השימושון

היכונו

מאיפה להתחיל?
מזה שאוגוסט הזה כל כך מואץ, עד ששמתי בצד את כל הרשימות של "דברים שצריך לעשות" ואני מוצאת את עצמי הרבה פעמים מתרכזת בלהיות ברגע, לנשום. גלו אמרה השבוע באחד הבקרים שזה מרגיש כמו להתערבל בתוך גלים סוערים ולהוציא את הראש כשאפשר כדי לקחת אויר.
זה נכון, משהו קורה, תחושה של מין כאוס שאפשר לצלוח דרך זרימה. הפרעות במחזור החודשי (יותר ויותר חברות מספרות על זה לאחרונה), מהירות סינכרונית, עייפות, תקווה.

אני מתקשרת בסקייפ עם רון ואומני, חברים מאביאל שגרים עכשיו במלגה. הם משתפים באינפורמציה מטיסת-מוח שהם פגשו באחרונה (בקרוב הדברים יתפרסמו כאן). באחת השיחות אומני שואלת אם שמעתי על דרונבלו מלכיצדק ושולחת קישור לסידרה שצולמה ביולי האחרון ע"י מלכיצדק ומטרתה: להביא לידיעת האנושות מהר ככל האפשר מידע על חלון הזמן שאנחנו נמצאים בו כרגע לפי הנבואות של המאיה.
14 פרקים כל אחד של כמעט 10 דקות. אני בולעת 6 בבת אחת והולך לי המודם.
דגם ישן.

אין אינטרנט אז נפתח מרחב לדברים אחרים. ינאי מארח חברות וכל הבית בלגן יצירתי ותעופת רעיונות. אחה"צ קופצת עם גלו והילדים לבריכה המקסימה של כפר גליקסון, בדרך עוברת אצל מוטי שמיר להחליף את כל המנורות האחוריות של האוטו (שנשרפו בבת אחת) וחוזרת הביתה לפגוש את כפיר, הטכנאי של הוט, שמתקין לי מודם חדש. יש! אפשר להמשיך לראות. אבל זה זמן לארוחת ערב ומקלחת וסיפור ואז באים החברים יזרעאלי-שמש ואנחנו שוקעים בדיון עד שאני נטרקת על הכורסה במרפסת וקמה הבוקר לזה שהאתר לא עולה (תקלה בשרת של אבולוציה אונליין שמאחסנים לי את האתר) ובכלל – אינטרנט איטי שלא מעלה לי את פרק 7 כמו שצריך. וזה דווקא פרק חשוב אני מגלה בהמשך. הוא מדבר שם על חושך של 30 שעות שיתרחש איפשהו בתוך חלון הזמן שנפתח באוקטובר 2007 ויושלם איפשהו עד 2015. בדיוק בתאריך, כלומר 21/12/2012 כנראה לא יקרה שומדבר דרמטי.
הדבר הזה כבר כאן, זה כבר התחיל.

היום בצהריים במטבח של השכנה, עם הדובה אסתר, על קפה קבלנים, אנחנו משוות חוויות. לפני 13,000 שנה נחרבה אטלנטיס, לפני 26,000 שנים התחיל עידן הקרח. ב- 21/12/2012 כדור הארץ יגיע למנח אסטרונומי כמו שהיה בשני האירועים האלה. כל 13,000 שנה מתחלפים הקטבים. התקופה שלפני כן מאופיינת באי-יציבות מגנטית. זה גם מה שקורה עכשיו. כדי להבין מה עומד להתרחש אנחנו צריכים להיות קשובים לעבר. דרונבלו מסביר בהיגיון. אני מרגישה שהוא דובר אמת.
מרגש לחיות בימים האלה בזמן הזה.

לפני רגע סיימתי לצפות בכל 14 הפרקים ואני מביאה כאן את הראשון.
ב- 11 פרקים הראשונים יש הסברים ובשלושת הפרקים האחרונים שאלות ותשובות.
בפרק הראשון צפו כבר קרוב ל- 45,000 אנשים. בפרק האחרון צפו עד כה כ- 8500 אנשים.
כל מה שאנחנו מחשיבים כנורמלי ישתנה. האנושות עוברת שלב. זאת לידה, וכמו בלידה יהיה גם כאן דם וכאב. הדרך היחידה להתכונן היא על ידי עבודה פנימית של כל אחד מאיתנו לדעת את עצמו ובכך לדעת את האחר. לזוז מהמוח אל הלב.

