השימושון

fix you

חמש נשים מתכנסות בצריף של נאוה.
אחת עברה בית ופגשה נחש בחצר, אחת דואגת לבן שלה שבצבא, אחת חזרה מאירלנד, אחת יצאה מתוך שבלול ובאה, אחת קיימת בשביל כולן, כאן ותמיד.
אנחנו מתחבקות, שמחות אחת לקראת השניה. לא יודעות מה יקרה אבל זה עוטף ומרגיע.
היום גם הותקנו סוף סוף הרשתות על חלונות הצריף וזו שמחה גדולה, כי אפשר לשבת בחלונות פתוחים בלי שיתושים יציקו ובלי לקפוא במזגן.

חמש נשים יושבות במעגל.
נאוה מנחה אותנו להתחבר אל השקט. זה לא פשוט. ימים סואנים עוברים על כוחותינו הפנימיים, והאירועים החיצוניים מספקים רעש רקע מוצלח, כמו תירוץ.

אנחנו מתקרבות ואוחזות ידיים. מרסנות את הסוסים הדוהרים לנשימות פשוטות.
מדמות מעלינו מסננת אור, דרכה נזרה עלינו קמח דקיק של זהרורים שנספגים בעדינות בגוף מהראש עד כפות הרגליים. כל המתחים של היום והשבוע מתארקים לאדמה. זה נעים, נעים, משקיט. אפשר ממש לחוש את מלאכי האור תומכים ונוכחים.
תוך כדי הדיפת מחשבות אני רואה פתאום פינגווין. ראשו מוטה הצידה שעון אל כתפו, מאחוריו כפור. אסוף בתוך עצמו, מרוכז, שומר את החום שלו בתוך הרקע המושלג. הוא נוגע ללבי.
מתוך השקט אנחנו חוזרות לחדר ומתחילות לדבר. כל אחת אוספת את המילים שהיא לא דיברה אפילו עם עצמה במשך השבוע. זעם, דחייה, עלבון, סיכסוך, דאגה, מה לא. הג'אנק פוד של הנפש חושף את עצמו ואת הרעלים שבו, שהצטברו בפינות.

כשמגיע תורי אני מספרת ומספרת כי באמת, עוברים (גם) עלי ימים מבולבלים, עצובים, עצבניים, בלי מרפא לקלחת התחושות. נאוה מציעה לי לשכב באמצע המעגל ומנחה את חברותי לעזור לי במסע לעבר הידיעה. אני עוצמת עיניים וחשה איך שמונה כפות ידיים ניגשות אלי. חלקן בביטחון חלקן בהיסוס. אחת משקיטה לי את הראש. אחת אוחזת בריפרוף ביד ימיני. אחת מטלטלת לי בעדינות את הבטן, את הלב, את הרגליים. אחת מלטפת את שמאלי במקצב מרגיע. אנחנו עולות בספירלה למעלה כולנו ביחד וכל אחת לחוד, כדי לחזור משם עם מסר צלול. בשבילי.

הספירלה שלי ירוקה וזוהרת.
אני עולה בה ופוגשת שדים. פרצופים מפחידים. המגע התומך מאפשר לי להמשיך להסתחרר למעלה בביטחון ובקלילות. לדלג מעליהם, להיות מודעת לקיומם ההולוגרמי. מגיעה למעלה, למין חדר קטן. רואה את עצמי כמו עכשיו רק ילדה, מכורבלת בפינה חובשת נוצות צבעוניות של אינדיאנית וקוראת ספר. עכשיו הספר פתוח מולי. יש שם שורה אחת שאני מנסה לקרוא ולזכור אבל היא מיטשטשת לי. אני משתדלת להחזיק את התמונה בהירה אבל השורה נמרחת. זה ספר סגול.
הניסיון לזכור מעורר את השכל, וזה מבקש ממני להיכנס לתוך כוס מים פשוטה. אני נכנסת אבל צפוף לי. בוחרת להמשיך במסע הדימויים. רואה שורה אחרת. חורטת אותה בזיכרון. שומעת את נאוה כותבת משהו. חלק מהידיים מוסר ממני בעדינות. האנרגיה הצפופה של החיזיון מתחילה להתפוגג.

אנחנו חוזרות אל החדר לאט. לוקחות את הזמן. העיניים נפקחות בריפרוף ונעצמות ונפתחות ונעצמות ונפקחות. באחד הדימדומים אני רואה גזע עץ שכוב. יד נשית יפה פותחת בקליפה שלו משולש וחושפת פנים לבן ורך, ומתוק, כמו קנה סוכר.

חוזרות לשבת במעגל. אני מספרת להן איפה הייתי. הן מעניקות לי את המסרים שעברו בהן. אנחנו יושבות ומדברות באיטיות מנומנמת, כמו מספרות חלום. ב' ואני שעונות על הקיר וחשות אי שקט. פתאום העיניים של נאוה נפקחות בתדהמה אל החלון שמאחורינו והיא קוראת: נחש!! שחור וגדול, עולה ומטפס באיטיות על משקוף החלון. אנחנו מנתרות בבהלה אל מרכז החדר כאילו שפכו עלינו מים קרים. מתרגשות כי זה מסר. "בשבילך רונית" נאוה אומרת, ומספרת שבדיוק היום אלון הקריא לה את השיר של הנחש מקלפי הסגולה האינדיאנים. נאוה קופצת הביתה להביא את הספר. זה ספר סגול.
הנחש, כתוב שם, הוא סמל רפואה חזק לכל סוגי הרעל. פיזי, נפשי, רגשי, מנטלי. זה רגע קסום כי נחש אמיתי טורח ובא להראות את קיומו הסימבולי וזה נוסך ביטחון אינסופי. כי הנה חיה מפחידה כל כך, והפחד הזה מביא הזדמנות להירפא מהפחד להירפא.

אחר כך אנחנו נאספות שוב ומסתבר שלכל אחת מאיתנו יש משהו עם נחש. למשל, החברה שחזרה מאירלנד מספרת שאין שם בכלל נחשים. אחד הניסים שמיוחסים לפטריק הקדוש המקומי הוא חיסול כל הנחשים. ואיך הוא עשה את זה? במכת עץ אחת. (את זה אני מגלה רק עכשיו תוך חיפוש הלינקים ומתרגשת, בגלל העץ שהופיע לי בחיזיון. ההקשר ההיסטורי מדבר אמנם על טיהור אירלנד מהנחשים כסמל לטיהור האזור מפגאניזם והשתלטות הנצרות. אבל בערב הזה הפרשנות היא אישית וזה מספיק לי).
—————————————–

בחצות אנחנו מתפזרות. יש לי שני רחובות עד הבית. דווקא היה מתאים נסיעה ארוכה עכשיו. בצומת שליד הסופר יש פנס רחוב אחד כבוי. אני מסתכלת עליו ומרגישה שעוד רגע הוא ידלק. כבר כמה זמן שיש לי את המשחק ההזוי הזה עם פנסי הרחוב בסביבה. אז למה זה בכל זאת מפתיע אותי שהוא אכן נדלק בדיוק כשאני מגיעה אליו? אני מדליקה את הרדיו היישר לקול המלאכי של הסולן של קולדפליי, ששר במיוחד בשבילי ברגע הזה את lights will guide you home

הראה עוד

9 thoughts on “fix you”

כתיבת תגובה

Close