אמנות ועיצובאקולוגיהזוגיות ומשפחהיוזמות חופשיותילדיםמציאותניו אייג'סביבה וקהילה

רובינא – בית מלאכה וחנות אקולוגית

רוני ורובין שמחים ומתרגשים להזמין אותכם לחנות האקולוגית החדשה של רובינא שנפתחה השבוע בקיבוץ עין-שמר. אנו מפתחים, מעצבים מייצרים ומוכרים מגוון מוצרים התומכים באורח חיים ירוק, בריא, נוח, חסכוני וידידותי יותר לסביבה. פתחנו את החנות לקהל בקיבוץ עין-שמר, 2 דקות מצומת כרכור ואנו מציעים לגולשי מושבה חופשית, לרגל הפתיחה, הנחת 10% על מוצרי רובינא (חיתולי בד וערסלים) ו 5% על כל שאר המוצרים (מנשאים, מוצרי היגיינה נשית, כדורי כביסה, צעצועי בד, רעשני קש קלוע, כריות ישיבה, סינרים ועוד). נשמח לראותכם אצלנו בסטודיו וגם באתר www.robyna.co.il

ילד וחיתול מתוצרת רובינאלקראת לידתו של בננו הראשון, מצאנו את עצמנו, כמו רוב ההורים הטריים, עורכים רשימת ציוד לה יזדקק התינוק החדש כשיגיע.
כשנתקלנו בסוגיית החיתולים, … בעיה… מצד אחד, כאנשים שמשתדלים לחיות באופן אקולוגי, היה לנו בלתי נסבל להתמודד עם כמות החיתולים שנצטרך לזרוק לפח בכל יום, מצד שני, לא הכרנו אף משפחה שהשתמשה בחלופה לחיתולים חד-פעמיים (להלן חד"פ).

פצחנו במחקר מקיף בנושא. גילינו שחיתולים חד"פ מכילים כמות עצומה של חומרים כימיים, חלקם הגדול מוכח כרעיל לבני אדם: דיוקסין ופוראן, ידועים כמסרטנים, טריוטילין וסודיום פוליאקרילט, שנאסרו לשימוש במוצרי היגיינה לנשים לאחר שגרמו לתסמונת שוק רעלנית, וגורמים לשלל בעיות עור.

כל זאת בטרם עולה נושא הנזק האקולוגי העצום הנגרם מן החיתולים הללו, שהם המרכיב השלישי בגודלו במזבלות בארץ, אחרי עיתונים וקנקלים. לזאת הוספנו את המרכיב הכלכלי – לפחות 6000 ש"ח נצטרך להשקיע, בכדי שבננו הקט ישאיר את סביבתו המיידית נקייה מהפרשותיו עד שיגמל, משאיר אחריו כטון אשפה לפני שיגיע לגיל 3. אשפה שלא תתכלה גם כשייוולדו ניני ניניו.
החלטנו שאנחנו, בחיתולים חד פעמיים, לא נשתמש.

רכשנו מגוון משלושת חברות חיתולי בד המיובאים שהיו זמינים באותה העת בארץ. למדנו ששד הכביסה אינו נורא כפי שנהוג לחשוש. ושמחנו לגדל את ילדנו, ללא תפרחות, וללא נקיפות מצפון עם כל החלפת חיתול. לבסוף החלטנו שהגיע הזמן ליצר חיתול בד מקומי – שיתאים בדיוק לאורח החיים הישראלי.

רובין, שהיתה בחופשת לידה פיתחה גיזרה יחודית לחיתול בד עם פונקציות שלא היו קיימות בחיתולים שניתן היה להשיג בארץ ושכללה אותו עד שהגענו לגיזרה הנוכחית ששילבה נוחות ויעילות מירבית בספיגה ובכביסה. וחשוב לא פחות –חיתול מעוצב, צבעוני ויפה שהפך לבגד בפני עצמו.

התחלנו לקבל הזמנות לחיתולי בד תחילה מחברים ואח"כ עבור קהל גדל של לקוחות ששמעו עלינו מפה לאוזן. רובין עשתה שימוש במקצועה הקודם כמעצבת גראפית ובונת אתרים והקימה אתר בשם "רובינא". רוני הבנזוג נכנס לאגפי התפעול והשיווק וכך הפכנו לבעלים הגאים של "רובינא-בית מלאכה אקולוגי".

אחד היתרונות העצומים בלהיות בית מלאכה מקומי, הוא היכולת לתקשר באופן ישיר וקבוע עם הלקוחות.
חשוב לנו תמיד לעודד את המשתמשים להתקשר אלינו עם כל שאלה, גם חודשים ושנים לאחר שרכשו את החיתולים, להתייעץ, לברר, לבקש שיפורים. וכך, במקביל לנסיוננו עם ילדינו שלנו, נעזרנו בנסיונם של אחרים ופיתחנו חיתול שמתאים לתינוקות מלידה ועד גמילה, שיתאים לכל תינוק לאורך זמן, וללא קשר לקצב הגדילה האישי שלו, שיתאים לאקלים הישראלי ולתקציב של משפחה ישראלית בראשית דרכה, שיהיה קל מספיק וידידותי מספיק למשתמש, כך שגם הורים שבוחרים לשלוח את ילדם לגן או למטפלת יוכלו להמשיך ולהנות ממנו.

