחילה להתגשם במציאות, מופיע הלך שמים הנחוש, העוצמתי והחומל. הלך שמים מלמד אותנו להציב גבולות ברורים ולהתעמת ישירות עם כל מי ומה שמרוקן אותנו אנרגטית ומפריע לנו לזרום עם הרצונות שלנו. בשער של פענוח הגל, הלך שמים מלמד אותנו להרחיב את הנחישות, האסרטיביות והישירות שבנו. ככל שנלמד להגיד "לא" בהיר ותקיף לכל מה שלא מתאים לנו, נוכל להתחבר לכוח פנימי עצום שקיים בכל אחד ואחת מאיתנו. אנחנו מבינים שאם ברצוננו להגדיל את רמת המודעות שלנו, עלינו לדעת להגביל בהחלטיות את "שואבי האנרגיה" למינהם.

הלך שמים מזמין אותנו היום להגדיר לעצמנו מה אנחנו מוכנים להכניס אל תוך חיינו ולאילו דברים אנו מציבים גבול ברור, גם אם מדובר בהרגלים של שנים או בהתמכרויות אישיות שלנו. הוא מלמד כיצד ליצור לעצמנו מרחב נעים שבו אנחנו יכולים לחקור את עצמנו, ללמוד את החכמה האלוהית המועברת אלינו, להתרחב ולגדול. ההתכנסות אל תוך עצמנו מעוררת אותנו ומאפשרת ליישם באומץ ובחכמה את הידע שלנו. ביום התשיעי של הגל הלך שמים מאפשר לנו לשמור על האנרגיה שלנו, מגדיל את הערנות והריכוז ברגע העכשווי ומרחיב את המודעות הקוסמית שלנו.

קוסם
ה- 17/4: טון 10 באנרגיה של קוסם: יום שער:
הקוסם הפלנטרי היום מחבר אותנו באופן חד משמעי אל הרצונות והידיעה הפנימיים שלנו. אנו נמצאים בגל נחש שמלמד לבטא את הייחודיות הקיימת בנו, גם אם היא לא עומדת בקריטריונים החברתיים. לקראת ערב החג הקוסם מגדיל את האמונה בעצמנו ובמי שאנחנו ובכך מאפשר לאותנטיות שבנו לצאת החוצה. ככל שנלמד לבטוח בעצמנו ובאינטואיציות שלנו, יפחת הצורך שלנו באישורים ובתוויות מהסביבה ובמקומם נוכל למלא את עצמנו באור ולהתעצם. אנחנו יודעים הכי טוב מה נכון לנו בחיינו ובכלל מי אנחנו והקוסם בפשטות ובצניעות מגדיל את הערך והביטחון העצמי שלנו. שחרור התלות בבחוץ והחיבור לקול הפנימי הכרחיים כדי למות לאני הישן שממחזר את הטראומות והדפוסים השונים לאורך השנים.

ביום שבו השינוי של הגל מתחיל לבוא לידי ביטוי בנוכחות שלנו, הקוסם מגדיל את יכולת ההכלה הפנימית שלנו את אירועי המציאות. אתגר המגשר והשנה הרוחנית שבפתח מובילים אותנו לקפיצה ענקית בצורת החשיבה וההתנהלות בחיינו. מצבים שונים שהתרגלנו אליהם במשך שנים משתחררים עכשיו ובמקביל הזדמנויות חדשות נוצרות בדרכנו. ביום השער של ה'פינישים' אנרגיית הכוהנת הגדולה מלמדת כיצד להכיל את שחרור הישן, המעבר לחדש ואת ההתפתחויות השונות בחיינו. היא מחברת אותנו לאינסוף של ידע ומלמדת שכל הידע כולו קיים בתוכנו ועיקר ה"עבודה" שלנו היא בינינו לביו עצמנו. תהליך הגל מוביל ביום ההתגלמות לאני חדש שמוטען באנרגיה פנימית, מחובר לעוצמה בגוף הפיזי ומתחיל לזרום עם מערכת הרצון הגבוהה שלו.