(למי שהסרט משום מה לא עולה לו, הנה לינק)

הראה עוד

28 thoughts on “היכונו”

 1. העיקר שנחיה ונראה – או שנהיה עדים או הדים למה שיקרה כך או אחרת העיקר שיהיה מעניין ושכן קצת נשתנה עם בעזרת שינוי הקטבים או בלי ועדיף לפני כאן ועכשיו- ככה שינויים קטביים מזעריים אצל עצמינוובתוכינו שנהתגמש לקראת השנה החדשה שנעשה רווח לאחרים ולעצמינו , קצת פחות רצינות ושביעות רצון' ולחילופין הלקאה עצמית
  ככה- סור לה פךאז' ולפלאז' שקיעות וזריחות יפות
  ובמשחקי המגנטים הקוסמיים נתנחם שבוע טוב ולילה טוב

 2. זה רק נדמה לי או שבאמת "סוף העולם" זה מושג נוצרי כזה שבא להפריד בין מה שידוע למה שאחריו ולשמש ציון דרך לחלוקת העולם לשני מישורים [ה"מקובלים" ו"הלא מקובלים..וכיו"ב]. ואילו "אחרית הימים" זה מושג שונה שבא כמו בסוף של הרי פוטר 7 לספר לנו מה קרה אחרי "מלחמת בני האור בבני החושך". וחוצמזה שמכיון שמכל בחינה שהיא אין דבר כזה זמן ,כי הכל קורה כל הזמן [ורק התפיסה הלינייארית שלנו הפרימיטיווית מקלקלת הכל] הרי שלמעשה "סוף העולם" מתקיים תמיד. סוף – זאת מין מילה שמזכירה לי "סף". כניסה פתח קצה התחלה .אנחנו על הסף של ארועים גאופיזיקאלים גלאקטיים אנרגטיים דינאמיים כל הזמן ואולי עכשו מישהו בא ומגביר את הווליום.. יאללה חפלה…

 3. שיעור בהיסטוריה מאוד מעניין משהו שהגיע אלי במייל
  לבקש מפרופסור להיסטוריה להסביר ( אם הוא יכול)

  אברהם לינקולן ג'ון פ. קנדי
  נבחר לבית מחוקקים ב- 1846 נבחר לבית מחוקקים ב- 1946
  נבחר לנשיאות ב-1860 נבחר לנשיאות ב-1960
  שניהם היו מעוניינים לשפר את זכויות האזרחים
  הרעיות של שניהם שכלו בנים עוד כשהיו בבית הלבן
  שני הנשיאים נרצחו ביום שישי
  שני הנשיאים נורו בראשם
  פה מתחיל להיות יותר מוזר הדבר :
  הפקידה של לינקולן שם משפחתה היה קנדי הפקידה של קנדי שם משפחתה היה לינקולן
  שניהם נרצחו ע"י דרומיים , את שניהם החליפו דרומיים עם אותו שם משפחה : ג'ונסון
  אנדרו ג'ונסון , החליף את לינקולן ,נולד ב-1808 לינדון ג'ונסון, החליף את קנדי , נולד ב-1908
  ג'ון ווילקס בוט, הרוצח של לינקולן, נולד ב-1839 לי הוורד אוסוולד, הרוצח של קנדי ,
  נולד ב-1939
  שני הרוצחים השתמשו והכירו אותם עם 3 השמות, משהו לא שיגרתי בתרבות האמריקאית
  סכום כול אחד מהשמות 15: אותיות John Wilkes Booth =Lee Harvey Oswald
  עכשיו תשבו טוב בכסא :
  בלינקולן ירו בתיאטרון בשם פורד בקנדי ירו במכונית לינקולן של חברת פורד
  גם בוט וגם אוסוולד ( הרוצחים( נרצחו לפני המשפט
  בשביל לסיים משהו יותר ממוזר:
  שבוע לפני הרצח של לינקולן, היה לינקולן במונרו מרילנד
  שבוע לפני הרצח היה קנדי עם מרילין מונרו
  שערות בעמידה ,צמרמורת , נכון …….. ?
  אולי זהו השיעור בהיסטוריה שאף אחד לא ישתעמם לקרוא.
  כי בעתיד חלקינו לא רוצה להשתעשע…

 4. שמת לב לזליגה : קודם להתכונן לסוף העולם עם דם יזע דמעות וכאב ובסוף "אם ואם ואם" ומה שבטוח שמור על לב פתוח וכמה יופי.

  בקיצור הממבל ג'מבל הניו אייג'י הטיפוסי שבסופו של דבר מכיל הכל . אם הלב שלך יהיה פתוח תראה זריחות ושקיעות. ואם אתה לא רואה זריחות ושקיעות אז הלב שלך לא פתוח. אקסיומות. תודה. לא מעניין.

  כאן ועכשיו.נקודה. ואם עוד לא הבנת סוף העולם לא מטריד אותי. יש אנשים שבשבילם עכשיו זה סוף העולם.