אנו היצרנים היחידים בישראל של חיתולי בד, עובדה שללקוחות רבים היא ערך מוסף לקניה של תוצרת מקומית, עם כל ההשלכות האקולוגיות והאנושיות של העניין – פחות משאבים בהובלה ושינוע סחורה על פני יבשות וימים, וייצור מקומי התומך בתעשייה המקומית, באנשי מקצוע מקומיים, בניגוד לתנאי העסקה נצלניים בארצות כמו סין (הנחשבת יצרנית החיתולים העיקרית בעולם). כך מושקע הכסף בשכר הוגן למי שמייצר את המוצר ולא בדלק, במיסים ובאחוזי רווחים המגולמים במחיר של מוצר מיובא.

את ערסלי זאזא יצרנו לאחר הולדת בננו השני שהתקשה להירדם. שמענו וקראנו רבות על חשיבות העירסול, ההתכרבלות והנענוע לפרק הזמן הראשון של חיי התינוק ויצרנו ערסל פשוט כמו של "גדולים" אך בגודל מוקטן. גם מוצר זה השתכלל עם הזמן וכיום מדובר בערסל ההופך לעריסה ולנדנדת ישיבה ומתאים מגיל הלידה ועד לגיל הנעורים. תחילה תפרנו את הערסלים מסדינים יד שנייה שחברים הביאו לנו אך עם הזמן עברנו למיחזור בד מסוג אחר – כל הערסלים מיוצרים משאריות בד של תעשיית הטקסטיל במגוון גדול של דוגמאות וצבעים.

העסק גדל והתפתח ונוצרה דרישה למוצרים נוספים ומשלימים לחיתולים. כך הוספנו לחנות מגוון מוצרים התומכים באורח חיים ירוק, בריא, נוח, חסכוני וידידותי יותר לסביבה: ערסלים, מנשאים, מוצרי הגיינה נשית, כדורי כביסה, צעצועי בד, רעשני קש קלוע, כריות ישיבה, סינרים. יש גם מציאון של מוצרים מסוג ב' ועודפים.

לאחרונה, לאחר חמש שנות עבודה העברנו את הסטודיו שלנו למעונו החדש בקיבוץ עין שמר ובו אנו ממשיכים לפתח יוזמות אקולוגיות ושתפ"ים תוך הגשמת ישומים לתהליכי עבודה ידידותיים לסביבה.נשמח להחזיק אצלנו בחנות מוצרים שלכם מתוצרת מקומית באוריינטציה אקולוגית/מיחזורית. אנו מזמינים את כולכם אלינו לסטודיו לבקר להרשם להתייעץ ולרכוש וגם להציע רעיונות לשיתופי פעולה.


זמני פתיחה:
ימים ב' עד ו' 10:00 עד 13:00 |  יום ג' 10:00 עד 13:00 15:00 עד 18:00 או בתאום טלפוני איתנו: 04-6275318 נייד:  052-7382221 | אימייל www.robyna.co.il | מפת הגעה >>

***

חומר נוסף עלינו ועל בית המלאכה האקולוגי באתר מרמלדה >>
מחיר הנוחות – מאמר מרחיב בנושא חיתולים חד"פ מול חיתולי בד, באתר "הסביבה" >>תגיות
הראה עוד

31 thoughts on “רובינא – בית מלאכה וחנות אקולוגית”

 1. עדכוני רובינא

  הגיעו ‏ערסלי זאזא‏ בדוגמאות וצבעים חדשים.

  הנחה ניכרת לחלק מהדגמים הקודמים

  באגף ‏החיתולים‏ – כיסויים של באמיז ופריפולדים מכותנה לא מולבנת במחיר מוזל.
  פריפולד חינם על כל רכישת חיתולי כיס או כיסויים.

  וכל השאר כרגיל – מנשאים, תחבושות בד, צעצועים מבדים ממוחזרים, מחרוזות ענבר, כדורי כביסה ועוד.

  ניתן לרכוש דרך האתר ועוד יותר נשמח אם תבואו לבקר אצלנו ‏בסטודיו בקיבוץ עין שמר‏
  04-6275318 052-3550604

 2. שלום חברות וחברים.
  רצינו לספר שבחודשיים האחרונים קרו לנו הרבה דברים, זכינו בשותפים חדשים –
  "מקום בזמן – מרחב עבודה משותף" שהביא איתו הרבה שמחה ועשייה משותפת לשדרת האמנים. שיפצנו, הזזנו עשינו מקום, ניקינו צבענו ועכשיו אנחנו מזמינים אתכם:

  לפתיחה של חנות "רובינא" המחודשת ביום שבת הקרוב. (במקביל לפתיחת "מקום בזמן")

  26/11/11 משעה 16:00 עד השעה 19:00 .
  תהיה פעילות יצירה בשאריות בד לילדים – הכניסה חופשית.