נשר
ה- 18/4: ערב פסח: טון 11 באנרגיה של נשר: יום שער:
הסינכרון בין ערב החג לקודים של המאיה מרגש ביותר ויחד עם השער של הנשר, כמות האנרגיה בערב החג היא עצומה. בערב פסח הנשר המגביה מעוף רואה את תמונת החיים הרחבה מלמעלה וממגנט אל השנה הרוחנית החדשה שמחה, מזל, ברכה ואת היכולת להגשים את החלומות שלנו. הנשר בשער של היום מאפשר להתבונן בפרטים השונים שמרכיבים את מציאות חיינו, לבחור בזווית ראייה חיובית בכל רגע ואז לחבר את החלקים השונים לכדי שלמות מופלאה.

ביום השחרור הסופי לקראת הלידה המחודשת שלנו, הנשר מלמד שמה שעדיין מעכב את מימוש רצונותינו קשור ביכולת לשמור על פרספקטיבה רחבה על המציאות הסובבת אותנו. אנחנו לומדים להרחיב את זווית הראייה שלנו לאובייקטיבית, שהיא מערכת מידע מעבר לטוב ולרע ולסיווגים האישיים שלנו. במקום הניטראלי והלא שיפוטי הזה אנחנו מסוגלים לנוע בהנאה מעניין לעניין ובערב החג אנחנו מגלים שהכל אפשרי עבורנו בחיים המגוונים הללו.

בערב פסח אנחנו משתחררים מתפיסות קוטביות כובלות, מהתמכרויות מגבילות ומתשוקות מוגזמות. פעמים רבות אנחנו מרגישים שמכריחים אותנו לעשות דברים, שדוחקים אותנו לפינה ושלא משאירים לנו ברירה. הנשר מזכיר לנו היום את חוסר הגבולות ואת חופש הפעולה הנצחי. הוא מלמד כיצד לבחור ממקום של חופש באירועי החיים ועוזר לטפל בעניינים של "סחיטות אנרגטיות". עלינו לזכור תמיד לעשות בדיוק את מה שהלב אומר לנו בלי להגיע למצבים של לחץ, חובה וצורך או להתנהל מתוך תחושה של אשמה או קורבנות. זהו אתגר מצמיח עבור כולנו להתנהל ממקום חופשי ואוהב בערב החג. כשאנחנו מתמלאים עם הנשר בתחושת חופש פנימית- הבדידות, הניכור והרצון לטשטוש מחליפים את מקומם לתחושות של תקווה, ריקוד, שמחת חיים ויצירה.

עברנו תהליך שהוביל אותנו לערב החג- מהנחש הפיזי שזוחל קרוב לאדמה ומחבר לדרך אותנטית, צבעונית וייחודית ועד לנשר שיוצר, שמשתנה, שנע ומגשים. התקווה, החזון והפרופורציות של הנשר מאפשרים לנחש להתמלא בכוחות, בחיות ובאנרגיה. בערב פסח אנחנו מוזמנים להסתכל על התמונה המלאה של חיינו ולראות באילו דברים להתמקד, באילו פרויקטים להשתתף ואת אלה ליצור בדרך נחשית אותנטית.

לוחם
ה- 19/4: פסח: טון 12 באנרגיה של לוחם:
לוחם קריסטלי מסמל אדם אמיץ, עצמאי ואינטליגנטי, שמפעיל ומיישם את היכולות האינסופיות הטמונות במוח האנושי שלו. בפסח אנחנו לומדים לנוע ממצב של שעבוד פנימי ותבניות חשיבה מקובעות למח אחר שנמצא במצב חדש של מודעות. זאת בדיוק כשם שהלוחם משתחרר מתלות, מספקות ומחוסר ידיעה ומתחבר לקול פנימי, להדרכה גבוהה ולתנועה ממח הגיוני. אומץ הלב והתעוזה של הלוחם היום מאפשרים למות הישן ולשליליות של תוכנת החסר שלא רלוונטיים יותר לחיינו. ללוחם קיים כוח פנימי עצום להילחם במפלצות הרגשיות ובמוחות הספקניים שבתוכו ושסביבו וביום הפתרון הוא מאפשר להגיע לנוכחות שלווה ובטוחה.

