2012 זה עכשיוטורים אישיים

הגל הנוכחי לפי המאיה: אדמה (12-24/9/2010)

[טליה טוקר]

ברכות לכולנו:

כחלק מהקולקטיב היהודי שחי ונושם את החגים פה בארץ, מעניין אותי לחבר בין הפתחים האנרגטיים שנוצרים בזמנים של התכווננות משותפת של קבוצות שונות. יום כיפור וחג הסוכות הם ללא ספק ימים עוצמתיים ביותר עבור כולנו ואפילו אם אנחנו לא בעניין של הסימבוליקה העמוקה, כולנו מושפעים מהאווירה הכללית. עצם הברכות שאנחנו מקבלים ומאחלים אחד לשני יוצרות שינוי במציאותנו.

קיימים מועדים מסוימים שמאפשרים לחוש את האמיתות שבמעקב אחר מחזוריות הזמן. למשל חג הסוכות שלרוב יורד בו הגשם הראשון, מתרחש תמיד בתחילת הסתיו המתאים להתכנסות פנימה ולהתבוננות. בתרבויות העתיקות מדידת הזמן נועדה לחבר את בני האדם לבריאה, לטבע ולרוחות השמים. קביעת מועדם של החגים משתנה מתרבות לתרבות בהתאם לדרך ספירת הזמן שבה. חלק הושפעו ממחזורי הירח, חלק אחר ממחזורי השמש, אחרים ייחסו חשיבות לימי השיוויון האביבי והסתווי ועוד.

גם למאיה לוחות זמן שונים שעוקבים אחר מחזוריות של כוכבים ופלנטות – לוח אחד חקלאי, אחר לונוס, אחד לירח, לשמש, למאדים ועוד רבים. בעזרת שילובים של זויות נבנתה גאומטריה מקודשת ומתמטיקה א- לינארית. ככל שמתעמקים בלוחות של המאיה מצליחים לחוות את תפיסת הזמן המחזורית ספיראלית. בתור עדה נאמנה לשינויים מרחיקי לכת שמתרחשים במועדים מיוחדים בלוחות הזמן העתיקים, הבנתי שהמודעות למחזוריות מאפשרת לסנכרון עם היקום ולזרימה נעימה על גבי הזמן.

גל האדמה כולל בתוכו את יום השיוויון הסתווי, את יום כיפור ואת תחילתו של חג סוכות. מערב ראש השנה ועד ליום כיפור מתחילים "עשרת הימים הנוראים", בהם בעזרת תהליך של מודעות לעצמו ולסביבתו האדם יכול להתמיר שליליות, קושי וסבל של השנה שהיתה לשמחה, שפע ויצירה בשנה החדשה. אלו הם ימים שבהם אנו מתבקשים לערוך חשבון נפש על מנת שנוכל לערוך שינויים מרחיקי לכת בחיינו בשנה שנכנסת. כך שלמעשה בימים אלה אנו מנסים כמה שיותר לרכך את "הדין" עד ל"חתימה" הסופית בערב יום כיפור. הקודים של לוח המאיה יכולים לעזור לנו מאד בתהליכים העמוקים שאנחנו עוברים ואני שמחה לפרט עליהם בפניכם.

אדמה
ה- 12/9: טון 1 בגל האדמה: מעבר לשעון חורף:
לאורך הגל אנרגיית האדמה עוזרת לנו לחבר בין ה-"אדם" ל-"ה"- להוויה, להגשמה. במהלך הגל הקרוב האדמה מנערת את חיינו, מאפשרת לסלק מחשבות מכשילות ומניעה אותנו לקראת ישום הרעיונות שלנו במציאות חיינו. היא מאפשרת לעשות, לנוע ולפעול בשטח בלי יותר מדי דיבורים והסברים. האדמה מסמלת את המוחות שלנו ואת מערכת העצבים והיא מאפשרת להתחבר בהדרגה ליעוד הגבוה שלנו.

