חינוךילדים

גן שבלולים, 2012

גן שבלולים בהשראת מונטסורי פותח שנה חמישית בבית חדש

שלום,

שוב זו אני מרים,

הקמנו את גן שבלולים לפני ארבע שנים, איך הזמן רץ…הילדות שלנו גדלות, אנחנו גדלים והילדים בגן גדלים ועפים מהקן שלנו לקינים אחרים, תכף מתחילה שנתנו החמישית וזה קורה בבית חדש!!! מצאנו בית נפלא לגן, ברחוב יותר פנימי ושקט, אחד הרחובות הותיקים והקסומים של פרדס-חנה, קרוב מאוד למקום שבו היינו עד היום, יש בו מרחב גדול וחלוקה לחדרים כמו שאנחנו אוהבים, חצר ירוקה שיוסף יבנה בה הכל מהכל. אנחנו ממש שמחים על הנס הזה (לא פשוט למצוא בית מתאים לגן…) ובנוסף לכל הבית מתאים יותר לדרישות הפיקוח של משרד החינוך שזה תהליך שנתחיל בו השנה.

גן שבלולים בפרדס חנההשנה המשכנו בקבוצת גן אחת מגיל 2.5 ועד 6, והייתה זו שנה מוצלחת במיוחד בה הרגשתי בעיקר התמקדות והתמקצעות. אני לומדת את שיטת מונטסורי ומעמיקה בה. הלימודים בהחלט מיקדו אותי יותר במה שאני מאמינה בו כמתאים בגן שלי ומה שלא. פגשתי אנשים נפלאים שהחינוך בליבם ובנפשם שהפכו לתומכים נהדרים ועכשיו בפגרת הקיץ אני רק מחכה לחזור וללמוד עוד.

בצוות הגן תמצאו אותי מרים מג'נגלת בין כמה תפקידים, כאחת מן הצוות קודם כל, כמובילה יחד עם נעמה, כמנהלת, כ"אחראית קולינרית", בשנה הבאה אתחיל חוג בישול קבוע עם הילדים, את יוסף בן זוגי והורה יחד איתי לשתי בנותינו, מתפקד כבנאי כל יכול, ממציא פתרונות לכל מצב, יצירתי בכל תחום, מעביר לילדים חוג אומנויות לחימה ונערץ ע"י הילדים ללא יוצא מן הכלל (וגם על ההורים…), את נעמה הגננת שלנו, מופלאה ורגישה עם אהבת אין קץ לילדים, יוצרת יש מאין, מתווכת על שעוזרת למצוא פתרון לכל בעיה (גם לקטנים וגם לגדולים…), מעבירה לילדים חוג יוגה, שולחת להורים פעם בשבוע את קורותינו במכתב ואף מצרפת תמונות מדהימות שאנחנו מצלמים בגן. את זיו, מתוקה ורגישה, אוהבת ומחבקת, אלופת מספרי הסיפורים סוחפת את הילדים בסיפורים ובמפגשים. את כרמל, יצירתית באופן יוצא דופן, נהנית כ"כ להיות עם הילדים, מתוקה אמיתית (טוב, היא גם הבת של זיו אז ירשה כמה תכונות מאמא…). ואת עומר, שמצטרפת אלינו השנה והרשימה אותנו מאוד בקשר המיידי שיצרה עם הילדים ובנועם שמורגש סביבה, כולנו מחכים להתחיל את השנה יחד.

יוסף והילדיםבשנה הקרובה נמשיך במסורות שנוצרו עם השנים והפכו לחלק בלתי נפרד מהגן כמו, "שישי בטבע" שבו אנחנו נפגשים בשישי פעם בחודש במקום מחוץ לגן ללא ההורים ומבלים שם בוקר נפלא וחוקרים ומטיילים בסביבה, חג שבועות שבו אנחנו אופים ומבשלים יחד עם הילדים מאכלים טעימים לשבועות ומזמינים את ההורים ל"קפה שבלולים" בית הקפה הכי שווה במושבה שבו הילדים הם המלצרים וההורים הסועדים. נמשיך לדאוג לחיות בגן ולסביבה שלנו, למחזר מה שניתן ולהחזיר לאדמה את שאריות האוכל שלנו. זו מחזוריות החיים… נדאג שהגן החדש ירגיש כבית ,עוטף ומכיל, חם בטוח ואוהב, מאפשר ומחזק כמו שהיה עד היום ונעמיק עוד בשיטת מונטסורי, עוד עזרים חדשים מתוך השיטה מתווספים לגן, בכל מיני תחומים, מדעים, גאוגרפיה, בוטניקה, חשבון, שפה ועוד. את הכל נלמד בדרך חווייתית ומעניינת, הרבה מהלימוד קורה דרך החושים. אנחנו מאמינים שכמחנכים תפקידנו הוא לאפשר לילד לגלות את עצמו ולהגיע למימוש הפוטנציאל האישי שלו, וזאת על מנת שיגדל להיות אדם עצמאי, שמח ומאושר, בעל ביטחון עצמי, הערכה עצמית וכבוד לעצמו, לחברה ולעולם שמסביבו, אדם אשר תורם לחברה בה הוא חי. נדאג לסביבה מובנית מותאמת שתאפשר לילד לפעול באופן עצמאי מתוך חוויה ובחירה, תעורר את עניינו, תאתגר אותו, ותפתח בו סקרנות, אהבת למידה ונטיות טבעיות אחרות הקיימות בו.

