השימושון

פרשת מים

"פרשת המים" – פרויקט גמר, שנה א'-ב', אירוע תיאטרוני שהינו מפגש בין תיאטרון הידית לאמנית יעל אורן זלאיט. בתאריכים : 25/06, 26/06, 29/06, 30.06, בשעה : 20:30 . טלפון להזמנות: 054-2059181 – עדינה. ורותם: 052-5234665 עלות : 40 ₪. מספר המקומות מוגבל.

המפגש עם האמנית יעל אורן – זלאיט, הוליד עבודה תיאטרונית, בעלת מעטפת חזותית המאחה את עבודות השחקנים, ובו בעת מפריעה, תומכת, מחבלת ונחבלת מהפעולות של המשתתפים. נבנית מערכת יחסים, בקו הדק שבין החזותי לתיאטרוני

ספונג'ה עמוקה

"באמצע העיר חיים אנשים. באמצע החיים אנשים מרגישים, חווים, הווים. הדרך עוברת מתפתלת, קולות רחוקים נשמעים, תמונות חיות נעות, מתנדנדות ברוח, תלויות על חבלים. קפסולות של זמן וזכרון שקפאו והגיע זמנן להפשיר, לטפטף ולנזול. ילדות, שולחן משפחתי, סירים שמבעבעים עד נקודת הרתיחה, מסע אל הגרעין, אל הנקודה שממנה יש חזרה.

מסע של אנשים רגילים העוטים תחפושת , לובשים בגד חג, מתעטפים בלבן ובזהב, בשחור ובחאקי, עוברים מקום , שואלים שאלות ומנסים להבין. נחבאים, נחשפים, מתגלים באנושיותם, שזורים בשבילים שנמתחים כמו רשת שמחזקת את השבריריות של ה"כאן ועכשיו", שוחים בזרמים שהופכים אחד ונפגשים בערב החג בכיכר המים, כיכר החיים…" (אייל כגן)

בימוי והנחיית יוצרים : שירי ג'ורנו.

יצירה חזותית : יעל אורן זלאיט. אמן אורח : גיא רז – "הים של עזה"

שחקנים -יוצרים (שנה א'-ב') : אייל כגן, אביב מלכא, ליאת אלה, ליאת כרמון, עדינה הנפלינג, רותם גופר, שמחה פיטוסי, תמר מידין, תמר אייזן. שחקן אורח : טל שמואלי

עיצוב סט ובנייה : הנס פלדה, דניאל אבידן, יעל אורן זלאיט.

עיצוב סאונד ותאורה : תומר שלום, אלון תבורי. עיצוב פס-קול : תומר שלום, שירי ג'ורנו.

הפקה : רויטל שלום עיצוב תלבושות : נילי גולדנברג
צוות טכני : בנימין סולסברי, רונן מושקט. סייעו באימון שחקנים : דיצה משולם, יעל זלאיט, רויטל שלום.

תודות רבות ל : נגריית הידית – רוני גל, יובל רוט – שעשועץ, פלסטיק פלוס- אילנה פלדה, "מושבה חופשית", "רענן האספן", יריב ואיריס כהנא, עפרה שריד, רותם פיק, גלית שטיין, מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי.

הראה עוד

14 thoughts on “פרשת מים”

 1. פינגבאק: אמא של חייל
 2. זהו הסתיים לו בינתיים ,מסע אדיר של קבוצת אנשים. תודה לכל מי שהיה וחווה והעצים בעצם הנוכחות שלו את החוויה. עוד מוקדם לסכם את החוויה העל חושית הזו שאנשים רבים היו שותפים לעשיה שלה. אנחנו גאים (אם מותר לי לדבר בשם אנשים אחרים) להיות חלק מקהילה מופלאה. עוד נכונו לכולנו ימים יפים.

 3. אני גם רוצה להגיד… ולא מוצאת את המילים… כובש! אולי זאת המילה… כובש בפשטות, באמיתיות, בכשרון, בהשקעה, בהתמסרות, באותנטיות, בטוטליות… חויה של כל החושים…
  ומתחת לכל השואו והתלבושות והמונולוגים(המהממים יש לומר…), כל הזמן, כל הזמן, מבצבץ העצב הדק של החומרים האישיים ביותר, האנושיים ביותר, כאב זהיר וחודר שהוא כחוט שזור בין כל הקטעים…
  נשארתי פעורת פה! ולא מסופקת… חייבת לראות את זה שוב…
  תודה לכל העושים במלאכה המופלאה הזאת!

 4. מסכימה עם כל מילה. זה לא יאומן איך כל שנה, כל קבוצה בתיאטרון הזה, מוציאה כזה דבר קסום ופלאי. ואיך המרחב של הידית גדל ונושם כמו סיפור בהמשכים ומתכתב עם עצמו, והפעם בגלל השיטוף (שלא נאמר שטף) הפעולה עם יעלה החלל הזה הפך לחוויה אסטטית עוד יותר מוקפדת. והשנה גם היה לי נדמה שהיה גם עיצוב ריחות….
  וכמה מנחם לגלות שהחוויה האנושית דומה אצל כולם..
  זה ממש מעשה אהבה בין המפעל הזה, תיאטרון הידית, ובין הקהילה שבתוכה הוא פועל. התענוג התחיל כבר בהמתנה בחוץ, בשיא הנועם, בקרבת אנשים אהובים, בשיא הבועה הפרדסחנאית, ובסוף הפרשה גם אף אחד לא רוצה ללכת, רוצים להישאר בתוך החום האותנטי ולהתחבק ולצחוק ולבכות עוד קצת… שטופים בכל המים האלה….

  פשוט נהדר!

  (יש לי עוד הרבה מה להגיד אבל לא רוצה לקלקל את החוויה למי שעוד לא ראה)

 5. הלכתי בשביל לפרגן. לפרדס חנה כרכור .בכלל לתאטרון הידית, שירי, יעל ,אייל, אביב ולעצם העשיה המקומית המקורית.הלכתי למרות שהמילה "תאטרון" עושה לי התנגדות אוטומטית ובטח משהו שמאיים לערב אותי אישית ופיזית במופע.והייתי. ונהנייתי. והיה גדול. ועם כל התמימות ועם כל המחוספסות -זה היה כובש.קסום. אותנטי.זה היה תאטרון משובח דווקא כי חיכיתי ,לרגעים ,בדריכות למשהו שיקרה -והוא לא קרה. כי הערבוב של קלישאות והפתעות היה מענג. כי אביב נתנה שם את ההופעה של הלייף -הורסת לגמרי.כי הסיום היה מבחינתי תמצית הישראליות -ברעש ,במראה ,בסימבוליקה.כי מישהי בקהל צחקה כל פעם במקומות תמוהים ,כמו מתוך מבוכה של עצמה ולרגע חשבתי שאולי היא חלק מההופעה ,שחקנית צחקנית.כי נשארו מספיק קצוות לא סגורים וסימני שאלה בשביל שאגיד לעצמי יש כאן משהו ששוה לראות שוב.

  אני מאד ממליצה .

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close