אנרגיית האדמה קוראת לנו להתעורר ולפעול כדי להביא לשלב חדש באבולוציה של כדור הארץ ובהתפתחות האנושות. ככל שאנחנו לומדים ומקבלים ידע חדש, אנו מתחברים לתדר המעודן של גאיה ומסוגלים לעזור בדרכנו הייחודית בשינוי הקולקטיבי שמתחולל כרגע. אין צורך לשכנע את האחרים בצדקת דרכינו אלא פשוט לעשות את שלנו. מעצם העשייה השקטה הזאת, אנחנו כבר משפיעים על הסובבים אותנו ועל העולם כולו.

כל מי שזרע כוונה של שינוי פנימי או חיצוני בחייו בגל הזרע שקדם, מוזמן ליצור אותו הלכה למעשה ולחוות בפועל את תוצריו בגל האדמה. האדמה מלמדת כיצד ניתן להתמקד במה שנכון לנו ולהתקרקע במציאות בהתאם לכישורים ולרצונות שלנו. במהלך הגל אמא אדמה ממלאה אותנו באיכויות של חיוניות, סובלנות וחמלה לעצמנו ולסובבים אותנו. היא מזינה את המוחות שלנו במידע מתקדם ומתחדש על מנת שניתן אמון בעצמנו וביכולות הבלתי מוגבלות שבנו וניצור.

לאורך הגל אנרגיית האדמה ממלאה את חיינו ברצף של אירועים "מקריים" מקבילים בעלי משמעות גורלית. ככל שנשים לב אליהם, נוכל להפתח לדרך שלנו כאן על האדמה ולבטא את הצליל האינדיבידואלי שלנו. בגל האדמה אנו עוברים תהליך פנימי עמוק שבסופו נדע כיצד להפוך את הרצון שלנו למעשה, נתחבר לכח האדמה ונוכל לעזור בשינוי התדרים המתרחש עכשיו בכדור הארץ שלנו.

מראה
ה- 13/9: אתגר הגל הוא המראה:
מראה, מראה…? אתגר של מראה מלמד להתבונן מבעד למראות הסובבות אותנו, להבין שכל מה שמשתקף הוא בעצם אנחנו ואז להפסיק לבזבז אנרגיה חיונית על הבחוץ. רובנו מאד מושפעים מהסביבה – ממה שאומרים עלינו ולנו, ממה שחושבים עלינו, ממה שמצפים מאיתנו ועוד ועוד. המראה מלמדת כיצד להטעין את עצמנו מבפנים, ללא תלות בבחוץ ולשמור על האנרגיה שלנו בהווה. אנחנו בכל מקרה יכולים לראות רק את עצמנו בהתאם למידע הרגשי שקיים במח שלנו ובמקום לתרגם את הסובבים, להשליך עליהם את מצבי הרוח שלנו ולקחת אישית סיטואציות שונות, המראה מלמדת להתרומם לראייה אובייקטיבית של מעבר לטוב או לרע. היא מזמינה להתבונן באנשים שמקיפים אותנו ובמקום להתרוקן מאנרגיה להבין שכל מה שמשתקף הוא יצירה שלנו.

אתגר מראה מאפשר לשנות בעצמנו איכויות שלא מתאימות לנו יותר ולחתוך מחיינו השתקפויות שמעכבות את העשייה שלנו. אותם כעסים מודחקים שממלאים את ליבנו מונעים מאיתנו לראות את ההיוולדות מחדש לכל רגע קסום בחיים. לאט ובהדרגה אנחנו מגדילים את הנוכחות בגוף ובמציאות והיא באה לידי ביטוי בעשייה ובקשרים תומכים ומפרים. במהלך הגל האדמה מלמדת כיצד ליצור עוגן יציב במציאות שלנו ובדרך להתקרקעות המראה עוזרת לנו לעשות סדר בחיינו, לאזן את הקשרים שלנו ולהתרכז בעצמנו ובהווה הממשי היחידי שקיים. בגל האדמה אנו לומדים לזרום בקלילות מסיטואציה לסיטואציה, להגביר את המיקוד שלנו, להיות יותר ויותר נוכחים ברגע ואז לראות מבעד לאשליית המראות והמציאות.

