אמנות ועיצובגם וגםיוזמות חופשיותסביבה וקהילה

אמנות אחרת בפרדס חנה כרכור

[מאת אסי קוטין]

לקראת ראש השנה ממשיכים אמני פרדס חנה כרכור במסורת של בית פתוח, אבל הפעם בסגנון אחר * "מתחם המושבה" – שבעה מתחמים מיוחדים של מכירת אומנות, עם דגש בולט על תרומה לקהילה * מתחם שיוקדש למחאת האוהלים * מתחם מיוחד עם ברכות לגלעד שליט * וגם: סדנאות לילדים

את המסורת היפה של "בית פתוח", במסגרתה פותחים אומני פרדס חנה כרכור את בתיהם ואת מרחבי היצירה שלהם לציבור הרחב, אתם כבר מכירים. מדובר במסורת בת למעלה מ-13 שנה, שנערכת לרוב לפני פסח וראש השנה.

השנה החליטו האומנים לעשות משהו קצת שונה. זה יקרה בסוף השבוע של 16-17/9, כשבועיים לפני ראש השנה, והפעם הם יציגו את העבודות שלהם בשבעה מתחמים, באירוע שייקרא "מתחם המושבה".

הרעיון זהה: האומנים, כולם תושבי המקום, יציגו ציורים, אמנות שימושית, הדפסים, פסלים, עבודות קרמיקה, זכוכית, פלסטיק, טקסטיל, צורפות ותכשיטים, עבודות עץ, אופנה, חפצי נוי ועוד.

אלא שהפעם בתי האומנים לא יהיו פזורים בכל רחבי המושבה, אלא בשבעה מתחמי נושא, כאשר המוטיב המרכזי באירוע, פרט לעובדה שמדובר בפסטיבל מכירת אומנות, הוא התרומה לקהילה והשיתוף של הקהילה בפרויקט היפהפה.

אמנים במתחמיםבכל אחד משבעת המתחמים יציגו מספר אומנים בצוותא, אבל מה שמייחד כל מתחם ומתחם הוא הנושא למענו האומנים התגייסו. כך למשל אפשר למצוא את מתחם "בא לי גם", שבהתאם למציאות הוקם למען כל אלה שלא יכולים להרשות לעצמם לפנק את עצמם או את קרוביהם במתנות לחג. האומנים במתחם יכינו מתנה סמלית, והיא תחולק בחינם לכל מי שלא יכול לקנות מתנה.

מתחם "לביא בן משה" יהיה מתחם מיוחד שיוקדש לתרומות לילד לביא בן משה, החולה במחלה נדירה וזקוק לניתוח בארה"ב. האומנים במתחם יתרמו חלק מההכנסות שלהם לטובת העמותה של לביא בן משה, ובנוסף הוריו של לביא ימכרו את הספר שכתבו, ובו הם מספרים על ההתמודדות עם המחלה.

מתחם נוסף ייקרא "מתחם ברכות לגלעד שליט", ובו כל אורח יוכל לכתוב בכניסה ברכת שנה טובה לחייל החטוף שנמצא כבר למעלה מחמש שנים בשבי האויב.

מתחם "נגיעות בצבע" יאפשר לכל מי שיגיע לטבול את כף ידו בצבע ולהחתים תמונה מיוחדת, שבסיום האירוע תיתרם לבית אקשטיין, שמפעיל מספר מוסדות ובתי ספר לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. במתחם הזה ייערכו גם סדנאות מיוחדות לילדים.

מתחמים נוספים שיהיו: "בעלות מלאכה" – מתחם שכולל שבע נשים יוצרות, שלפחות על פי הדימוי נכנסו לנישה של "עולם גברי"; "בראשיתא-שנה" – לקראת השנה החדשה יציגו האומנים לא רק את העבודות המוגמרות אלא גם את חומר הגלם ומה שקורה לו במהלך כל תהליך העבודה; "צבע, חומר, רוח" – שמשלב אומנים שיוצרים עבודות צבעוניות עם השפעה רוחנית חזקה.

מתחם המושבה – אמנים במושבה פרדס חנה כרכור | 16-17/9/2011 שישי – 10:00-17:00
שבת – 10:00-20:00
www.omanim-ph.co.il
| לארוע בפייסבוק | למפת גוגל של המתחמים

תגיות
הראה עוד

2 thoughts on “אמנות אחרת בפרדס חנה כרכור”

כתיבת תגובה

Close