שתהה זו שנה ברוכה לכולנו

גן שבלולים בפרדס חנה
גן שבלולים

גן שבלולים עובד בכל יום מ 07:30 ועד 16:30 וביום ו' מ 07:30 ועד 12:15 ברחוב העצמאות 13, בפרדס-חנה.

בואו להכיר אותנו,

מרים 050-2511589 , miriamyamm@gmail.com / לאתר של הגן

תגיות
הראה עוד

6 thoughts on “גן שבלולים, 2012”

 1. בני הבכור סיים שנה מופלאה בגן שבלולים. שנה שבה ראו מי שהוא והקשיבו לכל החלומות והרצונות שלו, תוך שימת גבולות ברורים עם המון אהבה. צוות נהדר אשר מכבד אחד את השני ואת הילדים ואותנו ההורים, מנהיג את הגן בבטחה ובאהבה ענקית. יש לי עוד המון דברים נפלאים לספר על הגן אך היריעה קצרה. אוהבים אתכם מאד, משפחת פלדנקרייז

 2. הי…שמי נני ….ואני גרופית רצינית של גן שבלולים….
  כשאני חושבת על כל המעלות של הגן קשה לי להחליט איפה להתחיל…
  צוות מדהים שכל אחד מהם מעשיר את הילדים בהמון תחומים וכל אחד מהם מלא באהבה …
  ממש קשה להוציא את הילדים וההורים מהגן בסוף היום …שזה לדעתי אומר הרבה…
  כל חג מושקע ומרגש ובכלל כל נושא שלומדים עליו מתעמקים בו במשך ימים שלמים בונים אותו מציירים אותי וטועמים אותו….
  ללא ספק גן שכל הילדים בו מרגישים בו בבית
  כמו שכתבו פה עוד הורים יש עוד הרבה הרבה מה להגיד על גן שבלולים
  ממליצה בחום
  נני 0522559214

 3. אנחנו בוגרי גן שבלולים, בני היה שם שנתיים , מצאנו מקום חם, אוהב, מקדם דיאלוג עם הילדים וההורים. מרים ויוסף פתוחים לכל שאלה, הערה וביקורת ואם זאת יש שם קו מאוד ברור.
  השותפות של מרים ונעמה זרמה מהרגע הראשון ואני כהורה הרגשתי שיש מסר אחיד וטיפול מיידי בכל בעיה או שאלה. השקט והאהבה ששררה בצוות הוקרן ועבר גם אל הילדים, בחג שבועות הגענו לאירוע שהילדים, אחרי שבוע של בישולים ואפייה הכינו תפריטים, קיבלו סינר שכל אחד צייר עליו (אם אפשר לקרוא לקווים ציור), לקח הזמנה ומלצר לבני משפחתו, וכמובן אכל בתיאבון מהמטעמים. היה מופלא, הילדים וההורים היו בעננים ושוב קיבלנו הדגמה חיה איך חינוך במיטבו הוא נובע מיצירה, מחושים, מהתנסות, מהתלהבות.
  בקיצור- יש לי עוד הרבה לספר אז אם משהו רוצה- נייד שלי 052-3651150
  מיכלי

 4. ביתי סיימה השנה שנה שנייה בגן שבלולים זו הייתה חוויה מדהימה שקשה לתאר אותה עד שחווים. כפי שכתבתי לצוות המקסים והאיכותי בסוף השנה הלוואי שהייתי זוכה כילד להיות בגן כזה. הצוות המסור והאווירה הזורמת והנעימה. ההקשבה וההתייחסות לכל ילד ממליץ בחום לכל הורה. מי שרוצה עוד פרטים מוזמן לצלצל אלי להמלצה אישית אלון אבא של קסם
  0544-640468

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close