סערה
ה- 14/9: טון 3 באנרגיה של סערה:
כדי שנוכל להתעגן ולפתח ראייה אובייקטיבית על עצמנו ועל החיים מגיעה הסערה ביום השלישי ומנקה מאיתנו מטענים שליליים. חכמת הקדמונים מלמדת שבדרך לנוכחות שלווה במציאות, ראשית עלינו לרפא את הדחיסות המצטברת בגוף, במוח ובחשיבה. דרך המקומות הכואבים בגופנו ניתן ללמוד על התבניות הרגשיות והמחשבתיות שזהו הזמן לשחררם. תחילת ה"עבודה" האינטואיטיבית לפתרון האתגר מכוונת אותנו לניקוי יסודי ולריפוי עמוק. ביום זה ניתן לשים את סמל הסערה מול העינים ולתת הוראה למוח לרפא את הגוף שלנו.

הסערה ביום של הזרימה מאפשרת להגדיל את הביטחון העצמי שלנו בנוגע לאיכויות הקיימות בנו וליכולות העשייה שלנו בחיים. ככל שנאמין בעצמנו ובכישורים המייחדים אותנו, יגדל האמון שלנו גם בסובבים וביקום כולו. ברגע שאנחנו נותנים אמון עולה הביטחון העצמי שלנו ועימו גם היכולת לפעול בדרכנו האינדיבידואלית במציאות חיינו. ביום השלישי הסערה מרפאה אותנו ומגדילה את הביטחון העצמי שלנו ובכך מאפשרת לנו לזרום מבעד למראות במציאות חיינו.

שמש
ה- 15/9: טון 4 באנרגיית השמש:
בעזרת אנרגיית השמש המאירה והחמימה אנחנו זורעים פתרונות לאתגר המראה. השמש שולחת אלינו אור, מידע חדש שמאפשר לשינוי זווית הראייה בנוגע לאנשים ולסיטואציות שלא זורמות ביום יום שלנו. המידע שהשמש מזרימה למוחנו היום יוצר בהירות כללית שגורמת לזיהוי המקומות שבהם לא נעים לנו בהם וכן לראיית ההשתקפויות ששואבות מאיתנו אנרגיה. בהירות זו מקטינה את בזבוז האנרגיה על המראות הסובבות, מגבירה את הריכוז בעצמנו ואת יצירת העוגן הפנימי.

השמש מסמלת את אש התשוקה והיצירה ובעזרת האש הפועמת שהיא היום מחדירה לגופינו, אנו חווים תחושת חמימות פנימית שבהדרגה מגדילה את רמת האנרגיה שלנו. ככל שאנחנו מוטענים באנרגיה, אנו מסוגלים לנטרל ספקות קיומיים ומחשבות מכשילות ונוצר בנו כח פנימי שעוצר כל סוג של שאיבה אנרגטית. אש השמש הגועשת והגוברת בתוכנו מאפשרת לתנועה קלילה במציאות, לביטוי החיוניות שבנו ולתחושה של הגנה וביטחון. ביום הרביעי של הזריעה אנו מבינים שבכדי להתקרקע עלינו פשוט לזרום עם הידע שלנו ולבטא תוך כדי תנועה את אש היצירה שבנו. אז אנחנו מקבלים את המסרים הרלוונטיים לרגע העכשווי ומתחברים יותר ויותר למשחק החיים המגוון.

דרקון
ה- 16/9: טון 5 באנרגיית הדרקון:
הדרקון מלמדת שכדי שנוכל להתעגן במציאות עצמה עלינו ללמוד לקבל את עצמנו בדיוק כפי שאנחנו עכשיו. ככל שאנחנו באמת מסכימים להתבונן לעומק בנבכי מחשבותינו ורגשותינו, צצות מראות כואבות שאנו פחות אוהבים לראות ונושאים במציאות שקשה לנו להתמודד איתם. הדרך היחידה לשינוי היא דרך קבלה של מה שיש בנו עכשיו ושימת דגש על החיובי שבנו ושבחיים. רק דרך האהבה לעצמנו ניתן להשתנות.