 5. קראתי.
  ההנחה המוטעית העומדת בבסיס המאמר ששלחת היא באינטרפרטציה שטחית, שאולי נובעת מההכרה של הכותבים, של תחזית המאיה. המאיה בפירוש לא טוענים ש"משהו רע קורה בסיום כל מחזור". הם רק מעידים, מתוך ידיעת ההיסטוריה שלהם, ששינוי בקנה מידה גדול עומד להתרחש. כי הם, לטענתם, צלחו כבר שני שינויים כאלה של היפוך הקוטביות.
  המאמר נכתב מתוך תודעת פחד, מציין עובדות (חלקן לכאורה) שאמורות להשקיט את הפחד הזה, ומכוון אל תודעת פחד.
  מלכיצדק -בשם המאיה – לא מדבר בכלל על סוף העולם, ולא על הרס הכדור, בכלל לא. להיפך. הוא טוען שאם התחזית של המאיה נכונה, והוא מתעקש על 'אם' ואינו מדבר מתוך שכנוע עיוור – כל האנושות תצלח את השינוי אם תבחר בכך.
  בניגוד לפיסקה הראשונה של המאמר ששלחת – הוא אינו ממליץ לעזוב את העבודה ולהפסיק לשלם חשבונות. להיפך. הוא ממליץ להמשיך את החיים כרגיל, כל אחד בתחומו, מתוך מחויבות לחיים עצמם, הנמשכים לעולמים.
  אין בדבריו אפילו קורטוב של הפחדה, איום או לחץ. להיפך. הוא מדבר מתוך התרגשות על יופיים של הזמנים שלנו, מתוך נינוחות של ידיעת עצמו, מתוך לב פתוח של אהבת האחר.
  הוא מדבר על אחדות, על ידיעת עצמנו – מתוך הכרת העבר.
  אז אם זה מרגיע אותך, אתה צודק. סוף העולם אכן לא עומד לבוא.
  ההיפך. 🙂

 6. יש מאמר נהדר של אומברטו אקו על ההתכוננות שהתכוננו הנוצרים באירופה לקראת שנת ה1000 לספירה.. סופ העולם היה אמור להגיע… גהינום לרשעים .. חיזרו בתשובה.. צומות תעניתות [תעניות?] סיגופין של גוף ונפש…מאמר בהחלט מעורר מחשבה בהקשר הזה . והנה אנחנו כאן.. ועוד 1000 שנים חלפו..ואפילו המחשבים לא קרסו ממש בשנת 2000 כמו שהבטיחו..ועדיין זה נורא מרגש וממלא כבוד ויראה את ליבינו שאולי נזכה לחיות במהפך קוטבי ולו רק כסתם תופעת טבע מופלאה. [מה יגידו על זה אנשי ניקאן? תמהתני].

 7. לפוסט שלי אכן קראו 'היכונו', אבל אם אני זוכרת נכון, הוא היה כולו שטוף הומור ותהיות, לאו דווקא קריאה רצינית להתכונן למשו. ועל כך העיד כמובן גם הווידיאו המשובח של הפרופסור.
  אולי התבלבלת עם מישהי אחרת 🙂
  ויש לי הרגשה שדווקא בגלל שקוראים לברנש איך שקוראים לו (למה הם עושים את הטעות הזו שוב ושוב וקוראים לעצמם בשמות בלתי אפשריים לתקשורת המונים, אני באמת תוהה) – בגלל זה אתה לא מוכן להקשיב לו. ועל כך כבר נאמר, אל תסתכל וגו'.

 8. למה אני צריך את נבוכדנצר או כדרלעומר "כדי שנבין למה החיים שלנו נראים כמו מירוץ מואץ חסר נשימה"? אם אין לי נשימה אז סימן שהחיים שלי הם מרוץ מואץ חסר נשימה.

  "ואם מה שהיה הוא שיהיה" אז בשביל מה צריך ללמוד מההיסטוריה?זה ממילא יהיה.

  זו לא את שביקשה מאיתנו להתכונן לפני 4 חודשים ל"ביאת המשיח"? חודשיים אחרי שביקשו מאיתנו להתכונן לרעידת אדמה.

  אני אצטט את ג'ון לנון: "החיים זה מה שקורה שאתה מתכנן תוכניות".