  לאחר מכן יהיה מופע מוזיקלי ב"מקום בזמן"
  ובהמשך הערב לבליינים – "קולטורה" בארטנס.

  בואו לבקר ולהכיר אותנו.

  אפשר יהיה אצלנו להתנדנד בערסלים, לאכול פופקורן ולשמוע מוסיקה.

  הנחות מיוחדות על מוצרינו למבקרים בסטודיו לכבוד הפתיחה המחודשת.

 3. יומן הבלאגן של סלון מזל 2012 יצא לאור!
  ואפשר להשיג אותו אצלנו ברובינא בית מלאכה אקולוגי בקיבוץ עין שמר.

  הגיעו גם בקבוקי שתיה חדשים מנירוסטה בצבעים מהממים.
  מחרוזות ענבר יפהפיות
  ודגמים חדשים של ערסלי זאזא.
  5% הנחה על חיתולי בד וערסלים לכל גולשי מושבה חופשית שיכריזו בכניסה את הסיסמא הסודית : "אני פרדסחנאי/כרכוריסט חופשי וגאה!"

 4. ~~ תחרות הצילום הגדולה של ערסלי זאזא – קיץ 2011 ~~

  צלמו את עצמכם ואת ילדיכם מתפנקים, ישנים, מתנדנדים או נחים בערסלי זאזא ושילחו את התמונות אלינו. תוכלו גם להוסיף כמה מילים או הסבר לתמונה אבל אין הכרח.
  התמונה המקסימה/מצחיקה/מרגשת ביותר תזכה את בעליה בפרס – ערסל זאזא+זוג קפיצי זאזא+ כרית לערסל! פרסים ינתנו גם למקום השני והשלישי.
  התחרות פתוחה עד סוף אוגוסט לכל מי שברשותו או ברשות חבריו ערסל זאזא!
  בתום התחרות נעלה את כל התמונות ששלחתם לאתר ונכריז על הזוכים המאושרים.
  שלחו את התמונה במייל ל robyna.workshop@gmail.com ואל תשכחו לצרף את שמכם ואת מספר הטלפון שלכם.
  חופש נעים!

 5. מחר נהיה בהפנינג משחקי ילדות בבריכת דג הזהב באזוה"ת בנימינה.
  נפזר ערסלים בכל המתחם ונציג ונמכור גם חיתולי בד, תחבושות, כדורי כביסה, בקבוקי פלדת אל-חלד, צעצועי בד ועוד.

  יום שישי 20/5/2011 בין השעות 12:00-16:00

  בתכנית: משחקי ילדות , במה פעילה, פינות יצירה ופינות איפור, סדנה להכנת פיתות ועוד המון הפתעות!
  נשמח אם תזמינו חברים ומשפחה
  האירוע מתקיים בסביון קהילה מוגנת (בית אקשטיין), על כביש בנימינה זיכרון יעקב, חניה בגן אירועים פנינת הברון.
  כניסה – 20 שקל לילד. מבוגרים חינם.

 6. ביום שישי 6/5 החל מעשר בבוקר, נתארח בסטודיו ליוגה של מיכל, אתן מוזמנות לבוקר של סדנאות מעניינות, דוכנים וגם קצת אוכל…
  בדוכנים תוכלו לפגוש את המנשא הנכון עם מגוון של מנשאים, ייעוץ והדגמה,
  אותנו -רובינא עם חיתולים רב פעמיים, ערסלי זאזא המתוקים ועוד,
  את לה פולי עם בגדים ייחודיים מארגנטינה,
  את אמהות עיצובים עם בגדי הנקה ועיצובים מיוחדים לקטנטנים,
  ועוד…
  כשתרצו לנוח תוכלו להתפנק עם קפה, פרלינים וסושי על הדשא.

  הסדנאות:
  10:30- אורטל גולדשמיד, מלווה התפתחותית לתינוקות בשיטת שלהב, תעביר סדנת טעימה מהשיטה לגילאי חצי שנה ומעלה.
  11:30 – מיכל להט, בייביוגה עד גיל חצי שנה.
  13:00- דינה דיאמנט, אייפק CTMM, תספר על שימוש בשיטות אנרגטיות לסיוע לתינוקות עם קוליק (גזים) ותלמד את המשתתפות שימוש במטוטלת.

  בואו בהמוניכן!

 7. מחר (יום שישי 1 לאפריל – וזו לא מתיחה!) ברחבת מתנ"ס פרדס יתקיים היריד האקולוגי השנתי של פרדס-חנה

  ‏פרטים כאן‏: http://www.robyna.co.il/catalog/index.php?language=he

  גם אנחנו נהיה שם עם ערסלים מוזלים, חיתולי בד, כדורי כביסה, בקבוקי פלדת אל-חלד ועוד

  נשמח לראותכם.

כתיבת תגובה

שווה לראות גם

Close
Close