ביום החמישי יכולת הקבלה שבאנרגיית הדרקון עוזרת לנו לגבש כח רצון פנימי חזק להתקרקע ולעבור את התהליך הרגשי עם המראות הסובבות. דרקון ביום של הסנטר הפנימי מלמדת שאנחנו המבקרים הכי גדולים של עצמנו ושהבסיס לאיזון פנימי והזנה הדדית הוא שחרור הביקורת וההרס שלנו. אנחנו לומדים כיצד לשחרר את השנאה העצמית שרק מגדילה את החסר בחיינו ולהחליפה בקבלה שלווה של עצמנו. כח הרצון בגל האדמה נשען על איכויות נשיות של רכות וכניעה שמובילות בהדרגה למקום של עוצמה והזנה. ככל שאנו מזינים את הגוף והמח שלנו במידע חיובי, אנחנו מגדילים את קבלת המצב הקיים ואז אנחנו חווים מערכות יחסים מפרות ועשייה מתפתחת.

רוח
ה- 17/9: ערב יום כיפור: טון 6 באנרגיה של רוח:
הרוח מסמלת את הנשמה והנשימה כך שבערב יום כיפור אנו מוזמנים לנשום עמוק והרבה ולהתחבר לשדה המידע האינסופי. היא מלמדת אותנו לנשום כמה נשימות עמוקות ואז לבטא את עצמנו בבהירות. הרוח מגדילה בערב המיוחד הזה את יכולת התקשורת שלנו כדי שנוכל להגדיר באופן מדויק, הגיוני וממוקד את הרצון שלנו. החדות, הישירות והתקשורתיות שבאנרגיית הרוח מאפשרים היום לומר את האמת שלנו ולא משנה מי היא המראה העומדת מולנו, אפילו אם היא בורא העולם בכבודו ובעצמו. בעזרת ההומור וההשראה שהרוח מפיחה בנו ניתן לאזן את רצינות היתר והכבדות שיכולים להתעורר בזמן חשבון הנפש שאנחנו עושים.

לקראת שיא גל האדמה מגיעה הרוח על האיכויות הזכריות שבה ומארגנת בנועם את מה שנדרש להמשך התהליך. האנרגיה היאנגית של הרוח מזרימה אלינו חיוניות, אומץ וכוחות שמאפשרים לנו היום לזרום מעניין אחד למשנהו. איכויות אלה מעלות בנו את המוטיבציה הפנימית ליצור את המציאות הרצויה לנו ומגבירות את תחושת החיבור לעוגן הפנימי שבנו.

לילה
ה- 18/9: יום כיפור: טון 7 באנרגיה של לילה: יום כיפור הוא היום שבו נקבעות ההחלטות הסופיות ע"י "בית המשפט" של מעלה בנוגע לשנה החדשה שלנו. כל הבקשות שביקשנו ממלאכי המרום מוכרעות עם תקיעת השופר. השופר מסמל את ההחלטה הסופית ומטרתו להמתיק את "הדין" המתקה אחרונה בטרם יוצאים המלאכים למלא אחר ההוראות שנתקבלו מבורא העולם. מכיוון שמדובר בשער אנרגטי מאד חזק, כל המחשבות והתחושות שלנו ביום זה נקלטים ומשפיעים על מהלכה של השנה כולה. הסנכרון של יום כיפור עם יום לילה בשיא הגל הוא מדהים! הלילה מסמל את המשכן המקודש שלנו, שבו אנחנו יושבים ומתבוננים אל עומק נבכי מחשבתנו ואז מאירים את הפחדים החשוכים היושבים שם. כדי שהרצונות שלנו לשנה החדשה יתממשו עלינו לשנות במוחנו זוויות ראייה מסוימות בנוגע לחיים ובדיוק לשם כך מיועדת אנרגיית הלילה.