 9. לא לחינם אנחנו טיפשים מטופשים על כך שאנחנו לא לומדים מההיסטוריה. עם איצטלה של קידמה טכנולוגית חוזרים על אותן טעויות, מחדלים, הרס. כמו משחר ימי האדם.
  מה שהיה – הוא שיהיה. ובגלל זה חשוב רגע לעמוד ולהקשיב לאיש הזה, שבא ממתודות מנוגדות לכאורה – מתמתיקה פיזיקה – אמנות והיסטוריה – מדיטציות בכל שיטה ידועה, שאמאניזם, תרבויות שבטים.
  הוא מדבר הגיונית, כמעט מתמטית. פשוט, כמו לאנשים הכי רגילים בשבט. הקטביות של כדור הארץ מתחלפת תיכף, כמו שקרה בשנים המדוברות. רק חשוב שנדע, כדי שנבין למה החיים שלנו נראים כמו מירוץ מואץ חסר נשימה. אני מרגישה שזה מטורף לחיות ככה. ובכל זאת משהו חזק ממני מערבל מהר וקדימה. חשוב לי לשמוע אותו. הוא הגיוני, רהוט, מעורר אמון. זה הכל. לא פחד לא הפחדות לא סופעולם לא בהלה. באמת מה שיהיה יהיה, מקסימום נתחפף. אבל טוב רגע להבין מה קורה פה. ואל תצפו למצוא את זה בחדשות בטלוויזיה. שם משאירים אותנו קטנים ומטומטמים.

 10. בדיוק. יש את כאן ועכשיו. זאת השורה התחתונה של כל הסיפור. הדרך הכי טובה להתמודד עם מה שקורה היא להתאמן על נוכחות ועל פתיחת הלב.
  you are another me and i am another you.
  עם כל אחד. גם עם ההשתקפויות הפחות מחמיאות.
  לשמחתי אנחנו חיים בבועה מאוד מפותחת מבחינת ההתאמנות הזו.
  בבקשה אל תסתפק בויקיפדיה ותצפה בסרט, ותבקש גם מהאסטרולוגית הביתית להציץ בכוכבים ולהביע (בכתב אם אפשר) את דעתה.

 11. יש לי 2 הערות (וטרם הספיקותי לראות את מלכיצדק מלך שלם ואפשרגם לברר בויקיפדיה מדוע הוא בחר בשם הזה ולא בכדי).

  1. לקוחה דווקא מהמישור האישי. הייתה תקופה שעבדתי בהסתדרות העובדים הכללית החדשה. רחוב ארלזורוב בקומה 6 ליד המזנון. שם גם למדתי לשתות סודה כי מחלקות התה המיתולוגיות כבר פרשו במסגרת הסכמי הפרישה הנדיבים שאני הייתי אחראי על ניסוחם.

  כל יום שעה, קצת לפני השעה 10 (לא ממשכימי הקום לעבודה הייתי), מצאתי את עצמי עומד בצומת של ז'בוטינסקי ואבן גבירול ומייחל לכך שבחדשות של השעה 10 יודיעו שפרצה מלחמת עולם, או לפחות מלחמה איזורית, או סתם רעידת אדמה עם 5.5 בסולם ריכטר או איזשהו אירוע קוסמי -בין גלקטי-מרחבי שיגאל אותי הקטן מייסורי העלייה במעלית לקומה 6 בבנין ההסתדרות. רציתי חיים אחרים.שנים אחרי זה, גם סידרתי לי כאלו.

  2. לקוחה מהמישור הכלכלי. כשפרץ המשבר הכלכלי הנוכחי לפני כשנה (נקודת הסימון של שיא המשבר היא קריסת בית ההשקעות ליהמן ברדרס) העולם כמעט ועמד מלכת. המערכות הפיננסיות העולמיות שותקו ו"מדד הפחד" זינק לשיא של 81 נקודות.התחושה הייתה של אפוקליפסה כלכלית, שתוביל בהכרח לאפוקליפסה מדינית עם תרחישים של מלחמה כוללת שתגיע בעקבות נרעב שיגיע לאחר השיתוק הכלכלי. רוב הכתבים , הפרשנים המדינאים דיברו על שינוי חוקי הכלכלה, על כך "שמה שהיה לא יהיה עוד ".

  שנה אחרי, לא מיניה ולא מקציתה. אנשים נוהרים במאותיהם לפתיחת סניף גאפ בקניון מלחה, ממשיכים לדרוס ילדים ולברוח, ממשיכים לרצוח ולרקוד על הדם, ממשיכים לדבר בפלאפונים בהלוויות ועסוקים בלדחוף עוד חתיכת סטייק במורד גרונם כדי לחרבן אותה יותר מאוחר אל מול עוד תוכנית ריאליטי בערוץ 2.

  "עולם כמנהגו נוהג ואין חדש תחת השמש". אפוקליפסות היו ויהיו. אפוקליפסות שהובטחו גם לא הגיעו. יש את כאן ועכשיו. אפשר להתמקד בזה.

כתיבת תגובה

Close