במהלך גל הנחש מתבהרים לנו הצרכים והרצונות האינדיבידואלים שלנו והאיכויות החדשות שאנחנו רוצים להכניס אל תוך השנה הרוחנית החדשה שמתחילה עכשיו. לאחר שהבנו מה נכון לנו בדרכנו הלוחם מניע אותנו ללכת עם האמת הזאת עד הסוף. אחרי החקירה והבדיקה שנעשתה לאורך הגל, אנחנו סוף סוף מבינים שהקול הפנימי שבנו יודע בדיוק את הדרך הנכונה לנו ושאנחנו יכולים לסמוך על האינטואיציה שלנו. חג הפסח מסמל שינוי ממציאות חיצונית קשה ומפרכת למציאות זורמת ומשתנה וכך גם גל הנחש שמחבר אותנו לחכמת הקדמונים הקיימת בסלילי הד.נ.א. שלנו ומאפשר ליישום אלגנטי ומבריק של רצונותינו. תהליך הגל מוביל אותנו למקום שבו אנחנו נעים בקלילות, בשחרור ובחן במציאות היום יומית, עצמאיים בשטח ומשוחררים מתלות- בחפצים, באנשים, במצבים מקובעים ובהתמכרויות. בחג הפסח הלוחם מחבר אותנו למידע מהעל מרחב ומכוון אל אותם המקומות שבהם החלומות שלנו הופכים למציאות.

אדמה
ה- 20/4: א דחוה"מ: טון 13 באנרגיה של אדמה:
גל הנחש מסתיים בחגיגיות באדמה קוסמית. לאורך הגל אנו מתפתחים מנחש שמזדחל בחושניות על פני האדמה וממגנט את החיבור לתענוגות החיים אל עבר אדמה יציבה ומקורקעת שמאפשרת ליישם את הידע והחכמה בעיתויים מושלמים בחיינו. מנחש שמחובר לידע של האבות הקדמונים ועד לאדמה שמרחיבה עוד יותר את מבנה המח שלנו ומניעה אותנו להגשים את הידע הגבוה במציאות הממשית. אחרי שמשכנו עם הנחש את החיות, התשוקה לחיים ואת הרצון האינדיבידואלי שלנו, אנו מוזמנים לגלם ייחודיות זו במציאות עצמה בעזרת האדמה. האדמה הקוסמית מלמדת היום כיצד להגשים, לממש ולהשמיע את הצליל הייחודי לנו ובכך לבטא את האותנטיות הקיימת בתוכנו.

לאחר ששחררנו הרגלים ואמונות ישנות בעזרת המגשר, האדמה מזכירה לנו את התוכנית האלוהית הרחבה, את מסלול ההתפתחות של הפלנטה, את הרצף שאנו מצויים בתוכו וכיצד כל עניין, מפגש ועשייה הם חלק מהפאזל הגדול. עם כל הכאב והקושי שאנו עוברים כאן במציאות הפיזית כבני אדם, האדמה מלמדת ששום דבר אינו מקרי ושהכל הוא חלק מתוכנית אלוהית שלמה. אנחנו לומדים מהגל שככל שאנחנו מעצימים את עצמנו והופכים את חיינו להנאה צרופה, אנו הופכים לאדמה קוסמית שמלאה במידע, באנרגיה וביכולת להגשמה של אינסוף חלומות. ההתמדה בעשייה האישית שלנו מייצרת שיתופי פעולה פרקטיים וכך אנחנו חווים כיצד "השלם גדול על סכום חלקיו". במהלכו של גל הנחש סגרנו סופית את המעגלים של השנה הרוחנית שחלפה, למדנו להכיר בשינויים שכבר עשינו ונפתחנו וזרענו זרעים לקראת השנה החדשה והחצי השני של הצ'ולקין. האדמה של סוף הגל מאפשרת חיבור מלא בין ההשראה והרעיונות שלנו לבין המימוש שלהם במציאות ופותחת את המוחות שלנו לידע ייחודי שמאפשר לעזור לאמא אדמה בתקופה מיוחדת זו.

שנהנה מגל נחש מיוחד במינו..
ומחג פסח שמח ומפנק.
באהבה, טליה.

אשמח מאד לכל שיתוף, תגובה או שאלה: 052-2203337
talya@mayazone.co.il

תגיות
הראה עוד

1 thought on “הגל הנוכחי לפי המאיה: נחש (8-20/4/11)”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שווה לראות גם

Close
Close