התהליך בגל האדמה יוצר התבוננות פנימית באופני החשיבה שלנו ובמשמעות של ההשתקפויות הסובבות אותנו. המראה מאתגרת אותנו לראות את כל הצדדים הקיימים בנו, גם כאלה שלרוב אנחנו מעדיפים להדחיק. חכמת הגל מלמדת שכדי שנוכל לראות מבעד למראה, עלינו להסכים לראות בבירור את השדים הקיימים בתוך המראה, כלומר בתוכנו. כל מה שקורה הוא יצירה שלנו- כל המראות המקיפות הן למעשה אנחנו. כשאנחנו מתמודדים עם מראה שקשה לנו עימה, אנו לומדים לשנות בעצמנו את האיכויות שאנו מייחסים להן חסר. זה בדיוק מה שאנחנו מוזמנים לעשות היום, ביום כיפור. לשבת בהיכל הלילה המקודש שלנו ובו להאיר את הדפוסים הממוחזרים, לראות מבעד למראות המקיפות וליצור עוגן יציב ושקט בתוכנו. אנרגיית הלילה בשיא מאירה את הסיבות לחוסר הנוחות שאנחנו מרגישים לעתים קרובות עם אנשים מסוימים ובסיטאציות שונות. ככל שאנחנו לומדים להרגיש נינוחים בגוף, בביתינו ובכלל במצב הנוכחי שלנו בחיים, אנו מרגישים "בבית" בכל מקום ובכל רגע ומסוגלים לנוע בנעימים ובערנות מסיטואציה לסיטואציה. הלילה בשיא מעיד על תהליך עמוק מאד שאנחנו עוברים בגל האדמה וביום כיפור וככל שאנחנו באמת מסכימים לחוות ולעבור אותו, אנו מתחברים לאינטואיציה הקיימת בנו. החיבור לאינטואיציה מתאפשר רק אחרי שאנחנו משנים את זוויות הראייה הרגשיות שלנו בנוגע לחיים. אז אנחנו מסוגלים לזרום עם תחושות הבטן שלנו שמכוונות אותנו לשפע של אפשרויות מימוש בחיינו.

ואז מצאת יום כיפור ועד לשמחת תורה ניתן לערער על כל החלטה שנתקבלה ביום כיפור. זהו עדיין לא פסק הדין הסופי והמוחלט, כך שניתן לטעון לזכות עד לשמחת תורה שבה נקבעת ההחלטה הסופית.

זרע
ה– 19/9: טון 8 באנרגיה של זרע:
ביום השמיני שבו אנחנו בודקים את הנאמנות לעצמנו ולצרכים שלנו, הזרע מכוון אותנו להיפתח לאינסוף האפשרויות הקיימות בכל רגע בחיים. אם עברנו בשלום את הלילה של יום כיפור, ביום של היושרה הזרע מזמין אותנו לשנות את תבניות החשיבה ההרסניות ואת ההרגלים שבהם אנו אוחזים שמונעים מאיתנו להתייצב ולהתעגן.

הזרע עוזר לנו להבין עוד יותר את המראות המשתקפות ואת השינוי שאנו מבקשים ליצור דרכן בחיינו. אנו מוזמנים לשאול את עצמנו היום: "עד כמה אני באמת מסכים/ה לשנות את עצמי"?, "עד כמה אני מתרגם/ת את המראות הסובבות במקום לבטא ישירות את הרצונות שלי"?, "עד כמה אני משליך/ה על הסובבים אותי את הפחדים הקיימים בי במקום לראות את עצמי"?, "עד כמה אני אוחז/ת בהרגלים מקובעים של שנים במקום לשחרר ולזרום למציאות חדשה"? עם הסמל של הזרע ניתן לזרוע היום כוונות ברורות לשינוי ולתת אמון בנביטתם המהירה של הזרעים החדשים במציאות חיינו.

נחש
ה- 20/9: טון 9 באנרגיה של נחש: יום שער:
נקודת המפנה של גל האדמה מגיעה עם הנחש האותנטי והצבעוני. אנו מתחילים להבין שכדי להיות נוכחים במציאות חיינו, עלינו ללמוד לבטא את הייחודיות והשוני הקיימים בנו, גם אם הם מנוגדים להלך רוחה של החברה הנורמטיבית. אנחנו מבינים שהדרך להתקרקע ולעזור בשינוי התדרים הקולקטיבי היא דרך אינדיבידואלית שלא בהכרח חייבת לעמוד בסטנדרטים החברתיים המקובלים. רבים מאיתנו מוותרים באיזשהו שלב בחיים על מימוש החלומות משום שנדמה לנו שהרצונות השונים שלנו לעולם לא יתקבלו ע"י החברה. בוויתור הזה אנחנו מאבדים את שמחת החיים שלנו ואת היכולת ליצור לעצמנו חיים מלאים בעניין ובמימוש. ביום של פענוח הקושי של הגל קיים פוטנציאל לקבלה של מה ששונה בנו, להפסקת הדיון בנוגע לשייכות שלנו לחברה ובכך מתפנה מקום לביטוי רבגוני ומיוחד של עצמנו.

הנחש בשער של היום מלמד שעלינו ללמוד כיצד להנות מהחיים הללו ולשמוח על הנוכחות שלנו בתוך גוף שחי במציאות פיזית. הגוף והחיים הם זכות אדירה וביום התשיעי הנחש מלמד כיצד להתחבר לקצב שלנו ולפעול בעזרת האינסטינקטים והחושים הטבועים בנו. ככל שאנחנו מתחברים למקצב הטבעי הזה, אנו מגדילים את החיוניות שבנו ועימה את היכולת לפעול במציאות. כשאנו מלאים בחיות ומתמקדים במה שמעניין אותנו, אנו מתמלאים באנרגיה לעשייה, יכולים לזרום בנעימים יחד עם המראות ובלעדיהן וליצור בכיף את יצירותינו האותנטיות.

מגשר עולמות
ה- 21/9: טון 10 באנרגיה של מגשר העולמות: יום השיוויון החורפי: מזה עידנים ימי השיוויון מהווים נקודות יחס בין חושך לאור עפ"יהם ניתן לקבוע את עונות השנה. בתרבות המאיה (וגם במצרים, בסין ועוד) התייחסו לימי השיוויון כנקודות מפנה בזמן בהן ניתן לנקות אנרגיה שלא רלוונטית יותר ולהטען בחדשה. ה21/9 הוא יום השיוויון הסתווי ומסמל באופן פורמאלי את תחילת הסתיו. השנה הסתיו מתחיל במגשר עולמות. המגשר מלמד אותנו לא לקחת באופן אישי שום דבר ממה שקורה לנו עם הסובבים אותנו ושום אירוע דרמטי שמתרחש בחיינו. במבנה המוחי שלנו כולנו מהווים מעין תוכנות סגורות שממחזרות מידע ולא באמת רואים אחד את השני. אותן מראות שמטרידות אותנו זוהי צורת ההתנהלות הכללית שלהם בלי שום קשר אלינו. תובנה זו של המגשר מאפשרת לקבל את הסובבים כפי שהם ולנוע בקלילות מסיטואציה לסיטואציה רגועים ומאוזנים. אנו מדייקים עוד יותר את תהליך ההתייצבות שלנו עם הקלילות והסלחנות של המגשר. לאורך הגל עלו צדדים שאנו פחות אוהבים בעצמנו והמגשר היום מלמד לשחרר, להרפות ולסלוח באמת לעצמנו ולסובבים אותנו. ניתן לנשום את סמל המגשר אל תוך התאים בגוף ולהגיד: "אני מרפה וסולח/ת לעצמי, להורים, לחברים" וכו'.

ביום של ה"פינישים" המגשר מלמד שכדי שנוכל להגדיל את הנוכחות בגוף ובחיים, עלינו לרפא כמה דפוסים עמוקים שקיימים בתוכנה הרגשית שלנו. פחדים אלה הופכים לדחפים ומניעים אותנו אוטומטית בחיי היום יום. ככל שאנו באמת משחררים ומבינים שמה שהיה היה ולא רלוונטי יותר לחיינו, אנו יכולים להפרד מאנשים ומסיטואציות שלא מתאימים לנו יותר ולהיוולד מחדש לסתיו של עשייה יצירתית.

יד
ה- 22/9: ערב סוכות: טון 11 באנרגיה של יד:
העשייה של היד היא ממקום שמחבר בין ה"ע"- העוצמה, הראייה הפנימית ל"יד"- לעשייה. בערב סוכות היד מביאה אותנו למקום בו קיימת בנו ידיעה ודאית של רצונותינו והיא מלמדת כיצד לנוע לעבר המימוש העצמי הגבוה שלנו. היד יודעת מה נכון לה ובמקום להתבלבל ממגוון המראות והסיטואציות שמתרחשות כל הזמן, היא מבקשת שנתחבר לידיעה הפנימית שלנו ונאפשר לה להוביל אותנו לאינסוף אפשרויות של עשייה בחיינו. תהליך החיבור לאדמה מלמד כיצד ניתן להפוך את הרצון שלנו למעשה, ללא מחשבות הביניים שנעות כלפי חוץ וכלפי עתיד וירטואלי.

ביום של השחרור של מה שעדיין חסום, היד מלמדת שבזבוז האנרגיה על מטרות חיצוניות ועל המראות המקיפות בא על חשבון היצירה, ההגשמה והביטוי שלנו. ידינו הנאמנות מבקשות שנשחרר היום את כל מה שמונע מאיתנו להגשים את עצמנו בהנאה. במקום לדאוג, להיות במתח ובלחץ מכל הדברים שיש לנו לעשות, היד היום מלמדת פשוט לזרום בקלילות מעניין לעניין ובכל פעם לעשות עוד קצת מהדברים שאנחנו רוצים. בערב סוכות, כשאנחנו מסכימים להשמיע את צליל היצירה שלנו דרך קולה של האדמה, היד מגדילה את הכוח הפנימי שלנו ועימו את היכולת לפעול בכיף ובקלילות לכיוון הגשמת חלומותינו.

כוכב
ה- 23/9: סוכות: טון 12 באנרגיה של כוכב: כוכב ביום השתים עשרה מסמל אדם חיובי, שמח בחלקו שרואה את האור והיופי הטמונים בו וכתוצאה מכך גם את היופי הרבגוני שקיים בהשתקפויות שלו ובחיים בכלל. אנרגיית הכוכב המעודנת ביום הראשון של סוכות מאפשרת להטעין את עצמנו במידע חיובי. דרך ההטענה העצמית אנחנו מצליחים לשמור על האנרגיה שלנו בלי תלות בבחוץ ובלי לאפשר למראות הסובבות להשפיע על הפוקוס והזרימה שלנו. הרצון העז בהתקרקעות במציאות עם האדמה וההתבוננות הכנה במראות המקיפות מובילים בפתרון לכוכב מאיר וזורח.

תהליך הגל מלמד שכתוצאה ממיקוד האנרגיה שלנו פנימה במקום החוצה, נוצרה בנו בהירות לגבי היבטים שונים בחיינו. הפוקוס על עצמנו ועל מה שכבר קיים בחיים ממלא אותנו באנרגיה עוצמתית שמאפשרת לנו לנוע וליצור עוד ועוד. אנו חווים הקלה על המידע הדפוסי שהשתחרר ופינה את מקומו לעשייה אומנותיות, אלגנטית ואסתטית. ככל שאנחנו באמת מסכימים להתבונן בצדדים השונים שלנו, אנו רואים את היופי הטמון באינסוף הדרכים של הבריאה. השמירה הקפדנית על האנרגיה שלנו בזמן ההווה הופכת אותנו בהדרגה לכור אטומי של אנרגיה, מלא באור ובמידע שמבוטאים הלכה למעשה בכל רגע נתון. בפתרון אנו מחוברים לאהבה ללא תנאי שהכוכב המגדלור מפיץ לכל עבר ואהבה זו ממיסה את הבדלי הנבדלות שנראים במראה ומאחדת מבעד לאשליה.

ירח
ה- 24/9: א' חוהמ"ס: טון 13 באנרגיה של ירח:
הירח מסמל את הילד הרגיש שבתוכנו וביום השלוש עשרה מעיד על יצירת חוזה מחודש עם הילד הזה. סוף גל האדמה מעיד על כברת הדרך שעלינו לעשות כדי לזכות בשיתוף הפעולה עם הילד שבנו, שעבר כל כך הרבה מרגע בואו לעולם הפיזי. למעשה מרגע התבגרותנו אנו ממחזרים תבניות דפוסיות רגשיות שוב ושוב וירח ביום האחרון של הגל מסמל התנקות והטהרות אדירה מכבלים עזים שאחזו בנו. ההסכמה שלנו כבוגרים להתחבר לעוגן פנימי יציב, ללכת בנתיב הייחודי לנו ולראות את עצמנו מבעד למראות הסובבות מובילה לחיבור ישיר לאינטואיציה שלנו ולזרימה משוחררת במציאות חיינו. החיבור לאמא אדמה במהלך הגל על איכויות הסובלנות והחמלה האינסופית שהיא מזינה אותנו בהן, איפשרו לנו להתחבר למקור אדיר של חכמה שטמון במוחנו, לירח המאיר שבנו. תחושת הקרקוע מאפשרת לתקשורת פנימית חדשה עם עצמנו והיא התחלה של עידן חדש בחיינו. אנו עוברים תהליך שלם מאדמה פוריה, מקרקעת ומעירה אל ירח מאיר, עוצמתי וזורם. ביום השני של חג הסוכות חיישני הקליטה שלנו מחודדים, אנו זורמים עם הרצונות שלנו ומחוברים לעוצמת הרגשות הפועמת בנו. סוף גל האדמה ממלא אותנו מלוא החופן מתנות ואפשרויות למימוש וכל שנדרש מאיתנו הוא לפקוח את עינינו לאינסוף הסימנים שאנו מקבלים על הדרך ולהנות מעצמנו ומהחיים.

שיהיה לכולנו גל אדמה פוריה…

חתימה גלקטית מוצלחת

וסוכות של שמחה עד דלא ידע…

באהבה,

טליה.

אשמח לשמוע מכם: 052-2203337

talya@mayazone.co.il

תגיות
הראה עוד

2 thoughts on “הגל הנוכחי לפי המאיה: אדמה (12-24/9/2010)”

 1. מסיבת השקה ליומן המאיה העברי הראשון!

  ביום חמישי 16/9 משעה 17:00 עד 20:00 על הגג של האב תל אביב – דרך בגין 55, ת"א, קומה 7.

  זו ההזדמנות לכל אוהבי המאיה להיפגש ולהכיר, ולכל מי שעוד לא מכיר – לפגוש אנשים שמתרגלים את חכמת המאיה ביומיום, עוקבים אחרי הגלים ויוצרים לעצמם מציאות מופלאה. תהיה מוזיקה משמחת עם דיג'יי קפלו האהוב, שתייה ונשנושים

  לא תצאו מכאן בלי לדעת מי אתם במאיה :
  ירח גלקטי אדום?
  קוף קצבי כחול?
  כוכב מגנטי צהוב?
  אולי קוסמת עצמאית לבנה…
  ומה זה אומר?

  נעשה קצת מודרות
  (מדיטציה בתנועה של המאיה)
  אולי נקרין גרסה מקוצרת של הסרט 2012 – זמן לשינוי
  ב"חבק את המומחה" תוכלו לשאול את מורי המאיה את השאלות שתמיד עולות

  וכמובן תוכלו להשיג את יומן המאיה העברי הראשון
  לקראת השנה הבאה עלינו לטובה

  17:00 – מפגש התכווננות לשנה החדשה ומדיטציה למורי המאיה
  18:00-22:00 – המסיבה – פתוחה לקהל הרחב

  נתחיל מוקדם כדי ליהנות מהאור המוזהב של השקיעה על הגג
  ומשם נזרום עם גלי הזמן מחוץ לתפיסת הזמן הרגילה

  אנשי מאיה זורחים – הביאו את היצירה, את הצבעים ואת האור שלכם !

  אתם מוזמנים לכתוב על הקיר של האירוע או לנועה – ecodoc@gmail.com

  כניסה (תשלום להאב המארח אותנו) – 30 ש"ח

  לדף של ההאב:
  http://www.facebook.com/hubtlv

  מאחלת שנה טובה של הגשמת חלומות,

  שיתופי פעולה והמון אהבה ושמחה

  שיהיה לנו גל אדמה קסום ומלא "צירופי מקרים" משמחים במיוחד

  נועה

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close